نگاهی به برنامه کنسرت‌های تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

نگاهی به برنامه کنسرت‌های تهران

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
سالن‌های کنسرت پایتخت در هفته پیش‌رو میزبان اجراهای مختلف موسیقایی هستند.

خبرگزاری ایسنا: سالن‌های کنسرت پایتخت در هفته پیش‌رو میزبان اجراهای مختلف موسیقایی هستند.

کنسرت «شهر خاموش» کیهان کلهر که امسال برای دومین بار در پایتخت اجرا می‌شود، ۲۵ خرداد تا ۶ تیر ماه در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. قیمت بلیت‌های این اجرا ۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان است.

سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران ۲۶ خرداد میزبان کنسرت احسان خواجه‌امیری است که بلیت‌هایش ۷۰ تا ۱۸۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. از طرفی در همین روز «ایوان بند» ۲۶ خرداد در برج میلاد تهران برای دوستدارانش اجرا می‌کند؛ قیمت بلیت‌های این کنسرت از ۴۵ هزار تومان آغاز می‌شود.

«کاکوبند» جدیدترین کنسرت خود را ۲۷ خرداد ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌کند، کف قیمت بلیت این کنسرت ۷۰ هزار تومان است. گروه موسیقی «بانگ نو» هم در این روز در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه می‌رود؛ بلیت‌های این اجرا ۷۰ هزار تومان برای فروش گذاشته شده است.

مهدی جهانی ۲۸ خرداد در برج میلاد تهران اجرا می‌کند؛ قیمت بلیت کنسرت او از ۷۰ هزار تومان آغاز می‌شود و تا ۱۸۵ هزار تومان ادامه دارد.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

۲۹ خرداد ماه تالار وحدت تهران شاهد اجرای گروه موسیقی «دال» نیز خواهد بود، برای خرید بلیت این کنسرت باید ۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان پرداخت. محمد معتمدی هم در همین روز در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه می‌رود؛ بلیت‌های این کنسرت ۲۵ تا ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

کنسرت گیتار فلامنکو و سازهای کوبه‌ای ال امیر و همایون نصیری ۳۰ خرداد در تالار وحدت با قیمت بلیت ۵۰ تا ۱۸۰ هزار تومان برگزار می‌شود. گروه موسیقی «همنوازان رهاب» نیز در همین روز در تالار رودکی به اجرا می‌پردازند و بلیت کنسرتشان ۵۰ و ۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

ارکستر ملی ایران به رهبری سهراب کاشف و خوانندگی حسام‌الدین سراج ۳۱ خرداد در تالار وحدت می‌نوازد، بلیت‌های این کنسرت را با پرداخت ۴۵ تا ۱۰۰ هزار تومان می‌توان خریداری کرد. محسن ابراهیم‌زاده هم در این روز کنسرت خود را در برج میلاد تهران روی صحنه می‌برد علاقه‌مندان برای حضور در این کنسرت باید ۴۵ تا ۱۶۰ هزار تومان بپردازند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نعمت الله قنبری بعدازظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی دفتر خود، اظهار داشت: ۲۶۰ عنوان برنامه متنوع فرهنگی و هنری در ایام تابستان در تمامی مراکز فرهنگی و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه طرح‌های اوقات فراغت بهترین بستر برای تقویت آموزه‌های فرهنگی و هنری در کودکان و نوجوانان است، افزود: از ابتدای تیر ماه جاری ثبت نام کلاس‌های آموزشی تابستانه در تمامی مراکز فرهنگی و هنری آغاز شده است و علاقه‌مندان برای ثبت نام تا ۱۵ تیر ماه فرصت دارند. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرمسار با اشاره به اینکه کلاس‌های تابستانی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از نیمه‌دوم تیر ماه آغاز می‌شود و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد، بیان کرد: کلاس‌های تابستانی در بخش‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، ورزشی و برنامه‌های تفریحی سامان‌دهی شده است. وی در ادامه با بیان اینکه ۴۳ پایگاه اوقات فراغت در گرمسار فعالیت می‌کند، تصریح کرد: این در حالی‌است که سال گذشته در مجموع ۳۶ پایگاه در گرمسار فعالیت می‌کرد و در تابستان امسال با توجه به ظرفیت‌های موجود، تعداد پایگاه‌های فرهنگی و هنری افزایش یافت. قنبری از اجرای برنامه‌های متنوع اوقات فراغت در مناطق روستایی نیز خبر داد و گفت: سال گذشته بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر از کودکان، نوجوانان و جوانان از کلاس‌های اوقات فراغت در پایگاه‌های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد گرمسار استقبال کردند.
فارسفارس22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، ‌ رقیه کمانی مسئول دانش‌نامه هفتم تیر مرکز مطالعات تاریخ انقلاب اسلامی حوزه هنری، درباره این دانش‌نامه گفت: واقعه هفتم تیر ۱۳۶۰ حادثه‌ای بزرگ و تاثیرگذار در تاریخ انقلاب اسلامی است. وی ادامه داد: تحقیقات، پژوهش‌ها، مصاحبه‌ها و جمع‌آوری اطلاعات این دانش‌نامه از سال ۱۳۹۴ آغاز شده و تا سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد یافت. این دانش‌نامه به شکل تخصصی به روند اتفاقات واقعه هفتم تیر، رجال سیاسی و شخصیت‌های حاضر در این واقعه، شخص بمب‌گذار یعنی محمدرضا کلاهی، شهدای این حادثه تروریستی و بازماندگان می‌پردازد. این پژهشگر افزود: زمانی‌که به واقعه هفتم تیر نگاهی می‌اندازیم، درخواهیم یافت که این واقعه، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی به حساب می‌آید. با پایان یافتن کار تحقیقات و جمع‌بندی دانش‌نامه هفتم تیر، ‌ منبع بسیار کاملی جهت مراجعه و تحقیقات بعدی پیرامون این حادثه تروریستی در اختیار پژوهشگران قرار خواهد گرفت.
الفالف21 ساعت قبل
وی افزود: همچنین کاغذ مطبوعات در شمول کالای اساسی باقی مانده است. مجموعه ارزی که در سال ۹۸ برای کاغذ فرهنگی مانند مطبوعات و کتاب در نظر گرفته‌ایم، ۸۰۰ هزار تن معادل ۸۰ میلیون دلار در مجموعه کالاهای اساسی است. ابهامی در این موضوع مبنی بر اینکه کاغذ از شمول کالاهای اساسی خارج شده است، وجود دارد زیرا کاغذ غیرفرهنگی دیگر شامل کالای اساسی نیست، در حالی که قبلا همه کاغذ مشمول کالای اساسی بود. وزیر ارشاد در ادامه گفت: این تغییر مسیر و تثبیت در تصمیم‌گیری در سامانه اتفاقاتی را ایجاد کرده که یکی از این اتفاقات تایید ۲۵ هزار تن کاغذ بوده و از این تعداد هم ۹۵۰۰ تن برای کاغذ مطبوعات و ۱۵/۵۰۰ تن نیز برای کاغد کتا‌ب است. تأیید ۲۵ هزار تن کاغذ در سامانه اتفاقی بوده که مورد نظر ماست و با تحقق این مهم می‌توان در ۶ ماه آینده ۴۰ هزار تن کاغذ داشته باشیم و در پایان سال نیز با ۸۰ هزار تن کاغذ مشکل بازار کتاب را حل کنیم.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
کانون فیلم خانه سینما، در ویژه برنامه‌ای به فیلم‌های برگزیده جشنواره معتبر انیمیشن «انسی» که در ماه جاری میلادی در کشور فرانسه برگزار شده خواهد پرداخت. در جشنواره‌ی سپری شده «انسی»، انیمیشن فرانسوی «بدنم را از دست دادم» به جایزه بهترین اثر بلند جشنواره بین‌المللی «انسی» را به خود اختصاص داد. هیأت داوران بخش رقابتی جشنواره انسی از انیمیشن «بونوئل در هزارتوی لاکپشت‌ها» به کارگردانی «سالوادور سیمو» محصول مشترک اسپانیا و هلن نیز به صورت ویژه تقدیر کردند. همچنین انیمیشن ایرانی «پسر دریا» به کارگردانی «عباس جلالی یکتا» برنده جایزه ویژه شهر انسی در بخش دورنمای فیلم‌های کوتاه جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن «انسی» فرانسه شده است. انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» به کارگردانی امیر هوشنگ معین و همچنین انیمیشن «گرسنگی» ساخته زهرا رستم‌پور نیز در بخش آثار دانشجویی جشنواره انیمیشن «انسی» پذیرفته شده بودند.
مهرمهر2 ساعت قبل
حجت‌الاسلام امیر عطاالله جباری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نقد کتاب از دشت لیلی تا جزیره مجنون نوشته محمد سرور رجایی با حضور «احمد مدقق» منتقد و با هدف تکریم خانواده‌های شهدای حرم لشکر فاطمیون و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم برگزار می‌شود. به گفته وی، لشکر فاطمیون شیعیان گمنامی هستند که در دروان ۸ سال دفاع مقدس و همچنین در دفاع از حرم زینب کبری (س) با لبیک گفتن به ندای رهبری بدون توجه به نژاد و سرزمین پدری به شهادت رسیدند. وی افزود: با ترویج کتاب‌هایی در زمینه دفاع مقدس و فرهنگ و شهادت و هم‌چنین معرفی آثار مکتوب و ماندگار در این زمینه راه این شهیدان و فرهنگ مقاومت را ادامه می‌دهیم. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم افزود: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، حوزه هنری قم و بسیج هنرمندان استان قم و هم‌چنین سپاه پاسداران در این حرکت فرهنگی همکاری دارند. وی اظهار داشت: معرفی و نقد کتاب «از دشت لیلی تا جزیره مجنون» سه‌شنبه ۱۱ تیرماه ساعت ۱۰ صبح در تالار غدیر اداره کل کتابخانه‌های قم برگزار می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
ماجرای این سند وقتی حساس‌تر می‌شود که بدانیم گشت امنیت اخلاقی یا همان گشت ارشاد، یکی از محصولات مصوبات پیشین شورای عالی انقلاب فرهنگی است. در واقع شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکنون دو مصوبه مستقل درباره حجاب و عفاف داشته که هر دو در زمان دولت اصلاحات به تصویب رسیدند. مصوبه دوم «راهبردهای گسترش فرهنگ عفاف» نام داشت و در روزهای پایانی آن دولت به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید. این مصوبه بعدا به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی هم رسیده است. با این حال از سخنان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره جلسه دیروز، دو برداشت مثبت می‌توان داشت:۱.

نظرها

اخبار بیشتر