صندوق کارآفرینی امید کردستان ٤٢٠ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

صندوق کارآفرینی امید کردستان ٤٢٠ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت کرد

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان گفت: این صندوق سال گذشته از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر٤٢٠ میلیارد ریال اعتبار به متقاضیان استان پرداخت کرده است.

جعفر شرف خانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات برای اجرای یک هزارو ۱۸۸ طرح اقتصادی پرداخت شده که بهره برداری از آنها زمینه اشتغال یک هزار و ۳۵۰ نفر را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه میزان اعتبار ابلاغ شده به صندوق کارآفرینی امید کردستان از محل تسهیلات روستایی و عشایر در مرحله اول و دوم ٢٧٥ میلیارد ریال بود افزود: ١٦٥ درصد از این اعتبار جذب شد.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان اضافه کرد: این میزان تسهیلات در بخش‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: حمایت از کسب و کارهای کوچک با توجه به زودبازده بودن آن، از برنامه‌های دولت برای رونق تولید و کارآفرینی است.

شرف خانی یادآورشد: صندوق کارآفرینی امید کردستان در سال گذشته بین پنج استان برتر کشور براساس سهمیه پرداخت تسهیلات بود.

براساس آمار میزان پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در دولت تدبیر و امید نسبت به مدت مشابه دولت قبل ۲ برابر شده است.

۷۳۴۹ / ۳۰۳۴

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
صبح روز پنجشنبه، منطقه خلیج فارس از خواب بیدار شده و شاهد اتفاق تازه‌ای بود که این بار به هدف گرفته شدن دو نفت کش در دریای عمان مربوط می‌شد؛ که یکی از این نفت کش‌ها نروژی و دیگری سنگاپوری بود. خسارت سنگینی به این کشتی‌ها وارد شده و حتی حادثه با غرق شدن کامل یکی از آن‌ها همراه بود. اما ضرر‌های که این اتفاق برای صلح و امنیت در منطقه دارد، بسیار عمیقتر است. اما روز پنجشنبه، ایران به سرعت رابطه با حمله دریای عمان را رد کرده و انگشت اتهام خود را متوجه دیگر طرف‌ها کرد. حال، در گوش واشنگتن زمزمه می‌شود و طرف‌هایی که خواستار ادامه تنش‌ها هستند، منتظر واکنش آمریکا به حادثه جدید هستند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
الفالف17 ساعت قبل
با این حال؛ آنها که طی این سال‌ها بارها نتیجه اقدامات شرورانه خود در تقابل با جبهه حق را آزموده و طعم شکست نقشه‌های شیطانی خود را چشیده‌اند، اینبار نیز در رفتاری حقیرانه شاید برای آخرین بار شانس خود برای تحمیل خواسته‌هایشان به ایران اسلامی را با فرستادن پیغام و بسته‌های پوچ محک زدند. گویا چنان در جهل و جاه‌طلبی خود غرق شده‌اند که پایانی بر سیاست‌های شکست‌خورده آنها متصور نیست و هنوز واقعیت این ضرب‌المثل معروف ایرانی را که می‌گوید؛ «آزموده را آزمودن خطاست» باور نکرده‌اند. ۲- متهم‌سازی ایران به جنگ‌افروزی و القای ناامنی به کشورهای منطقه و فراهم نمودن شرایط برای طرح دعوای جدید در سازمان‌های بین‌المللی، هدف دیگری است که نمی‌تواند، دور از انتظار باشد. ۳- همچنین این اقدام می‌تواند تاکتیکی باشد برای فراهم نمودن شرایط حضور پررنگ‌تر در منطقه، به بهانه تأمین امنیت تردد شناورها و در واقع حفظ منافع و تأمین اهدافی که آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند. ۵- بی‌شک تشدید سیاست پوسیده ایران‌هراسی و گرم کردن بازار فروش تسلیحات بیشتر به کشورهای مرعوب منطقه و دوشیدن مجدد گاوهای عربی، یکی دیگر از اهداف آمریکایی‌ها برای سناریوسازی‌ اتفاقات اخیر محسوب می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
آیا داوری خودکشی کرده است؟ صبح امروز خبری در رسانه‌ها منتشر شد که حکاتی از خودکشی عبدلارضا داوری و حتی درگذشت آن داشت. بهارنیوز در این رابطه نوشت: «شایعه‌ای در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که گویا عبدالرضا داوری، مشاور احمدی نژاد خودکشی کرده و جان خود را از دست داده است. عبدالرضا داوری طی روزهای اخیر تحت افشاگری بی‌سابقه رسانه‌ای همسرش قرار داشت». اصولگرایان هم به جایگاه واقعی خود بازمی‌گردند؛ جریانی معتقد به باورهای سنتی که ملاک درستی یا نادرستی کارهایشان مردم نیستند. این خبر با توجه به برخی حاشیه‌‌سازی‌های قبلی و خط مجعول دوگانه‌سازی در صدا و سیما خیلی زود خبرساز شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ -در پی حادثه‌ی قرار قرار گرفتن دو نفتکش ژاپنی در خلیج عمان، مقامات آمریکایی بلافاصله اقدام به متهم نمودن ایران به دست داشتن در این حادثه کردند و برای اثبات ادعای خود فیلم بسیار مبهمی را منتشر نمودندسی ان ان به نقل از یک مقام آمریکایی ادعا کرد که ساعاتی پیش از حادثه نفتکش‌ها در خلیج عمان، ایران یک پهپاد آمربکایی را بر فراز منطقه رصد کرده و به سوی آن یک موشک شلیک کرده است که به این پهپاد اصابت نکرده است. سی ان ان توضیح نداده که پهپاد آمریگایی در آن زمان در منطقه چه ماموریتی داشته است و ارتباط آن با حادثه نفتکش‌ها چیست. سی ان ان در ادامه فاش ساخت که چند روز پیش نیز یک پهپاد MQ-۹ آمریکایی با شلیک موشک حوثی‌ها هدف قرار گرفته و سقوط کرده بود. در پی حادثه‌ی قرار قرار گرفتن دو نفتکش ژاپنی در خلیج عمان، مقامات آمریکایی بلافاصله اقدام به متهم نمودن ایران به دست داشتن در این حادثه کردند و برای اثبات ادعای خود فیلم بسیار مبهمی را منتشر نمودند که وزیر خارجه المان آن را قانع کننده ندانست. مقامات ایرانی نیز به شدت این اتهام را رد کردند و حادثه را بسیار مشکوک دانستند.

نظرها

اخبار بیشتر