جوان دشتستانی فرشته نجات سه بیمار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها

جوان دشتستانی فرشته نجات سه بیمار شد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
مسؤول مرکز فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: اهدای عضو بیمار مرگ مغزی اهل آب‌پخش در بیمارستان شهید گنجی برازجان، جان سه بیمار نیازمند اهدای عضو را نجات داد.

خبرگزاری فارس: مسؤول مرکز فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: اهدای عضو بیمار مرگ مغزی اهل آب‌پخش در بیمارستان شهید گنجی برازجان، جان سه بیمار نیازمند اهدای عضو را نجات داد.

علیرضا باقری اظهار داشت: با اعلام خبر وجود بیمار با علائم مرگ مغزی و تائید نهایی تیم تخصصی اهدای عضو و رضایت خانواده زنده یاد عادل کشتکار جوان ۳۱ ساله اهل‌آب‌پخش، مقدمات لازم برای برداشت اعضای بدن این بیمار فراهم شد.

مسؤول مرکز فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بیان کرد: بامداد روز جمعه ۲۴ خردادماه با حضور تیم اعزامی از شیراز، عملیات برداشت کبد و دو کلیه به همراه دریچه‌های قلب در بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان انجام گرفت.

وی با بیان اینکه این پنجمین اهدای عضو استان در سال جاری است، ادامه داد: اعضای برداشت شده جهت پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان بوعلی سینای شیراز ارسال شد.

باقری با اعلام اینکه در سال جاری از ۱۰ بیمار مرگ مغزی در استان، خانواده شش بیمار به اهدای عضو رضایت دادند که پنج برداشت عضو در خود استان صورت گرفته است، اضافه کرد: رضایت به‌موقع خانواده‌های بیمار مرگ مغزی و اعتماد آنها، ارگان‌های اهدا شده با کیفیت بهتری به فرد نیازمند پیوند زده می‌شود و نقش به‌سزایی در نجات جان هموطنان نیازمند به اهدای عضو دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر22 ساعت قبل
سیف الله فرزانه در گفتگو با خبرنگار مهر از ثبت ٩ میراث ناملموس استان در فهرست آثار ملی ایران خبر داد وبا اشاره به برگزاری همایش شورای ثبت میراث ناملموس کشور در اردبیل گفت: آئین مذهبی «قتل الحسین» در شهرستان گلوگاه و آئین مذهبی «محرم پلاخوار» در شهر کیاسر در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. وی همچنین از ثبت مهارت پخت حلوای محلی سیوحلوا، حلوای سنتی اسبه حلوا، مهارت سنتی تهیه فرآورده‌های انجیر و تمشک، مهارت سنتی ساخت تنور «تندیر»، مهارت پخت نان محلی «کلن» در فهرست آثار ملی، خبرداد. مدیرکل میراث فرهنگی مازندران، ضمن اهمیت حوزه ثبت در راستای معرفی آئین، آداب و رسوم مردمان سرزمین مازندران گفت: مراسم سنتی تهیه آش چهل گیاه در شهرستان گلوگاه در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به تلاش همه‌جانبه دشمن علیه ایران گفت: اقتدار ایران در عرصه نظامی سبب شده آمریکا و همپیمانانش جرات شلیک حتی یک گلوله به کشورمان را نداشته باشند. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: اگر سپاه استان را بخواهیم ترسیم کنیم، به مثابه کل سپاه در جغرافیای مشخص و فرمانده این نهاد، به مثابه فرمانده کل سپاه در استان است. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه دشمن به دنبال نفوذ در عرصه‌های مختلف انقلاب است گفت: هنوز ما در سیستم اقتصادی کشورمان از سیستمی استفاده می‌کنیم که آمریکایی‌ها پیش از انقلاب در ایران پیاده کرده‌اند. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: تا زمانی که ما به وسیله قاعده‌های دشمنان در عرصه‌های اقتصادی از جمله نفت عمل می‌کنیم، قطعا نتیجه آن چیزی نمی‌شود که ما به دنبال کسب آن هستیم. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه پاسداری یک افتخار در نظام جمهوری اسلامی است خاطرنشان کرد: وظیفه خطیری بر عهده پاسداران قرار دارد و باید تلاش کنند که همه از این وظیفه با سربلندی خارج شوند.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس تشریفات دولت ترامپ در آستانه سفر رئیس‌جمهور آمریکا به ژاپن برای حضور در نشست سران کشورهای اقتصادی جهان موسوم به گروه ۲۰ برکنار شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در آستانه نشست کشورهای اقتصادی جهان موسوم به گروه ۲۰ (G۲۰)، رئیس تشریفات دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا از سمت خود برکنار شد. دو تن از مقامات آمریکایی اعلام کردند که کارکنان بخش تشریفات دولت ترامپ مطلع شدند که «شان لاولر» رئیس تشریفات دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا تا زمان مشخص شدن نتیجه تحقیقات برای مدت نامحدود از سمت خود معلق می‌شود. یک مقام دیگر آمریکا اعلام کرد که لاولر به وزارت خارجه آمریکا گفته بود که قصد دارد بعد از نشست گروه ۲۰، استعفا کند. لاولر در سپتامبر ۲۰۱۷ توسط ترامپ برای ریاست تشریفات دولت ترامپ نامزد شد و درجه سفیری را دریافت کرد و در نوامبر ۲۰۱۷ مورد تأیید سنا قرار گرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز54 دقیقه قبل
زمانی که مأموران پاکت را باز کردند چند حلقه سی‌دی و تعدادی مدارک داخل آن پیدا کردند. قربانیان هم می‌ترسیدند، با التماس از من می‌خواستند که این کار را انجام ندهم و قول می‌دادند که راز این ماجرا برای همیشه مخفی بماند. انباری خانه‌ام محلی برای قربانی کردن پسران نوجوان بود و آنجا را مجهز به دوربین مداربسته کرده بود. با اعتراف مرد طلافروش، او در شعبه ۵ دادگاه کیفری دی سال ۹۶ پای میز محاکمه رفت. با تأیید این حکم از سوی قضات ۳۱ دیوانعالی کشور، مرد طلافروش به اتهام آزار و اذیت چند پسر نوجوان در زندان رجایی‌شهر پای چوبه دار رفت و پرونده‌اش بسته شد.

پرفروش‌ترین خودروهای آمریکا در سال ۲۰۱۹

12+
ایسناایسنا1 روز قبل
روزنوروزنو22 ساعت قبل
سید حسین حسینی که طی روز‌های گذشته و پس از انجام مذاکرات با یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال، توافق کرده بود قرارداد خود را به مدت ۲ سال با آبی‌ها تمدید کند، روز گذشته در دفتر این باشگاه حاضر شد. قرار است این دروازه بان امروز با آبی پوشان قرداد امضا کند و در صورتی که منتظری به این تیم نیاید حسینی کاپیتان آینده استقلالی‌ها است. اما یک منبع آگاه درباره بازگشت منتظری گفت: در چند روز گذشته مذاکرات پژمان منتظری و باشگاه استقلال برای تمدید قرارداد در جریان بود، اما گویا منتظری ۲ روز برای فکر کردن وقت خواسته و هنوز رفتن او قطعی نشده و در صورتی که او بماند کاپیتان استقلال خواهد بود. به هر حال با این تفاسیر فردا تکلیف کاپیتان استقلال در لیگ نوزدهم مشخص می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر