روز شنبه نرخ ارز مثل چند روز گذشته می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
روز شنبه نرخ ارز مثل چند روز گذشته می‌شود

روز شنبه نرخ ارز مثل چند روز گذشته می‌شود

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی بر بازار مسلط است، گفت: در شرایط فعلی راه‌های خوبی را برای تأمین درآمد ارزی کشور تأمین کرده‌ایم و روز شنبه بازار ارز به طور جدی با نرخ منطقی به مانند چند روز گذشته، کار خود را آغاز می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، عبدالناصر همتی در خصوص تأثیر سفر «شینزو آبه»، نخست وزیرکشور ژاپن بر نوسانات بازار ارز گفت: متأسفانه در بازار ارز همیشه افرادی به دنبال بهره برداری از ابزارهای سیاسی برای برهم زدن ثبات بازار و ایجاد نوسان هستند، در اینجا باید یادآور شوم هیچ یک از بنیان‌های اقتصادی که تعیین کننده نرخ ارز است، تغییری نکرده و بانک مرکزی بر بازار مسلط است. از این رو به مردم عزیزمان اطمینان می‌دهم که از نظر مبانی اقتصادی مشکلی در تثبیت بازار اقتصادی نداریم.

رئیس کل بانک مرکزی که به استان آذربایجان شرقی سفر کرده است در خصوص هدف از سفر خود به این استان عنوان کرد: هدف از سفر به استان آذربایجان شرقی لبیک گفتن به فعالان و مسئولان اقتصادی این استان بوده است تا اینگونه از نزدیک مسائل اقتصادی مرتبط با صادرات، پولی و بانکی و ارزی را بررسی و ارزیابی کنیم.

رئیس شورای پول واعتبار ضمن اشاره به ظرفیت‌های استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: استان آذربایجان شرقی از نظر تولید و صادرات جزو استان‌های کلیدی و مهم کشور است، لذا از آنجایی که امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «رونق تولید» نام گذاری شده است، درصددیم نیازهای تولیدکنندگان را مدنظر قرار داده و آنها را تأمین کنیم.

همتی با ظالمانه خواندن تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی ما رشد صادرات غیرنفتی کشور و بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور است که امیدواریم امروز و فردا طی جلسات مشترک با فعالان اقتصادی، مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان بتوانیم این مسائل را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص اهداف اقتصادی سفر «آبه شینزو»، نخست وزیرکشور ژاپن به ایران گفت: در دیداری که شب گذشته نخست وزیر ژاپن با رییس جمهوری کشورمان داشتند و بنده نیز حضور داشتم، درباره روابط دوجانبه، گسترش روابط اقتصادی و مالی میان دو کشور، سرمایه گذاری کشور ژاپن در بخش هایی از اقتصاد کشورمان نظیر بهداشت و محیط زیست بحث و گفت و گو شد. خوشبختانه روابط دیرینه‌ای با کشور ژاپن داریم و قطعا با این سفر روابط ایران و ژاپن تقویت می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

وی افزود: امروز علیرغم تلاش‌های نوسان گیران، هیچ خریدی در صرافی‌های بانکی کشورمان وجود نداشت و این در حالی بود که قیمت زیر ۱۳ هزار تومان بود. از این رو تأکید می‌کنم این جریان گذراست و باید به این نکته توجه داشت که در بازار ارز آنچه اهمیت دارد بازار حواله است و این یکی از موفقیت‌های بانک مرکزی بوده است که در حدود سه ماهی که از ابتدای سال گذشته چیزی در حدود ۹,۵ میلیارد دلار تأمین ارز برای کالاهای وارداتی انجام شده است. لذا در شرایط فعلی راه‌های خوبی را برای تأمین درآمد ارزی کشور تأمین کرده‌ایم و به امید خدا این روند را ادامه می‌دهیم و از این بابت هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و روز شنبه بازار ارز به طور جدی با نرخ منطقی به مانند چند روز گذشته، کار خود را آغاز می‌کند.

همتی در پایان خاطرنشان کرد: با روندی که برای صادرات غیرنفتی و نیز راه هایی که برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور پیدا کردیم این مسائل را پشت سر خواهیم گذاشت و همان گونه که مقام معظم رهبری نیز در نام گذاری سال با عنوان «رونق تولید» تأکید کرده‌اند، ما نیز تمام برنامه‌ریزی مان را بر این امر متمرکز کردیم و امیدواریم واردات محدودتر و صادرات با قدرت و شدت بیشتری ادامه یابد و ما شاهد توسعه و پیشرفت کشورمان به صورت مستقل و در چارچوب اصولی و سالم باشیم.

منبع: ایبِنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف12 ساعت قبل
سه هفته قبل مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعلام کرد که پایانه جاسک به زودی به ظرفیت صادرات یک میلیون بشکه نفت در روز می‌رسد. دسترسی مناسب این پایانه به دریای عمان می‌تواند تداوم صادرات و ارتقای توان ذخیره‌سازی نفت خام به خصوص در شرایط خاص را تضمین کند. لذا دور از ذهن نیست که این پایانه را هدف ناامن سازی از سوی آمریکا و نیز عربستان سعودی و دیگر متحدان آمریکا در منطقه بدانیم. واقعیت این است که آمریکایی‌ها در «راهبرد فشار» به ایران شکست خورده‌اند و حتی «نمایش مذاکره» و سفر «آبه» نیز نتوانست برای آن‌ها آبی گرم کند و با پاسخ صریح و قاطع ایران مواجه شدند. مقابل این نقشه‌ها، هم مسئولان و هم مردم باید هوشیار باشند و هوشمندانه و عزتمندانه رفتار کنند.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: آواربرداری تعداد ۳۲ واحد مسکونی آسیب دیده از سیل انجام شده و عملیات اجرایی برای ساخت ۱۰ واحد مسکونی آغاز شده است. به گزارش ایسنا، مصطفی آیت‌اللهی موسوی با اشاره به اقدامات پساسیل در استان کرمان گفت: آواربرداری تعداد ۳۲ واحد مسکونی آسیب دیده از سیل انجام شده و عملیات اجرایی برای ساخت ۱۰ واحد مسکونی آغاز شده است. وی با اشاره به توزیع سیمان رایگان برای ۲۶۵ نفر از آسیب دیدگان در سیل کرمان افزود: پرداخت تسهیلات بانکی به خسارت دیدگان از سیل نیز در دست انجام است. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان درباره تسهیلات بانکی تخصیص یافته به سیل‌زدگان استان کرمان نیز گفت: مبلغ ۱۱۲ هزار و ۵۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی برای سیل زدگان در استان تخصیص اعتبار شده است. آیت اللهی موسوی تصریح کرد: ۳۳۸ فقره کمک بلاعوض معیشتی (۳۰ و ۵۰ میلیون ریالی) به آسیب دیدگان روستایی در شهرستان حمیدیه پرداخت شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
صفایی تصریح کرد: برای مودیان مالیاتی که مالیات قبلی آنها در سال ۹۶ عدد یک تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده و بیش از ۵۴۰ هزار واحد صنفی و ۳۶ درصد مودیان مالیاتی را تشکیل می‌دهند هیچ‌گونه ارزش مالیاتی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ نخواهیم داشت. به گفته او، مودیان مالیاتی که زیر سقف مالیات فروش داشته‌اند حدود ۸۳۰ هزار مودی شناسنامه‌دار در سازمان امور مالیاتی هستند که بیش از ۵۲ درصد مودیان مالیاتی اصناف را تشکیل می‌دهند. نایب‌رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: بسیاری از مشکلاتی که درخصوص گرانی کالا در واحدهای صنفی مطرح می‌شود مربوط به گران‌فروشی نیست، بلکه این مشکلات ناشی از گرانی کالا و مواد اولیه است. بنابراین اگرچه مشکلاتی در زمینه احتکار یا گران‌فروشی وجود دارد؛ اما اغلب تفاوت قیمت‌ها در واحدهای صنفی ناشی از گران‌فروشی نیست، بلکه از نوسان قیمت تولید نشأت می‌گیرد. بسیاری از واحدهای صنفی که امروز در تعزیرات پرونده دارند، گران‌فروشی نکرده‌اند، بلکه دچار گرانی کالا شدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
دلار در ساعات پایانی معاملات امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی با قیمت ۱۳۲۰۰تومان برای فروش نقش بست که نسبت به معاملات ابتدای روز ۱۰۰ تومان و نسبت به روز گذشته ۳۰۰تومان ارزان‌تر شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
جزئیات این یادداشت به این شرح است: زمانی که پای صحبت سازندگان داخلی صنعت ماشین‬‌سازی می‌نشینیم، مهمترین دغدغه‬ آنها عدم نظارت صحیح بر واردات است. بررسی آمار گویا است که همواره واردات ماشین‌آلات بیش از صادرات بوده و تراز تجاری آن منفی است. ۴۰ برابر شدن واردات ماشین‌آلات صنعتی نسبت به صادرات آن در بهترین سال‌ها نیز مؤید این مطلب است که عدم مدیریت صحیح، موجب ورود بی‌رویه ماشین‌آلات به کشور شده و عواقب منفی زیادی به دنبال خواهد داشت. آیا واردات همان انتقال فناوری است؟ یکی از دیدگاه‌های سنتی در سطح مدیریت کلان صنعت کشور این است که واردات، موجب انتقال فناوری می‌شود و به توسعه صنعت کمک می‌کند، اما واردات لزوما به معنی انتقال فناوری نیست! چه باید کرد؟ آیا منع واردات چاره مشکلات صنعت کشور است؟ نکته مهم این است که مدیریت واردات، صرفا به معنای منع آن نیست!
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
به گزارش دیلی‌میل، شرکت تجهیزات مخابراتی «اریکسون» (Ericsson) یک اختراع به ثبت رسانده که قادر است حضور جیب‌برها را شناسایی کند. اگر فردی به جز صاحب گوشی توسط این فناوری شناسایی شود، حالت اصطکاک گوشی فعال می‌شود و آن را لغزنده می‌کند تا به این ترتیب برداشتن آن از جیب سخت شود. شرکت اریکسون همچنین یک فناوری مشابه به نام «اصطکاک انطباقی» هم ابداع کرده که باعث می‌شود گوشی کاربران به زمین نیفتد و صفحه آن شکسته نشود. در این وضعیت حالت اصطکاک زیاد گوشی سبب می‌شود که صاحب گوشی به راحتی بیشتری گوشی خود را در دست بگیرد. این در حالی است که میزان گوشی‌های دزدیده شده در آمریکا در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۳٫۱ میلیون دستگاه رسید.

نظرها

اخبار بیشتر