«اداره کشور بدون نفت» |حاجی دلیگانی: اقتصاد بدون نفت اداره می‌شود، اگر دولت بخواهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
«اداره کشور بدون نفت» |حاجی دلیگانی: اقتصاد بدون نفت اداره می‌شود، اگر دولت بخواهد

«اداره کشور بدون نفت» |حاجی دلیگانی: اقتصاد بدون نفت اداره می‌شود، اگر دولت بخواهد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به عملی بودن اداره کشور بدون نفت گفت: این کار تنها به اراده و روحیه جهادگرانه نیاز دارد، اگر دولت عزمی برای این کار داشته باشد به راحتی می توان بدون اتکا به درآمدهای نفتی کشور را اداره کرد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به ایده اداره کشور بدون نفت، گفت: این ایده قابلیت اجرا دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شروط مورد نیاز برای اداره کشور بدون نفت را بیان کرد: این کار تنها به اراده و روحیه جهادگرانه نیاز دارد، اگر دولت عزمی برای این کار داشته باشد به راحتی می‌توان بدون اتکا به درآمدهای نفتی کشور را اداره کرد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: یکی از درآمدهایی که می‌تواند جایگزین درآمد نفتی شود، مالیات است در این بین دولت اگر بتواند فرارهای مالیاتی را شناسایی کند به درآمد قابل توجهی دست پیدا می‌کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی اظهار داشت: سال گذشته از استان اصفهان حدود ۶ هزار میلیارد تومان مالیات دریافت شد، طی گزارشی از سوی مدیریت کل سازمان امور مالیاتی استان، مطرح شد که به همین میزان فرار مالیاتی در این استان شناسایی شده که دنبال دریافت آن هستند.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: بستر‌ها برای شناسایی فرارهای مالیاتی فراهم است و به راحتی می‌توان درآمد مالیاتی را از این طریق افزایش داد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه با روحیه جهادی می‌توان کشور را بدون نفت اداره کرد، به خانه ملت گفت: از آنجایی که نهایت تا سه ماه آینده می‌توان با فروش نفت برای کشور درآمد زایی کرد، باید هر چه سریعتر عدم وابستگی به نفت را عملیاتی کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس21 ساعت قبل
دبیرکل مجمع مجالس آسیایی (APA) گفت: قطعنامه‌ای از سوی جمهوری اسلامی ایران با موضوع چندجانبه‌گرایی پیشنهاد شده که در جلسه بعد از ظهر مجمع ارائه و پذیرش آن مورد تأیید قرار خواهد گرفت تا در دستورکار جلسه آینده کمیته سیاسی قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدرضا مجیدی ظهر امروز در حاشیه نشست سیاسی اجلاس بین‌المجالس آسیایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمیته فرهنگی اجتماعی، کمیته اقتصادی و توسعه پایدار، کمیته سیاسی و کمیته اداری مالی چهار کمیته مجمع مجالس آسیایی هستند و در جلسه امروز هشت قطعنامه در دستورکار کمیته سیاسی مجمع قرار دارد. دبیرکل مجمع مجالس آسیایی (APA) ادامه داد: قطع‌نامه‌ای از سوی جمهوری اسلامی ایران با موضوع چندجانبه‌گرایی پیشهاد شده که در جلسه بعد از ظهر مجمع ارائه و پذیرش آن مورد تأیید قرار خواهد گرفت تا در دستورکار جلسه آینده کمیته سیاسی قرار گیرد. وی عنوان کرد: قطعنامه‌هایی از گذشته در دستورکار مجمع باقی مانده که امروز بررسی و اصلاحیه‌های احتمالی کشورها مورد بحث قرار خواهد گرفت و بعد از نهایی شدن در این کمیته، در نشست شورای اجرایی اول مجمع که اول مهر ماه در ترکیه برگزار می‌شود در دستورکار قرار خواهد گرفت. مجیدی خاطرنشان کرد: اجلاس کمیته فرهنگی اجتماعی بهمن سال گذشته در بانکوک، اجلاس کمیته اقتصادی و توسعه پایدار دو ماه قبل در روسیه، اجلاس کمیته سیاسی امروز در اصفهان و اجلاس کمیته اداری و مالی به زودی در بغداد برگزار خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
به گزارش مشرق، مسئله فلسطین و اشغال آن به دست صهیونیست‌ها یکی از مبانی اولیه انقلاب اسلامی ایران است. حضرت امام خمینی (ره) از همان روزهای نخست مبارزات علنی شان در سال ۱۳۴۲ مسئله فلسطین را در مانیفست انقلاب اسلامی بیان کردند. چرا که سازمان ملل همواره با تأمین اهداف استعمارگرانی که طراح پشت صحنه اشغال فلسطین بوده‌اند چیزی را برای ملت فلسطین محقق نخواهد کرد. یعنی مبارزه همه جانبه و ادامه دار آنقدر باید ادامه پیدا کند که دشمن تسلیم خواست و رأی ملت فلسطین شود. این ملت هرجای عالم که باشند باید بیایند و در تعیین سرنوشت ملت فلسطین حضور یابند.

عکس/ سفر بن سلمان به کره جنوبی

19+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، مجری سی ان بی سی وزیر خزانه‌داری آمریکا را درباره تاثیر تحریم‌های کشور ضد ایران به چالش کشیده است. استیو منوچین مدعی است تازه‌ترین دور تحریم‌ها برضد ایران باید موثر بوده باشد اما مجری سی ان بی سی این دیدگاه وی را به چالش کشید.
ایسناایسنا1 روز قبل
این پژوهشگر تأکید می‌کند: دستگاه‌های اجرایی باید اولویت خود را در کسب‌وکارهای خانگی مشخص کنند. غفوری نیز اشاره می‌کند: بسیاری از کارشناسان دستگاه‌های اجرایی از اهمیت موضوع کسب‌وکارهای خانگی اطلاعی ندارند چراکه این‌گونه کسب‌وکارها نقش مهمی در اقتصاد دارند. وی می‌گوید: طرح‌هایی که بر مبانی پژوهش دقیق نیستند به‌واسطه سفارشات در دستگاه‌های اجرایی پذیرفته می‌شوند و بدین ترتیب طرح‌های پژوهشی و کارشناسی راهی برای ادامه مسیر ندارند. به گزارش ایسنا، می‌توان با احصا دغدغه‌های زنان سرپرست خانوار گامی دیگر برداشت و امید را به کسب‌وکارهای خانگی بازگرداند. باید به کسب‌وکارهای نوین و زنجیره تولید و آموزش متقاضیان توجه کرد تا شاهد رونق در کسب‌وکارهای خانگی و خرد باشیم و مسئولان تنها به اعطای تسهیلات توجه نکنند و سرنوشت تسهیلات اعطایی را پیگیری و حال تولیدکنندگان را نیز جویا شوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
در حال حاضر به بیش از ۹۹٫۵ درصد مناطق شهری و ۸۲ درصد از مناطق روستایی ایران گازرسانی شده است؛ هدفی که از دولت یازدهم در صدر کارهای دولت قرار داشت و اکنون به مراحل پایانی خود نزدیک‌تر شده است. با استفاده از این موارد قانونی، اقداماتی برای تأمین منابع مالی با هدف توسعه گازرسانی به شهرها و روستاها انجام شد و در این راستا بیش از ۹۰۰۰ روستا در طول چهار سال دولت یازدهم گازرسانی شد. این اقدام باعث شد جمعیت روستایی که در پایان دولت دهم ۵۵ درصد بود، در پایان دولت یازدهم به ۷۷ درصد برسد و به گفته مسئولان در پایان دولت دوازدهم، این رقم به ۹۰ درصد افزایش خواهد یافت. به‌تازگی نیز نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند ۱,۵۰۰ میلیارد تومان برای گازرسانی روستاها در سال ۹۸ اختصاص یابد، به تازگی نیز رئیس جمهوری ضمن اشاره به اتصال روزانه ۱۰ روستا به شبکه سراسری گاز وعده داد کهسالانه ۳۰۰۰ روستا به شبکه گاز کشور وصل می‌شوند. منبع: ایسنا

نظرها

اخبار بیشتر