خوسف؛ قطب تامین برق خورشیدی و انرژی پاک در خراسان جنوبی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
خوسف؛ قطب تامین برق خورشیدی و انرژی پاک در خراسان جنوبی

خوسف؛ قطب تامین برق خورشیدی و انرژی پاک در خراسان جنوبی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیر توزیع نیروی برق شهرستان خوسف گفت: خوسف به عنوان یک شهرستان تازه تاسیس از حداکثر امکانات در خصوص تامین برق خورشیدی و انرژی پاک و نقاط اتوماسیونی جهت قطع و وصل و نقاط مانوری موثر در سطح استان برخوردار است.

- اخبار استانها -

علیرضا یوسفی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: شهرستان خوسف در فاصله ۳۶ کیلومتری غرب مرکز استان و در حاشیه کویر لوت قرار گرفته است. این شهرستان با جمعیت بالغ بر ۳۳ هزار نفر و مساحت بیش از ۱۶۰۲۶ کیلومترمربع ۱۶٫۸ درصد مساحت استان خراسان جنوبی را شامل می‌شود که از این نظر سومین شهرستان در استان از نظر وسعت است.

وی گفت: با توجه به هدف تعیین شده برای نرخ انرژی توزیع نشده درسال ۹۷، نرخ خاموشی‌های این شهرستان به ۰٫۵۶ درهزار در پایان سال گذشته رسید.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان خوسف بیان کرد: تمام تلاش مدیریت و پرسنل آن براین مهم بوده تا به اهداف شرکت توزیع دست یافته و نرخ خاموشی این شهرستان را حتی الامکان به هدف تعیین شده، کاهش دهد.

*تامین برق مطمئن وپایدار ۱۳هزار مشترک

یوسفی اظهار داشت: این مدیریت با پیک بار ۱۳مگاوات وظیفه تامین برق و خدمات رسانی به بیش از ۱۳ هزار و ۵۹۶ مشترک را برعهده دارد.

وی بیان کرد: انرژی برق مشترکان شهرستان خوسف از طریق یک ایستگاه پست ۱۳۲ کیلو ولتی و از طریق ۱۲۰۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۲۱۸ کیلو متر شبکه فشارضعیف و تعداد ۶۹۲ دستگاه ترانسفورماتور توزیع تامین می‌شود.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان خوسف تصریح کرد: این مدیریت در سال گذشته از ۱۱ میلیارد ۷۵۶ میلیون ریال اعتبار ابلاغی منابع داخلی، ۱۱ میلیارد ۱۰۲ میلیون ریال را تأمین اعتبار نموده که از این میزان ۷میلیارد ۶۴میلیون ریال در سال ۹۷ سرمایه گذاری شده است.

وی اقدامات انجام شده در سال ۹۷ در حوزه بهره برداری را سرویس شبکه‌های فشار متوسط به طول ۱۸۹ کیلومتر، سرویس شبکه‌های فشار ضعیف به طول ۱۴ کیلومتر، سرویس کامل ۱۳۸ دستگاه پست هوائی در سطح شهرستان که بیشترین انرژی توزیع نشده را به خود اختصاص داده است عنوان کرد.

یوسفی تعویض ۱۲۰۷ مقره بشقابی و سنجاقی در انشعابات فشار متوسط شهرستان، نصب برقگیر میله‌ای بر روی شبکه واقع در مسیرهای صاعقه خیز، کاور نمودن بوشینگ برقگیر، کات اوت و رابط‌های ۱۰۹ دستگاه ترانسفورماتور که بیشترین انژی توزیع نشده را دارا است از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد

اجرای۱۸ پروژه اصلاح و بهینه سازی با بیش از ۲میلیارد ریال اعتبار

وی شاخه زنی و هرس بیش از ۲۸۲ اصله درخت در سطح شهرستان به صورت خط گرم، فعال نمودن گروه خط گرم و توسعه فعالیت‌ها و اعمال خاموشی‌ها به صورت خط گرم را از دیگر اقدامات انجام شده در این مدیریت عنوان کرد.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان خوسف به اجرای پروژه‌های مرتبط با بهره برداری اشاره کرد و افزود: در این راستا ۱۸ پروژه اصلاح و بهینه سازی با اعتباری بالغ بر ۲میلیارد ۲۶۱ میلیون ریال و ۲ پروژه برای افزایش قابلیت اطمینان و توسعه نقاط مانوری با اعتباری بالغ بر ۱۷۵ میلیون ریال اجرا شده است.

وی بیان کرد: ۸ پروژه احداث روشنایی معابر در نقاط مختلف شهرستان با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد ۷۵۱ میلیون ریال در سال ۹۷ به بهره برداری رسیده است.

اجرای نظام مدیریت آراستگی (5s)

یوسفی گفت: اجرای نظام مدیریت آراستگی (۵s) از شهریور ماه سال گذشته در واحدهای اداری و خودروهای این مدیریت آغاز شده که درسال جاری نظام آراستگی به محیط انبار و به ویژه شبکه توزیع گسترش یافته است.

وی رنگ آمیزی تابلوها و جعبه انشعابات زمینی زنگ زده و حاوی شعارهای نامناسب، درج علائم هشدار دهنده بر روی تجهیزات و تاسیسات منصوبه در سطح شهرستان نصب لیبل‌های نشان دهنده فازها بر روی کابلهای داخل تابلوهای توزیع از اهم اقدامات انجام شده در حوزه بهره برداری شبکه‌ها اعلام کرد.

مدیرتوزیع نیروی برق شهرستان خوسف بیان کرد: همچنین شماره گذاری فیدرهای خروجی پست‌های توزیع و پایه‌های متناظر، مشخص نمودن پایه‌های مشترک انتهایی دوفیدر فشار ضعیف از دو پست متفاوت، نصب پلاک مشخصات فیدرهای ۲۰ کیلوولت، همسان سازی شناسنامه‌های پست‌های توزیع عمومی و … را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه بهره برداری شبکه‌ها است.

اصلاح 220  مورد مغایرت شبکه موجود در نرم افزار GIS

یوسفی انجام محاسبات مکانیکی شبکه‌های ۲۰ کیلو ولت، اصلاح ۲۲۰ مورد مغایرت شبکه موجود در نرم افزار GIS بازدید از مراحل اجرای پروژه بر اساس فرم‌های ایزو و ثبت معایب پروژه و ابلاغ آن به پیمانکار (حفر گود، نصب پایه، سیم کشی و …) برای اصلاح معایب مذکور، برداشت اطلاعات روستاهای بدون برق شهرستان خوسف و ارسال آمار خواسته شده به ستاد شرکت، مکاتبه با شهرداری، بنیاد مسکن و اداره راه شهرسازی برای اخذ پروژه‌های مدنظر این ادارات تا سال ۱۴۰۰ به مدیریت را از دیگر اقدامات اجرا شده درحوزه برنامه ریزی و مهندسی بر شمرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی اظهار داشت: همچنین در سال گذشته پخش بار با استفاده از اعمال منحنی بار سالیانه استعلام شده از پست فوق توزیع در طول سال به تفکیک فیدر، محاسبات پخش بار در شرایط بحرانی و تجزیه و تحلیل افت ولتاژ با توجه به نقاط مانوری موجود بین فیدرها برای تنظیم سناریوی بحران شهرستان، محاسبات پخش بار، تلفات و تجزیه و تحلیل رفتار پروفیل ولتاژ با افزایش دیماند و ورود مشترکان سنگین به شبکه انجام شده است.

وصول بیش از۴۲۰ میلیون ریال خسارت به شبکه و تاسیسات

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان خوسف با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مالی و اداری این مدیریت خاطرنشان کرد: در این راستا اقدامات شاخص از جمله وصول بیش از ۴۲۰ میلیون ریال از بابت ۳۲ مورد خسارت به شبکه و تاسیسات، پیگیری و وصول ۸ مورد اقساط جاری فروش انشعاب به کمک اداره خدمات مشترکان به مبلغ ۴۴میلیون ۱۹۱ هزار ریال، و همچنین انعقاد ۱۰ فقره قرارداد پیمانکاری به مبلغ بیش از ۴ میلیارد ۱۰۶ میلیون ریال و اخذ ۶ فقره مفاصا حساب از سازمان تامین اجتماعی انجام شده است.

یوسفی به فعالیت‌های انجام شده درحوزه‌های فرهنگی و ورزشی اشاره کرد و افزود: برگزاری روزانه جلسات مسئولان ادارات و واحد‌ها، قرائت کلام ا … مجید قبل از آغاز ساعت اداری، برگزاری مراسم مذهبی در ماههای محرم و رمضان، برگزاری مسابقات ورزشی فوتسال، شطرنج، تنیس و دارت ویژه همکاران، حضور در مدارس به منظور ارتقای فرهنگ مصرف برق، برگزاری نمایشگاه درخصوص مدیریت توزیع برق را از مهم‌ترین اقدامات انجام شده ذکر کرد.

فروش ۳۴۸ انشعاب برق تکفاز، ۱۳ انشعاب سه فاز

وی با بیان اینکه درحوزه خدمات مشترکین به عنوان پیشانی و خط مقدم این مدیریت اقدامات مهمی انجام شده است یادآور شد: فروش ۳۴۸ انشعاب برق تکفاز، ۱۳ انشعاب سه فاز و ۵ انشعاب دیماندی، بروزرسانی بایگانی خدمات مشترکین، بروز رسانی آدرس برخی مناطق دارای آدرس قدیمی به تعداد ۲۰۰ مشترک، پیگیری جدی وصول مطالبات جهت تعیین تکلیف بدهی بالای ۵۰۰ هزار ریال و محاسبات کسر مصرف‌های باقی مانده از سالهای قبل به تعداد ۲۷ مشترک از جمله فعالیت‌های صورت گرفته بوده است.

یوسفی بیان کرد: وصول مطالبات در شهرستان خوسف در سال گذشته رشد قابل توجه‌ای داشته است به گونه‌ای که درصد وصول مطالبات در اسفند ماه سال ۹۷ بالغ بر ۱۱۶٫۶۹ درصد و درصد کل وصول مطالبات نیز ۹۴٫۰۹ درصد بوده است.

وی ادامه داد: این شهرستان در پایان سال ۹۶ براساس شاخص درصد وصول مطالبات، در رتبه یازدهم قرار داشت که با اقدامات صورت گرفته در پایان سال ۹۷ به رتبه نخست ارتقاءیافت و نسبت به هدف تعیین شده شرکت نیز رشد به سزایی داشته است.

نصب ۹۸ دستگاه کنتور هوشمند

مدیرتوزیع نیروی برق شهرستان خوسف پیگیری و اقدام برای پرونده‌های لغو سابقه در دست اقدام دارای رسید برگشتی به انبار به تعداد ۲ پرونده، تعیین تکلیف کلیه اشتراک‌های واگذاری ردیف اشتباه در نرم افزار جامع، بروزرسانی بازدید اشتراک‌های شهری، بروزرسانی ایجاد سابقه پرونده‌های عادی، ثبت شماره تلفن همراه مشترکین برای پیگیری وصول مطالبات به تعداد ۸۵۱ مشترک، نصب ۹۸ دستگاه کنتور هوشمند را از دیگر اقدامات حوزه خدمات مشترکین این مدیریت عنوان کرد.

یوسفی بیان کرد: در واحد بازرسی این مدیریت در سال ۹۷ تعداد ۲۰۱۰ دستگاه لوازم اندازه گیری تکفاز، ۷۵۰ دستگاه لوازم اندازه گیری مشترکین سه فاز، ۳۸۵ دستگاه لوازم اندازه گیری ولتاژ ثانویه و ۳۶ دستگاه لوازم اندازه گیری دیماندی ولتاژ اولیه موردبازرسی قرارگرفته است و ۱۸۸ دستگاه تکفاز، ۴۹ دستگاه سه فاز و ۶دستگاه دیماندی اصلاح و سرویس شده است. همچنین نصب دو دستگاه تابلو مجموعه جهت مشترکین سه فاز در شهرستان انجام شده است.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان خوسف گفت: ۳۸۱ مورد استعلام نیزدر سال ۹۷ توسط واحد بازرسی پاسخ داده شده و ۱۸ مورد برق غیر مجاز نیز در سطح شهرستان جمع آوری و اعمال قانون شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با تلاش مضاعف و بی وقفه همه همکاران پرتلاش و سختکوش مدیریت توزیع برق شهرستان خوسف در سال جاری به اهداف تدوین شده در کلیه شاخص‌ها دست یابیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، محمد حسن علمداری مدیر اداره امور اعتباری بانک عامل بخش مسکن با اشاره به جدیدترین آمار عملکردبانک مسکن در حوزه تسهیلات دهی به حوزه مسکن، عنوان کرد: در دو ماه نخست امسال تمرکز بانک مسکن بر تسهیلات دهی بر بخش مسکن متمرکز بوده است. به طوریکه مطابق با گزارش عملکرد بانک مسکن طی دو ماه ابتدایی امسال معادل یک هزار و ۴۴۶ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به حوزه مسکن به ارزش ۱۷۷ میلیارد و ۶۶۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعطا کرده است. وی ادامه داد: تسهیلات مشارکت مدنی اعطایی به بخش مسکن متناسب با نوع تسهیلات گیرنده به پنج بخش مختلف تقسیم شده است. به گفته وی در این مدت ۴۲۹ فقره تسهیلات مشارکت مدنی انفرادی بدون نیاز به سپرده گذاری و ۲۹۷ فقره تسهیلات مشارکت مدنی انفرادی در حوزه روستایی پرداخت شده است. وی تاکید کرد: بانک مسکن با تمامی توان در حوزه تسهیلات‌دهی به بخش مسکن حرکت می‌کند تا از این طریق به ایجاد تعادل و ساماندهی این بازار به طور موثر فعالیت داشته باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
وانانیوزوانانیوز21 ساعت قبل
پس از آن بود که با دستور دادستانی، در کنار حذف قیمت مسکن از سایت‌ها، دستور حذف قیمت خودرو نیز صادر شد تا ابزار تبلیغاتی دلالان از دسترس خارج شده و آرامش به بازار خودرو باز گردد. اگر چه در روزهای آغازین این طرح، همچنان قیمت خودرو بالا بود اما با حساس‌شدن معاونت اول ریاست‌جمهوری و مجلس به موضوع قیمت خودرو و تذکرهای پی‌درپی به وزارت صمت در این باره، به نظر می‌رسد گشایش‌هایی در اصلاح قیمت خودرو ایجاد شده است. کاهش قیمت خودرو که به صورت هفتگی رخ می‌داد اکنون فاصله زمانی این تغییر را کمتر کرده و به صورت روزانه و گاه چند ساعته، اتفاق می‌افتد. یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. این شرکت نیز در پاسخ اعلام کرد که افزایش قیمت صورت‌گرفته ناشی از افزایش قیمت بیش از ۲۵درصدی نرخ ارز نیمایی، افزایش قیمت خرید قطعات تولید داخل، افزایش هزینه‌های دستمزد و افزایش هزینه‌های حمل بوده است.
فارسفارس18 ساعت قبل
شهرهای والنسیا مالاگا، سویل، سن سباستین، بیلبائو، ویکتوریا، کرونا، ویگو، و گیجون نیز به شبکه تلفن همراه ۵G اسپانیا متصل شده‌اند. شرکت وودافون اسپانیا تجهیزات مورد نیاز راه اندازی شبکه ۵G خود را از شرکت اریکسون سوئد و هواوی چین تهیه کرده است. تا پیش از اینکه شبکه ۵G در اسپانیا راه اندازی شود تنها دو کشور سوئیس و انگلیس شبکه ۵G خود را راه اندازی کرده بودند. واشنگتن همچنین در تلاش است تا با فشار به متحدین خود استفاده از شبکه تلفن همراه ۵G توسط آنها را متوقف کند. فشارهای آمریکا همچنین نتوانست باعث شود که نمایندگان مجلس انگلیس حضور شرکت هواویی را در توسعه فناوری نسل پنجم شبکه تلفن همراه این کشور ممنوع کنند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از چرخان، مسافران اما مشتریان همیشگی شرکت‌های اجاره خودرو هستند. از همه این قوانین که بگذریم بد نیست نگاه به خودروهایی که می‌توان تا ۶۰ دلار در آلمان اجاره کرد، بیاندازیم. بطور مثال هزینه اجاره یک شبانه‌روز BMW i۳ در آلمان، چیزی در حدود ۲۵ دلار خواهد بود، در حالی که برای ارزان‌ترین خودروی بنزینی باید چیزی در حدود ۴۰ دلار هزینه کرد. Fiat ۵۰۰شما برای اجاره یکروزه فیات ۵۰۰، باید ۵۰ دلار هزینه کنید. Opel Adamمشتریان برای اجاره آدام باید از ۵۰ تا ۵۷ دلار هزینه کنند.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
غلامحسین شافعی با رای اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، رئیس پارلمان بخش خصوصی ماند. پس از ماه‌ها انتظار، در نهایت امروز (یکشنبه) بیست و ششم خرداد ماه صاحب صندلی ریاست اتاق بازرگانی ایران مشخص شد. غلامحسین شافعی با ۳۰۲ رأی از میان ۴۴۸ رأی اعضای اتاق بازرگانی ایران برای چهار سال به عنوان سکان‌دار این نهاد بخش خصوصی انتخاب شد. وی که دوره هشتم ریاست اتاق ایران را به عهده داشت، در نهمین دوره نیز رئیس بخش خصوصی ایران باقی ماند. ژائله توانست ۱۴۰ رأی از نمایندگان اتاق بازرگانی ایران به دست آورد.

نظرها

اخبار بیشتر