مجوز استخدام ۱۰ هزار نفر در وزارت بهداشت صادر شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. فرهنگ

مجوز استخدام ۱۰ هزار نفر در وزارت بهداشت صادر شده است

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |

بزرگنمایی:

عصر کرد - زاهدان- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور گفت: امسال مجوز استخدام ۱۰ هزار نفر برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سوی این سازمان صادر شده است.

جمشید انصاری روز پنجشنبه در شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سازمان امور استخدامی و اداری کشور با وزارت علوم برای در نظر گرفتن مجوز استخدامی بیشتر به دانشگاههای علوم پزشکی سیستان و بلوچستان مذاکراتی را انجام خواهیم داد.

وی بیان کرد: امسال ۲ آزمون استخدامی در کشور برگزار می‌شود که بیشترین سهمیه جذب به وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش اختصاص یافته است.

معاون رئیس جمهوری بیان کرد: دانشگاههای علوم پزشکی و آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان برای جذب سهمیه بیشتر در آزمون استخدامی امسال با وزاتخانه‌های مربوطه رایزنی کنند.

وی اظهار داشت: هر مجوز استخدامی که وزیر علوم برای دانشگاههای سیستان و بلوچستان درخواست کند سازمان امور اداری و استخدامی کشور بدون بررسی با آن موافقت می‌کند.

انصاری ادامه داد: مجوز استخدامی در ۲ وزارتخانه علوم و آموزش و پرورش بر عهده وزیر است.

وی بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش در ۲ سال اخیر ۲ هزار و ۴۰۰ نفر مجوز استخدامی داشته که همگی آنان جذب شده‌اند.

رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور تصریح کرد: ۲۵ هزار مجوز جذب برای دانشگاه فرهنگیان صادر شدهکه جا دارد وزارت آموزش و پرورش هزار و ۵۰۰ سهمیه را به سیستان و بلوچستان اختصاص دهد.

وی اظهار داشت: امسال هزار و ۲۰۰ فارغ التحصیل از دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان داریم که این بهترین روش تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش این استان است.

انصاری بیان کرد: مجوز استخدامی به وزارت اموزش و پرورش داده شده که نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی پیگیرهای لازم را برای جذب سهمیه بیشتر به این استان با وزارتخانه مربوطه انجام دهند.

وی افزود: همچنین مجوز استخدامی ۲ هزار نفر به طور ویژه در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به وزارتخانه مربوطه داده شده است.

معاون رئیس جمهوری گفت: ۱۵ هزار مجوز استخدامی پارسال به وزارت آموزش و پرورش تعلق گرفت که از این تعداد تنها چهار هزار مجوز استخدام نشده داریم.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت برای حل مسائل نظام اداری سیستان و بلوچستان گفت: سازمان امور استخدامی و اداری کشور با تمام امکاناتی که در اختیار دارد برای حل مشکلات نظام اداری این استان تلاش می‌کند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

امام جمعه مسجد مکی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان نیز در این نشست اظهار داشت: سیستان و بلوچستان دارای تنوع قومی و مذهبی است و انتظار می‌رود سازمان امور استخدامی و اداری کشور نگاه ویژه و عدالت محور در بحث استخدامی‌های این استان داشته باشد.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان با وجود قومیت‌ها و مذاهب مختلف در کنار یکدیگر با وحدت و برادری زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: چنانچه استخدامی‌ها در سیستان و بلوچستان عادلانه باشد برادری و وحدت در میان مردم این استان محکم‌تر می‌شود.

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های بیشماری از جمله مرز است که بهره گیری از این ظرفیت‌ها میزان بیکاری را در این استان به شدت کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: مسئولان توجه ویژه‌ای به بحث اشتغال جوانان سیستان و بلوچستان داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: بیش از ۱۴ هزار پست مصوب در این استان داریم که ۴۸ درصد این پست‌ها در مرکز استان است.

غلامرضا مالکی اظهار داشت: ۸۴۸ هزار نفر در سیستان و بلوچستان آماده رفتن به مدرسه هستند اما تنها بیش از ۶ هزار نفر در مدارس این استان مشغول به تحصیل هستند.

وی بیان کرد: نیروی انسانی کافی برای آموزش بازماندگان از تحصیل را در سیستان و بلوچستان نداریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: آموزش و پرورش این استان با کمبود ۴۰ هزار نیروی انسانی مواجه است.

وی ادامه داد: برای آموزش بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان به جذب ۱۹ هزار نیروی آموزشی نیازمند هستیم.

مالکی اظهار داشت: پنج دانشگاه سیستان و بلوچستان ۷۴ هیات علمی و ۱۳۲ نفر غیر هیات علمی کمبود دارد.

وی تصریح کرد: ۱۰ درصد از ۱۰ هزار نفر از کارکنان دولت در سیستان و بلوچستان را بانوان تشکیل می‌دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: برای ماندگاری نیروی انسانی در این استان باید طرح‌های تشویقی مدنظر سازمان امور استخدامی و اداری کشور باشد.

۳۲۱۳**۶۰۸۱

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
در این داستان، گروهی از مهندسان و دانشمندان عصب‌شناس جسور و بلندپرواز، پی می‌برند که می‌توانند از یک نانودارو به شیوه جدیدی استفاده کنند: یک سیستم عامل رایانه را در مغز انسان کار بگذارند. یا از این قابلیت برخوردار شوید که ارتباط مغز به مغز یا تله‌پاتی مصنوعی با دیگران برقرار کرده و فقط با فکر کردن به دوستان‌تان برایشان پیام ارسال کنید. ساخت تراشه زیستیچند سال پیش دو محقق آلمانی و ژاپنی توانستند یک درصد از فعالیت مغز انسان را برای مدت یک ثانیه شبیه‌سازی کنند. مسلما مهم‌ترین نتیجه‌ای که از این فعالیت علمی گرفته شد این بود که مغز انسان قدرتمندترین و کارآمدترین رایانه‌ای است که خلق شده است. ایگابی که معتقد است برای شبیه‌سازی مغز انسان به یک نیروگاه اتمی فقط یک میلیارد دلار نیاز دارد، حالا موفق به ساخت یک تراشه سیلیکونی متشکل از ۶۴ سلول عصبی مغز انسان شده است.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
موضوع دفاع از تصمیم رامبد جوان نیست، موضوع این تب کردن‌ها و سرد کردن‌های ماست. سعید معروف و یکی دو بازیکن تیم ملی والیبال در اعتراض به لباس‌های کاروان اعزامی در هتل ماندند و به مراسم رژه افتتاحیه نرفتند. این چند روز فقط نقدهای پیرامون اقدام رامبد جوان و نگار جواهریان برای به دنیا آوردن فرزندشان در کانادا را می‌خوانم. کار آن قدر بالا گرفته که احتمالا برخی به کمتر از دستگیری و محاکمه رامبد جوان راضی نیستند. این که رامبد جلوی دوربین «ایران، ایران» می‌کند و بعد تلاش می‌کند بچه‌اش را کانادا به دنیا بیاورد و…به جای سعید معروف و رامبد جوان می‌شود ده‌ها و صدها اسم دیگر را گذاشت.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
خداوند برای انسان منشوری به نام قرآن قرار داده که دفترچه راهنمای اشرف مخلوقات است و هر کدام از آیه‌ها می‌تواند برای جزئی‌ترین مسائل زندگی ما راهنما باشد. قرآن چنین جایگاهی در زندگی انسان دارد که می‌تواند در عواطف روحی زندگی فردی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی راه رفتن انسان نیز تأثیرگذار باشد. خلج تاکید کرد: زمانی که از همسر پیامبر (ص) پرسیدند که اخلاق پیامبر چگونه بود؟ همسر پیامبر (ص) گفت: تمام شاکله پیامبر خود قرآن است. اگر قرآن را اینگونه ببینیم آن زمان است که به سمت تلاوت، حفظ و بالاتر از همه به سمت عمل به قرآن می‌رویم. در حالی که قرآن کتابی است که برای جزئی‌ترین مسائل زندگی برنامه دارد اما متأسفانه آن را ترویج ندادیم.

نشر فراصوتی

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
یکی از شرکت‌های فعال در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر در بخش دانش فراصوت و عیب یابی و رصد نشت مخازن سیالات فعال شده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکت‌های فعال در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر در بخش دانش فراصوت و عیب یابی و رصد نشت مخازن سیالات فعال شده است.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سعید نمکی در نهمین همایش بین المللی سلامت در حوادث و بلایا در مرکز همایش‌های رازی افزود: در روزگاری بیماری‌هایی مانند طاعون و وبا جزو بلایای طبیعی بودند، ولی با علم و آمادگی مردم، این بلایا مهار شدند. وی گفت: ما در پیشگیری، نیازمند قانون محکم برای حمایت از یک حرکت ملی هستیم، ما هنوز فرماندهی واحد تعریف شده برای کنترل بلایا در کشور نداریم تا بتوانیم وحدت فرماندهی ایجاد کنیم. وزیر بهداشت افزود: ویرانی‌های سیل اخیر بدلیل این بود که ما راه سیلاب را بسته و یک قیف درست کرده بودیم که در چند ثانیه سرریز این قیف باعث بروز آن فاجعه در شیراز شد. نمکی گفت: ما در نظارت بر اجرای قانون دچار مشکل هستیم، چرا مجوز ساخت و ساز در بستر رودخانه‌ها صادر یا چرا راه سیلاب‌ها مسدود شده است. وزیر بهداشت افزود: ما در مدیریت تروما در کشور دچار مشکل هستیم و در نقل و انتقال مصدومان دقت لازم را نداریم، نیاز‌مند همکاری بخشی و یک حلقه اتصال هستیم تا عملکرد سایر نهاد‌ها را در یک ساختار منسجم برای مدیریت بلایا تعریف کنیم.

ماجرای مدارس استیجاری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
پلمپ مدارس استیجاری پایتخت با تعطیل شدن مدارس؛ مشکلی که پارسال گریبان ۷ مدرسه مناطق ۲، ۳ و ۱۱ تهران را گرفت و امسال نیز برای ۲ مدرسه در منطقه ۶ تهران دردسرساز شده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بیش از ۷۰ مدرسه از ۱۱۰ مدرسه استیجاری شهر تهران در آستانه تخلیه و پلمپ شدن قرار دارند که اگر آموزش و پرورش برای این مشکل آن‌ها اقدامی نکند به سرنوشت این مدارس دچار خواهند شد.

نظرها

اخبار بیشتر