زنانه شدن اعتیاد شاکله خانواده را دچار آسیب می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اجتماعی

زنانه شدن اعتیاد شاکله خانواده را دچار آسیب می‌کند

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با اشاره به آسیب‌های ناشی از اعتیاد بانوان گفت: اعتیاد بانوان علاوه بر اثرات مخربی که بر روی جسم و روح و روان فرد دارد، بدلیل نقش تاثیرگذار زن در خانواده، خطرناک‌تر از مردان بوده و شاکله خانواده را دچار آسیب می‌کند.

فرانک قدسی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وجود یک فرد معتاد اعم از پدر، همسر و یا برادر در خانواده، نداشتن حامی و پشتیبان در زندگی، طرد شدن از جامعه بدلیل دادن برخی برچسب‌ها می‌تواند زمینه گرایش یک زن یا دختر را به سمت مصرف مواد مخدر فراهم کند.

وی افزود: افزایش ناراحتی‌های مختلف همانند افسردگی و اضطراب، انزوا، کاهش امید به زندگی، دور شدن از جامعه و ناکارآمدی فرد از جمله آسیب هایی است که یک زن آلوده به مواد مخدر به آن دچار می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان اضافه کرد: برخی صاحبنظران عقیده دارند در حال حاضر چیزی که بعد از مواد خوراکی آسان بدست می‌آید مواد مخدر است که در انواع مختلف وجود دارد به گونه‌ای که حتی یک قرص کوچک، آدامس و یا پودری که با آب قاطی می‌شود، می‌تواند مخدر باشد.

وی یادآور شد: امروزه همین پیچیدگی‌ها، دردسترس بودن و تغییر نوع مواد مخدر موجب شده کنترل فرزندان (دختر یا پسر) توسط والدین بسیار سخت در بیشتر مواقع از کنترل خارج شود.

قدسی افزود: بی شک درمان این بلای خانمانسوز از عهده خانواده و یا یک دستگاه و سازمان بر نمی‌آید و در حال حاضر مشکل اساسی در این زمینه ناهماهنگی و موازی کاری بین دستگاه‌ها است ضمن اینکه لازمه کاهش مشکلات در هر زمینه‌ای به انسجام بین دستگاه‌ها بر می‌گردد.

حساس سازی سازمان‌های مردم نهاد به موضوع اعتیاد

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های بسیار خوبی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد انجام شده است، گفت: امور اجتماعی استانداری در حوزه کاهش آسیب‌ها در ۲ بخش سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های دولتی فعالیت‌های خوبی انجام داده سات.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان | جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان اضافه کرد: نخستین کاری که در حوزه سازمان‌های مردم نهاد انجام شده حساس سازی سازمان‌ها و سمن هایی است که منفعل هستند تا نسبت به مسایل و آسیب هایی که در جامعه وجود دارد، حساسیت داشته باشند.

وی افزود: در این راستا بسیاری از سازمان‌های مردم نهاد اقدامات خوبی انجام داده‌اند و سال گذشته ۶۴ مورد قرارداد با این تشکل‌ها در راستای کاهش آسیب‌ها منعقد شد که براساس برنامه ریزی‌های انجام شده امسال تعداد آن افزایش پیدا می‌کند.

قدسی یادآور شد: حمایت هایی که از این سازمان‌ها شده شاید بسیار جزیی بوده اما سمن‌ها از این اعتبار محدود به خوبی استفاده کردند و پارسال بیش از یک هزار کلاس برای کاهش آسیب بخصوص در مورد اعتیاد برگزار کرده‌اند.

وی اظهار داشت: آموزش‌های سازمان‌های مردم نهاد در ۲ بعد توانمند سازی، شناخت و آگاهسازی و توانمندی حرفه‌ای بود و جدا از مهارت‌های زندگی همزمان مهارت‌های حرفه‌ای با ایجاد کارگاه‌های کوچک، خرد و زود بازده نیز داشته‌اند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان یادآور شد: در بخش دولتی نیز پارسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته تفاهم نامه هایی چند جانبه با دستگاه هایی که با موضوع مرتبط بوده منعقد و طرح‌های زیادی در این زمینه اجرا شد.

وی تاکید کرد: در مجموع برای درمان و کاهش معضل اعتیاد در جامعه باید آسیب‌های دیگری درمان شود تا بتوان در این زمینه نیز کاری اساسی انجام داد، ضمن اینکه بهترین کار پیشگیری است و باید تلاش شود به جای صرف هزینه و وقت در زمینه درمان و یا کاهش، ساز و کارهایی برای پیشگیری فراهم کرد.

از نظر مجامع جهانی اعتیاد یک نوع مسمومیت حاد و یا مزمن است و این مسمومیت می‌تواند بدلیل استعمال مواد طبیعی یا به صورت سنتی و صنعتی باشد.

۷۳۴۸/۳۰۳۴

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
یک عضو فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغ قانون رسیدگی به دارایی‌های مقامات و مسئولان، گفت: محرمانه باقی‌ماندن اطلاعات در این قانون از سوی مردم قابل قبول نخواهد بود. قطعا این قانون و ابلاغ آن کار مناسبی در ارتباط‌سازی با مردم، شفاف‌سازی و همچنین قدمی مثبت در جهت افزایش سرمایه اجتماعی برای حاکمیت خواهد بود. وی درباره ضرورت اطلاع‌رسانی از مشارکت در این اقدام با توجه به محرمانه بودن ثبت اطلاعات در سامانه ثنا بیان کرد: قطعا محرمانه باقی‌ماندن این موضوع از سوی مردم قابل قبول نخواهد بود. بنیادی در پایان درباره اینکه آیا در این سامانه ثبت نام می‌کند یا نه؟ بیان کرد: هنگامی که زمان ثبت نام مشخص شود ما هم ثبت نام خواهیم کرد و در این سامانه اموال خود را ثبت می‌کنیم. ما اگر به عنوان قانون‌گذار به اجرای قانون عمل نکنیم چه کسی عمل می‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین15 ساعت قبل
شب جمعه به بهانه تولد ۹۳ سالگی ملکه انگلیس، جشن تولدی در سفارت بریتانیا در ایران برگزار شد که مهمانان آن جمعی از تجار، صنعتگران و سیاستمداران ایرانی بودند. به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین: سفارت بریتانیا در ایران روز پنج شنبه ۲۳ خردادماه به مناسبت تولد ۹۳ سالگی ملکه الیزابت دوم میزبان جمعی زیادی از تجار ایرانی بود. از روزهای گذشته که خبر برگزاری این تولد در رسانه‌های غیر رسمی ایران منتشر شد دانشجویان و کاربران شبکه‌های اجتماعی انتقاد و اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند. در واقع بهتر است این طور بگوییم که این اولین باری نیست که در ایران و از راه دور برای این ملکه تولد می‌گیرند! این موضوع از روزهای گذشته واکنش‌های زیادی در پی داشت تا اینکه چهارشنبه شب، جنبش عدالت‌خواه دانشگاه تهران با تحصن مقابل سفارت انگلیس اقدام به پخش کلیپی از اقدامات اخیر بریتانیا علیه ایران روی دیوار این سفارت کرد!
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
ساعت۲۴ -در دنیای روانشناسی یک سری ویژگی هایی وجود دارد که می‌تواند باعث جذب شدن جنس مخالف شود. نتایج مطالعه‌ی انجام شده در دانشگاه منچستر نشان داده که لب‌ها، جذاب‌ترین ویژگی فیزیکی زنان می‌باشد. این ویژگی‌ها شما را برای جنس مخالف جذاب می‌کندتقارن چهرهیکی از ویژگی هایی که به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های جذب کننده افراد به نظر می‌رسد طبق گفته محققان، چیزی است که در ارتباط با آن چندان انتخابی نداریم: تقارن چهره. و اگر بخواهید که واقعا حس آسیب پذیری بیشتری را در واقع احساس کنید به صحبت‌های براون تد در مورد قدرت آسیب پذیری مراجعه کنید. شجاعتیادتان می‌آید که در مورد قبلی گفتیم که آسیب پذیری به شما جرات می‌دهد؟ شجاعت (یا همان جرات) نیز یک خصلت شخصیتی جذاب است.

جوی نسبتا آرام و پایدار در اکثر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: امروز در بیشتر مناطق کشورمان جوی نسبتا آرام و پایدار داریم که این شرایط تا چند روز آینده نیز تداوم خواهد داشت. وی گفت: تنها در بخش‌هایی از نوار شمالی کشورمان از جمله شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر احتمال بروز ناپایداری‌ها بویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب وجود دارد. کارشناس هواشناسی افزود: در بخش‌های شمالی استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و بخش‌هایی از استان‌های گیلان و مازندران و با شدت کمتر در استان گلستان و در برخی نقاط استان زنجان، قزوین، البرز و سمنان؛ احتمال وقوع بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و لحظه‌ای پیش بینی می‌کنیم. وی گفت: برای فردا نیز شرایط وقوع بارش در مناطق شمالی کشورمان مهیا خواهد بود. احمدی گفت: در بخش‌های شرق و جنوب شرق کشورمان نیز همچنان تداوم وزش باد را پیش رو داریم به طوری که در بخش‌هایی از استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بویژه زابل وزش باد می‌تواند به خیزش گرد و خاک منجر شود. وی افزود: همین شرایط را در جنوب شرق یعنی استان خوزستان نیز پیش بینی می‌کنیم به طوری که در مناطق مرکزی مثل قم، مرکزی و اصفهان نیز احتمال وزش باد شدید وجود دارد. کارشناس هواشناسی گفت: در ۲۴ ساعت آینده به لحاظ شرایط دمایی روند افزایش یک تا دو درجه‌ای دما را پیش رو داریم و دما در گرم‌ترین ساعات در تهران به حدود ۳۵ تا ۳۶ درجه می‌رسد و در پایان هفته در بخش‌های شمالی کشور کاهش نسبی دما را داریم. وی افزود: امروز آسمان تهران صاف همراه با رشد ابر در ارتفاعات است و دمای پیشینه به حدود ۳۵ درجه می‌رسد.
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
آیا داوری خودکشی کرده است؟ صبح امروز خبری در رسانه‌ها منتشر شد که حکاتی از خودکشی عبدلارضا داوری و حتی درگذشت آن داشت. بهارنیوز در این رابطه نوشت: «شایعه‌ای در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که گویا عبدالرضا داوری، مشاور احمدی نژاد خودکشی کرده و جان خود را از دست داده است. عبدالرضا داوری طی روزهای اخیر تحت افشاگری بی‌سابقه رسانه‌ای همسرش قرار داشت». اصولگرایان هم به جایگاه واقعی خود بازمی‌گردند؛ جریانی معتقد به باورهای سنتی که ملاک درستی یا نادرستی کارهایشان مردم نیستند. این خبر با توجه به برخی حاشیه‌‌سازی‌های قبلی و خط مجعول دوگانه‌سازی در صدا و سیما خیلی زود خبرساز شد.
الفالف17 ساعت قبل
با این حال؛ آنها که طی این سال‌ها بارها نتیجه اقدامات شرورانه خود در تقابل با جبهه حق را آزموده و طعم شکست نقشه‌های شیطانی خود را چشیده‌اند، اینبار نیز در رفتاری حقیرانه شاید برای آخرین بار شانس خود برای تحمیل خواسته‌هایشان به ایران اسلامی را با فرستادن پیغام و بسته‌های پوچ محک زدند. گویا چنان در جهل و جاه‌طلبی خود غرق شده‌اند که پایانی بر سیاست‌های شکست‌خورده آنها متصور نیست و هنوز واقعیت این ضرب‌المثل معروف ایرانی را که می‌گوید؛ «آزموده را آزمودن خطاست» باور نکرده‌اند. ۲- متهم‌سازی ایران به جنگ‌افروزی و القای ناامنی به کشورهای منطقه و فراهم نمودن شرایط برای طرح دعوای جدید در سازمان‌های بین‌المللی، هدف دیگری است که نمی‌تواند، دور از انتظار باشد. ۳- همچنین این اقدام می‌تواند تاکتیکی باشد برای فراهم نمودن شرایط حضور پررنگ‌تر در منطقه، به بهانه تأمین امنیت تردد شناورها و در واقع حفظ منافع و تأمین اهدافی که آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند. ۵- بی‌شک تشدید سیاست پوسیده ایران‌هراسی و گرم کردن بازار فروش تسلیحات بیشتر به کشورهای مرعوب منطقه و دوشیدن مجدد گاوهای عربی، یکی دیگر از اهداف آمریکایی‌ها برای سناریوسازی‌ اتفاقات اخیر محسوب می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر