دزفول بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان را دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. سیاسی

دزفول بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان را دارد

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - دزفول- مدیر توزیع نیروی برق دزفول گفت: این شهرستان بیشترین رشد مصرف برق در استان خوزستان را دارد که این امر موجب خاموشی‌های متعدد و گسترده در روزهای اخیر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اقبال طیب طاهر شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: ظرفیت تولید برق در کل کشور حدود ۸۰ هزار مگاوات است که در شرایط نرمال نمی‌توانیم بیش از ۷۵ درصد این ظرفیت را که برابر با ۶۱ هزار مگاوات است، استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته پیک بار مصرف برق در دزفول در تاریخ ۲۰ تیرماه معادل ۵۲۸ مگاوات بود، افزود: این در حالی است که در سال جاری این پیک یک ماه زودتر یعنی در تاریخ ۲۲ خرداد برابر با ۵۶۰ مگاوات شده که نسبت به مدت مشابه پارسال بالغ بر ۵۰ مگاوات افزایش داشته است.

مدیر توزیع نیروی برق دزفول با بیان اینکه مجموع مصرف برق در این شهرستان به اندازه برخی استان‌های کشور همچون آذربایجان، کرمانشاه، کردستان و مازندران است، گفت: دزفول با برخورداری از ۱۶۰ هزار اشتراک بیشترین اشتراک در زمینه برق را نسبت به شهرستان‌های استان دارد ضمن اینکه بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان نیز متعلق به دزفول است که این امر نشان از وقوع بحران جدی است.

طیب طاهر با اشاره به افزایش هشت هزار اشتراک جدید در دزفول طی سال‌های ۹۶ و ۹۷، عنوان کرد: در سال جاری نیز ایجاد ۴۷۰ اشتراک در دستور کار است در حالیکه در بحث زیرساخت‌های توزیع و انتقال برق هیچگونه رشدی در دزفول وجود نداشته است.

وی با انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات دولتی کافی به شرکت توزیع برق دزفول گفت: ۷۱ درصد اشتراک برق در دزفول مربوط به مصارف خانگی است. شرکت توزیع برق کشور در بحث مدیریت مصرف برنامه‌های تشویقی متعددی اجرا کرده و یا در دستور کار دارد.

وی، ساعت ۱۳ تا ۱۷ را پیک مصرف برق در شهرستان برشمرد و افزود: گرمای بیش از حد هوا موجب افزایش مصرف برق توسط شهروندان شده اما در برخی موارد این مصرف به اندازه‌ای افزایش می‌یابد که ناچار هستیم بر خلاف میل باطنی اقدام به خاموشی تعمدی برق در برخی مناطق کنیم در حالیکه اگر مصرف برق و استفاده از وسایل سرمایشی توسط مردم کنترل و مدیریت شود هیچ منزلی دچار قطعی برق نمی‌شود. به عنوان مثال لازم است مردم به جای چند کولر فقط از یک کولر استفاده کنند در غیر این صورت خاموشی‌های عمدی و غیر عمدی در دزفول تا پایان فصل گرما ادامه خواهد داشت.

مدیر توزیع نیروی برق دزفول شرایط فعلی شهرستان را بحرانی برشمرد و ضمن توصیه به شهروندان در راستای همکاری در زمینه مصرف برق، توضیح داد: البته لازم به ذکر است که خاموشی‌های با برنامه فقط در زمان صبح و با اطلاع رسانی قبلی انجام می‌شوند.

وی همچنین با بیان اینکه برق ادارات و دستگاه‌های دولتی که در ساعات اوج مصرف رعایت نکنند، قطع می‌شود، تاکید کرد: ادارات باید پس از پایان کار کلیه دستگاهای خنک کننده و چراغ‌ها را خاموش کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

طیب طاهر با اشاره به شرایط خاص بیمارستان‌ها، اورژانس و اتاق‌های عمل، ادامه داد: این مراکز باید به دیزل مجهز شوند تا در هنگام قطع تعمدی برق دچار مشکل نشوند.

توقف قطع برق نواحی صنعتی

مدیر آبفای دزفول نیز در این جلسه با بیان اینکه بیشترین قطعی آب در شهرک‌های صنعتی ناشی از قطعی برق است، گفت: مطابق با تحقیقات انجام شده ۷۰ درصد مهاجرت‌ها به استان خوزستان به شهرستان دزفول بوده در حالیکه ما زیرساخت‌های لازم برای این جمعیت جدید را ایجاد نکرده‌ایم.

مدیر شهرک‌های صنعتی دزفول نیز در این جلسه خواستار توقف قطعی مکرر برق نواحی صنعتی شد و گفت: این امر علاوه بر اخلال در روند تولید، موجب ضررهای مالی فراوان به کارخانه‌ها و فساد مواد در واحدهای تولید مواد غذایی خواهد شد در حالیکه شهرک‌های صنعتی حجم زیادی از برق را مصرف نمی‌کنند.

مدیر توزیع برق دزفول نیز در این خصوص گفت: ۱۰ درصد مصرف برق دزفول مربوط به صنایع است که لازم است کارخانه‌ها زمان استفاده از برق را به جای زمان پیک مصرف به زمان دیگری موکول کنند تا دچار مشکل نشوند.

طیب طاهر با بیان اینکه صنایع شهرستان نقش بسزایی در زندگی مردم دارند، افزود: قطع مکرر برق موجب آسیب به صنایع می‌شود بنابراین اگر شهروندان در روند مصرف برق به صورت اصولی صرفه جویی کنند برق این نواحی نیز قطع نخواهد شد.

به گزارش مهر، در این نشست به دستور فرماندار مقرر شد بیمارستان‌ها و برق چاه‌های آب شهرستان دزفول در برنامه خاموشی‌های برنامه ریزی شده قطع نشود و مستثنی شوند.

همچنین مقرر شد در راستای رفع مشکل پیش آمده بین شهرک‌های صنعتی و توزیع برق شهرستان جلسه‌ای در محل شهرک‌های صنعتی برگزار شود تا در خصوص چگونگی مصرف برق در نواحی صنعتی شهرستان برنامه ریزی شود تا این نواحی مشمول برنامه قطعی تعمدی برق نشوند.

به گزارش مهر، همچنین روابط عمومی شرکت توزیع برق دزفول طی چند روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی خوزستان در خصوص افزایش دمای هوا طی امروز و روزهای آینده، از کلیه صنایع، ادارات، اصناف و بویژه شهروندان گرامی تقاضا می‌شود برای کمک به حفظ پایداری شبکه برق و تامین رفاه و آسایش مردم و همچنین جلوگیری از قطع برق ناخواسته ناشی از آسیب‌های احتمالی در اثر افزایش دما و ازدیاد مصرف، از همه شهروندان درخواست می‌کنیم از بکارگیری لوازم غیرضروری مانند لباسشویی، ظرف شویی، جاروبرقی، سشوار، و نظایر آن به ویژه در زمان پیک بار یا اوج مصرف که از ساعت ۱۳ تا ۱۷ و از غروب آفتاب تا ساعت ۲۳ می‌باشد استفاده نکرده و این قبیل فعالیت‌ها را به ساعت‌های خارج از پیک یا روزهای تعطیل موکول کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظاتی هولناک از رانش زمین و سیل در چین

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
تصاویری هولناک از سیل و رانش زمین در چین می‌بینید. شمار تلفات این حادثه به ۶۱ نفر رسید و ۳۵۰ هزار نفر محل زندگی خود را ترک کردند.
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
آیا داوری خودکشی کرده است؟ صبح امروز خبری در رسانه‌ها منتشر شد که حکاتی از خودکشی عبدلارضا داوری و حتی درگذشت آن داشت. بهارنیوز در این رابطه نوشت: «شایعه‌ای در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که گویا عبدالرضا داوری، مشاور احمدی نژاد خودکشی کرده و جان خود را از دست داده است. عبدالرضا داوری طی روزهای اخیر تحت افشاگری بی‌سابقه رسانه‌ای همسرش قرار داشت». اصولگرایان هم به جایگاه واقعی خود بازمی‌گردند؛ جریانی معتقد به باورهای سنتی که ملاک درستی یا نادرستی کارهایشان مردم نیستند. این خبر با توجه به برخی حاشیه‌‌سازی‌های قبلی و خط مجعول دوگانه‌سازی در صدا و سیما خیلی زود خبرساز شد.

تکرار تاریخ در مسیر مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
منشی که در تاریخ به عنوان نماد عزت و مقاومت در برابر ابر قدرت ثبت شد. وقتی رهبری فرمودند ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد. اندیشه مقاومت و منطق این مقاومت که از چهل سال پیش و حتی قبل‌تر بوسیله امام خمینی پایه گذاری شد و گفت: ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم اکنون با همان صلابت ادامه دارد. اندیشه مقاومت امام خمینی و منطق آن که همین یازده روز پیش تبیین شد و رهبری فرمودند مقاومت واکنش طبیعی هر ملت آزاده و با شرف در مقابل تحمیل و زورگویی است. روز پنجشنبه تبلور عینی و عملی آن را همگان دیدندامریکایی‌ها هرچه دشمنی که می‌توانستند کردند و دارند ادامه می‌دهند.

ورود روحانی به محل برگزاری نشست سران کنفرانس «سیکا» +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل

یک تمرین و چند حاشیه

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ برخلاف انتقاداتی که سال گذشته به بازی‌های تدارکاتی تیم ملی می‌شد، اما امسال سه تورنمنت پرتغال، یونان و روسبه برای این تیم قبل از جام جهانی چین در نظر گرفته شده است.
تابناکتابناک23 ساعت قبل
این مقام آمریکایی بیان کرده که قبل از حمله این پهپاد قایق‌های ایرانی را رصد کرده که به سمت کشتی‌های ژاپنی حرکت میکنند اما بیان نکرده که این قایق‌ها مسئول حمله به کشتی‌ها بوده‌اند. خبرگزاری سی ان ان گفته که هیچ تصویری از قایق‌های ایرانی که از سوی این پهپاد ضبط شده باشد را دریافت نکرده است. دم خروس آمریکایی‌ها دیروز و از زبان کاپیتان ژاپنی تانکر نفتی که در دریای عمان مورد حمله قرار گرفته است بیرون زده. من فکر نمیکنم که این حمله توسط یک بمب ساعتی یا شی متصل به بدنه کشتی صورت گرفته باشد». نکته جالب توجه دیگر این است که به گفته گزارش این شرکت، این کشتی دوبار مورد حمله قرار گرفته است و شی مذکور منجر به ایجاد یک حفره در بدنه کشتی شده است.

نظرها

اخبار بیشتر