یمن: موشک‌های ما تا سرزمین‌ اشغالی هم می‌رسد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی

یمن: موشک‌های ما تا سرزمین‌ اشغالی هم می‌رسد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
سخنگوی نیروی هوایی یمن با بیان اینکه موشک‌ها و پهپادها توانست معادله جنگ علیه یمن را تغییر دهد، گفت، ائتلاف سعودی-اماراتی بزودی مجبور به توقف جنگ خواهد شد.

به گزارش مشرق، سرهنگ ستاد «عبدالله جفری» سخنگوی نیروی هوایی یمن از تأثیر عملیات‌های موشکی و پهپادی کشورش علیه عربستان سعودی سخن گفت و تأکید کرد که معادله جنگ تغییر کرده و ائتلاف سعودی-اماراتی بزودی مجبور می‌شود جنگ و محاصره یمن را متوقف کند.

او به پایگاه خبری مرآة الجزیره گفت که اعلامیه جنبش انصارالله در خصوص وجود بانک اهداف متشکل از ۳۰۰ هدف برای حمله به کشورهای متجاوز به یمن کاملا رصد شده و شامل فرودگاهها، زیرساخت‌های حیاتی و نظامی و نفتی می‌شود و از زمان عملیات نهم ماه رمضان که خط لوله‌های «ینبع» (خط لوله شرق به غرب عربستان) هدف قرار گرفت، سلسله عملیات‌هایی آغاز شد و در پی آن فرودگاه نجران شامل آشیانه هواپیماها، مخازن سلاح و اتاق‌های عملیات و شبکه‌های رادار بمباران شد. در فرودگاه «جیزان» و «ابها» نیز در همین سطح عملیات صورت گرفت.

به گفته «عبدالله جفری» پس از این حملات، به پایگاه هوایی «ملک خالد» در منطقه «خمیس مشیط» که از مهم‌ترین و بزرگترین پایگاههای نظامی عربستان سعودی به شمار می‌رود حمله شد؛ پایگاهی که کارشناسان اسرائیلی در آن حضور دارند.

او افزود: در روزهای آتی در راستای اجرای معادله اعلامی از سوی «سید عبدالملک بدر الدین الحوثی» حملات در همین سطح ادامه خواهد یافت و فرودگاهها هدف قرار خواهد گرفت.

سخنگوی نیروی هوایی یمن تأکید کرد: تا زمانی که کشورهای ائتلاف به محاصره و تجاوز به یمن ادامه دهند، موشک‌ها و هواپیماهای یمنی به ریاض و دور‌تر از ریاض (در اشاره به سرزمین اشغالی) خواهد رسید.

او همچنین از وجود موشک‌ها و پهپادهای جدید و پیشرفته‌ای خبر داد که می‌توانند تا باب‌المندب و دور‌تر از آن تا کانال سوئز برسند و در ادامه گفت: «روزانه ۴٫۷ میلیون بشکه نفت از دریای سرخ منتقل می‌شود که دیگر این خط کشتیرانی بین‌المللی امن نخواهد بود و این پیام‌های سیاسی بسیار مهمی دارد و جامعه جهانی باید این پیام‌ها را کاملا دریافت کند.»

این مقام یمنی در ادامه با اشاره به هدف‌گیری کاخ «الیمامه» در ریاض با موشک «بدر اچ -۲» (در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۹۶) گفت که دولت ریاض باقی مانده‌های موشک را به آمریکا برد و آن‌ها بررسی کردند که آیا این موشک ساخت یمن بوده یا ایران و سپس نیروگاه هسته‌ای «براکة» در ابوظبی نیز با همین موشک هدف قرار گرفت و ضربات بسیار سهمگینی وارد کرد و پس از جمع‌آوری اطلاعات کامل مشخص شد که به طور دقیق به هدف برخورد کرده است؛ هرچند آن‌ها در روزهای ابتدایی تلاش داشتند انکار کنند، اما سپس اقرار کردند و پس از آن نیز افتتاح پروژه‌ای که ۲۴ میلیارد دلار هزینه برداشته بود، به تعویق افتاد.

عبدالله الجفری تأکید کرد: «آن‌ها هر زمانی که خواستند حقایق را کتمان کنند خودشان پس از آن به آن اعتراف کردند. این حملات استراتژیک است و آن‌ها را مجبور می‌کند تا بدان‌ها اذعان کنند و با برگزای نشست‌ها تلاش کنند تا خودشان را نجات دهند.»

