فرماندار تبریز: دستگاه‌های اجرایی تابستانی پرنشاط برای گردشگران بسازند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سرگرمی
فرماندار تبریز: دستگاه‌های اجرایی تابستانی پرنشاط برای گردشگران بسازند

فرماندار تبریز: دستگاه‌های اجرایی تابستانی پرنشاط برای گردشگران بسازند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
فرماندار شهرستان تبریز با تاکید بر لزوم مشارکت دستگاه های اجرایی در زمینه سازی تابستانی پرنشاط برای گردشگران، گفت: تبریز به عنوان پیشانی گردشگری استان محسوب می شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی فرمانداری تبریز، بهروز مهدوی در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان تبریز از تمامی دستگاه‌های ذیربط شهرستان خواست تا برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را با رویکرد توسعه گردشگری استان به مرکزیت تبریز، اجرایی کنند.

وی افزود: ظرفیت بالای آذربایجان شرقی و کهن شهر تبریز با برنامه ریزی مطلوب در راستای ارائه خدمات مناسب به گردشگران، زمینه بهره مندی مسافران از قابلیت‌های شهرستان و کاربردی شدن خدمات را فراهم می‌سازد.

فرماندار تبریز با تاکید به اینکه شهر تبریز پیشانی گردشگری آذربایجان شرقی است، اضافه کرد: برنامه ریزی به منظور ارائه خدمات شایسته به مسافران و گردشگران تابستانی، بهسازی مبادی ورودی شهر تبریز و همچنین رسیدگی به فعالیت بازار تبریز در ایام تعطیل باید به جد پیگیری شود و در این راستا شهرداری تبریز و نهادهای ذیربط باید برنامه ریزی‌های دقیقی داشته باشند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

وی گفت: در راستای بهبود ارائه خدمات به گردشگران، تداوم آموزش‌های تخصصی و بر اساس متد روز جهانی توسط دستگاه‌های ذیربط ویژه فعالان حوزه گردشگری نظیر هتلداران، تأسیسات گردشگری و دفاتر خدماتی، انتظار می‌رود تا شاهد افزایش روزافزون کیفیت خدمات باشیم.

مهدوی با اشاره به لزوم فراهم سازی محیطی پرنشاط برای گردشگران در تبریز و شهرستان‌های حومه، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های غنی فرهنگی و تفریحی در تبریز و شهرستان‌های حومه، تقویت و برنامه ریزی در راستای بهره مندی از این ظرفیت‌ها موجب ایجاد فضایی پرنشاط و همچنین خلق خاطره‌ای خوش از سفرهای گردشگران به تبریز و آذربایجان شرقی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کجاروکجارو22 ساعت قبل
کانادا قصد دارد به‌منظور کاهش آلودگی‌های پلاستیکی که عامل جراحت یا مرگ حیوانات هستند، استفاده از پلاستیک یک‌بار مصرف را از سال ۲۰۲۱ ممنوع کند. جاستین ترودو، وزیرخارجه‌ی کانادا، اعلام کرد که این کشور به‌طرح ممنوعیت استفاده از پلاستیک یک‌بار مصرف اتحادیه‌ی اروپا پیوسته است و آن را از سال ۲۰۲۱ اجرا خواهد کرد؛ باتوجه به اینکه کانادا طولانی‌ترین خط ساحلی و یک‌چهارم آب شیرین دنیا را دارد، موظف است که در این راه پیشگام باشد، به‌این‌ترتیب، پلاستیک‌های یک‌بار مصرف نظیر کیسه‌های پلاستیکی، نی، کارد و چنگال، بشقاب و … از سال ۲۰۲۱ در کل کشور ممنوع می‌شود. دولت کانادا در کنار تدوین سیاست‌های مربوط به پلاستیک، متعهد شده است که قبل از ممنوعیت رسمی استفاده از پلاستیک، آن را به مشورت عمومی بگذارد. مردم کانادا از ما انتظار اقدام عملی دارند، به‌همین دلیل دولت به‌دنبال ممنوعیت آن‌دسته از تولیدات پلاستیکی یک‌بار مصرف است که ضررشان ازنظر علمی ثابت شده است و درهمین راستا درحال همکاری با شرکای خود در سراسر کانادا و دنیا هستیم تا آلودگی پلاستیکی را کاهش دهیم. ماه گذشته پارلمان اروپا دستورالعمل مشابهی را تصویب کرد که طبق آن، برخی تولیدات پلاستیکی یک‌بار مصرف تا سال ۲۰۲۱ با محدودیت‌های جدیدی روبه‌رو می‌شوند.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
مونسان همچنین به وجود اقامتگاه‌های بوم‌گردی و همچنین زیرساخت‌های گردشگری در کشور اشاره کرد و افزود: با توجه به حسن همجواری ایران و قفقاز شمالی، افزایش همکاری‌ها در حوزه گردشگری فرهنگی و طبیعت گردی می‌تواند در دستور کار قرار گیرد. همچنین در این دیدار سرگی چباتاریف وزیر امور قفقاز شمالی در کابینه روسیه گفت: فدراسیون روسیه آماده افزایش همکاری‌ها با ایران در همه بخش‌هاست، ایران دارای آثار و بنا‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری متعددی است که می‌تواند بر هر گردشگری جذاب باشد. وزیر امور قفقاز شمالی در کابینه روسیه گفت: تعداد گردشگران قفقاز شمالی در سال ۲۰۱۸، یک‌ونیم میلیون نفر بوده است و ما تلاش می‌کنیم این تعداد را به ۳ برابر افزایش دهیم. چباتاریف افزود: ایجاد مسیر حمل و نقل و تسهیل رفت و آمد برای گردشگران ایران و قفقاز شمالی یکی از مهمترین موضوعات برای افزایش تبادل گردشگر است، در این زمینه راه اندازی گردشگری دریایی در دریای خزر و تعریف تور‌های ویژه به مقصد ایران و قفقاز شمالی می‌تواند در اولویت قرار گیرد. وی گفت: خوشبختانه قفقاز شمالی ارتباط مثبت و سازنده‌ای با ایران دارد که همین امر می‌تواند باعث افزایش همکاری‌های گردشگری دو کشور شود.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
دبیر اجرایی سومین جشنواره مد و لباس دانشجویی دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه شریعتی: بر اساس انعقاد تفاهم نامه همکاری با صنعت مقرر شد که طرحی‌های برتر دانشجویی از طریق صنعت وارد اجتماع شودمهناز ترابیان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: جشنواره مد و لباس دانشجویی در دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه شریعتی با هدف ارتقای علمی و عملی نگاه مردم بر پوشش‌های ایرانی و ارائه توانمندی‌های دانشجویان در سطح ملی برگزار شد. وی گفت: برگزاری مسابقه زنده طراحی و تصویر سازی لباس و مسابقه ایده تا اجرا از جمله شاخص‌های این جشنواره محسوب می‌شودترابیان افزود: حضور صنعتگران در سومین جشنواره مد و لباس دانشجویی در دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه شریعتی موجب اشتیاق دانشجویان شد و صنعتگران از تنوع کار‌ها رضایت داشتند. وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با صنعت گفت: تفاهم نامه‌ای با صنعت منعقد شد تا طرح‌ها و فعالیت‌های دانشجویان به نوعی وارد اجتماع شود، امیدواریم این فعالیت‌ها ادامه داشته باشد. ترابیان افزود: برنامه ریزی‌ها برای چهارمین جشنواره آغاز شده است و در حقیقت بخش صنعت یکی از مهمترین بخش‌های جشنواره به حساب می‌آید.
کجاروکجارو1 روز قبل
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آغاز پروازهای داخلی از ترمینال یک فرودگاه امام همزمان با افتتاح ترمینال «سلام» خبر داد. علی رستمی، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، ضمن اعلام آغاز پروازهای داخلی فرودگاه امام خمینی و توسعه برنامه پروازی این فرودگاه گفت: عملیات حج امسال قطعا از ترمینال «سلام» انجام می‌شود و این ترمینال اکنون صد درصد آماده افتتاح است. وی خبر داد که همزمان با افتتاح ترمینال «سلام» پروازهای داخلی از ترمینال یک فرودگاه امام انجام می‌گیرد. مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در این باره توضیح داد: هیچ‌یک از پروازهای فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام منتقل نمی‌شود؛ بلکه در ترمینال یک فرودگاه امام، پروازهای جدیدی به مقاصد مشهد، کیش، شیراز و اصفهان و سایر شهرها برقرار می‌شود و انتخاب با مردم است که از فرودگاه امام به سایر شهرهای ایران سفر کنند یا از فرودگاه مهرآباد. رستمی این تصمیم را در راستای تکمیل شبکه پروازی فرودگاه امام دانست و گفت: مردم شهرهای اطراف فرودگاه و حتی شرق تهران دسترسی آسان‌تری به فرودگاه امام دارند.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
اما این بار آن علاقه ان قدر زیاد بوده که حالا بحث بر سر نام دستکند یا شهر زیرزمینی تازه کشف شده است، «شهر زیرزمینی صالح آباد» یا «شهر زیرزمینی بهار». طبیعتا هنوز پرونده در فهرست اثار ملی به ثبت نرسیده و در حال تهیه‌ی پرونده‌ی ثبتی دستکند هستیم، معمولا نیز پرونده‌ی ثبتی به سابقه موضوع که آن محوطه کجا قرار دارد و در چه منطقه‌ای قابل استعلام است، توجه می‌کند. او با بیان این‌که ممکن است این محوطه، یک دستکند محل سکونت موقتی در قالب یک شهر زیرزمینی بوده باشد یا الزاما مکانی برای استفاده در زمان‌های بحرانی باشد، ادامه می‌دهد: احتمال دارد این مکان شهری نبوده که در آن سکونتی باشد، بنابراین دستکند فنی‌تر است، چون شهر زیرزمینی باید بنای شهریت داشته باشد. مالمیر تاکید می‌کند: به همین دلیل هنوز برنامه‌ای برای فصل بعدی کاوش در این محوطه نداریم و موضوع پرونده ثبتی آن نخست باید انجام شود. انتهای پیام
همشهریهمشهری10 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر