بیانیه ایران در پاسخ به اظهارات نماینده آمریکا در شورای امنیت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
بیانیه ایران در پاسخ به اظهارات نماینده آمریکا در شورای امنیت

بیانیه ایران در پاسخ به اظهارات نماینده آمریکا در شورای امنیت

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد به اظهارات نماینده آمریکا در شورای امنیت پاسخ داد.

ایران اعلام کرد: اظهارات فتنه‌جویانه نماینده آمریکا علیه ایران در جلسه ۲۳ خرداد شورای امنیت سازمان ملل نماد دیگری از عملیات روانی ایران‌هراسانه این کشور بود.

وی افزود: ایران قاطعانه ادعای بی اساس آمریکا در ارتباط با حوادث ۲۳ خرداد تانکر‌های نفتکش را رد کرده و آن را با شدیدترین لحن ممکن محکوم می‌کند.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لزوم بررسی راهکار‌های بهبود فضای کسب و کار

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
نماینده مردم شاهین شهر با بیان اینکه بحث فضای کسب و کار یکی از موضوعات مهمی بوده که باید به آن پرداخته شود، تصریح کرد: بند ۱۲ اصل ۳ قانون اساسی بر پی ریزی اقتصاد صحیح تاکید دارد و اصل ۲۸ این قانون بر انتخاب آزادانه شغل تاکید کرده همچنین بند ۵ اصل ۴۳ نیز به منع انحصار اشاره کرده است که این قوانین باید اجرایی شود. وی با اشاره به تصویب قانون فضای کسب و کار در مجلس ادامه داد: وزرای اقتصادی موظف هستند این قانون را اجرایی و کمیسیون‌های مربوطه را فعال کنند تا ببینند موانع کسب و کار در کدام بخش است و بر این اساس این موانع و بحث‌های انحصاری را برطرف کند. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بحث فارغ التحصیلان یکی از مواردی بوده که انحصار آن برطرف نمی‌شود، تاکید کرد: موضوع تربیت و آموزش پزشکان متخصص هیچ هزینه‌ای برای کشور ندارد، اما اجرایی نمی‌شود، بنابراین پیشنهاد می‌شود که در یکی از جلسات صبح مجلس با حضور دولت، موضوع شکسته شدن انحصار و بهبود فضای کسب و کار در داخل کشور بررسی شود تا بخش تولید فعال شود. نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با بیان اینکه رونق اقتصادی به معنای ایجاد شغل و درآمدزایی برای مردم است، تصریح کرد: باید یک جلسه برای ایجاد شغل پایدار و مقاوم مردم در صحن مجلس برگزار شود. رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: موضوع بهبود فضای کسب و کار بحث مهمی بوده که پیگیری می‌شود تا هیات رئیسه زمانی برای بررسی آن در نظر بگیرد و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی نیز متن منقحی در این باره تهیه کند تا در صحن مجلس مطرح شود.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان امروز سه شنبه بی اشاره به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت توسط آمریکا اعلام کرد که عدم پایبندی به توافق هسته‌ای پیامدهایی را برای ایران به همراه خواهد داشت.

اولین تصاویر از حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در سوریه

مهرمهر22 ساعت قبل
جام نیوزجام نیوز19 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، «مقتدی صدر» رئیس جریان صدر عراق برای تکمیل فرآیند تشکیل کابینه عبدالمهدی مهلت ۱۰ روز تعیین کرد. به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، رئیس جریان صدر عراق به عادل عبدالمهدی ۱۰ روز فرصت داد تا تشکیل کابینه خود را تکمیل کند. از سوی دیگر، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق به گروه‌های سیاسی و فراکسیون‌های پارلمانی تا بیستم ماه جاری میلادی مهلت داده است تا اسامی نامزدهای خود برای تصدی چهار پست وزارتی باقی‌مانده را ارائه کنند. هنوز هم درباره نامزدهایی که نخست‌وزیر عراق برای تکمیل کابینه خود به پارلمان پیشنهاد کرده اختلاف‌هایی وجود دارد. جریان‌های سیاسی درباره فالح الفیاض نامزد وزارت کشور و نامزدهای وزارت دفاع و دادگستری اختلاف دارند.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
سعید جلیلی خاطر نشان کرد: در همان دوره اوباما که شعار بازار آزاد را مطرح می‌کردند، تحریم‌های ثانویه را علیه ایران اجرا کردند. جلیلی روند مذاکرات اولیه هسته‌ای ایران با طرف‌های غربی را یادآوری کرد و گفت: یکی از این بهانه گیری‌ها در قبال ایران بحث هسته‌ای بود. قطعنامه بعدی او زمانی منتشر شد که ملت ایران خرمشهر را آزاد کرد؛ در واقع آنها نسبت به واقعیت مقاومت واکنش نشان دادند و عقب نشینی کردند. نماینده رهبر انقلاب در شورایعالی امنیت ملی با اشاره به تجربه مدل رفتاری غربی‌ها، اظهار کرد: اگر آنها احساس کنند که مقاومتی در این سو نیست، جری‌تر می‌شود. مقاومت ما، مقاومت ما در برابر دیکته دشمن و تسلیم در برابر اوست نه در برابر مذاکره.
فارسفارس19 ساعت قبل
فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به وضعیت نامطلوب اصلاح‌طلبان گفت: وضعیت به‌قدری بد شده است که حتی امکان دارد رئیس دولت اصلاحات هم به‌فکر تغییر در رویکرد خودش بیفتد. وی معتقد است مردمی که بعد از اعلام نتیجه انتخابات مجلس‌دهم سرمست و خوشحال بودند، این روزها ناراضی و البته نگران‌اند. هاشمی طبا نیز مثل بسیاری از چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب که این روزها منتقد فراکسیون امید مجلس هستند، در گفت‌وگو با روزنامه همدلی گفته است: «فراکسیون امید نه روش صحیحی برای تاثیرگذار بودن دارد و نه برنامه‌ای برای ترمیم فضای فعلی ارائه می‌دهد. متأسفانه امیدی‌های مجلس دهم منفعل هستند و حتی گاهی دیده شده است که با همدیگر هم ارتباط خوبی ندارند». وضعیت به‌قدری بد شده است که حتی امکان دارد آقای خاتمی هم به‌فکر تغییر در رویکرد خودشان بیفتد».

نظرها

اخبار بیشتر