پهپادها حامل پیام‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی هستند

در ادامه، سخنگوی نیروی هوایی ارتش یمن استفاده از پهپادها را حامل پیام‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی به کشورهای ائتلاف متجاوز به یمن دانست و در شرح آن گفت: در بعد نظامی، پهپادها کاملا به دست کارشناسان یمنی و توانایی آن‌ها ساخته و توسعه یافته است و می‌تواند مسافت نزدیک به ۱۵۰۰ کیلومتر را بدون اینکه ردیابی شده و هدف قرار گیرد، پرواز و اهداف خود را به دقت بمباران کند. همچنان که پهپاد «صماد ۲» شرکت آرامکو را که پشتوانه اقتصادی دولت سعودی است هدف قرار داد و پهپاد «صماد ۳» نیز فرودگاه ابوظبی را بمباران کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

او در خصوص پیام اقتصادی این پهپادها نیز گفت که این پیام در هدف‌گیری شرکت آرامکو و لوله‌های اصلی نفت خود را نشان می‌دهد و عملیات نهم ماه رمضان (بمباران خط لوله نفت شرق به غرب) بسیار سهمگین و برای دولت سعودی دردناک بود.

عبدالله الجفری پیام سیاسی حملات پهپادی را اینگونه ذکر کرد که پس از عملیات‌های متعدد و رصد ۳۰۰ هدف این پیام را به نیروهای ائتلاف می‌رساند که نشست‌های اسلامی و عربی به هیچ وجه مورد توجه یمنی‌ها نیست و تا زمانی که حملات و بمباران هوایی ائتلاف سعودی-اماراتی ادامه داشته باشد، این حملات نیز صورت خواهد گرفت.

او در خصوص انتشار فیلم حمله پهپادی به فرودگاه «ابوظبی» گفت: این حمله پیام‌های سیاسی مهمی داشت؛ چرا که زمانی که «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله از این حمله استراتژیک سخن گفت کشورهای دنیا او را جدی نگرفتند، چرا که دنیا به دلایل مادی ایمان دارد اما نیروهای یمنی توانستند با امکانات کم عملیات پهپادی انجام داده و آن را ثبت و ضبط کنند و این حمله اولین و آخرین آن نبود. (فیلم مورد اشاره عبدالله الجفری در ادامه قرار داده شده است.)

ویدئوی هدف‌گیری فرودگاه ابوظبی

عبدالله الجفری با اعلام اینکه پهپاد مورد بحث ۱۳۵۰ کیلومتر پرواز کرد تا به فرودگاه ابوظبی برسد؛ تأکید کرد که این حملات و نتایج آن‌ها قواعد درگیری و معادلات را تغییر داده و به زودی کشورهای متجاوز به یمن را مجبور خواهد کرد تا جنگ را متوقف کنند و محاصره را پایان دهند.

مردم یمن از تنگنا بیرون آمده‌اند

سخنگوی نیروی هوایی یمن در مورد بازدید «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع این کشور از نیروهای یمنی حاضر در استان «نجران» عربستان گفت که این سفر با هدف افزایش روحیه نیروها صورت گرفته بود اما بیش از هر چیز دیگری ائتلاف سعودی را به چالش کشید چرا که وی همچون «صالح الصماد» (رئیس فقید شورای عالی سیاسی یمن) در لیست ترور ائتلاف سعودی-اماراتی قرار دارد و ریاض و ابوظبی هزینه‌های هنگفتی را برای دریافت اطلاعات از وی صرف کرده‌اند.

او در ادامه تأکید کرد که تسلط بر استان نجران عربستان از لحاظ نظامی دشوار نیست و زمان زیادی نیاز ندارد و اقدام در این خصوص به تصمیمات سیاسی مرتبط است و در حال حاضر نیروهای یمنی توانسته‌اند از موضع دفاع به موضع حمله روی بیاورند.

این مقام نظامی گفت که استراتژی نیروهای یمنی بازپس گیری برخی مناطق اشغال شده به موجب توافق طائف در سال ۱۹۳۴ است و تا کنون نیز ۱۷۵ نقطه در خط ساحلی به طول ۲۶۵ کیلومتر از نجران تا جیزان و تا عمق ۲۰ الی ۳۰ کیلومتری به کنترل نیروهای یمنی در آمده است.

عبدالله الجفری عامل زمان را مهم‌ترین امتیاز نیروهای یمنی دانست و گفت که در طول سه سال گذشته یمنی‌ها توانسته‌اند با در پیش گرفتن جنگ نا منظم موفقیت بسیاری را بدست آورند و این در حالی است که عامل زمان کاملا علیه ائتلاف سعودی-اماراتی است و آن‌ها وارد یک جنگ فرسایشی شده‌اند که روحیه نیروهایشان را بسیار تضعیف کرده است.

سخنگوی نیروی هوایی یمن در پایان به جنایات ائتلاف سعودی-اماراتی اشاره کرد و گفت که آن‌ها به هیچ ارزش انسانی و اخلاقی پایبند نیستند و تا کنون ۳۰۰ جنایت مرتکب شده و ۴۰ هزار کشته و زخمی که بیشترشان کودکان و زنان و پیران هستند، بر جای گذاشته‌اند. او گفت که تنها گزینه یمنی‌ها مقاومت و پایداری است.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
وزیر خارجه بحرین در راستای سیاست‌ کشورش برای پیشبرد روند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پس از دیدار با همتای صهیونیست خود در واشنگتن بر نیاز اشغالگران به آرامش و همکاری قریب‌الوقوع با آنها تاکید کرد. اعتمادآنلاین| «خالد بن احمد» وزیر امور خارجه بحرین برای اولین بار با «یسرائیل کاتص»، همتای صهیونیست خود روز پنجشنبه در آمریکا دیدار کرد. بن‌احمد بر تمایل کشورش برای همکاری کامل با رژیم اشغالگر در زمینه گردشگری و تجارت تاکید کرد و گفت: مردم اسرائیل نیاز به آرامش دارند. او گفت: مردم اسرائیل برای نسل‌های آینده خود به آرامش خاطر نیاز دارند. منطقه‌ای که مردم اسرائیل به آن تعلق دارند بسیار بزرگتر است، زیرا شامل سرزمین‌های ما و کشورهای ما است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وی اظهار کرد: این اظهارات نشان دهنده آن است که برجام یک توافق معقولی بوده است و زیاده خواهی آمریکا به جایی نمی‌رسد. رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ادامه داد: اگر آقای ترامپ مایل است که شانس خودش را با این حرکت غلط دوباره امتحان کنه، می‌تونه مهمان ما باشد. اینستکسوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره اینستکس هم اظهار کرد: بارها گفته‌ایم که اینستکس مقدمه‌ای برای اجرای تعههدات اتحادیه اروپا است. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ادامه داد: در نیکاراگوئه و بولیوی درباره همکاری‌های سیاسی و اقتصادی صحبت می‌کنیم. ما دوستان بسیار خوبی در آمریکای جنوبی و لاتین داریم و این کشورها شرکای سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی بوده‌اند و الان هم همین ارتباطات هست.

مصاحبه با ظریف در بدو ورود به کاراکاس - ونزوئلا (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر11 ساعت قبل
ایلناایلنا11 ساعت قبل
ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه با تأکید بر عدم تمایل به ورود به جنگ با ترکیه به رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات کل منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از النشره، ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه تأکید کرد که خواهان جنگ با ترکیه نیست اما به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که در صورت حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات، آتش جنگ سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت. «مظلوم عبدی»، ‌ فرمانده کل نیروهای دموکرات سوریه در مصاحبه با روزنامه کرد زبان «ازگو پلتیکا» در هلند اعلام کرد که شرایط کاملا فراهم است و نیروهایش آماده مقابله با تحریک‌­ها و توطئه­‌های دولت ترکیه هستند که نیروهای فراوانی را در مرزهای شمال سوریه بسیج کرده است. وی تأکید کرد که امکان ندارد حادثه «عفرین» در منطقه شرق فرات تکرار شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی رخ دهد، اگر ارتش ترکیه قصد حمله به یکی از مناطق ما را داشته باشد، جنگ بزرگی برافروخته خواهد شد. عبدی گفت: ‌ «فرماندهی نیروهای دموکرات سوریه، کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش از جمله آمریکا و فرانسه را در جریان تصمیم­‌های خود قرار داده است.» وی تأکید کرد که وقوع چنین جنگی قطعا به بروز درگیری داخلی دوم در سوریه منجر شده و تا خروج ترکیه ادامه خواهد داشت.

الکل و مواد مخدر عامل افزایش تصادفات رانندگی در ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، وزارت کشور ایتالیا اعلام کرد شمار قربانیان تصادفات جاده‌ای در این کشور به دلیل مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر افزایش یافته است. فرانکو گابریلی، رئیس پلیس ایتالیا خواستار برخورد جدی با متخلفان رانندگی شد. گابریلی گفت: «پلیس باید با افرادی را که هنگام رانندگی از مشروبات الکلی و یا مواد مخدر و همچنین تلفن همراه استفاده می‌کنند، ضمن جریمه نقدی سنگین، خودرو و گواهینامه ان‌ها را هم حد اقل برای یک هفته توقیف کنند». شمار قربانیان تصادفات رانندگی در سال گذشته میلادی در ایتالیا ۳۳۱۰ نفر بوده که ۱۰ درصد آن مربوط به تصادفات رانندگی تحت تاثیر الکل و مواد مخدر است. یک شهروند ایتالیایی گفت: «رانندگان مست و معتاد که موجب کشته شدن کودکان می‌شوند باید اعدام بشوند هر چند که متاسفانه مجازات اعدام در ایتالیا نیست. پسر کوچک من و پسر عمویش توسط یکی از این افراد کشته شدند». پلیس ایتالیا میزان جریمه برای مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر را در هنگام رانندگی افزایش داده است. به گفته کارشناسان، در ایتالیا هر سال در دو ماهه اول فصل تابستان آمار حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن در مقایسه با دیگر ماه‌های سال به میزان قابل توجهی بیشتر می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر