رونمایی از قوی‌ترین موتور چهارسیلندر جهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. تکنولوژی

رونمایی از قوی‌ترین موتور چهارسیلندر جهان

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
ای‌ام‌جی، بخش تقویت خودروی کارخانه مرسدس-بنز، قوی‌ترین موتور چهار سیلندر جهان را رونمایی کرد.

برترین‌ها: ای‌ام‌جی، بخش تقویت خودروی کارخانه مرسدس-بنز، قوی‌ترین موتور چهار سیلندر جهان را رونمایی کرد.

حجم این موتور دو لیتر است و ۴۲۱ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. ای‌ام‌جی با این موتور رکورد پیشین را که خود در اختیار داشت ۴۱ اسب بخار بهتر کرد.

هر یک از موتور‌ها به طور کامل توسط یک مهندس و با دست ساخته می‌شود

اولین مدلی که با این موتور عرضه خواهد شد، مرسدس-ای‌ام‌جی A۴۵ است که تابستان امسال رونمایی خواهد شد. ای‌ام‌جی می‌گوید علاوه بر قدرت بالا، با تنظیم بهتر سیستم توربو، روند انتقال قدرت موتور هم بهتر شده و موتور سریع‌تر به فرامین راننده واکنش نشان می‌دهد.

براساس رسمی قدیمی، هر یک از موتور‌های ای‌ام‌جی به طور کامل توسط یک مهندس کارخانه با دست ساخته می‌شود و نام سازنده موتور روی آن حک می‌شود.

پس از مدل A۴۵، در ماه‌های آینده دو مدل تقویت‌شده مرسدس-بنز CLA و شاسی‌بلند کوچک GLA کارخانه هم با این موتور به بازار عرضه خواهد شد.

آزمایش لاستیک‌های بدون هوا از سال آینده آغاز می‌شود

لاستیک بدون هوا، جهان بدون پنچری

جنرال موتورز با همکاری کارخانه لاستیک سازی میشلن لاستیکی ساخته است که به هوا نیاز ندارد و می‌گوید با تولید انبوه آن، رانندگان دیگر نباید برای پنچری لاستیک نگران باشند.

این لاستیک به جای دیواره، شبکه‌ای پلاستیکی دارد که می‌تواند به اندازه لاستیک‌های معمولی وزن ماشین و فشار دست‌انداز را تحمل کند.

جنرال موتورز می‌گوید از سال ۲۰۲۴ به طور گسترده از لاستیک بدون هوا استفاده می‌کند

جنرال موتورز می‌گوید ساخت این لاستیک مواد اولیه کمتری نیاز دارد و بیشتری عمر می‌کند و در نتیجه استفاده از آن آسیب کمتری به محیط زیست می‌زند.

به گفته میشلن سالانه ۲۰۰ میلیون حلقه لاستیک دور ریخته می‌شود.

جنرال موتورز آزمایش این لاستیک‌ها را از سال آینده آغاز می‌کند و قصد دارد استفاده گسترده از آن را از سال ۲۰۲۴ آغاز کند.

جگوار به تازگی اولین مدل الکتریکی خود را به بازار عرضه کرده است

همکاری با دشمن

جگوار-لندروور و ب‌ام‌و، دو خودروسازی که در بازار ماشین‌های لوکس به شدت با یکدیگر رقابت می‌کنند، تصمیم گرفته‌اند برای توسعه فن‌آوری خودرو‌های الکتریکی با یکدیگر همکاری کنند.

براساس توافقی که هفته گذشته اعلام شد، دو کارخانه فعالیت‌های خود برای ساخت موتور الکتریکی و سیستم انتقال نیرو را به طور مشترک انجام خواهند داد.

تعدادی از مدیران فعلی جگوار-لندروور از ب‌ام‌و به این شرکت آمده‌اند. از جمله رالف اسپت، مدیر اجرایی کارخانه بریتانیایی پیش از پیوستن به جگوار-لندروور بیست سال در ب‌ام‌و کار می‌کرد.

ب‌ام‌و از جمله اولین شرکت‌هایی بود که ماشین الکتریکی به بازار عرضه کرد. جگوار هم به تازگی اولین مدل الکتریکی خود را تولید کرده است.

دو شرکت می‌گویند با همکاری تازه، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های تحقیق و توسعه، می‌توانند قطعات را در تعداد بیشتر و با قیمتی کمتر بخرند.

خودروسازان به خاطر فشار دولت‌ها و سخت‌تر شدن قوانین حفظ محیط زیست به ساخت ماشین‌های الکتریکی رو آورده‌اند، اما نمی‌توانند هزینه بالای ساخت این فن‌آوری را از نظر تجاری توجیه کنند.

پیش از جگوار-لندروور و ب‌ام‌و، دو کارخانه فورد و فولکس‌واگن هم اعلام کرده بودند برای ساخت فن‌آوری ماشین‌های الکتریکی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

تویوتا می‌گوید تا سال ۲۰۲۵ نیمی از محصولاتش موتور الکتریکی خواهد داشت

هم‌زمان تویوتا هم اعلام کرده است برای ساخت یک پلتفرم الکتریکی با سوبارو همکاری خواهد کرد. دو کارخانه از این پلتفرم برای تولید شاسی‌بلند‌های الکتریکی استفاده می‌کنند که با هدف عرضه در بازار آمریکای شمالی ساخته خواهد شد.

در خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا

تویوتا همچنین اعلام کرد با دو کارخانه سوزوکی و دایهاتسو برای ساخت ماشین‌های کوچک الکتریکی همکاری می‌کند.

به نظر می‌رسد سرعت بالای حرکت به سمت ساخت ماشین‌های الکتریکی، بزرگترین خودروساز ژاپن را غافلگیر کرده است. تویوتا هفته گذشته زمان‌بندی خود برای عرضه ماشین‌های الکتریکی را تغییر داد و اعلام کرد می‌خواهد تا سال ۲۰۲۵ نیمی از ماشین‌هایش الکتریکی یا هیبرید-الکتریکی باشد.

مهلت پیشین کارخانه برای رسیدن به این سهم قبلا سال ۲۰۳۰ اعلام شده بود.

تویوتا که دهه‌ها است باتری‌های خود را در داخل کارخانه می‌سازد، برای اولین بار برای تهیه باتری با دو شرکت چینی قرارداد بسته و اعلام کرده است علاوه بر شریک قدیمی خود، پاناسونیک، با دو شرکت ژاپنی دیگر هم همکاری خواهد کرد.

جگوار اف-تایپ یکی از مهمترین ماشین‌هایی است که ایان کالم برای کارخانه انگلیسی طراحی کرد

خداحافظ ایان

ایان کالم، مدیر طراحی جگوار، پس از بیست سال کار در این کارخانه از ماه آینده بازنشسته خواهد شد.

آقای کالم طراحی خودرو را در سال ۱۹۷۹ در شرکت فورد آغاز کرد. او پیش از پیوستن به جگوار، مدتی مدیر طراحی شرکت طراحی TWR بود و آنجا دو ماشین برای آستون مارتین طراحی کرد.

کانسپت C-X۷۵ از طرح‌های ماندگار ایان کالم برای جگوار بود

جگوار چهره تازه محصولات خود را مدیون ایان کالم است. مدل‌های اف-تایپ و ئی-تایپ و شاسی‌بلند‌های اف-پی‌س و ئی-پی‌س و اولین مدل الکتریکی این شرکت، آی-پی‌س از جمله مشهورترین کار‌های ایان کالم است.

با رفتن ایان کالم، مدیریت بخش طراحی جگوار به جولیان تامسون سپرده می‌شود.

فیات-کرایسلر ساعاتی پس از جلسه هیئت مدیره رنو پیشنهاد خود را پس گرفت

پشیمانی در لحظه آخر

فیات-کرایسلر به طور ناگهانی پیشنهاد خود برای پیوستن به رنو را پس گرفت. این تصمیم ساعاتی پس از جلسه‌ای اعلام شد که در آن هیئت مدیره رنو از فیات-کرایسلر وقت بیشتری برای پاسخ دادن خواسته بود.

پیش از این جلسه گمان می‌رفت که بیشتر مشکلات بر سر این معامله حل شده باشد. اما نماینده دولت در جلسه موافقت خود را به رضایت نیسان، شریک رنو، مشروط کرد و با رای ممتنع نیسان، نماینده دولت خواهان به تعویق افتادن رای شد تا بتواند رضایت نیسان را جلب کند.

فیات-کرایسلر در عوض پیشنهاد خود را پس گرفت و اعلام کرد به نظر می‌رسد شرایط سیاسی برای این معامله فراهم نیست.

رضایت نیسان در کنار بسته نشدن کارخانه‌ها در فرانسه، افزایش تولید خودرو‌های الکتریکی و سهم مساوی در مدیریت شرکت تازه بین رنو و فیات-کرایسلر، چهار شرط دولت برای موافقت با این توافق بود.

دولت فرانسه با در اختیار داشتن ۱۵ درصد از سهام رنو، یکی از سهامداران اصلی این شرکت است. نیسان هم با ۱۵ درصد سهامدار بزرگ دیگر رنو است.

در صورت پیوستن رنو به فیات-کرایسلر سهم هر دو به نصف کاهش پیدا می‌کرد.

مدیران نیسان به پیشنهاد فیات-کرایسلر رسما واکنش نشان نداده بودند، اما تلویحا گفته بودند در صورت پیوستن رنو به فیات-کرایسلر، همکاری خود با رنو را به طور کامل بازنگری خواهند کرد.

رای نیسان در جلسه هفته گذشته باعث شده است درباره آینده شراکت این کارخانه با رنو تردید‌هایی مطرح شود.

منبع: bbc

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف19 ساعت قبل
مهدی پورحیدر فرمانده آتش نشانان اعزامی در این باره گفت: یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ به علت نامشخصی پس از انحراف از مسیر اصلی خود با جدول و نرده‌های وسط بلوار برخورد کرد وسپس بر روی نرده‌ها ی فلزی وسط بلوار بر روی سقف واژگون شد. این فرمانده آتش نشانی افزود: هر دو سرنشین خودرو که یک زن ۳۲ ساله و یک مرد ۲۷ ساله بودند به شکل معجزه آسایی از این حادثه جان سالم بدر برده و قبل از رسیدن آتش نشانان از داخل خودرو خارج شده بودند. وی تصریح کرد: آتش نشانان پس از بازدید و بررسی و با رعایت موارد ایمنی اقدام به چیدمان علائم هشدار ترافیکی کرده و با ایجاد ترافیک مصنوعی جهت ایمن سازی محل حادثه، خطرآتش سوزی براثر نشت سوخت خودرو را برطرف کردند. پورحیدر ادامه داد: با حضور جرثقیل در محل حادثه این خودرو به حالت اول بازگردانده شد و همچنین آتش نشانان بی درنگ محل حادثه را از وجود بقایای به جا مانده از صحنه تصادف پاکسازی کرده و این وسیله نقلیه را به عوامل پلیس راهور تحویل دادند. گفتنی است: علت این حادثه توسط کارشناسان پلیس راهور مشخص خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار «کمال هادیانفر» رئیس پلیس راهور ناجا صبح امروز (چهارشنبه) در نشست خبری با بیان اینکه جلسات مختلفی در راستای فرهنگ رانندگی برگزار شده است، اظهار داشت: ۳۳ دستگاه متولی فرهنگ ترافیک و رانندگی هستند. سردار هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه جاده، انسان و خودرو سه عامل تصادفات هستند، افزود: سهم عامل انسانی در تصادفات ۹۲ درصد است. رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۹۱ درصد جابجایی‌ها با ناوگان زمینی است و ۹ درصد هوایی و ریلی است که اهمیت توجه به راه‌ها را نشان می‌دهد. در کشور ۲۲ میلیون و ۲۷۰ هزار دستگاه خودرو و ۱۱ میلیون موتورسیکلت در حال تردد است و ۴۱ میلیون نفر گواهینامه دارند. وی درباره تعداد جان‌باختگان دو ماه اخیر که از سوی سازمان پزشکی قانونی اعلام شده است، گفت: دو هزار و ۵۸۴ نفر در درون و برون شهر‌ها جان خود را در تصادفات از دست دادند و روزانه از ۲۵ تا ۴۱ نفر جان باختند که ۹ نفر از جان‌باختگان کودکان بودند. سردار هادیانفر با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از ۸۱ هزار خودرو و ۷۲ هزار موتورسیکلت به دلیل جریمه بیش از یک میلیون تومانی توقیف شده و در پارکینگ هستند، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته و با تأیید فرمانده ناجا و وزیر کشور رانندگان می‌توانند خودرو‌های خود را ترخیص و طی یک سال به صورت اقساطی جریمه را پرداخت کنند. رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: شرایطی برای ترخیص وجود دارد که از جمله آن‌ها فرسوده نبودن خودرو، نداشتن جرایم حادثه‌ساز بالا و نداشتن شکایت قضایی از خودرو است.
قدس آنلاینقدس آنلاین15 ساعت قبل
این خودرو قدرتمند دارای موتور ۴۲۹ اسب بخاری ۴٫۰ لیتری دوگانه توربو شارژ است که یکی از قوی‌ترین مدل‌های V۸ این شرکت در اروپا محسوب می‌شود. به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، آئودی SQ۸ جدید را به عنوان سد بزرگ خود در برابر رقیبان معرفی کرده است که شامل موتور ترکیبی Turbodiesel V۸ ۴۲۹bhp است. فرمان تمام چرخشی به خودی خود و یا به عنوان بخشی از سیستم تعلیق پیشرفته خودرو به عنوان یک گزینه در دسترس است. SQ۸ با یک صفحه لمسی دوقلو و مجموعه‌ای از ابزارهای دیجیتال، کابین آئودی را ساخته است که دارای گرافیک و صفحه نمایش خاصی از مدل S است. در حالی که SQ۸ به دلیل اهداف CO۲ در اتحادیه اروپا در انگلستان و اروپا با انرژی دیزلی و برقی ارائه می‌شود،، نسخه‌های موتور بنزینی آن در بازارهای دیگر عرضه خواهد شد.
همشهریهمشهری11 ساعت قبل
به گزارش همشهری، مطابق مصوبه هیات عالی واگذاری در خرداد ماه قرار است دولت سهامش را در شرکت‌های خودرو ساز بفروشد. با این مصوبه۱۴ درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و ۱۷ درصد سهام دولت در سایپا احتمالا فروخته خواهد شد. با این حال بسیاری از کارشناسان با توجه به سوابق قبلی دولت برای فروش سهام شرکت‌های خودرو ساز معتقدند دولت عزمی برای فروش سهام این دو شرکت بزرگ خودرو ساز ندارد چرا که سال هاست که بحث فروش سهام دولت در شرکت ای خودرو ساز مطرح است اما دولت هر بار از این موضوع سر باز زده است. همین موضوع و وجود یک مدیریت دولتی ناکارآمد منجر شده بدهی و زیان انباشته شرکت‌های خودرو ساز سر به فلک بگذارد. وی با بیان اینکه واگذاری شرکت‌های خودروساز دردی از دردهای صنعت خودرو را دوا نمی‌کند، افزود: حضور دولت در شرکت‌های خودروساز طی سال‌های ۶۸ تا ۸۲ الزامی بود، ولی بعد از اتمام جنگ تحمیلی، دولت باید از این صنعت خارج می‌شد.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
پنل‌های خورشیدی در خودرو روی سقف و کاپوت (درب موتور) به کار رفته‌اند. کمپانی «لایت‌یر» اولین نمونه از یک خودرور «خورشیدی» دوربرد را به جهان معرفی کرد. به گزارش گروه خودروی عصر ایران، مساحت پنل‌های خورشیدی در این خودرو حدود ۵ متر مربع بوده و با یک شیشه ویژه پوشیده شده است. براساس ادعای لایت‌یر این خودرو می‌تواند انرژی لازم برای طی مسافت ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر را در یک روز تابستانی فراهم آورد. در طول یک سال خودرو می‌تواند ۷۰۰ کیلووات ساعت الکتریسته را از نور خورشید به دست آورد.

کمپانی چینی GDP می‌خواهد اولترابوک را از نو تعریف کند [تماشا کنید]

دیجیاتودیجیاتو12 ساعت قبل
حالا اولترابوک GDP به وبسایت سرمایه گذاری جمعی Indiegogo آمده تا مبلغ مورد نیاز برای تولیدش را جمع آوری کند. مدت هاست از اصطلاح اولترابوک برای توصیف لپ تاپ هایی با ضخامت کم اما بزرگ استفاده می‌شود، اما GDP می‌گوید اوضاع نباید اینطور باقی بماند. این شرکت می‌خواهد اولترابوک را با مشخصاتی نو معنی کند که دستگاه جدیدشان تمامی آن‌ها را داراست. اولترابوک GDP تنها ۶۵۰ گرم وزن داردGDP M۲ Max به چیپست Core m۳ اینتل به همراه ۸ یا ۱۶ گیگابایت رم و ۲۵۶ یا ۵۱۲ گیگابایت حافظه SSD NVMe مجهز خواهد شد. اولترابوک GDP با پردازنده Core m۳-۳۹۶۵Y از همین حالا برای پیش سفارش در وبسایت Indiegogo موجود است.

نظرها

اخبار بیشتر