علت قطعی مرگ ماهیان سد گلابر اعلام شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
علت قطعی مرگ ماهیان سد گلابر اعلام شد

علت قطعی مرگ ماهیان سد گلابر اعلام شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: وجود نوعی باکتری در سد گلابر که در اثر شرایط استرس‌زا همانند سیل و گرما فعال می‌شود منجر به مرگ ماهیان کپور سد گلابر شده است.

- اخبار زنجان -

محمدباقر حاج کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: باکتری مذکور تحت عنوان سپتی سمی آئروموناسی است که منجر به تغییرات فیزیکوشیمیایی آب شده است که این اتفاق در نهایت مرگ ماهیان کپور سد گلابر را به دنبال داشته است.

وی در خصوص با میزان تلفات ماهیان کپور در سد گلابر عنوان کرد: شمارش‌گیری دقیق صورت نگرفته است اما میزان این تلفات در حدود ۵ تا ۶ هزار قطعه یعنی تقریبا تعداد ۵۰۰ تا ۶۰۰ مورد در یک مقطع تلفات وجود داشته است.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان در زمینه علت مرگ ماهیان سد گلابر اعلام کرد: در رابطه با علت مرگ ماهیان سد گلابر به وجود دو بیماری ویروسی خاص ماهیان کپور بود تردید وجود داشت.

حاج کاظمی با اشاره به اینکه پس از مرگ ماهی‌های کپور در سد گلابر دو تا سه بار توسط سازمان دامپزشکی استان زنجان نمونه گیری به عمل آورده شد، افزود: نمونه‌ها به مرجع ویروس شناسی سازمان مرکزی ارسال شد.

وی در ارتباط با علت مرگ ماهی در سد گلابر شرح داد: در نهایت پاسخ دریافتی از سوی سازمان مرکزی گواه بر منفی بودن وجود دو بیماری ویروسی مذکور که خاص کپور ماهیان و مورد شک و گمان سازمان دامپزشکی استان زنجان در رابطه با علت مرگ و میر کپور ماهیان بود، شد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان در رابطه با وجود بیماری انگلی که برخی از افراد مرگ ماهیان سد گلابر به این امر نسبت داده بودند, عنوان کرد: صحت این موضوع تایید نشده است.

حاج کاظمی در خصوص احتمال وجود مسمومیت ماهیان کپور در سد گلابر اعلام داشت هیچ نوع مسمومیتی حادث نشده است چراکه از میان انواع مختلف ماهیان سد گلابر تنها ماهی کپور و نه هیچ نوع دیگری از ماهی‌ها تلف شده است و چنانچه مسمومیت بود باید انواع مختلفی از ماهیان را مبتلا و نابود می‌کرد.

وی در مورد وضعیت کنونی میزان تلفات بیان کرد: میزان تلفات بسیار کاهش یافته است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد و روال به حالت عادی و معقول بازگشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فرو ریختن استیج به محض خواندن خواننده + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک کنسرت در هند با حادثه‌ای غیرمترقبه‌ای مواجه شد. یک خواننده که در کنار جمعیت زیادی از مردم بر روی استیج ایستاده بود به محض خواندن با فرو ریختن استیج مواجه شد. بیشتر بخوانید: حادثه غیرمترقبه برای خواننده معروف در کنسرت + فیلمانتهای پیام/

باران پاییزی و هوای پاک

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، باران، هدیه امروز ابر‌های آسمان به مردم شهر بود. امروز بعضی‌ها به رسم مهربانی، کنار هم زیر باران رفتند. امروز هوای باران خورده شهر حسابی صاف بود. البته ترافیک سنگین در خیابان‌ها هم سریال تکراری روز‌های بارانی پایتخت بود. خلاصه اینکه پس از چند روز آلودگی هوا، مردم شهر یک روز پاییزی خوب را پشت سر گذاشتند.

چگونه از سرایت آنفولاآنزا در خانه پیشگیری کنیم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ویروسی که قرن‌هاست «جان» می‌گیرد + فیلم

ایسناایسنا1 روز قبل
مهم‌ترین علائم آنفلوآنزاصالحی با اشاره به مهم‌ترین علائم بیماری آنفلوآنزا، اظهار کرد: آنفلوآنزا طیفی از علائم را شامل می‌شود. طول دوره بیماری آنفلوآنزا سه تا پنج روز است و فرد باید استراحت کند. در عین حال اگر به این بیماری مبتلا شدند به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند. البته اگر بیمار دچار علائم تنفسی شده باشد، بیمار به اورژانس می‌آید و تحت مراقبت قرار می‌گیرد. اما اگر بیماری علائم تنفسی داشته و به درمان‌های خاص نیاز داشته باشد، تحت نظر قرار می‌گیرند.

درددل کریم پدر عروس نگون بخت سقزی / مرگ ۱۱ میهمان عروسی چگونه رقم خورد! + عکس

رکنارکنا1 روز قبل
عروس سقزی از همان شب در خانه پدرش ماندگار شده و هنوز هم باور ندارد چه بر سرشان آمده است. حالا عروس ٢٧ساله در خانه پدر غصه می‌خورد و لحظات مرگ میهمانانش را مرور می‌کند. عروس نگون بخت در خانه پدری مانده استاز همان شب دخترم به خانه ما آمد و دامادم با پای شکسته پیگیر حادثه. غیر از این نیست که مالک تالار این بلا را سر ما آورده. حالا مالک تالار فراری است.

نظرها

اخبار بیشتر