مالک کشتی ژاپنی ادعای ضدایرانی آمریکا را رد کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سیاسی

مالک کشتی ژاپنی ادعای ضدایرانی آمریکا را رد کرد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه به نقل از شرکت ژاپنی مالک نفتکش آسیب دیده در حوادث دریای عمان با رد دخالت مین و اژدر، احتمال پرتاب گلوله به سوی این شناور را مطرح کرد.

خبرگزاری ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه به نقل از شرکت ژاپنی مالک نفتکش آسیب دیده در حوادث دریای عمان با رد دخالت مین و اژدر، احتمال پرتاب گلوله به سوی این شناور را مطرح کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از شرکت کشتیرانی ژاپنی مالک کشتی کوکوکا کارجس (Kokuka Courageous) (یکی از دو کشتی ای که در دریای عمان آتش گرفت) خبر داد که ملوانان این نفتکش لحظاتی پیش از حمله، اجسامی را در هوا مشاهده کردند که این امر نشان می‌دهد نفتکش مزبور بر اثر برخورد به مین آسیب ندیده است.

آسوشیتدپرس نوشت که این اظهارات با فیلم ارتش آمریکا که نیروهای ایرانی را متهم به جداسازی مینی منفجر نشده از یکی از دو کشتی کرده بود، در تناقض است.

بر اساس این گزارش، نفتکش ژاپنی حامل فرآورده‌های نفتی به مقصد سنگاپور و تایلند بود و دو بار روز پنج شنبه به آن حمله شد که به علت خسارات وارده ۱۱ خدمه آن مجبور به ترک این شناور شدند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

یوتاکا کاتادا (Yutaka Katada) رئیس شرکت کشتیرانی ژاپنی امروز گفت که معتقد است اجسامی که ملوانان در هوا مشاهده کرده‌اند گلوله باشد. وی امکان دخالت اژدر و مین را رد کرد چرا که به گفته او خسارات وارد شده فراتر از خط تراز کشتی با سطح آب (واترلاین) است. وی گزارش‌های حاکی از برخورد مین با این نفتکش را «نادرست» خواند.

به گفته کاتادا، خدمه نفتکش مزبور شناور نیروی دریایی ایران را نیز در آن نزدیکی مشاهده کردند ولی مشخص نساخت که این اتفاق پیش از حادثه رخ داده و یا پس از آن. نفتکش ژاپنی از حمله اول که موتورخانه آن را هدف قرار گرفته بود جان سالم به در برد ولی حمله دوم به سمت راست بدنه آن آسیب زد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
کشورهای یاغی، تروریستها، و سندیکاهای جنایی بین المللی به طور فزاینده‌ای در دور زدن تحریم‌ها و سایر اقدامات پیشگیرانه، به منظور ادامه توسعه اشاعه‌گری سلاح‌های کشتار جمعی خبره و ماهر شده‌اند. این اولین بار است که وزارت خزانه داری آمریکا به طور رسمی اعلام می‌کند که FATF اقدام به پیشگیری از دور زدن تحریم‌ها می‌کند. آمریکا برای اجرای دقیقتر و موثرتر تحریم‌ها، نیاز شدیدی به اطلاعات اقتصادی و مالی دارد تا جلوی دور زدن تحریم توسط ایران را بگیرد. بنابراین برای دسترسی به این بخش، نیاز شدیدی به اجرای استانداردهای FATF توسط ایران دارد. در صورت دستیابی آمریکا به این اطلاعات، دور زدن تحریم‌ها توسط ایران بسیار سخت‌تر خواهد شد.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
معاون دبیر کل سازمان ملل در امور سیاسی در نشست شورای امنیت گفت که تصمیم‌های آمریکا ممکن است مانع اجرای برجام شود. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «رزماری دی‌کارلو» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی در جریان نشست شورای امنیت، گفت که رویکردهای آمریکا مانع اجرای توافق هسته‌ای می‌شود. وی افزود که تصمیم‌هایی مانند تمدید نکردن معافیت‌های موقت برای خریداران نفت ایران ممکن است مانع اجرای توافق هسته‌ای شود. دی‌کارلو همچنین با اشاره به تصمیم ایران برای کاهش برخی تعهدات برجامی خود گفت که چنین رویکردی ممکن است به حفظ این توافق کمکی نکند.

اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای مقابله با آفت ملخ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی افزود: این موضوع در جلسات اختصاصی سران قوا مطرح می‌شود و مورد بحث قرار خواهد گرفت. سخنگوی دولت همچنین گفت: لغو روادید با چین برای سهولت رفت و آمد اتباع چینی به ایران از جمله مصوبات یکشنبه هیئت وزیران بود. وی همچنین هفته قوه قضائیه را به قضات، کارکنان و رئیس این قوه تبریک گفت و تاکید کرد: دولت در کنار قوه قضائیه آماده پیشبرد منافع ملی و مصلحت مردم است. سخنگوی دولت همچنین سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) را به مردم ایران و مسلمانان جهان تسلیت گفت. ربیعی همچنین برای خانم زهرا عبدالمحمدی خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس که مدتی است به دلیل بیماری سرطان ۹۰ درصد بینایی خود را از دست داده و در بیمارستان بستری است آرزوی سلامتی و بهبودی کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، ‌ پس از برگزاری مجمع سالیانه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با حضور اعضای فعال این تشکل دانشجویی، اعضای شورای مرکزی جدید جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران انتخاب شدند. آقایان امین نوریان، علی رضا سامانی، محمد آبشاری، حمزه گرجه، مهدی فریدونی، محمد ساغندی و خانم‌ها فهیمه شریفیان، حنانه امیری، کوثر غلامی. همچنین آقایان سجاد رئوفی و محمد کاظمی بعنوان اعضای هیئت نظارت این تشکل انتخاب شدند. لازم به ذکر است در اولین جلسه شورای مرکزی، امین نوریان به عنوان دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران انتخاب شد. این انتخابات با حضور نماینده هیات نظارت بر تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران و اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر