اهالی استان فارس از خدمات بیمه مکمل درمان بهره‌مند می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
اهالی استان فارس از خدمات بیمه مکمل درمان بهره‌مند می‌شوند

اهالی استان فارس از خدمات بیمه مکمل درمان بهره‌مند می‌شوند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
صنعت بیمه یکی از ارکان توسعه اقتصادی کشورها است و بیمه مکمل درمان همواره مورد توجه کاربران بیمه بوده و براساس آمار در استان فارس نیم میلیون نفر از این خدمات بهره‌مند شدند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، امروزه صنعت بیمه یکی از مهم‌ترین ارکان توسعه اقتصادیکشورهاست، نخستین شرکت بیمه در ایران در سا ۱۳۱۴ تاسیس شد و پس از آن شرکت‌های خصوصی بیمه نیز پا گرفتند.

پشتیبانی، سرمایه‌گذاری اقتصادی و دیگر خدمات نظیر خدمات درمانی از جمله عواملی است که نقش بیمه‌ها را در دنیای امروز پررنگ‌تر می‌کند و کمتر کسی را می‌توان دید که در دنیای امروز با مفهوم بیمه آشنا نباشد یا تمایلی برای بیمه شدن نداشته باشد.

در میان بیمه‌ها بیمه مکمل درمان امروز بیشتر مورد توجه کاربران بیمه قرار گرفته است، تقاضا برای درمان به‌منظور حفظ یا بازگرداندن سلامتی تقاضایی طبیعی برای یک زندگی خوب و کارآمد است و امروز نمی‌توان تقاضا برای درمان را از تامین هزینه آن از جمله بیمه جدا کرد و این دو در بسیاری از موارد همپای هم پیش می‌روند.

سه عامل درآمد سرانه، مخارج درمانی- بهداشتی و نرخ تورم نقش مهمی در میزان تقاضا برای بیمه درمان مکمل ایفا می‌کند و رابطه مستقیمی میان آنها وجود دارد. در این میان بیمه آتیه‌سازان حافظ بزرگترین و تخصصی‌ترین بیمه مکمل درمان ایران محسوب می‌شود.

شیروان مسعودی اصل، مدیر شعبه فارس شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ امروز در جمع خبرنگاران حضور یافت و درباره خدمات بیمه توضیحاتی ارائه داد. به گفته وی شرکت آتیه‌سازان حافظ در حال حاضر در سطح کشور از طریق ۳۹ شعبه استانی، ۴۰۰ نمایندگی و بیش از ۵ هزار مرکز تشخیصی – درمانی طرف قرارداد خدمات ارائه می‌‌دهد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

مسعودی اصل گفت: در استان فارس نیز با بیش از ۲۰۰ مرکز خصوصی، خیریه و دولتی در نقاط مختلف استان قرارداد داریم و قریب به نیم میلیون نفر از خدمات این شرکت استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه در شیراز و سایر شهرستان‌های فارس نمایندگی بیمه آتیه‌سازان حافظ فعال است، بیان کرد: در فارس علاوه بر قراردادهای کشوری و جوامع بزرگی همچون مستمری گیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، شاغلین وزارت آموزش و پرورش و بسیاری از نهادهای دیگر، با سازمان‌هایی از جمله دانشگاه علوم پزشکی، شرکت آب و فاضلاب، بنیاد شهید و غیره نیز قرارداد همکاری منعقد کرده‌ایم و به کارکنان این سازمان‌ها نیز خدمات ارائه می‌‌دهیم.

مسعودی اصل با بیان اینکه برای ارائه خدمات با کیفیت به بیمه‌شدگان، تلاش شده که با بهترین مراکز درمانی خصوصی و خیریه در شهر شیراز و سایر شهرستان‌ها قرارداد منعقد شود، افزود: ارائه خدمت به بیمه‌شدگان شرکت در مراکز درمانی طرف قرارداد به صورت آنلاین و تنها با ارائه کارت ملی صورت می‌گیرد که این موضوع می‌تواند سهولت بیمه‌شدگان در دریافت خدمات را ارتقا دهد.

وی با بیان اینکه خدمات‌رسانی مطلوب به جمعیت میلیونی کشورمان آن هم در حوزه حساس درمان رسالت بسیار مهمی است، ابراز امیدواری کرد که بیمه‌شدگان این شرکت اعم از مستمری گیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، شاغلین وزارت آموزش و پرورش و همه‌ بیمه شدگان کشوری و استانی از خدمات آتیه‌سازان حافظ رضایت داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نقش پترو پالایشگاه‌ها در آینده صنعت نفت ایران

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
این فعال صنعت نفت معتقد است احداث پترو پالایشگاه‌ها می‌تواند سود حاصل از پالایش نفت را تا دو برابر افزایش دهد و این حاشیه سود فراوری نفت عامل مهمی است که توجه به پترو پالایشگاه‌ها را ضروری می‌سازد. درهمین رابطه سعید ساویز کارشناس حوزه نفت و انرژی معتقد است تقاضا برای نفت خام در جهان رو به کاهش است و تا چند سال آینده نفت خام بازاری نخواهد داشت. از دیگر سو تاسیس پترو پالایشگاه‌ها و تنوع بخشی به محصولات و فرآورده‌های نفتی و پتروشیمیایی می‌تواند نقش مهمی در مقابله با تحریم‌های نفتی و مقاوم سازی صنعت نفت ایران ایفاکند. برای این مشکل نیز دولت می‌تواند با فروش اوراق مشارکت و جذب سرمایه‌های سرگردان، منابع مالی مورد نیازبرای احداث پترو پالایشگاه‌ها را تامین کند. اما ضروری است در احدث پترو پالایشگاه‌ها و توسعه صنعت پالایشی کشور، به تمامی ابعاد موضوع توجه شود.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
در این نمایشگاه بیش از ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها از جمله ایتالیا، چین و ترکیه حضور و مشارکت دارند. این گردهمایی صنعتی در چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات برگزار می‌شود و در آن کارخانجات سنگبری، معادن سنگ، سازندگان ماشین آلات معدن و حفاری و فرآوری سنگ، تولید کنندگان ابزارآلات فرآوری معدن و صادرکنندگان و وارد کنندگان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. برگزاری همایش بین المللی سنگ با شرکت روسای انجمن سنگ کشورهای ایتالیا، و ترکیه، برگزاری سمینار معماری با حضور مطرح‌ترین معماران کشور و دانشجویان معماری و اجرای معماری پارامتریک در زمان برگزاری نمایشگاه توسط دانشجویان معماری با نظارت اساتید دانشگاه در محل نمایشگاه و انتخاب غرفه برتر توسط اساتید معماری و طراحی داخلی؛ از جمله برنامه‌های جانبی یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات است. صادرات سنگ خام و سنگ فرآوری کشورمان حدود ۲۰۰ میلیون دلار است که سنگ خام بیشترین حجم صادراتی را دارد و متاسفانه سنگ فرآوری شده، نقش بسیار کمرنگی در صادرات دارد. البته برنامه‌ریزی شده است که در یک برنامه ۵ ساله این رقم به ۲ میلیارد دلار افزایش یابد.

تامین ۲۵ هزار تن کاغذ

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سید عباس صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت، در پاسخ به ابهامات خبرنگاران درخصوص چگونگی شمول کاغذ در فهرست کالا‌های اساسی افزود: در سال ۹۷، کل کاغذ مشمول کالای اساسی بود، اما از سال ۹۸ تفاوتی میان کاغذ فرهنگی (یعنی کاغذ مصرفی برای حوزه کتاب و مطبوعات) و کاغذ غیرفرهنگی قائل شده‌ایم و از ابتدای امسال فقط کاغذ کتاب و مطبوعات شامل کالای اساسی است و ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرد. وی با بیان اینکه این جابه جایی و تغییر مسیر و تثبیت این مطلب هم در تصمیم گیری و هم در سامانه و نیز در تعیین ارز اتفاقاتی را ایجاد کرد؛ گفت:، اما در حال حاضر یعنی تا پایان خرداد تامین حدود ۲۵ هزار تن معادل ۲۵ میلیون دلار تایید شده که حدود ۹ هزار و ۵۰۰ تن کاغذ مطبوعات و حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن کاغذ کتاب است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر روند سه ماهه ابتدای سال ۹۸ و مطابق برنامه تامین ۲۵ هزار تن کاغذ به گواه سامانه‌های وزارت ارشاد و وزارت صمت و بانک مرکزی افزود: مسیر مورد نظر این بوده که ما در شش ماهه اول سال در حد ۴۰ هزار تن کاغذ و در پایان سال هم ۸۰ هزار تن کاغذ داشته باشیم تا مشکل حوزه مطبوعات و کتاب حل شود که ان شاء الله با این روند آن را حل خواهیم کرد.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مالکان ناوگان عمومی حمل و نقل بار و مسافر جاده‌ای سراسر کشور (ناوگان سنگین و نیمه سنگین) می‌توانند با در دست داشتن مدارک متعلق به خود و وسیله نقلیه (شامل کارت هوشمند ناوگان، کارت ناوگان و برگ سبز مالکیت ناوگان) نسبت به دریافت لاستیک مورد نیاز به نرخ مصوب اقدام کنند. مراحل دریافت لاستیک از سوی متقاضیان به این شرح است:۱- مراجعه به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان منطبق با سریال پلاک وسیله نقلیه در سراسر کشور۲- ثبت نام متقاضی۳- دریافت حواله لاستیک بر اساس کارکردهای مندرج در جدول ذیل۴- مراجعه به نمایندگی فروش مشخص شده در حواله، پرداخت وجه مندرج در حواله و دریافت لاستیک مورد درخواستنوع ناوگان عمومی جاده‌ای میزان لاستیک تخصیص یافته به ازای پیمایش ناوگان: اتوبوس به ازای هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهمینی بوس به ازای هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت تا ۲۰ تن به ازای هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت بیش از ۲۰ تن تا ۴۰ تن به ازای هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت بیش از ۴۰ تن به ازای هر ۱۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقه
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
سایپا قیمت جدید چانگان CS۳۵ را بر اساس نرخ حاشیه بازار، بروز کرد. سایپا قیمت جدید چانگان CS۳۵ را بر اساس نرخ حاشیه بازار، بروز کرد. به گزارش عصر ایران، سایپا در آخرین بروزرسانی قیمت محصولات خود، قیمت کراس اوور چانگان سی اس۳۵ را اعلام کرد. خودروسازی سایپا، چانگان سی اس۳۵ را تا پیش از این با قیمت ۱۲۷ میلیون تومان به فروش می‌رساند با افزایش ۲۸ میلیون تومانی، قیمت جدید این محصول را ۱۵۵ میلیون تومان تعیین کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این روز‌ها خبر‌ها از وضعیت بحرانی کتاب و کاغذ زیاد است؛ گویا وعده‌های کاغذی مسؤولان، بحران کاغذ را حل نکرده است. برای رهایی از این بحران هم راه‌هایی پیشنهاد می‌شد؛ روزی برای کاغذ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی اختصاص داده و روزی دیگر تصمیم به لغو آن گرفته می‌شد. اما امروز که حدود ۲ ماه از نشست‌های بررسی وضعیت کاغذ می‌گذرد، موضوع کاغذ هنوز به نتایج دلخواه نرسیده است. با وجود اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارگروه کاغذ خبر از واردات قابل توجه کاغذ داده بودند، اما قیمت کاغذ در بازار همچنان ملتهب گزارش می‌شود. قرار بر این بود که این هفته قیمت کاغذ سیر نزولی داشته باشد، اما به دلایلی، این وعده محقق نشد و قیمت کاغذ با شروع هفته افزایش یافته است.

نظرها

اخبار بیشتر