۳۹۸ خرده‌فروش مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری دستگیر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
۳۹۸ خرده‌فروش مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری دستگیر شد

۳۹۸ خرده‌فروش مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری دستگیر شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری گفت: در ۴ سال گذشته ۳۹۸ خرده فروش، تولید کننده و توزیع کننده مواد مخدر در استان دستگیر شدند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، سید قدیر مرتضوی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: حوزه مسائل اجتماعی در کشور از لحاظ توجه، فقیر است و آسیب‌های اجتماعی در حوزه فعالیت دست اندرکاران در اولویت چندم قرار می‌گیرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری با توجه به مبنای توسعه در کشورهای مختلف بیان کرد: اکثر دانشمندان معتقدند توسعه اجتماعی مقدم بر اقسام توسعه بوده اما به فراخور مسائل کشور این بعد از توسعه در اولویت‌های بعدی قرار گرفته است.

مرتضوی خاطرنشان کرد: کم توجهی برخی مسئولان به آسیب‌های اجتماعی باعث می‌شود نگاه مردم نیز به مسائل و آسیب‌های اجتماعی کمرنگ و نادیده شود. توجه ما به جلوگیری و پیشگیری از بروز آسیب کم بوده و بیشتر نگاه برخوردی داریم که این یک فاجعه بزرگ است.

وی گفت: توجه و مسئولیت پذیری استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد بسیار پر رنگ بوده و به صورت تخصصی و منطقه‌ای بر این حوزه ورود پیدا کردند.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر، اجرای ضعیف وجود داشته، اضافه کرد: در یک سال گذشته روند فعالیت و اقدامات پیشگیرانه نسبت به سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری افزود: در مجموعه ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری در یک سال گذشته در خصوص پیشگیری از اعتیاد شاهد یک تحول بزرگ، برنامه‌های عالی، ایجاد زمینه نشاط و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی بودیم.

مرتضویبا بیان اینکه استان ما در سال گذشته به لحاظ توجه به روستاها، راه‌اندازی خانه‌های ورزش روستایی و تجهیزات و امکانات پیشرفت زیادی داشته است، خاطرنشان کرد: در سال اخیر بالغ بر ۲۴۰ روستا مجهز به خانه ورزش و تجهیزات لازم شدند. همچنین ۱۰۰ روستا در سال جاری مجهز به خانه ورزش روستایی می‌شوند.

مرتضوی تصریح کرد: مجموعه قوه قضائیه و انتظامی استان در بخش کشفیات، پاکسازی نقاط آلوده، دستگیری قاچاقچیان، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر و مقابله با اعتیاد، بسیار خوب عمل کردند.

وی با اشاره به ۳ استراتژی اصلی در بحث اعتیاد و موارد مخدر گفت: در استراتژی اول تحت عنوان «اصلاح و بازگشت» با افرادی که از اقدامات غیر قابل تحمل برای عموم مردم دست برنمی‌دارد، برخورد می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ما در بحث دستگیری افراد اخلالگر آسایش عمومی از سال ۹۵ تاکنون ۳۹۸ خرده فروش، تولید کننده و توزیع کننده مواد مخدر دستگیر و همچنین تاکنون یک تن و ۱۰۵ کیلوگرم و ۴۸۵ گرم مواد مخدر کشف شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

وی با بیان اینکه اقدامات خوب و مؤثر با مشارکت دستگاه‌های امنیتی و قضایی صورت گرفت، تصریح کرد: اقداماتی که در ۷ ماه گذشته در عرصه برخورد با مواد مخدر برابر با اقدامات ۳ سال گذشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری با اشاره به استراتژی بعدی مبنی بر «درمان» ادامه داد: ظرفیت درمانی در چهارمحال و بختیاری در مراکز اقامتی و مراکز درمان دارویی، یک ظرفیت قابل قبول با استانداردهای خوب است.

مرتضوی با بیان اینکه مراکز درمان دارویی در سطح استان بالغ بر ۷۲ مرکز بوده و ارائه خدمت می‌کنند، ادامه داد: در مجموعه زندان‌ها بیش از ۱۰۰ نفر تحت پوشش آموزش‌های فنی حرفه‌ای قرار گرفتند و ۲۶۴ نفر در زندان‌ها در سال ۹۷ آموزش‌های تخصصی دیدند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری با اشاره به مصرف خودسرانه متادون به جای سایر مواد مخدر و مشورت با افراد غیر متخصص در این زمینه بیان کرد: آمار اعتیاد و مشکلات ایجاده شده افزایش یافته و در سال گذشته ۴۳ نفر از مصرف زیاد جان باختند.

وی حوزه توسعه مشارکت مردمی را برای اقدامات پیشگیرانه بسیار حائز اهمیت دانست و بیان کرد: اگر در حوزه اقدامات فرهنگی به آمار ورود کنیم، اشتباه است، اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه در دراز مدت اثرگذار بوده و در صورت اعلام آمار به مردم، نگاه و دید عموم تغییر می‌کند.

مرتضوی ادامه داد: ما باید دامنه اقدامات پیشگیرانه را گسترده کرده و آموزش و آگاهی رسانی را به سنین پایین‌تر نیز اختصاص دهیم.

وی با بیان اینکه رکن اصلی ما در بحث پیشگیری، ابتدا دانش آموزان، سپس دانشجویان و بعد از آن قشر کارگران است، خاطرنشان کرد: ما از تشکل‌هایی در حوزه سلامت و ورزش، حوزه‌های پیشگیری و مقاومت از آسیب‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد حمایت ویژه می‌کنیم تا این آسیب‌های بزرگ در استان کمرنگ شود.

مرتضوی با اشاره به اعتیاد در قشر بانوان استان تصریح کرد: آمار اعتیاد در بین بانوان بسیار کمتر از آقایان است و پیشگیری از اعتیاد و درمان آن در قشر بانوان سخت‌تر است، ۳ سال طول کشید تا کمپ ترک اعتیاد بانوان در استان راه اندازی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کاهش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ درباره آخرین وضعیت جوی کشور افزود: هوای گرم غالب نقاط کشور را دربرگرفته و در یکی دو روز آینده نیز ماندگار خواهد بود، اما در استان‌های ساحلی دریای خزر با شمالی شدن سوی جریانات هوا از فردا بعدازظهر شرایط برای کاهش دما در این استان‌ها کاملا مهیا می‌شود و این کاهش دما سه شنبه و بامداد چهارشنبه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و حتی اردبیل حس می‌شود. وی گفت: رگبار‌های تابستانی عمدتا در ساعات بعدازظهر رخ می‌دهد و شرایط آن در بخش‌های شمالی و غربی استان هرمزگان، جنوب استان کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و بخش‌های جنوبی و شرقی استان فارس کاملا مهیاست و می‌تواند منجر به سیلابی شدن رودخانه‌ها شود بنابراین توصیه می‌کنیم از توقف در حاشیه رودخانه‌ها خودداری شود. ضرابی گفت: ​ وزش باد‌های ۱۲۰ روزه سیستان و بلوچستان کماکان در نوار شرقی کشور حاکم است، به ویژه جنوب خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان را تحت تأثیر قرار می‌دهد به طوری که سرعت وزش باد در زابل و ایرانشهر زیاد شده و به ۱۱۰ کیلومتر در ساعت نیز می‌رسد. کارشناس هواشناسی افزود: پیش بینی می‌کنیم با افزایش سرعت وزش باد در بخش‌هایی از استان‌های قم، مرکزی و جنوب استان تهران در ساعات بعدازظهر کیفیت هوا در این استان‌ها کاهش یابد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
زن جوان که متهم است شوهر سالخورده و نابینایش را کشته دیروز پای میز محاکمه جرمش را انکار کرد و مدعی شد شوهرش احتمالا از بلندی به پایین سقوط کرده و فوت شده است. پدرم چند سال قبل ملکی را به نامادری صلح کرده بود و آن‌ها سر این موضوع با هم اختلاف داشتند. من شک ندارم او آخرین بار با پدرم درگیر شده و او را از بلندی به پایین پرت کرده است. سپس زن جوان در جایگاه ویژه ایستاد و منکر اتهام قتل شد. وی درباره تماس هایش با مرکز مشاوره قوه قضاییه نیز گفت: من سوالات را درباره فوت شوهر مطرح نکرده بودم.
صدا و سیماصدا و سیما40 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، پیرو انتشار مطلبی مبنی بر سوءاستفاده از نام و اعتبار این شرکت برای فروش کالا و خدمات و ایجاد شائبه دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی پست، هرگونه همکاری با چنین مجموعه‌هایی رد شد. شرکت پست همچنین از مردم و بخش‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی خواسته است پیش از خرید، انعقاد قرارداد یا مشارکت، از صحت اطلاعات ارائه شده مطمئن شوند و موارد را از این شرکت استعلام کنند.
فارسفارس5 ساعت قبل
به گزارش گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، دو گونه‌ به‌نام ‏Plesiastrea versipora‏ و Pavona ‎explanulata ‌‏ در اعماق ۶ تا ۸ متری در روی بستر صخره‌ای، برای نخستین بار در منطقه سمبارون مابین جزایر کیش و هندورابی روئیت و گزارش شد. «سمبارون» نام ‏منطقه‌ای با تپه‌های صخره‌ای زیردریایی است که مابین آب‌های جزایر کیش و هندورابی واقع شده است. فاصله سمبارون تا ‏کیش ۱۰ و تا هندورابی ۷ کیلومتر است. عمق آب در بالای این تپه بین ۴ تا ۱۲ متر در نوسان است، اما عمق آب‌های اطراف ‏آن بالغ بر ۴۰ متر نیز می‌شود. ‏از نظر این پژوهشگران خوشبختانه به علت دور بودن این منطقه از جزایر کیش و هندورابی، مرجان‌های آن به طور نسبی نه تنها ‏تحت تاثیرات سوء انسانی قرار ندارند، ‌ بلکه دارای تنوع و فراوانی نسبتا زیادی نیز هستند و از سلامت نسبی مطلوبی ‏برخوردارند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه به اعزام چند گروه بازرسی به مناطق مختلف کشور در هفته‌های اخیر اشاره کرد و گفت: در دست اندازی به منابع طبیعی، صاحبان قدرت و ثروت با ارتباطات ناسالم و اعمال نفوذ، در اراضی مختلف تغییر کاربری‌های غیرمجاز داده‌اند و مجوز‌هایی صادر شده که همه قابل بررسی است و انجام خواهد شد. وی در ادامه گفت: با روی گشاده با مردم مواجه شدن و مردمی بودن، وظیفه همه مدیران و مسئولان است تا مردم احساس کنند قبل از اینکه در‌ها باز باشد، با روی باز روبرو هستند. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای ائمه جمعه کشور محور‌هایی داشت و نه فقط امامان جمعه بلکه همه ما و همه مدیران در سراسر کشور مخاطب این رهنمود‌ها هستیم و یکی از این موارد، گشاده رویی با مردم است. رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت امیدآفرینی در جامعه گفت: این مسئله در رفتار قضایی، اداری و نظارتی مجموعه قضایی باید برای همه مردم امیدآفرین باشد و مردم احساس کنند ظالم به کیفرش می‌رسد و دستگاه قضایی از حق مظلوم دفاع می‌کند. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی درباره تاثیر نپذیرفتن از صاحبان قدرت و ثروت افزود: این مسئله برای همه مدیران به ویژه مسئولان قوه قضاییه مهم است. وی به اعزام چند گروه بازرسی به مناطق مختلف کشور در هفته‌های اخیر اشاره کرد و گفت: در دست اندازی به منابع طبیعی، صاحبان قدرت و ثروت با ارتباطات ناسالم و اعمال نفوذ در اراضی مختلف تغییر کاربری‌های غیرمجاز داده‌اند و مجوز‌هایی صادر شده است که همه قابل بررسی است و انجام خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصرایران- «عصر جدید» مسابقه استعداد یابی که احسان علیخانی، آن را برای شبکه سه تلویزیون ساخته است این روزها بسیاری از نگاه‌ها را به سمت خود جلب کرده است. رویا نونهالی، آریا عظیمی نژاد، سیدبشیر حسینی و امین حیایی داوران این برنامه هستند. در آخرین رای گیری این برنامه حدود ۷ میلیون نفر شرکت کرده بودند و نفر برنده حدود ۴ میلیون ۳۰۰ هزار رای آورد. حالا می‌خواهیم در ۹۰ دقیقه گفت‌وگو در مورد این برنامه با هم گفت‌‌وگو کینم. ۱- برنامه عصر جدید را نگاه می‌کنید؟ ۲- نظر شما درباره داورهای این برنامه چیست؟ نظرهای آنها را تخصصی می‌دانید؟ ۳- اگر استعدادی دارید، حاضرید در این برنامه شرکت کنید؟ ۴- مهم‌ترین نقطه قوت و ضعف این برنامه چیست؟ زمان این گفت‌وگو ۹۰ دقیقه است.

نظرها

اخبار بیشتر