تیغ‌پسران بی‌رحم بر گلوی زنان‌ تنها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. اجتماعی
تیغ‌پسران بی‌رحم بر گلوی زنان‌ تنها

تیغ‌پسران بی‌رحم بر گلوی زنان‌ تنها

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24 -چندی قبل ماموران پلیس تهران در جریان زورگیری های خشن چند پسر جوان از زنان تهرانی قرار گرفتند.

چندی قبل ماموران پلیس تهران در جریان زورگیری‌های خشن چند پسر جوان از زنان تهرانی قرار گرفتند.

بدین ترتیب تیمی از ماموران پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس پرونده برای دستگیری سارقان خشن وارد عمل شدند و در گام نخست با بررسی دوربین‌های مداربسته در نزدیکی محل سرقت مشاهده کردند که یکی از دزدان ابتدا به بهانه پرسیدن نشانی به طعمه‌ها نزدیک می‌شود و پس از بررسی طلاهای آن‌ها با تهدید چاقو و قمه به زنان تهرانی حمله می‌کند و سپس طلاهای شان را به سرقت می‌برند. تیم پلیسی در ادامه موفق به شناسایی یکی از دزدان شدند و روز ۲۰ خرداد ماه در عملیاتی غافلگیرانه چهار سارق خشن تهران را دستگیر کردند. این مردان، خشن‌ترین سرقت‌ها را در تهران انجام دادند و با تهدید چاقو و قمه طلاهای زنان را در خیابان‌های خلوت به سرقت بردند.

راننده باند بودم!

سیاوش که به تنهایی زندگی می‌کند مدعی است که به خاطر رئیس باند و رفاقت با او وارد این باند شده و نقش راننده باند را بر عهده داشته است.

چطور وارد باند شدی؟ از قدیم رامین را می‌شناختم تا این که مدتی قبل وقتی با او در پارک بودیم پیشنهاد این سرقت‌ها را مطرح کرد و من نیز پذیرفتم.

چند بار سرقت کردی؟ در مدت یک ماه، هفت بار با رامین دزدی کردم که ۱۰ میلیون تومان به جیب زدم.

از صحنه سرقت هایتان بگو؟

یک بار در تهرانپارس بودیم، یک خانم را در پیاده رو دیدم که دست بند طلا دارد. رامین گفت در سمت مخالف او حرکت کنم، بعد از آن رامین از موتور پیاده شد و با چاقو به سمت زن تنها رفت و با تهدید چاقو دست‌بند طلایش را سرقت کرد و سپس سوار بر موتور پا به فرار گذاشتیم.

چرا فقط خانم‌ها را هدف قرار می‌دادی؟

به خاطر طلاها.

روزی چند بار سرقت می‌کردی؟

هر روزی که می‌رفتیم معمولا چهار سرقت انجام می‌دادیم.

هر روز سرقت می‌کردید؟

نه، هفته‌ای یک بار دزدی می‌کردیم.

دزد چاقو به دست

رامین ۲۵ ساله که یکی از دزدان سابقه دار است، به مدت یک سال و نیم با همدستی دوستانش به سراغ زنان تهرانی می‌رفته و دست به سرقت خشن طلاهای زنان می‌زدند. او سابقه دار است و یک سال و نیم به خاطر سرقت گوشی و موتور در زندان بوده است.

چه سالی از زندان آزاد شدی؟

سال ۹۵ از زندان آزاد شدم و بعد از یک سال و نیم دوباره شروع به سرقت کردم و از خانم‌ها زورگیری می‌کردم.

چطور تصمیم به این دزدی گرفتی؟

دوستی به نام امیر داشتم، او گفت حالا که بیکاری و درآمدی نداری، بیا با هم دزدی کنیم و از این روش می‌توانم پول خوبی به دست بیاورم، همین باعث شد دوباره دست به سرقت بزنم.

چرا سر کار نرفتی؟

هر جا می‌رفتم می‌گفتند که سابقه داری و کار برای من نبود.

قبل از این که زندان بروی هم دزدی کردی، آن زمان که سابقه دار نبودی چرا سرکار نرفتی؟

بچه بودم و دنبال راحتی.

اگر دستگیر نمی‌شدی این روند سرقت‌ها ادامه داشت؟

بله.

چقدر پول به دست آوردی؟

۸۰ میلیون تومان که یک ماشین خریدم.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

چرا به سراغ زنان می‌رفتی؟

چون خانم‌ها همیشه طلا همراه شان است.

چه نقشی در باند داشتی؟

من از موتور پیاده می‌شدم و با چاقو به سمت زنان می‌رفتم و پس از سرقت طلاها سوار بر موتور پا به فرار می‌گذاشتیم.

چطور طلاهای زنان را شناسایی می‌کردی؟

به بهانه پرسیدن نشانی به سراغ شان می‌رفتم، وقتی دست شان را برای نشان دادن مسیر بالا می‌آوردند من طلاهای دست و روی گردن شان را مشاهده می‌کردم.

سن طعمه هایت مهم بود؟

نه.

سن برخی از زنان بالا بود و احتمال داشت که از ترس سکته کنند، برایت مهم نبود؟

اصلا به چیزی فکر نمی‌کردم و فقط مهم این بود که طلا به دست بیاورم.

بیشتر در کدام مناطق دزدی می‌کردی؟

بیشتر شرق تهران، ما از اتوبان امام علی (ع) به سمت بالا می‌رفتیم و هر جا که احتمال می‌دادیم خلوت است می‌رفتیم و دزدی می‌کردیم.

به گزارش رکنا، حمید ۲۹ ساله که در یک کارگاه مبل سازی مشغول به کار است ادعا می‌کند که در این باند هیچ نقشی نداشته و چون از ماجرای سرقت‌های دوستانش اطلاع داشته دستگیر شده است. تحقیقات پلیسی برای نقش حمید در این باند در مراحل ابتدایی است و احتمال می‌رود در سرقت‌ها نقش داشته باشد.

بادیگارد باند دزدان خشن

میثم ۳۱ ساله که از همسرش جدا شده ادعا می‌کند به خاطر پسرعمویش سیاوش وارد باند شده و وقتی متوجه دزدی‌های آن‌ها شده قصد داشته به پلیس خبر دهد! اما چون پسر عمویش در این باند نقش داشته سکوت کرده و به عنوان اسکورت در باند فعالیت داشته است.

چطور با این باند آشنا شدی؟

چند بار به خانه سیاوش رفتم که پسر عموی من است. آن جا با رامین آشنا شدم و دیدم درباره دزدی هایشان حرف می‌زنند، وقتی دیدم درهر سرقت چهار میلیون به جیب می‌زنند وسوسه شدم.

چه نقشی داشتی؟

به من گفتند یک بادیگارد یا همان اسکورت برای دزدی‌ها می‌خواهیم. مثلا اگر سیاوش نتوانست در صحنه سرقت رامین را سوار بر موتور کند من به عنوان نفر دوم وارد عمل می‌شدم و رامین را فراری می‌دادم و در صورتی که درگیری رخ می‌داد من باید به کمک شان می‌رفتم که در این مدت هیچ کاری نکردم و فقط از دور شاهد سرقت‌ها بودم.

دیدی که از زنان دزدی می‌کنند؟

بله، حتی تصمیم داشتم به پلیس گزارش بدهم اما به خاطر پسرعمویم سکوت کردم.

چطور دستگیر شدی؟

خانه سیاوش بودیم که از در و دیوار مامور وارد خانه شد و ما را دستگیر کردند.

فکر می‌کردی دستگیر شوی؟

بله، یعنی اطمینان داشتم که دستگیر می‌شوم چون هیچ راه کجی به مقصد نمی‌رسد، حتی پدرم بارها از من خواسته بود که بیخیال سیاوش شوم اما چون مواد مصرف می‌کنم بیخیال نشدم.

بیکاری؟

قبلا در شهرداری کار می‌کردم اما وقتی همسرم از من طلاق گرفت و به خاطر رفتن به دادگاه هر روز باید مرخصی می‌گرفتم به اجبار از کار اخراج شدم.

چرا طلاق؟

همسرم مهریه ۳۱۳ سکه‌ای اش را می‌خواست.

بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین16 ساعت قبل
پیام خوزستان - مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی وزش باد، شرجی و افزایش دما در سطح استان خبر داد. وی افزود: در این مدت احتمال برخاستن گرد و خاک موقتی در این مناطق وجود دارد. مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: همچنین ضرایب بالای ناپایداری طی امروز سبب رشد ابر در نیمه شرقی و مرکزی استان می‌شود و احتمال رگبار پراکنده در ارتفاعات شرقی خوزستان وجود دارد. سبزه‌زاری بیان کرد: همچنین از فردا تا اواسط هفته آینده روند افزایش دما و وقوع دماهای ۵۰ درجه و بالاتر به ویژه در روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه هفته آینده در برخی نقاط استان پیش‌بینی می‌شود. مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته شوش با ۴۹ و دزفول با ۲۵ گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان بودند.

دورهمی ائمه جمعه سراسر کشور

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارندمردم، ولی نعمتان ما هستندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مردم از ائمه جمعه انتظار دارند در دسترس باشند و آن‌ها می‌گفتند که از مشکلات مردم که بیشتر اقتصادی هست خبر دارند.

دوچرخه‌هایی که به مقصد نرسیدند

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ رکاب‌هایی که سالهاست قرار است در خیابان‌های پایتخت زده شود، موضوع دوچرخه سواری پیشینه‌اش به بیش از یک دهه پیش باز می‌گردد که قرار بود پایتخت نشینان را برای یک زندگی بدون آلودگی هوا آماده کند، اما این طرح در زمان هر شهرداری که روی کار امد در همان سکوی اول باقی ماند.
افکارنیوزافکارنیوز20 ساعت قبل
بین مواد مختلفی که در ایران مورد سوءمصرف قرار می‌گیرند، کراک اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. نوتروفیل‌ها از مهم‌ترین سلول‌های سیستم ایمنی ذاتی بدن هستند که دفاع بدن در مقابل عوامل پاتوژن را بر عهده دارند. برای انجام آزمایش‌ها، به این موش‌ها ماده مخدر کراک تزریق شد و سپس تبعات مربوطه درخصوص پاسخ بیگانه‌خواری نوتروفیل‌ها مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس یافته‌های تحقیق فوق، کراک اثرات مخربی بر روی سیستم ایمنی دارد و باعث ضعیف شدن آن می‌شود و در طولانی‌مدت می‌تواند تأثیرات منفی زیادی بر روی فرد مصرف‌کننده بگذارد. چراکه متأسفانه برخی از جوانان با این فکر غلط که ماده مخدر کراک خطرناک نیست، به دنبال مصرف آن رفته و ضرر‌های جبران‌ناپذیری به خود و خانواده وارد می‌آورند.

یک اتفاق عجیب در شمال غرب ایران/ دریاچه ارومیه زنده ماند اما … (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
آنچه دریاچه نیاز داشت آب بود که رساندند؛ از کنترل مصرف گرفته تا تونل آب، ‌ اما یک ترس همچنان باقی مانده‌است. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فاطمه خسروی ستاد احیاء دریاچه ارومیه دو سال است که خبرنگاران را به ارومیه می‌آورد تا از اقدامات انجام گرفته برای احیاء بزرگترین دریاچه داخلی ایران بگوید. اما بزرگترین بلای دریاچه ارومیه توسعه زمین‌های کشاورزی بود. این زمین‌‌ها هرآنچه آب در سفره‌های زیرزمینی و آبخوان‌ها بود را مصرف کردند و دریاچه که دیگر هیچ حق‌آبه‌ای نداشت روز به روز خشک‌تر شد. اما حالا قرار است هر دو باشند؛ هم زمین‌های کشاورزی و هم دریاچه، اما هر دو آب می‌خواهند؛ درست همان چیزی که هنوز علم نمی‌تواند تولیداش کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
به گزارش مشرق، زمانی که یک غذای لذیذ می‌خوریم، خاطره خوبی از آن لحظات در ذهن ما ثبت می‌شود و مواجهه بعدی ما با آن غذای خاص، آن احساس خوب را دوباره زنده می‌کند و در نتیجه مقاومت در برابر خوردن غذاها سخت می‌شود در این اینفوگرافی به مواردی که موجب افزایش اشتیاق به خوردن غذا می‌شود و پنج راه حل برای خودداری از خوردن خوردن غذاهای ناسالم است پرداخته‌ایم.

نظرها

اخبار بیشتر