دزدی یک‌شبه محصولات کشاورزی باغداران شهریار!؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
دزدی یک‌شبه محصولات کشاورزی باغداران شهریار!؟

دزدی یک‌شبه محصولات کشاورزی باغداران شهریار!؟

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رییس شورای شهرستان شهریار ضمن اشاره به اینکه باغات فراوانی که در شهریار وجود دارد و شغل مردم این منطقه که یا باغدار و کشاورز هستند یا مشاغلی مرتبط، گفت: کشاورزان و باغداران شهریاری با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند که یکی از آنها دزدی یک شبه محصولات کشاورزی آنها بعد از یکسال تلاش و زحمت است.

جابر فسا در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه شهرستان شهریار، یکی از شهرستان‌های بزرگ و پرجمعیت استان تهران است و جمعیتی بالغ بر ۸۶۰ هزار نفر را در خود جای داده است، گفت: این شهرستان شامل هفت شهر مستقل شهریار، اندیشه، صباشهر، فردوسیه، وحیدیه، شاهد شهر و باغستان است.

وی ادامه داد: از جمله اتفاقات مثبت در شوراهای دوره پنجم و در نهایت شهرستان شهریار این بود که نیروهای جوان وارد عرصه مدیریتی شدند و از مردم رای اعتماد گرفتند تا در کنار نیروهای باتجربه بتوانند بهتر به مردم خدمت کنند. حتی در انتخاب شهرداران نیز شهرداران جوان انتخاب شدند. با ورود نیروهای جوان به این شهرستان نیز پروژه‌هایی تعریف شد که در ۱۰ سال گذشته دیده نشده بود.

ساخت بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی در شهریار

رییس شورای شهرستان شهریار در بخش دیگری از این گفت‌وگو با بیان اینکه در گذشته سرانه فضاهای آموزشی در این شهرستان بسیار پایین بود و در سال‌های اخیر اتفاقات خوبی را در این زمینه شاهد بودیم گفت: از نظر سرانه‌های آموزشی، رتبه آموزش و پرورش این شهرستان در چندسال اخیر بالا آمده است، زیرا در این سال‌ها اقدامات عمرانی بسیاری از جمله احداث مدرسه و راه و…انجام شده است.

وی درادامه گفت: ساختمان‌هایی که از سال ۹۶ شبکه بهداشت ساخت آن را آغاز کرده بود اما به دلیل نوسانات اقتصادی آنها را به اتمام نرسانده بود، تحویل شهرداری‌ها داده شد که به بهترین شکل ممکن تجهیز و تکمیل شدند. همچنین علاوه بر بیمارستان‌های نور، امام سجاد (ع) و تامین اجتماعی یک بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی در حال احداث است که تلاش مسئولین منطقه بر این است تا در سال ۹۸ تکمیل شود.

به گفته وی کمبود سرانه‌های بهداشتی و درمانی در کشور مسئله فراگیر است اما برخی مسائل به سطح توقعات مردم بازمی‌گردد و در نهایت اینکه نمی‌توان رضایت همه را کسب کرد و متولیان این حوزه در صدد رفع نیازها هستند.

فسا همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش به سرانه‌های ورزشی این شهرستان اشاره کرد و گفت: در تمامی شهرهای این شهرستان زمین ورزشی وجود دارد و سعی شده است امکانات نیز کافی باشد. با این حال اما قرار است که تمامی مراکز ورزشی شهرستان به اداره ورزش و جوانان به‌عنوان متولی حوزه ورزش تحویل داده شود که هم نگهداری مناسبی از آنها شود و هم بخشی از هزینه‌های آن اداره را پوشش دهد. به عبارت دیگر تمام سالن‌های ورزشی و مکان‌های ورزشی تحویل اداره ورزش و جوانان داده خواهند شد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

شهریار ریه تنفسی تهران

رییس شورای شهرستان شهریار با بیان اینکه شهریار به نوعی ریه تنفسی تهران است، گفت: به دلیل اینکه باغات فراوانی در این شهرستان وجود دارد این منطقه در تصفیه هوای تهران موثر است. از طرفی به دلیل باغات فراوان در شهریار، مردم این منطقه یا باغدار و کشاورز هستند یا مشاغلی مرتبط با کشاورزی و باغداری دارند.

وی در ادامه گفت: با این وجود اما کشاورزان و باغداران با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند یعنی آنها با مشکلات کم‌آبی و …کنار آمده‌اند اما موضوعی که آنها را درگیر کرده است، عدم امنیت برای حفظ محصول کشاورزی آنان است که به‌راحتی به سرقت می‌رود. یعنی دزدان و معتادین متجاهر یک شبه حاصل تلاش یکساله کشاورز را به تاراج می‌برند. همچنین سال‌های گذشته مباحثی چون ساخت‌و ساز در باغ‌ها و از بین رفتن آنها مطرح بود که خوشبختانه با ورود دادستان و فرماندار در این موضوع، کمتر شاهد از بین رفتن باغ‌های در این شهرستان هستیم.

فسا با بیان اینکه کمیته‌ای را در شورای شهرستان تشکیل دادیم و از کشاورزان بزرگ و نامی شهرها دعوت کردیم تا در این کمیته حضور یابند، اظهار کرد: این کمیته چندماهی است که راه‌اندازی شده و در صدد رفع مشکلات کشاورزان و باغداران است.

حمله بی سابقه ملخ‌ها به باغات و زمین‌های کشاورزی

وی دربخش دیگری از صحبت‌هایش به هجوم ملخ‌های به مزارع کشاورزی اشاره کرد و گفت: چند روز گذشته با هجوم ملخ‌ها به این شهرستان مواجه بودیم و برای مقابله با آنها ستاد مدیریت بحران تشکیل و سم‌زدایی نیز صورت گرفت که نتیجه بخش بود.

ورودی شهرستان شهریار باید اصلاح شود

فسا در ادامه به وضعیت ترافیکی و حمل و نقلی این شهرستان اشاره کرد وگفت: ورودی شهرستان شهریار از بزرگراه فتح بزرگترین معضل ترافیکی در این منطقه است که اگر بتوانیم آن را اصلاح کنیم بخش عظیمی از مشکلات شهروندان در ورود و خروج از شهرستان حل خواهد. همچنین فرسودگی وسائط حمل‌و نقل عمومی در این شهرستان دیده می‌شود. البته مهندس محمودی نماینده حوزه مشق در مجلس پیگیر این موضوع هستند تا خط مترو از تهران به شهرقدس و شهر اندیشه احداث گردد.

شهریار در حال حاضر سه گرمخانه دارد

رییس شورای شهرستان شهریار در پایان با اشاره به اینکه در سال گذشته سه گرم‌خانه در شهریار ایجاد شد، اظهار کرد: گرمخانه‌هایی در شهرهای صباشهر، شهریار و باغستان دایر هستند و احداث چند گرمخانه در شهرهای دیگر را نیز در دستور کار داریم. همچنین با بهزیستی نیز در ارتباط هستیم تا افراد را به ما معرفی کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

توضیحات خبرنگار مهر درباره وضعیت سرمربی پرسپولیس

مهرمهر1 روز قبل
مهدی مرتضویان، خبرنگار ورزشی مهر، درباره آخرین وضعیت سرمربیگری برانکو در پرسپولیس گفت: گزینه سرمربیگری پرسپولیس هنوز برانکو است اما مسئولین با مربیان مد نظر باشگاه در حال مذاکره هستند.

سرکوب اقدام احساسی هواداران پرسپولیس توسط ایرج عرب + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا هواداران پرسپولیس در پی اعتراض به جدایی برانکو ایوانکوویچ اعتراض خود را با تجمع مقابل ساختمان باشگاه پرسپولیس به گوش مدیران و مسئولان این تیم رساندند که با واکنش عجیب و دور از انتظار مدیرعامل این تیم پرطرفدار و مردمی روبرو شد. ایرج عرب به جای هم‌صحبتب به هواداران و پاسخ‌گویی به اعتراض آن‌ها برای سرکوب این معترضان با پلیس نیروی انتظامی تماس گرفت تا طرفدارن عصبانی پرسپولیس را متفرق کند. این واکنش از سوی شخصی که مقصر اصلی جدایی برانکو قلمداد می‌شود کاملا دور از ذهن و عجیب می‌باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خلاصه بازی آمریکا ۳-۰ شیلی (جام جهانی زنان ۲۰۱۹)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | رئیس هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن پست جالبی در اینستاگرام خود منتشر کرد. ورزش ۱۱ - جدایی برانکو ایوانکوویچ، سرمربی چند فصل اخیر پرسپولیس از این تیم را می‌توان مهم‌ترین خبر این روزهای فوتبال ایران دانست. اتفاقی ناگهانی که همه را شوکه کرد. سعید آذری، رئیس هیئت مدیره ذوب‌آهن، که همواره حاشیه‌ساز بود است، یکی از کسانی بود که به این موضوع واکنش نشان داد و با انتشار پیامی زیبا، از سرمربی کروات قدردانی و برای او آرزوی موفقیت کرد.

تجمع هواداران پرسپولیس مقابل باشگاه؛ کار به درگیری کشید

ایلناایلنا1 روز قبل
هواداران پرسپولیس در اعتراض به جدایی برانکو مقابل باشگاه تجمع کردند. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، شب گذشته خبر توافق برانکو ایوانکوویچ با الاهلی عربستان منتشر شد و این موضوع باعث خشم و ناراحتی هواداران پرسپولیس شده و آنها صبح امروز مقابل دفتر باشگاه تجمع کردند. هواداران پرسپولیس که مدیریت باشگاه را در جدایی سرمربی کروات مقصر می‌دانستند شعارهایی علیه ایرج عرب دادند. محسن خلیلی‌، مدیر تیم پرسپولیس به میان هواداران آمد تا با صحبت فضا را آرام کند ولی خیلی موفق نبود. در نهایت کار به درگیری در مقابل ساختمان باشگاه و دخالت نیروی انتظامی کشیده شد.
روزنوروزنو1 روز قبل
ساعاتی قبل برانکو سرمربی کروات تیم پرسپولیس، با انتشار نامه فسخ قراردادش به این باشگاه رسما اعلام کرد دیگر حاضر نیست به همکاری با سرخ‌ها ادامه دهد و به تیم دیگری خواهد پیوست. شنید‌ه‌ها حاکی از این است که پس از قطعی شدن خروج برانکو از پرسپولیس، مدیران سرخ‌پوشان اولین تماس‌ها را با افشین قطبی سرمربی فصل گذشته تیم فولاد برقرار کرده‌اند و مذاکراتی را با این مربی برای حضور روی نیمکت پرسپولیس انجام داده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر