چگونه علی فروغی برکنار شد و بعد برکنار نشد؟!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

چگونه علی فروغی برکنار شد و بعد برکنار نشد؟!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
روز گذشته یک کانال تلگرامی منتسب به صداوسیما اقدام به انتشار خبری مبنی بر تغییر مدیر شبکه سه سیما کرد و نوشت: شهاب اسفندیاری که در حال حاضر رئیس دانشگاه صداوسیماست جایگزین علی فروغی در شبکه سه سیما شده است! خبری که اسفندیاری آن را تکذیب کرد و گفت: این خبر شایعه‌ای بیش نیست و هیچ تغییری در سازمان صداوسیما روی نداده است.

برترین‌ها: روز گذشته یک کانال تلگرامی منتسب به صداوسیما اقدام به انتشار خبری مبنی بر تغییر مدیر شبکه سه سیما کرد و نوشت: شهاب اسفندیاری که در حال حاضر رئیس دانشگاه صداوسیماست جایگزین علی فروغی در شبکه سه سیما شده است! خبری که اسفندیاری آن را تکذیب کرد و گفت: این خبر شایعه‌ای بیش نیست و هیچ تغییری در سازمان صداوسیما روی نداده است.

این خبر با توجه به اتفاقات اخیر معاونت سیما و نوع رابطه و تعامل میان میرباقری و فروغی و ماجراهای قبلی مربوط به فروغی خیلی سریع خبرساز شد.

در خبری که برخی رسانه‌ها به نقل از کانال خبرگزاری صداوسیما نقل کردند ضمن اعلام خبر برکناری علی فروغی، متن پیام مرتضی میرباقری معاونت سیما هم به شرح زیر منتشر شده بود:

برادر گرامی جناب آقای دکتر شهاب اسفندیاری

«نظر به تعهد و تجربیات ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به سمت «رئیس شبکه سه سیما» منصوب می‌شوید. انتظار دارد با بهره‌گیری از الگوی کارآمد و اثربخش مهندسی و مدیریت پیام و ارتقای سطح کیفی تولیدات به ویژه در حوزه‌ ورزش و سرگرمی، موجبات افزایش سرمایه اجتماعی کشور و ایجاد امید، نشاط و شادابی، در جامعه با استفاده از هنرمندان نخبه و متعهد و بهره‌گیری از نظرات اهالی فرهنگ و کارشناسان خبره را فراهم سازید. از خداوندمنان توفیقات روز افزون شما را در ایجاد روحیه امید و نشاط به جامعه، ترویج و ارتقای سبک زندگی اسلامی ایرانی به ویژه برای مخاطبان جوان مسئلت دارم. وظیفه خود می‌دانم از زحمات جناب آقای علی فروغی در طول مدیریت این شبکه صمیمانه سپاسگزاری نمایم».

ساعتی پس از انتشار این خبر، مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش در صفحه شخصی خود در توئیتر انتصاب شهاب اسفندیاری به سمت مدیریت شبکه سه را تبریک گفت.

خبری که بلافاصله شهاب اسفندیاری به آن واکنش نشان داد و اینگونه تکذیبش کرد:

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

پس از تکذیبیه شهاب اسفندیاری درباره انتصابش به عنوان مدیر جدید شبکه سه، مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش و کارمند رسمی صداوسیما درباره پیام تبریک توییتری خود به اسفندیاری اینگونه توضیح داد: ما گروهی داریم که اکثر بچه‌های رسانه ملی هم هستند. این خبر و حکم تغییرات در شبکه ۳ آنجا توسط خیلی از بچه‌ها منتشر شد و من هم گفتم حتما صحت دارد این خبر که همه بازنشر می‌دهند و برای همین توئیت کردم که بعد متوجه شدم اصل خبر مشکل داشته است.»

همچنین حمید خواجه‌نژاد (مدیر روابط عمومی معاونت سیما) ضمن تکذیب انتشار شایعه برکناری فروغی گفت:

* خیلی از ما درباره اخبار دروغ، اطلاعات غلط و به اصطلاح فیک نیوز‌ها شنیده و نمونه‌های مختلفی از آن‌ها را هم دیده‌ایم؛ اغلب، شایعه سازان که منافعی را از این کار می‌برند، اینگونه اطلاعات غلط را با رنگ و لعابی فریبنده ساخته و پرداخته کرده و راهی کانال‌های متنوع ارتباطی می‌کنند، اما امروز در حاشیه انتشار خبری جعلی درباره انتصاب مدیر یکی از شبکه‌های سیما از کانالی تلگرامی با نامی جعلی، اتفاقی رخ داد که در نوع خود جالب بود!

* بسیاری از دوستان، شاید از سر تعجیل، خود در دام فیک نیوز افتادند و حتی به منبع فیک ارجاع هم دادند. لحظاتی پس از انتشار این خبر جعلی بلافاصله مطالب را برای پیگیری حقوقی ارسال کردم که جلوی اینگونه سوءاستفاده‌ها به سرعت گرفته شود.

* البته کم نیست کانال‌هایی که به نام برند‌های صداوسیما نظیر صرفا جهت اطلاع و خبر ٢٠:٣٠ و … به کام افرادی ناشناس فعال است تا شاید مطالب و اخبارشان در نگاه مخاطبان و افکار عمومی موثق جلوه کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این مراسم مردم با پیکر مطهر ۷۲ شهید وداع کردند البته این تعداد شهید از مجموع ۱۵۰ شهیدی است که قرار است امروز پنجشنبه در تهران تشییع شود. از این ۱۵۰ شهید ۳۴ شهید شناسایی شده‌اند دو شهید مربوط به شهدای مدافع حرم و بقیه گمنام هستند. این ۱۵۰ شهید مربوط به شهدای دفاع مقدس هستند این شهدای گرانقدر در عملیات تفحص در مناطق عملیاتی سال‌های دفاع مقدس در جنوب کشور شناسایی شدند. مراسم تشییع صبح امروز ساعت ۹ از دانشگاه تهران آغاز می‌شود. این ۱۵۰ شهید متعلق به ۱۷ استان است.

مسئله حجاب در جامعه

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ «صریح درباره فرهنگ» سراغ وضعیت حجاب و عفاف در جامعه و علل و عوامل شکل دهنده آن رفته است. وضعیت حجاب و عفاف در جامعه، آسیب شناسی آن، نقش دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در این خصوص از جمله موضوعاتی است که در این قسمت «صریح درباره فرهنگ» به آن‌ها پرداخته شده است.

صعود

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عکاس هشت سال دفاع مقدس در نمایشگاهی با عنوان «۴ نسل ۴ نگاه»، چهار عکس جدید را نخستین بار از روز‌های هشت سال دفاع مقدس منتشر کرده است. محمد نوروزی استاد عکاسی خبری در این نمایشگاه با بیان اینکه برایم جذاب است تا افراد حاضر را در عکس‌هایی که ۴۰سال پیش ثبت کرده‌ام، بیابم گفت: امروز دوست دارم سوژه‌های عکاسی خود و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را که در عکس هایم هستند، ببینم. وی از شاگردان و همه مخاطبان عکس هایش خواسته است از عکس هایش، عکس بگیرند و در فضای مجازی منتشر کنند تا صاحبانشان را بیابند. این نمایشگاه با حضور ۴ نسل از عکاسان در فرهنگستان هنر برپا شده است. بازدید برای عموم از نمایشگاه ۴نسل ۴نگاه، از فردا پنجشنبه ۶ تیر از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و جمعه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ امکان پذیر است.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، آزمون‌های مربوطه در روز جمعه ۲۱ تیر ۹۸ همزمان در شهر‌های تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، کرج، کرمان، کرمانشاه، ساری، رشت و اردبیل برگزار خواهد شد. زمان دریافت کارت ورود به جلسه از روز چهارشنبه ۱۹ تیر است. دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در صورت تمایل با مراجعه به سامانه مرکزسنجش و پذیرش به نشانی english. iau. ac. ir/ept ثبت نام کنند و از منابع و بودجه بندی سؤالات این آزمون‌ها آگاهی یابند. شایان ذکر است به دلیل برگزاری همزمان آزمون EPT و آزمون فراگیر مهارت‌های عربی هر داوطلب مجاز به ثبت نام در یکی از آزمون‌ها است و شرکت همزمان در دو آزمون فوق امکان پذیر نیست.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بعد از ظهر امروز عوامل برنامه «به خانه برمی گردیم» در ساختمان روابط عمومی رسانه ملی حضور پیدا کردند و پای صحبت مخاطبانشان نشستند. سپس عوامل این برنامه در نشستی درباره وجوه مختلف به خانه می‌گردیم گفتند. راحله امینیان مجری این برنامه درباره «به خانه برمی گردیم» گفت: این برنامه در این سال‌ها توانسته با مخاطبانش ارتباط خوبی برقرار کند. ژیلا امیر شاهی نیز در این نشست گفت: ما در «به خانه برمی گردیم» سعی می‌کنیم به زبان فارسی سخن بگوییم و از تمام قومیت‌ها گویش‌ها و لهجه‌ها استفاده کنیم. محمد نظری از مجریان پیشکسوت این برنامه گفت: «به خانه برمی گردیم» برای ما حکم خانه را دارد و سعی می‌کنیم همواره با هم افزایی در جهت ارتقاء برنامه حرکت کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر