یک رئالیتی‌شوی جدید برای تلویزیون
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
یک رئالیتی‌شوی جدید برای تلویزیون

یک رئالیتی‌شوی جدید برای تلویزیون

ایسناخبرگزاری ایسنا |
سعید ابوطالب از ساخت یک مسابقه رئالیتی‌شو در تلویزیون و شبکه یک سیما خبر داد.

این تهیه‌کننده و کارگردان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی جزئیات این مسابقه که در شبکه یک سیما قرار است تولید شود، توضیح داد: این مجموعه که با عنوان «برنده خاص» و رئالیتی شو مطرح است، یک فیلم مسابقه است که پیش تولید آن به تازگی به اتمام رسیده و از اواخر خرداد ماه تولید آن آغاز می‌شود.

به گفته ابوطالب «برنده خاص» که در ژانری مشابه «رالی ایرانی» ساخته می‌شود، تیر ماه کلید خواهد خورد.

او همچنین ابراز امیدواری کرد که این مجموعه اواخر تیر ماه به پخش برسد.

ابوطالب در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره مسابقه‌هایی که با ژانر رئالیتی‌شو در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی ساخته می‌شود، توضیح داد: این کارهایی که با عنوان رئالیتی‌شو چه در تلویزیون و چه در شبکه نمایش خانگی ساخته می‌شود مشابه یکدیگر نیستند بلکه چیزی که مشابه است ژانر است که به آن رئالیتی‌شو می‌گوئیم.

وی در این زمینه گفت: ما ژانر رئالیتی‌شو را اولین بار در تلویزیون و با مجموعه «سرزمین دانایی» تجربه کردیم که هشت سال پیش در شبکه پنج سیما ساخته شد. بعد از آن بود که این ژانر را به نمایش خانگی آوردیم و «رالی ایرانی ۱» را ساختیم.

ابوطالب درباره تفاوت ساخت رئالیتی‌شو در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی، اظهار کرد: اقتضائات تلویزیون کمی با اقتضائات سینما و شبکه نمایش خانگی فرق می‌کند؛ یعنی ما باید حتما ملاحظاتی در برنامه‌های تلویزیونی در نظر بگیریم به جهت اینکه مخاطب آن عمومی است.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

او همچنین با اشاره به مسابقاتی که تاکنون در تلویزیون ساخته است، گفت: در تلویزیون ما رئالیتی شوی «هفت روز و هفت ساعت» را ساختیم همچنین «هفت شهر عشق» را ساختیم منتها «هفت شهر عشق» موضوع و بستری که داشت ادبیات بود و برخی‌ها برایشان سوال بود چرا «رالی ایرانی» اکشن دارد اما «هفت شهر عشق» ندارد علت آن این بود که بستر و موضوع «هفت شهر عشق» ادبیات بود و فضایی متفاوت را می‌طلبید؛ وگرنه تیمی که برنامه‌ها را می‌سازد چه در تلویزیون و چه در شبکه نمایش خانگی یک تیم هستند.

او با اشاره به اینکه رئالیتی‌شوهایی که در تلویزیون ساخته شده جزو پربیننده‌ترین برنامه‌ها در ژانر خود بودند، در عین حال اظهار کرد: نباید انتظار داشته باشیم یک برنامه رئالیتی‌شو به اندازه یک سریال تلویزیونی تاریخی پرهزینه مثل «مختارنامه» بیننده داشته باشد. ضمن اینکه مسئله اصلی درباره هزینه‌ای است که برای این اثر می‌کنیم. برای ژانر رئالیتی هزینه‌ای که می‌شود، نسبت به کارهای نمایشی خیلی پایین است؛ چرا که به آن معنا ساخت دکور و تمرین ندارد و به آن معنا اجاره‌های لوکیشن ندارد. اما خوب سختی‌های خودش را هم دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

این ستاره‌های هالیوود پیر نمی‌شوند + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل

شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیوم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبر در حال بروزرسانی است …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری به تشریح آخرین اقدامات فنی این سازمان در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت. شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیومسازمان انرژی اتمی ایران براساس تصمیات مسئولان نظام اقدام خواهد کرد
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره عملکرد نیروی انتظامی در مسئله حجاب و برخورد با بی‌حجابی اظهار کرد: هر دستگاهی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مأموریت برخورد با ولنگاری فرهنگی و بی‌بند و باری را برعهده دارد. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: تا جایی که ما کنترل کردیم و اطلاع داریم، نیروی انتظامی در حد توان، وسع و منابع مالی در زمینه عفاف و حجاب خوب برخورد کرده و باید تقویت شود. وی با بیان اینکه فقط یک دستگاه نمی‌تواند در برخورد با ولنگاری فرهنگی پاسخگو باشد، متذکر شد: برخورد با این ولنگاری فرهنگی نیاز به عزم ملی دارد و تمام دستگاه‌ها اعم از حاکمیتی، قضایی، مقننه، مجریه و نهادهای مربوطه باید دست به دست هم دهند و نیاز به فرهنگ‌سازی قوی در زمینه عفاف و حجاب داریم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی درباره اختصاص سامانه‌هایی برای معرفی متخلفان در زمینه حجاب به دادستانی و پلیس، یادآور شد: این اقدام خوب و یک نوع نظارت ملی است، با انجام این کار، امور در این رابطه به مردم واگذار می‌شود که تخلفات نیز از این طریق به دستگاه‌های مربوطه منعکس می‌شود. انتهای پیام/

کارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شدکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شد.

حکایت ادامه دار مدارس استیجاری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آموزش و پرورش می‌گوید برای خرید ۷۰ مدرسه استیجاری پایتخت ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در بودجه دیده نشده است و اگر تامین اعتبار نشود مشکل مدارس استیجاری پایتخت همچنان ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه اسباب بازی با هویت ایرانی اسلامی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
حضور ۷۰ تولیدکننده داخلی با ۹۰۰ طرح اسباب بازی و سرگرمی کاملا ایرانی رنگ و لعاب ویژه‌ای به این نمایشگاه داده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دومین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی از امروز تا ۳۱ خرداد، هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۱ (۹ شب) در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع در خیابان حجاب تهران آماده بازدید علاقه‌مندان است.

نظرها

اخبار بیشتر