ملاحظاتی در باب تشکیل بازار متشکل ارزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایبنا
  4. اقتصادی
ملاحظاتی در باب تشکیل بازار متشکل ارزی

ملاحظاتی در باب تشکیل بازار متشکل ارزی

ایبناخبرگزاری ایبنا |
تسهیل ورود اسکناس توسط تجار و فعالین اقتصادی در بعضی از کشورهای همسایه ازجمله عراق و افغانستان و تقویت منابع ارزی و ورودی به بازار متشکل ارزی یکی از الزامات مهم در راه‌اندازی این بازار است.

مرور گذرای وضعیت نرخ ارز بعد از انقلاب اسلامی و موضوع چند نرخی بودن آن نشانگر این امر است که اقتصاد کشور بالقوه دچار توزیع رانت است. در دوره‌های مختلف عوامل متعددی بر این وضعیت موثر بوده است؛ جنگ تحمیلی، ضرورت‌ واردات بی‌رویه برای بازسازی‌های ناشی از جنگ و در سال‌های اخیر نیز تحریم‌های مالی و اقتصادی در این امر دخیل بوده‌اند.

تصمیمات یکسان‌سازی نرخ ارز نیز به‌جز در سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۹ در بقیه سال‌ها چندان موفق نبوده است. علی‌رغم وجود فرصت‌ مناسب برای حرکت به سمت یکسان‌سازی، عدم‌ اعتقاد به نرخ ارز در بازار آزاد اجازه نداد تا دولت این تصمیم را اتخاذ کند. از سوی دیگر دولت‌ها نیز ریسک اعلام یکسان‌سازی را به ویژه در زمان تحریم‌های مالی و اقتصادی نپذیرفتند.

امروز نیز بانک مرکزی در شرایطی مدیریت بازار ارز را انجام ‌می‌دهد که وضعیت بین‌المللی ما چندان مساعد نیست؛ قیمت نفت و میزان صدور آن و بلوکه شدن منابع ارزی ما در کشورهای خریدار نفت و تحریم نظام بانکی منجر به محدودیت در انتقالات ارزی شده و شرایط یکسان‌سازی را با مشکل مواجه کرده است.

با وجود این، هر چند در شرایط فعلی نمی‌توان موضوع یکسان‌سازی نرخ ارز را دنبال کرد ولی مهم آن است که جهت‌گیری بخشنامه‌ها و مقررات که بانک مرکزی تعریف می‌کند در مدار و در راستای یکسان‌سازی نرخ ارز باشد چرا که هر نوع مقرراتی که فاصله‌ای بین بازار و نرخ اعلامی بانک مرکزی ایجاد و یا تشدید کند، در واقع زمان یکسان‌سازی را عقب می‌اندازد و رانت بیشتری را توزیع خواهد کرد؛ لذا کلیه مقررات و دستورالعمل‌های بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های دولتی چنانچه مرتبط با ارز باشد باید همین اهداف را در نظر داشته باشند. بازار متشکل ارزی نیز از نکات فوق‌الاشاره جدا نیست.

در این بازار مقرر شده است که مدیریت بازار اسکناس در داخل کشور توسط عواملی در بازار متشکل ارزی که شامل صرافی‌های مجاز، صرافی‌های بانک‌ها و همچنین خود بانک‌ها هستند در چارچوب هیئت مدیره تعیین شده انجام شود. سوالات و نکاتی که در این رابطه باید مورد ملاحظه قرار گیرد عبارتند از:

۱ – آیا نرخ اعلامی در این بازار کماکان توسط عوامل بازار عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد یا بانک مرکزی قصد مداخله دارد؟ آیا سقف و کف نرخ ارز در دستورالعمل‌های صادره بانک مرکزی تعیین خواهد شد؟ آیا دامنه حدود و ثغور نرخ اسکناس در دامنه‌های مجاز و غیرمجاز کماکان در بانک مرکزی تعیین می‌شود یا هیئت مدیره بازار متشکل آن را تعیین خواهد کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

۲– نرخ اسکناس در بازار هم متاثر از نرخ حواله است و هم بر نرخ حواله تاثیر دارد. لذا نظارت بانک مرکزی کماکان جاری خواهد بود، زیرا علی‌رغم اینکه حجم معاملات به‌صورت اسکناس است ولی می‌تواند نرخ کلی ارز را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین با توجه به اینکه صرافان فقط مجاز به فروش ارز در چارچوب ۲۴ قلم خدماتی هستند، به نظر می‌رسد خارج از ۲۴ قلم باز هم نرخ دیگری ایجاد خواهد شد مگر این که ترتیبات دیگری اندیشه شود.

۳– تسهیلات لازم جهت ورود اسکناس بالاخص توسط صادرکنندگان غیرنفتی (به عراق و افغانستان) باید صورت گیرد. در حال حاضر به دلیل تحریم، تجار و فعالین اقتصادی در بعضی از کشورهای همسایه مشکل فعالیت اقتصادی دارند. چنانچه آنها بتوانند ارز خود را به داخل کشور به‌صورت اسکناس وارد کنند مبالغ زیادی از این طریق به بازار تزریق خواهد شد. این سیر باید با رعایت مقررات پولشویی توسط بانک مرکزی تسهیل شود.

۴–چنانچه مدیریت عرضه به‌طور مناسب صورت گیرد و عوامل بازار به نحو مناسب مدیریت شوند قیمت واقعی ارز در این بازار کشف خواهد شد. اتکاء بیشتر به بانک‌های بزرگ و صرافی بانک‌هادستیابی به این مهم را تسهیل خواهد کرد. در این فرآیند باید توجه خاص به احیای اعتماد عمومی و همچنین جذب نقدینگی توسط بازارهای موازی مانند مسکن و بورس و جذاب کردن آن‌ها صورت پذیرد.

بدیهی است بانک مرکزی از تشکیل این بازار کنترل نوسانات شدید را انتظار دارد که می‌بایست توسط عوامل بازار صورت پذیرد. لذا چنانچه منابع ارزی و ورودی به‌عنوان الزامات این بازار تدارک دیده نشده باشد راه‌اندازی این بازار بدون این مقدمات و عرضه مناسب با چالش همراه خواهد شد.

منبع: ایبِنا

سیدکمال سیدعلی (معاون ارزی سابق بانک مرکزی)

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کمیسیون بلایای طبیعی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
گزارش اختصاصیکمیسیون بلایای طبیعیسالانه بین ۸ تا ۱۰ درصد درآمد ناخالص ملی صرف هزینه‌های ناشی از بلایای طبیعی می‌شود رقمی که شاید بشود با پرداخت تخصصی‌تر به موضوع مدیریت بحران و ایجاد ساز و کارهای جدید در سالهای پیش رو آن را کاهش داد.

بررسی موضوع اصلاح ساختار بودجه تا اقدامات مجلس در مقابل مشکلات اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
او ادامه داد: البته­ نباید از سیاست‌های بانک مرکزی متاثر از تصمیمات دولت و همین طور اثر گذاری آگاهی مردم بر بازار بر حذر بود. تاجگردون تصریح کرد: با اینکه بانک مرکزی بسیار­ محتاطانه­ عمل می‌کند اما حرکت رو به جلو خوبی را پیش گرفته و در آینده شاهد اتفاقات بهتری خواهیم بود. اما اگر چنین طرحی مصوب شود می‌توانیم فشار بر بازار ارز را کاهش و تفاوت ریالی کالاها را­ در جیب مردم واریز کنیم. متاسفانه موضوعاتی که در برنامه اصلاح ساختاری بودجه طرح شده چندان هم سنگ نیست به این ترتیب نمی‌توان بخوبی مورد ارزیابی و اجرا قرار بگیرد. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در پایان گفت: اصلاح بودجه سال ۹۸ طرحی برای افزایش هزینه آب و برق دیده نشده دولت هم باید به سمتی برود که افزایش قیمت را برای مصرف کنندگان حجم بالا در نظر بگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
استاندار گلستان افزود: به بخش کشاورزی تاکنون ۲۴ میلیارد تومان کمک بلاعوض پراخت شده است و تا هفته آینده ۳۲ میلیارد تومان بلاعوض دیگر هم پرداخت خواهد شد. حق شناس درباره پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده نیز گفت: بانک‌ها نیز تاکنون ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌اند. استاندار گلستان همچنین وعده داد که تا هفته آینده مشکل صدور پروانه رفع خواهد شد. عزیز الله مهدیان معاون بنیاد مسکن نیز گفت: در استان گلستان ۹۶۰۰ خانوار به بانک‌ها معرفی شده‌اند که تعداد ۱۲۰۰ فقره عقد قرار داد برای پرداخت تسهیلات تشکیل شده است. معاون بنیاد مسکن نیز خواستار تسریع در روند پرداخت تسهیلات و تقویت ساختار و نیروی انسانی بانک‌ها شد و افزود: همه پرونده‌ها آماده ارسال به بانک‌ها هستند منتهی بانک‌ها ظرفیت پذیرش یکجای آنها را ندارند.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا عارف در مجمع وزیران ادوار که با حضور وزرای دولت‌های بعد انقلاب برگزار شد، سه محور اصلی را اهداف عمده این مجمع بیان کرد و افزود: شناسایی موانع توسعه کشور و ارائه راهکار برای رفع آن، استفاده از ظرفیت‌های انسانی و مدیریتی در راستای حل مشکلات و معضلات اجتماعی، فرهنگی و مدیریتی و هم افزایی و هم اندیشی نخبگان مدیریتی و علمی در زمینه ارائه راهکارها برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سه هدف اصلی است. وی با بیان اینکه ما اعلام کرده‌ایم که آماده همکاری با دولت‌ها هستیم اضافه کرد: برای انتقال تجربیات به نسل‌های بعدی و دولت‌های بعد، بحث‌های زیادی صورت گرفته است. عارف با اشاره به شرایط خاص کشور در حال حاضر و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران گفت: برای حل این مشکل باید جدی‌تر عمل کنیم. وی افزود: همچنین برای حل مسائلی از جمله بیکاری، محیط زیست، فساد اقتصادی و اداری، دستیابی به رشد اقتصادی، نظام بانکی، بحران صندوق‌های تأمین اجتماعی،، تعاملات بین‌المللی و سیاست خارجی باید هم افزایی بیشتری داشته باشیم. عارف گفت: ما برای همکاری با همه نهادها و قوای کشور اعلام آمادگی کرده‌ایم.
الفالف12 ساعت قبل
سه هفته قبل مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعلام کرد که پایانه جاسک به زودی به ظرفیت صادرات یک میلیون بشکه نفت در روز می‌رسد. دسترسی مناسب این پایانه به دریای عمان می‌تواند تداوم صادرات و ارتقای توان ذخیره‌سازی نفت خام به خصوص در شرایط خاص را تضمین کند. لذا دور از ذهن نیست که این پایانه را هدف ناامن سازی از سوی آمریکا و نیز عربستان سعودی و دیگر متحدان آمریکا در منطقه بدانیم. واقعیت این است که آمریکایی‌ها در «راهبرد فشار» به ایران شکست خورده‌اند و حتی «نمایش مذاکره» و سفر «آبه» نیز نتوانست برای آن‌ها آبی گرم کند و با پاسخ صریح و قاطع ایران مواجه شدند. مقابل این نقشه‌ها، هم مسئولان و هم مردم باید هوشیار باشند و هوشمندانه و عزتمندانه رفتار کنند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این مجمع با حضور وزرای اسبق دولت‌های گذشته بر گزار شد. قرار است در این مجمع، عارف که ریاست آن را بر عهده دارد گزارشی از عملکرد و فعالیت‌ها ارائه دهد. ارائه گزارش دبیر مجمع وزیران ادوار و ارائه گزارش کمیسیون‌های تخصصی از برنامه‌های این مجمع است. همچنین در این مجمع از وزرای پیشکسوت و وزرای شهید (شهید تندگویان و شهید فیاض بخش) تجلیل خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر