میانگین چک‌موبایل ایرانی‌ها، نزدیک به یک ربع!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. تکنولوژی

میانگین چک‌موبایل ایرانی‌ها، نزدیک به یک ربع!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
تحقیقات جالبی در ارتباط با اینکه مردم تا چه مدت زمانی می‌توانند از تکنولوژی ارتباطی دور باشند انجام گرفته که نتایج جالبی نیز دارد. در یکی از این تحقیقات مشخص شد میانگین مدت زمانی که افراد موبایل خودشان را چک نمی‌کنند به زیر ۱۵ دقیقه رسیده است.

روزنامه ایران نوشت: تحقیقات جالبی در ارتباط با اینکه مردم تا چه مدت زمانی می‌توانند از تکنولوژی ارتباطی دور باشند انجام گرفته که نتایج جالبی نیز دارد. در یکی از این تحقیقات مشخص شد میانگین مدت زمانی که افراد موبایل خودشان را چک نمی‌کنند به زیر ۱۵ دقیقه رسیده است.

اضطراب دوری از موبایل و اینترنت رفتاری است که پیشینه تاریخی ندارد اما در سال‌های اخیر آنقدر همه گیر شده که تبدیل به نگرانی عمده‌ای شده است.

دکتر مجید صفاری‌نیا، روانشناس اجتماعی در این رابطه می‌گوید:

* طبق اعلام مراکز تحقیقاتی کشور اگر اعضای یک خانواده همراه هم به رستوران بروند آنها در کمتر از ۱۵ دقیقه حتما گوشی موبایل خودشان را کنترل می‌کنند. حال این سوال مطرح است که ما برای نحوه درست استفاده از تکنولوژی و مهم‌ترین آن یعنی گوشی‌های هوشمند و فضای مجازی چه کرده‌ایم؟

* در دنیا توسعه فناوری و تکنولوژی به شکل گسترده‌ای اتفاق افتاده و ادامه دارد و متناسب با آن توسعه علوم و علوم انسانی نیز انجام گرفته است اما متأسفانه ما به رشد علوم انسانی بی‌توجهیم. در دنیا همزمان با رشد تکنولوژی و فناوری بقیه حوزه‌ها نیز رشد می‌کنند. در بسیاری از دانشگاه‌های جهان رشته‌ای به نام روانشناسی فضای مجازی تدریس می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

* رشته تخصصی دانشگاهی به کنار، به اعتقاد من آموزش و پرورش هم این فضا را نادیده گرفته یا علاقه‌ای به بحث درباره آن ندارد. باید این واقعیت را قبول کنیم که امروز جهان به یک دهکده جهانی تبدیل شده و فضای مجازی در این دهکده اثربخشی بسیاری دارد و تحت عنوان سرمایه اجتماعی ایفای نقش می‌کند.

* امروز با استفاده از تکنولوژی‌های نوین می‌توان بهترین اخبار و گزارش‌ها را در بستر اینترنت پیدا کرده و در فضای مجازی آن را منتشر کرد. پس نمی‌توان آن را کنار گذاشت، اما می‌توان در ارتباط با نکات منفی که می‌تواند جوانان و نوجوانان را آلوده کند اقدامات پیشگیرانه انجام داد که این امر باید از کودکی انجام شود؛ باید به جای مخالفت، مهارت خویشتنداری و کنترل هیجان را آموزش داد. در این زمینه باید به دنبال راهکارهای نوین باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، ایهود باراک نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به دوره قدرت نتانیاهو که آن را حاکمی فاسد و نژادپرست توصیف کرد حزب جدید تشکیل داد. حضور طولانی مدت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل در عرصه سیاسی، با واکنش احزاب مخالف او همراه شده است. ایهود باراک که خودش در دهه هزار و نهصد و نود نخست وزیر اسرائیل بود تا چند سال پیش وزیر جنگ رژیم اسرائیل با ریاست نتانیاهو بود. ایهود باراک امیدوار است بتواند در انتخابات اواخر تابستان، نتانیاهو را شکست بدهد. ایهود باراک با بیان سخنانی تند در انتقاد از نتانیاهو افزود: حکومت نتانیاهو که عناصر افراطی، نژادپرست، فاسد، با نگرش‌های آخرالزمانی او را همراهی می‌کنند باید سرنگون شود و نمی‌تواند نجات یابد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - تبریز - بافت نخستین فرش یکپارچه ۶۰۰ متری جهان توسط قالیبافان هنرمند تبریزی به پایان رسید. منصور علیپور فرد، مدیرعامل تولیدکننده فرش ۶۰۰ متری یکپارچه روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این فرش در ۶۰ رج بافته شده و ۷۰ رنگ و سه تن وزن دارد. وی ادامه داد: قالی‌های بافت آذربایجان، بیشتر طرح‌های اسلیمی ترنج و اسلیمی لچک و ترکیبی از طرح‌های سنتی هستند. این تولیدکننده فرش دستباف تبریزی یادآوری کرد: در زمان حاضر یک فرش یکهزار مترمربعی نیز در کارگاه ما برای پادشاه عمان بافته می‌شود. آذربایجان شرقی از دیرباز از مهدهای اصلی بافت قالی در جهان است و فرش تبریز شهرت جهانی دارد.
افکارنیوزافکارنیوز18 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین چهارشنبه شب در تماس تلفنی با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان از حمایت‌های این کشور از فلسطین تشکر کرد. اخبار بین الملل_ رئیس تشکیلات خودگردان در این تماس تلفنی به نبیه بری گفت که «از لبنان به دلیل حمایت‌هایش از مساله فلسطین و رد معامله قرن تقدیر و تشکر می‌کنم». این تماس تلفنی محمود عباس چند روز پس از دیدار «صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی حماس با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان صورت گرفت. «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در اولین واکنش رسمی این کشور به اظهارت کوشنر گفت: برخی سکوت رسمی لبنان را به معنای این پیشنهاد مسموم قلمداد نکنند، تأکید می‌کنیم تنها سرمایه‌گذاری که در لبنان جایی ندارد، سرمایه‌گذاری به حساب مسأله فلسطین و حقوق ملت فلسطین است. «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان نیز روز چهارشنبه از اینکه برخی در موضع دولت لبنان در قبال طرح «معامله قرن» شک دارند، ابراز تعجب کرد و گفت: «دولت لبنان علیه معامله قرن است و قانونی اساسی ما اجازه اسکان (دائمی آوارگان فلسطینی) را نمی‌دهد».
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
ترامپ قبل از عزیمت برای شرکت در اجلاس گروه ۲۰، در پاسخ به این سوال که آیا توپ الان در زمین ایران است گفت: «توپ در هیچ زمینی نیست. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه التماس‌های خود برای مذاکره، امروز چهارشنبه گفته مقام‌های ایران اگر توافق نکنند، خودخواه هستند. وی قبل از عزیمت برای شرکت در اجلاس گروه ۲۰، در پاسخ به این سوال که آیا توپ الان در زمین ایران است گفت: «توپ در هیچ زمینی نیست. می‌دانید چیست؟ ایران می‌تواند هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد. من کلی وقت دارم، ولی آنها کشوری دارند که درگیر آشفتگی اقتصادی است.
مجله سخت‌افزارمجله سخت‌افزار19 ساعت قبل
ماه گذشته دولت ترامپ، هوآوی را در Entity List وزارت بازرگانی قرار داد و به شرکت‌های آمریکایی فرصت ۹۰ روزه‌ای برای قطع همکاری با هوآوی را داد. هوآوی با تصاحب جایگاه اپل انتظار داشت که در سال آینده با عبور از سامسونگ به بزرگترین سازنده گوشی هوشمند در جهان تبدیل شود. حتی باوجود اینکه هوآوی تراشه‌های خود را در کارخانه TSMC تولید می‌کند، سال گذشته مبلغ ۱۱ میلیارد دلار از کمپانی‌های آمریکایی مانند کوالکام، اینتل و میکرون قطعه خریداری کرد. بزرگترین تولیدکننده تراشه‌های حافظه در آمریکا، میکرون به هوآوی فلش مموری NAND مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند را می‌فروشد. اما تحلیلگران نگران وضعیت میکرون هستند، چرا که با وجود اقدام قانونی آنها این موضوع ممکن است باعث خشم ترامپ شود.
الفالف2 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۶ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۲۱ ۳۹۸۰۴۰۶۰۴۰به گزارش ایرنا، مولتون که جزو نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست در رویدادی که به میزبانی روزنامه واشنگتن پست برگزار شد، اظهار داشت: ببینید امروز ما در کجا قرار داریم. ما در آستانه جنگ با ایران قرار داریم. وی با بیان اینکه «این دولت هیچ راهبردی در قبال ایران ندارد» افزود: مشاورانی مانند جان بولتون (مشاور امنیت ملی کاخ سفید) وجود دارند؛ همان فردی که ما را به جنگ با عراق کشاند، اینک به همراه مایک پمپئو (وزیر خارجه) تلاش می‌کند ما را به جنگ با ایران بکشاند. مولتون در ادامه گفت: وقتی دولت قبلی آمریکا به توافق هسته‌ای با ایران رسید فکر نمی‌کردم که بهترین توافق روی زمین باشد. صحبت‌های من در صفحه اول تارنمای کاخ سفید در دولت باراک اوباما قرار گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر