وزیر ارشاد به دیدار محمدعلی کشاورز رفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
وزیر ارشاد به دیدار محمدعلی کشاورز رفت

وزیر ارشاد به دیدار محمدعلی کشاورز رفت

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عیادت «محمدعلی کشاورز» بازیگر پیشکسوت کشورمان رفت.

به گزارش سینماپرس، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آخر هفته گذشته به عیادت «محمدعلی کشاورز» بازیگر پیشکسوت کشورمان رفت.

در این دیدار که روز پنجشنبه ۲۳ خرداد صورت گرفت، سیدمجتبی حسینی معاون هنری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی می‌کرد.

کشاوز در این دیدار از علی حاتمی گفت و اینکه از او نجابت آموخته است. همچنین از علی نصیریان و مهارتش در بازیگری و زنده‌یاد حمید سمندریان یاد کرد و گفت که تئاتر ایران مدیون اوست.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

این بازیگر ۸۹ ساله که به دلیل مشکلات حرکتی چند سالی است از عرصه بازیگری دور مانده، در پایان سخنان خود از مردم نجیب ایران یاد کرد و حیات هنرمندان وابسته به توجه مردم دانست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | اثر جدید سالار عقیلی با شعر سید عبدالجواد موسوی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
محمد حسن حافظی پور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: شبکه تلویزیونی اینترنتی «اشاره» به صورت مستقل افتتاح می‌شود اما این شبکه زیر مجموعه شبکه تلویزیون اینترنتی آیو از نظر فنی و محتوایی است. وی افزود: این شبکه ویژه مخاطبان ناشنواست و برنامه‌های آن با استفاده از زبان اشاره و زیر نویس برای این گروه مناسب سازی شده است. مدیر تلویزیونی اینترنتی آیو با اشاره به اینکه شبکه اینترنتی اشاره با تلاش بخش خصوص فعال شده است گفت: برای افتتاح این شبکه ویژه ناشنوایان دنبال منفعت اقتصادی نبوده‌ایم بلکه هدف ارتقای زندگی اجتماعی برای تمام اقشار جامعه از جمله ناشنوایان بوده است. حافظی پور با بیان اینکه اینترنت شبکه‌های تلویزیونی اینترنتی رایگان است به این معنی که حجم استفاده (دانلود آن) محاسبه نمی‌شود اما نیکوکاران فرهنگی می‌توانند هزینه اشتراک مخاطبان ناشنوای این شبکه تلویزیون اینترنتی را بپردازند تا اشتراک آنان رایگان باشد. وی افزود: برای افتتاح این شبکه حدود سه میلیارد تومان هزینه شده است که در کنار هزینه‌های زیر ساختی شبکه آیو که حدود ۷۰ میلیارد تومان ارزش دارد امکان افتتاح شبکه «اشاره» فراهم شد.

نفتکش نوک مدادی بزن کنار! / توییت‌های طنزآمیز کاربران ایرانی درباره توقیف نفتکش انگلیسی

24+
الفالف16 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
مدیر شبکه تلویزیون اینترنتی اشاره در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: برنامه‌های این تلویزیون که از یک ماه پیش به صورت آزمایشی پخش می‌شد از امروز به صورت رسمی برای مخاطبان ناشنوا پخش می‌شود. بهزاد بیک وردی افزود: زیر ساخت شروع به فعالیت شبکه تلویزیون اینترنتی اشاره از ۹ پیش آغاز شد. مدیر شبکه تلویزیون اینترنتی اشاره افزود: برنامه‌های این شبکه ابتدا چهار ساعت و نیم در روز که در مرحله نخست تا ۶ ساعت و در مرحله بعدی تا ۸ ساعت افزایش خواهد یافت که در ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت گردشی تکرار می‌شوند. بیک وردی گفت: ۲۵۰ هزار ناشنوای مطلق در کشور زندگی می‌کنند که سالانه هفت هزار نفر به آنان اضافه می‌شود. وی ابراز امیدواری کرد: شبکه تلویزیون اینترنتی اشاره که به صورت تخصصی برای مخاطبان ناشنوا پخش می‌شود بتواند خدمات مناسبی به این گروه از جامعه و خانواده‌های آنان ارائه کند.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در پایان این جلسه به خبرنگاران گفت: در این جلسه ائین نامه داخلی ستاد به تصویب اعضا رسید. سید سعید رضا عاملی توجه محوری به جامعه و رصد نیازهای اجتماعی را محوری‌ترین اهداف ستاد مهندسی فرهنگی عنوان کرد و افزود: در شرایط کنونی جلوگیری از تبعیض اجتماعی، تامین عدالت فرهنگی، توجه به نیازهای اساسی مردم و توجه به اقتصاد فرهنگ پایه و اساس مهندسی فرهنگی است. وی گفت: در این جلسه یک وفاق در مورد مفهوم مقوله فرهنگ میان اعضا وجود داشت و ان نگاه دانش یکپارچه به مقوله فرهنگ بود. سید سعید رضا عاملی گفت: در جلسه مرکز مروری بر چارچوب سند مهندسی فرهنگی و بررسی وظایف ششگانه این سند و نگاه به مفهوم مهندسی فرهنگی شد. وی افزود: هدف ستاد از مهندسی فرهنگ نگاه بین رشته‌ای به مقوله فرهنگ و فضا ایجاد کردن برای مردم در مدیریت فرهنگی بها دادن به حضور مردم در مقوله فرهنگ و توانمند سازی فرهنگی و بها دادن به نهاد خانواده است و در همین چارچوب اولویتهای سند باز مهندسی مورد بررسی قرار گرفت.
الفالف16 ساعت قبل
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه منوط کردن تخصیص بودجه سازمان صداوسیما به نظر مثبت ۲ نماینده رئیس جمهور در شورای نظارت بر این سازمان غیر قانونی است، گفت: شورای نظارت بر صدا و سیما ۶ عضو دارد نه ۲ عضو. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور این رفتارها را در طول شش سال ریاست جمهوری خود مکرر تکرار کرده، گفت: رئیس جمهور همواره سعی کرده صدای مخالف را چه با توهین، چه با تهمت و چه با افترا خاموش کند و گاهی هم با اعمال قدرت و سوء استفاده از قدرت این کار را انجام داد. وی با تاکید بر اینکه این اقدام خلاف قانون رئیس جمهور باید در جلسه سران سه قوه مطرح و بررسی شود، تصریح کرد: رئیس جمهور، اگر چه رئیس قوه مجریه است اما مالک مطلق قوه اجرایی نیست و نباید یک رفتار نامناسب و خلاف قانون داشته باشد. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: سران قوا باید از رئیس جمهور بخواهند تا از این رفتار غیر منطقی خود دست بردارد. در ۱۹ تیر امسال از طرف حسن روحانی رئیس جمهور نامه‌ای به نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه نوشته و در این نامه تاکید شد که در صورت نظر مثبت ۲ نماینده رئیس جمهور در شورای نظارت بر این سازمان صداوسیما اعتبار سازمان تخصیص داده شود که برخی معتقدند این نامه به منزله دستور رئیس جمهور برای قطع بودجه صداوسیما است.

نظرها

اخبار بیشتر