دزفول بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان را دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
دزفول بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان را دارد

دزفول بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان را دارد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
مدیر توزیع نیروی برق دزفول گفت: این شهرستان بیشترین رشد مصرف برق در استان خوزستان را دارد که این امر موجب خاموشی های متعدد و گسترده در روزهای اخیر شده است.

اقبال طیب طاهر شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: ظرفیت تولید برق در کل کشور حدود ۸۰ هزار مگاوات است که در شرایط نرمال نمی‌توانیم بیش از ۷۵ درصد این ظرفیت را که برابر با ۶۱ هزار مگاوات است، استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته پیک بار مصرف برق در دزفول در تاریخ ۲۰ تیرماه معادل ۵۲۸ مگاوات بود، افزود: این در حالی است که در سال جاری این پیک یک ماه زودتر یعنی در تاریخ ۲۲ خرداد برابر با ۵۶۰ مگاوات شده که نسبت به مدت مشابه پارسال بالغ بر ۵۰ مگاوات افزایش داشته است.

مدیر توزیع نیروی برق دزفول با بیان اینکه مجموع مصرف برق در این شهرستان به اندازه برخی استان‌های کشور همچون آذربایجان، کرمانشاه، کردستان و مازندران است، گفت: دزفول با برخورداری از ۱۶۰ هزار اشتراک بیشترین اشتراک در زمینه برق را نسبت به شهرستان‌های استان دارد ضمن اینکه بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان نیز متعلق به دزفول است که این امر نشان از وقوع بحران جدی است.

طیب طاهر با اشاره به افزایش هشت هزار اشتراک جدید در دزفول طی سال‌های ۹۶ و ۹۷، عنوان کرد: در سال جاری نیز ایجاد ۴۷۰ اشتراک در دستور کار است در حالیکه در بحث زیرساخت‌های توزیع و انتقال برق هیچگونه رشدی در دزفول وجود نداشته است.

وی با انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات دولتی کافی به شرکت توزیع برق دزفول گفت: ۷۱ درصد اشتراک برق در دزفول مربوط به مصارف خانگی است. شرکت توزیع برق کشور در بحث مدیریت مصرف برنامه‌های تشویقی متعددی اجرا کرده و یا در دستور کار دارد.

وی، ساعت ۱۳ تا ۱۷ را پیک مصرف برق در شهرستان برشمرد و افزود: گرمای بیش از حد هوا موجب افزایش مصرف برق توسط شهروندان شده اما در برخی موارد این مصرف به اندازه‌ای افزایش می‌یابد که ناچار هستیم بر خلاف میل باطنی اقدام به خاموشی تعمدی برق در برخی مناطق کنیم در حالیکه اگر مصرف برق و استفاده از وسایل سرمایشی توسط مردم کنترل و مدیریت شود هیچ منزلی دچار قطعی برق نمی‌شود. به عنوان مثال لازم است مردم به جای چند کولر فقط از یک کولر استفاده کنند در غیر این صورت خاموشی‌های عمدی و غیر عمدی در دزفول تا پایان فصل گرما ادامه خواهد داشت.

مدیر توزیع نیروی برق دزفول شرایط فعلی شهرستان را بحرانی برشمرد و ضمن توصیه به شهروندان در راستای همکاری در زمینه مصرف برق، توضیح داد: البته لازم به ذکر است که خاموشی‌های با برنامه فقط در زمان صبح و با اطلاع رسانی قبلی انجام می‌شوند.

وی همچنین با بیان اینکه برق ادارات و دستگاه‌های دولتی که در ساعات اوج مصرف رعایت نکنند، قطع می‌شود، تاکید کرد: ادارات باید پس از پایان کار کلیه دستگاهای خنک کننده و چراغ‌ها را خاموش کنند.

طیب طاهر با اشاره به شرایط خاص بیمارستان‌ها، اورژانس و اتاق‌های عمل، ادامه داد: این مراکز باید به دیزل مجهز شوند تا در هنگام قطع تعمدی برق دچار مشکل نشوند.

توقف قطع برق نواحی صنعتی

مدیر آبفای دزفول نیز در این جلسه با بیان اینکه بیشترین قطعی آب در شهرک‌های صنعتی ناشی از قطعی برق است، گفت: مطابق با تحقیقات انجام شده ۷۰ درصد مهاجرت‌ها به استان خوزستان به شهرستان دزفول بوده در حالیکه ما زیرساخت‌های لازم برای این جمعیت جدید را ایجاد نکرده‌ایم.

مدیر شهرک‌های صنعتی دزفول نیز در این جلسه خواستار توقف قطعی مکرر برق نواحی صنعتی شد و گفت: این امر علاوه بر اخلال در روند تولید، موجب ضررهای مالی فراوان به کارخانه‌ها و فساد مواد در واحدهای تولید مواد غذایی خواهد شد در حالیکه شهرک‌های صنعتی حجم زیادی از برق را مصرف نمی‌کنند.

مدیر توزیع برق دزفول نیز در این خصوص گفت: ۱۰ درصد مصرف برق دزفول مربوط به صنایع است که لازم است کارخانه‌ها زمان استفاده از برق را به جای زمان پیک مصرف به زمان دیگری موکول کنند تا دچار مشکل نشوند.

طیب طاهر با بیان اینکه صنایع شهرستان نقش بسزایی در زندگی مردم دارند، افزود: قطع مکرر برق موجب آسیب به صنایع می‌شود بنابراین اگر شهروندان در روند مصرف برق به صورت اصولی صرفه جویی کنند برق این نواحی نیز قطع نخواهد شد.

در این نشست به دستور فرماندار مقرر شد بیمارستان‌ها و برق چاه‌های آب شهرستان دزفول در برنامه خاموشی‌های برنامه ریزی شده قطع نشود و مستثنی شوند.

همچنین مقرر شد در راستای رفع مشکل پیش آمده بین شهرک‌های صنعتی و توزیع برق شهرستان جلسه‌ای در محل شهرک‌های صنعتی برگزار شود تا در خصوص چگونگی مصرف برق در نواحی صنعتی شهرستان برنامه ریزی شود تا این نواحی مشمول برنامه قطعی تعمدی برق نشوند.

همچنین روابط عمومی شرکت توزیع برق دزفول طی چند روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی خوزستان در خصوص افزایش دمای هوا طی امروز و روزهای آینده، از کلیه صنایع، ادارات، اصناف و بویژه شهروندان گرامی تقاضا می‌شود برای کمک به حفظ پایداری شبکه برق و تامین رفاه و آسایش مردم و همچنین جلوگیری از قطع برق ناخواسته ناشی از آسیب‌های احتمالی در اثر افزایش دما و ازدیاد مصرف، از همه شهروندان درخواست می‌کنیم از بکارگیری لوازم غیرضروری مانند لباسشویی، ظرف شویی، جاروبرقی، سشوار، و نظایر آن به ویژه در زمان پیک بار یا اوج مصرف که از ساعت ۱۳ تا ۱۷ و از غروب آفتاب تا ساعت ۲۳ می‌باشد استفاده نکرده و این قبیل فعالیت‌ها را به ساعت‌های خارج از پیک یا روزهای تعطیل موکول کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از شعار علیه عرب تا تشویق پیروانی/ کار به درگیری فیزکی کشید

ایلناایلنا18 ساعت قبل
هواداران پرسپولیس با تجمع مقابل ساختمان باشگاه خواستار استعفای ایرج عرب شدند. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، جدایی برانکو از پرسپولیس برای این باشگاه حسابی گران تمام شده و هواداران پرسپولیس که روز گذشته تجمع اعتراض آمیزی مقابل دفتر باشگاه داشتند امروز با جمعیت بیشتری این کار را تکرار کرده و با شعار علیه ایرج عرب و مسئولان باشگاه اعتراض خود را به وضعیت موجود نشان دادند. شعار علیه مدیریت و اعضای هیات مدیره و همچنین تشویق افشین پیروانی موضع هواداران پرسپولیس در تجمع امروز است. آنها از مدیرعامل پرسپولیس خواستد که از سمت خود استعفا دهد. همچنین برای دقایقی کار به درگیری فیزیکی کشید که منجر به دخالت نیروی انتظامی شد.

مجازات سنگین برای قاتلان بچه خرس در سوادکوه + فیلم تلخ از لحظه مرگ

رکنارکنا1 روز قبل
حسنعلی ابراهیمی مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران با اشاره به تلف‌شدن خرس قهوه‌ای ۲ ساله در سوادکوه، گفت: هماهنگی‌های لازم با دادستان شهرستان سوادکوه برای دستگیری افرادی که اقدام به ضرب و شتم خرس قهوه‌ای کردند، انجام شد. وی با بیان اینکه بدون تردید یکی از عواملی که باعث تلف‌شدن خرس قهوه‌ای در سوادکوه شد، عامل ضرب و شتم انسانی بود، افزود: به‌دلیل کار غیر‌اخلاقی ضرب و شتم خرس قهوه‌ای، اشد مجازات را برای عاملان آن به دستگاه قضایی پیشنهاد می‌کنیم. مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: رها‌شدگی برخی از حیوانات در جنگل‌های سوادکوه را از مناطق دیگر یا باغ‌وحش از اساس رد می‌کنم ولی از لحاظ علمی و برای تقویت ژنتیکی نوع خاصی از حیوانات یا پرندگان و یا درمان و بازگرداندن حیوان یا پرنده به جنگل وجود دارد و رها‌شدگی حیوانات از باغ وحش را در طول سال‌های اخیر در جنگل‌های سوادکوه رد می‌کنم. در فیلم زیر بانوی سوادکوه با فریاد‌های متعهدانه خود از ضاربان خرس قهوه‌ای می‌خواهد که از ضرب و شتم دست بردارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

عجایب معماری ایران در ۱۸۰۰ سال قبل؛ نخستین آپارتمان نشینان ایران چه کسانی بودند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری _ زینب کریمی _ به آن ایزدخواست می‌گویند؛ به معنای اراده و خواست خداوند. نقل می‌کنند که یزدگرد و چند سردارش تنها بازماندگان ارتش بزرگی بودند که از سرما کشته شدند و خواست خداوند، زنده ماندن یزدگرد بوده‌است. دژ ایزدخواست روی صخره‌ای عظیم بنا شده که از سه سمت به دره‌ای با ارتفاع بین ۶ تا ۱۵ متر منتهی می‌شود. این گزارش شما را با یکی از عجیب‌ترین معماری‌های ایران آشنا می‌کند. نخستین شهر ایران که آپارتمان‌های چندطبقه‌ای دارد.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | رئیس هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن پست جالبی در اینستاگرام خود منتشر کرد. ورزش ۱۱ - جدایی برانکو ایوانکوویچ، سرمربی چند فصل اخیر پرسپولیس از این تیم را می‌توان مهم‌ترین خبر این روزهای فوتبال ایران دانست. اتفاقی ناگهانی که همه را شوکه کرد. سعید آذری، رئیس هیئت مدیره ذوب‌آهن، که همواره حاشیه‌ساز بود است، یکی از کسانی بود که به این موضوع واکنش نشان داد و با انتشار پیامی زیبا، از سرمربی کروات قدردانی و برای او آرزوی موفقیت کرد.

سرکوب اقدام احساسی هواداران پرسپولیس توسط ایرج عرب + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا هواداران پرسپولیس در پی اعتراض به جدایی برانکو ایوانکوویچ اعتراض خود را با تجمع مقابل ساختمان باشگاه پرسپولیس به گوش مدیران و مسئولان این تیم رساندند که با واکنش عجیب و دور از انتظار مدیرعامل این تیم پرطرفدار و مردمی روبرو شد. ایرج عرب به جای هم‌صحبتب به هواداران و پاسخ‌گویی به اعتراض آن‌ها برای سرکوب این معترضان با پلیس نیروی انتظامی تماس گرفت تا طرفدارن عصبانی پرسپولیس را متفرق کند. این واکنش از سوی شخصی که مقصر اصلی جدایی برانکو قلمداد می‌شود کاملا دور از ذهن و عجیب می‌باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
روزنوروزنو1 روز قبل
ساعاتی قبل برانکو سرمربی کروات تیم پرسپولیس، با انتشار نامه فسخ قراردادش به این باشگاه رسما اعلام کرد دیگر حاضر نیست به همکاری با سرخ‌ها ادامه دهد و به تیم دیگری خواهد پیوست. شنید‌ه‌ها حاکی از این است که پس از قطعی شدن خروج برانکو از پرسپولیس، مدیران سرخ‌پوشان اولین تماس‌ها را با افشین قطبی سرمربی فصل گذشته تیم فولاد برقرار کرده‌اند و مذاکراتی را با این مربی برای حضور روی نیمکت پرسپولیس انجام داده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر