این ویژگی‌ها شما را برای جنس مخالف جذاب می‌کند!!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. اجتماعی
این ویژگی‌ها شما را برای جنس مخالف جذاب می‌کند!!

این ویژگی‌ها شما را برای جنس مخالف جذاب می‌کند!!

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24 -در دنیای روانشناسی یک سری ویژگی هایی وجود دارد که می تواند باعث جذب شدن جنس مخالف شود. در این مقاله قصد داریم این ویژگی ها را به شما معرفی کنیم

از این موضوع تعجب خواهید کرد که دنیای علم زمانی که با داستان‌های عاشقانه و رمان رو به رو می‌شود پی به چه چیزی می‌برد. یک لحظه به این موضوع توجه کنید که علم چیزی است که باعث شده فردی مانند آرنیل آرمسترانگ روی کره ماه پیاده روی کرده و قدم بزند. همین علم است که دقیقا به شما می‌گوید که چگونه قرار ملاقات فانتزی تان را بگذارید.

بر خلاف باور عموم، عشق و جذابیت کمتر به رمان‌های عاشقانه شباهت دارد و بیشتر شبیه به یک مجله روانشناسی است. در اینجا آنچه علم در پشت صحنه می‌گوید کارساز است، یعنی زمانی که در مورد خدای عشق صحبت به میان می‌آید.

لب‌های شما

یک لحظه تمام تصوراتتان را در مورد خودنمایی کنار بگذارید. نتایج مطالعه‌ی انجام شده در دانشگاه منچستر نشان داده که لب‌ها، جذاب‌ترین ویژگی فیزیکی زنان می‌باشد. زمانی که در مورد این موضوع فکر می‌کنید که چقدر زن هایی مانند آنجلینا جولی یا اسکارلت جوهانسون جذاب هستند متوجه اهمیت این ویژگی در زن‌ها می‌شوید.

برای جذاب‌ترین شدن، رژ لب‌های صورتی و قرمز به عنوان رنگ هایی شناخته شده‌اند که به مدت طولانی‌تری می‌تواند مردها را مجذوب خود کند. اگر تردید دارید می‌توانید رنگ قرمز را انتخاب کنید- که یک رنگ کلاسیک و اثرگذار است.

ارتباط چشمی قوی

این گفته را فراموش کنید که چشم، پنجره‌ای رو به سوی روح است. زیرا چشم‌ها نیز دری هستند که باعث حفظ توجه عاشق می‌شوند. زمانی که جذب کسی می‌شوید مردمک چشم تان کمی بزرگ‌تر می‌شود. آیا به این گفته اعتراض دارید؟ مردم به وضوح بیشتر جذب مردمک‌های گشاد و بزرگ می‌شوند. مطالعات نشان می‌دهند که هیچگاه فرصت خیره شدن و نگاه کردن ثابت به فرد مورد نظرتان را نباید از دست بدهید.

دندان‌های سفید مرواریدی

تحقیقات نشان می‌دهد که دندان‌های سفید و صاف جذاب‌تر هستند و می‌توان فرض کرد که بیشتر افراد میلی به دندان‌های زرد و فاسد شده ندارند. لازم به ذکر نیست که همیشه باید مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و به طور منظم با دندانپزشک تان ویزیتی داشته باشید. ولی از این موضوع تعجب خواهید کرد که چه تعداد زیادی از افراد وجود دارند که بهداشت دهان شان را رعایت نمی‌کنند. این موضوع یکی از سیگنال‌های آگاهی دهنده سلامت است که تکامل آن در DNA ما قرار می‌گیرد تا به بقای ما کمک کند. با بهره بردن از تکامل‌های صورت گرفته، می‌توانید دندان‌های خود را مرتب و به طور نامرئی ارتودنسی کنید!

لبخند زدن مانند یک ایموجی یا شکلک

زمانی که می‌گوییم مانند یک ایموجی لبخند بزنید در مورد یک چهره شاد صحبت می‌کنیم نه یک بادمجان که شکل بدقواره و نامناسبی دارد. یک پژوهش نشان می‌دهد که مردان بیشتر جذب کسانی می‌شوند که لبخند می‌زنند. احتمالا منظور این نیست که آن‌ها را با ادا و شکلک گیج کنید.

صدایی با گام بلندتر

صداهایی با گام بالاتر به وضوح جذاب‌تر هستند. محققان پیشنهاد می‌دهند که علت آن این است که صداهای بالاتر نشان دهنده‌ی اندازه بدن کوچک‌تر است که برای جامعه‌ی ما جذاب‌تر تلقی می‌شود. همه‌ی ما این حقیقت را می‌دانیم: افسانه یا طلسم بخار گاز. زمانی که در مورد این موضوع صحبت می‌کنیم به خاطر داشته باشید که کشیدن سیگار باعث کم شدن جذابیت شما می‌شود زیرا صدای شما را بم‌تر می‌کند (و دندان هایتان را زردتر می‌کند و می‌دانید که باعث سرطان می‌شود).

ظاهر شما دروغ نمی‌گوید

با اینکه به نظر می‌رسد مردها بیشتر جذب انواع بدن‌های کوچک‌تر شوند، طبق بررسی قبلی به این نتیجه رسیدیم، اما به وضوح این موضوع را می‌بینید که افرادی مانند شکیرا نیز بیراه نمی‌گویند. شاید فکر کنید که دیوانه هستیم اما نتیجه گرفتیم که این گفته به این معنی است که همه‌ی انواع بدن زیبا و جذاب هستند.

پوشش قرمز رنگ

پژوهش هایی انجام شده که در آنها دو عکس از یک زن گرفته شد که دقیقا مشابه هم بودند. یکی از زن‌ها لباس‌های آبی در یک عکس پوشیده بود و در عکس دیگر رنگ قرمز پوشیده بود و در حالت مشابهی قرار داشت. طبق نتایج این بررسی، عکس زنی که قرمز پوش بود به صورت جذاب‌تر و دلفریب‌تری رتبه بندی شد. علاوه بر این مردان این مطالعه نشان دادند که میل دارند تا بیشتر با زنانی که پوشش قرمز مایل به سرخ دارند قرار بگذارند و حتی پول بیشتری را خرج آن‌ها کنند. لباس آبی رنگ همچین شانسی را نداشت.

این ویژگی‌ها شما را برای جنس مخالف جذاب می‌کند

تقارن چهره

یکی از ویژگی هایی که به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های جذب کننده افراد به نظر می‌رسد طبق گفته محققان، چیزی است که در ارتباط با آن چندان انتخابی نداریم: تقارن چهره. تقارن زمانی به وجود می‌آید که سمت چپ صورت تان دقیقا شبیه سمت راست صورت تان باشد و بالعکس یا چیزهایی که در یک سمت شما وجود دارد دقیقا مطابق با چیزهای سمت دیگر باشد. بیشتر بازیگران مشهور و مدل‌ها دارای چهره‌های بسیار متقارن هستند.

شما در واقع نمی‌توانید تقارن چهره خود را تغییر دهید مگر اینکه زیر تیغ جراحی بروید و ما امتحان این راه را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. اگر به طور اتفاقی چهره‌ی متقارنی داشتید باید ممنون و سپاسگذار ژن‌های تان باشید. اما اگر چهره‌ی متقارنی ندارید باور کنید که چیزهای بسیار مهم‌تری وجود دارد که می‌توانید برای جذب کردن شخص دیگری آن‌ها را انجام دهید.

اعتماد به نفس مهم است

جذابیت فقط در مورد جذابیت ظاهری نیست، در نتیجه فکر نکنید که جذابیت فقط در مورد جذابیتی است که به طور ژنتیکی دارید - چیزهای زیادی در مورد کاراکتر شما وجود دارد که می‌تواند شما را جذاب کند. به عنوان مثال اعتماد به نفس یک نمونه از آن است که می‌تواند به طور گسترده باعث افزایش جذابیت جنسی شما شود.

افراد دارای اعتماد به نفس بیشتر برای ارسال سیگنال‌های مورد نظر تطبیق می‌یابند. هر چه سیگنال‌های بیشتری را به خارج ارسال کنید سیگنال‌های بیشتری را در عوض دریافت خواهید کرد - فقط این کار را بسیار سخت نکنید. حتی اگر شما جذاب‌ترین فرد در یک اتاق نیستید، اما داشتن این طرز فکر که شما از کسی که هستید خوشحال هستید می‌تواند به شما کمک کند تا برداشت بهتری نسبت به تاپ مدلی داشته باشید که اعتماد به نفس کمتری دارد.

در همین راستا، خصلت‌های غیر فیزیکی بسیاری وجود دارد که به طور باور نکردنی این خصلت‌ها جذاب هستند. در مورد این خصلت‌ها مطالعه کنید تا به این موضوع پی ببرید که چه کارهایی می‌توانید انجام دهید تا طرف تان را جذب خود کنید.

خود آگاهی

در سردر ورودی محلی به نام اوراکل ستایش شده یونان باستان در دلفی، نصیحت و توصیه‌ی خوبی نوشته شده است که «خودت را بشناس». شناخت خود همان خود آگاهی است زیرا شامل درک شما از شخصیت و کاراکترتان می‌باشد.

پس در واقع خود آگاهی چیست؟ روانشناسی به نام دنیل گولمن، نویسنده‌ی بهترین کتاب پر فروش به نام هوش عاطفی، معروف‌ترین تعریف از خود آگاهی را بدین صورت پیشنهاد داده که شناخت فرد از حالات داخلی، ترجیحات، منابع و نیات خود استظف با اینکه می‌تواند محدوده‌ی وسیعی از چیزها مانند نیازهای شما، امیال، شکست‌ها، عادت‌ها، چیزهایی که دوست دارید و دوست ندارید، ترجیحات و موارد دیگری را پوشش دهد، یا آنچه شما را خشمگین می‌کند یا باعث می‌شود حالت دفاعی به خود بگیرید و به طور وارونه آنچه که شما را خوشحال می‌کند. اساسا خود آگاهی شامل همه‌ی چیزهایی است که به شما کمک می‌کند تا به این سوال جهانی پاسخ دهید که من چه کسی هستم؟

آگاهی بیشتر از خود می‌تواند به شدت باعث بهبود اعتماد به نفس شود. از آنجایی که آگاهی از خود ما را قادر می‌کند تا به طور شفاف نقاط ضعف و قوت خود را ببینیم - و به ما اجازه می‌دهد تا زمان و انرژی بیشتری را صرف انجام کارهایی کنیم که در آن‌ها مهارت خوبی داریم. این موضوع به نوبه‌ی خود باعث افزایش حس اعتماد به نفس کلی ما می‌شود.

اصالت

زمانی که یک شخص اصالت دارد از خودش نمی‌ترسد. شما می‌توانید اصالت را هم در خودتان و هم در دیگران با خصلت هایی از قبیل داشتن درک واقعی از حقیقت، پذیرش خودتان و افراد دیگر، متفکر بودن، داشتن حس غیر خصومت آمیز از مزاح، توانایی بیان آزادانه و شفاف احساسات، راحت بودن برای یادگیری از اشتباهات دیگران و درک انگیزه‌های دیگران تشخیص دهید.

اصالت، خود آگاهی و اعتماد به نفس همگی ارتباط تنگاتنگی نیز با هم دارند. کریس آرمسترانگ، مربی معتبر رابطه، می‌گوید که ترکیب اصالت و آسیب پذیری به افراد اعتماد به نفس می‌دهد تا در مورد اینکه آن‌ها چه کسی هستند راحت باشند – و در مورد اینکه چه کسی نیستند هم راحت باشند. هیچ تظاهری در مورد افرادی همانند این افراد وجود ندارد و زمانی که افراد می‌توانند خالص باشند این خلوص نیت به آن‌ها کمک می‌کند تا ارتباطات عمیق‌تر و بامعنی‌تری را با دیگران ایجاد کنند.

زمانی که با آماندا رز، کارشناس واسطه‌ی ازدواج و قرار ملاقات صحبت کردیم او گفت که چیزهایی در مورد توانایی شخص وجود دارد که این موارد نباید اصلاح شود و باید خام باشد که این موارد باعث ایجاد ارتباط می‌شود و زمانی که ما حس می‌کنیم که بیشتر با یک فرد ارتباط برقرار کرده‌ایم میزان جذابیت افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه همین راه را ادامه دهید و اجازه دهید تا مزاج و تغییر جهت تان خودش را نشان دهد. این موارد برای افرادی گرامی و عزیز می‌باشد که شما را می‌شناسند و دوست دارند و اصالت شما برای افرادی که حتی شما را نمی‌شناسند جذاب خواهد بود.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران

آسیب پذیری

آسیب پذیر بودن شامل این موضوع است که به خودتان اجازه دهید که به شیوه‌ای دیده شوید که شما را ناراحت می‌کند: ضعف، عیب‌ها، نا امنی و همه‌ی موارد دیگر. زمانی که شما آسیب پذیر می‌شوید عدم پنهان کردن کسی که در واقع هستید را انتخاب می‌کنید. خوب و بد، قوی و ضعیف … همه‌ی این‌ها به صورت راحت انتخاب می‌شود. راحت بودن، صداقت و حقیقت و اجازه دادن به خودتان برای آسیب پذیر بودن به شما جرات می‌دهد.

با اینکه آسیب پذیری می‌تواند حس بسیار زیاد ریسک پذیر بودن را ایجاد کند، همچنین می‌تواند به طور عمیق پاداش دهنده باشد. یون توماس، دکترای روانشناسی لوس آنجلس که تخصص او شامل تخصص در روابط و اعتماد به نفس است می‌گوید که آسیب پذیری - و راحت بودن در مورد عیب‌ها، طرز فکر ویژه و ضعف - باعث می‌شود که افراد بازگو پذیر‌تر باشند به جای اینکه بسیار سرد یا بسیار کامل باشند.

محققی به نام برن براون از دانشگاه هیوستون، آثار فوق العاده‌ای در مورد مزایای آسیب پذیری نوشته است: استقبال از آسیب پذیری‌ها، ریسک دار و خطرناک است، اما همیشه به اندازه‌ی ترک کردن عشق و تعلق و لذت خطرناک نیست - که این تجربه‌ها باعث می‌شود ما بیشتر آسیب پذیر شویم، این نوشته‌ی براون در پر فروش‌ترین کتابش به نام شهامت بزرگ وجود دارد. و اگر بخواهید که واقعا حس آسیب پذیری بیشتری را در واقع احساس کنید به صحبت‌های براون تد در مورد قدرت آسیب پذیری مراجعه کنید. این کتاب به شما حس مهار عاطفی به شکل تکان دهنده و وحشت زده را می‌دهد.

شجاعت

یادتان می‌آید که در مورد قبلی گفتیم که آسیب پذیری به شما جرات می‌دهد؟ شجاعت (یا همان جرات) نیز یک خصلت شخصیتی جذاب است. شجاعت - میل به انجام خطرات حساب شده (که می‌توان گفت: خطراتی است که بی پروا نیستند در نتیجه لطفا سعی نکنید تا پشت یک وسیله در حال حرکت در حالی که در حال رانندگی آن هستید بایستید یا تک چرخ بزنید) توانایی روی پا ایستادن و میل به انجام کارهایی که ترسناک هستند - باعث انتقال قدرت و بی پروایی می‌شود.

تمایل به تجربه و کنجکاوی

تمایل به تجربه، معیار دیگری از جذابیت است. منظورمان خلاقیت، هوش، تصور و کنجکاوی است و افراد گشاده رو بیشتر از یادگیری چیزهای جدید لذت می‌برند، آن‌ها در مورد دنیای پیرامون شان بیشتر کنجکاو هستند و به تجارب جدید علاقه دارند.

اکنون این گفته بدین معنی نیست که شما مجبورید یک شیرجه در آسمان داشته باشید یا بیرون بروید یا آخر هفته به پارتی بروید (من به شخصه از شیرجه در آسمان می‌ترسم و در عوض ترجیح می‌دهم که بعد از ظهر خود را در خانه با یک کتاب سپری کنم). سوالی که در اینجا وجود دارد بیشتر در مورد این است که در مورد دنیای پیرامون تان چقدر کنجکاو هستید - مثلا در مورد فرهنگ‌های مختلف، مکان‌های جدید، فعالیت‌های جدید، یا رستوران‌های مختلف - و در مورد میل تان برای امتحان این موارد چقدر کنجکاو هستید.

همدردی

یکی از مزایای بزرگ گشاده رویی و تمایل به تجربه و همچنین کنجکاوی این است که احساس همدردی زیادی داشته باشیم که این موضوع به ما کمک می‌کند که روابطی را با دیگران شکل دهیم از آنجایی که تلاش برای درک زندگی افراد دیگری که متفاوت هستند به ما کمک می‌کند تا جهان بینی مان را توسعه داده و این تفاوت را بتوانیم بیشتر بپذیریم. زمانی که ما ارتباطات عمیق‌تری با افرادی که ملاقات می‌کنیم ایجاد می‌کنیم، علاقه‌ی ما به زندگی افراد دیگر احتمالا منجر به علایق متقابل خواهد شد - آن‌ها نیز می‌خواهند تا بیشتر در مورد شما بدانند و رشد این ارتباط از اینجا شروع می‌شود.

بخشنده باشید

نکته‌ی مهم فرد جذب کننده این است که می‌خواهد تا تجاربس را با شما به اشتراک بگذارد. این موضوع تعجب آور نیست در نتیجه خودخواه بودن قطعا جذابیت را با خود به همراه ندارد. در واقع گفته مخالف آن درست است. مطالعات نشان داده است که افراد بیشتر برای افرادی جذاب هستند که روح بخشنده‌ای دارند.

پس از بیشتر برون گرا شوید، قلب تان را باز کنید و بخشنده باشید. به طور داوطلبانه در مورد شهروندان مسن‌تر مطالعه کنید. یک مرکز خیریه غذا سازماندهی کنید. پول به خیریه اهدا کنید. شما کار خوبی برای افراد اطراف تان انجام می‌دهید در حالی که طی این روند جذاب‌تر هم می‌شوید. این یک بازی برد-برد است.

نشان دادن چهره سرزنده و شوخ

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می‌گوید: شما می‌توانید نتیجه بیشتری با عسل بگیرید تا با سرکه یعنی هر کاری راهی دارد. پس اگر سعی می‌کنید تا توجه فردی را به خود جلب کنید برخی از محققان پیشنهاد می‌دهند که در عوض چهره‌ی شوخ و سر زنده و شیرین خودتان را نشان دهید. در کل چه کسی نمی‌خواهد که سرگرمی بیشتری داشته باشد؟

زندگی می‌تواند گاهی اوقات جدی و استرس آور باشد که شما باید جنبه‌های منفی را دور کنید و زمان خوشی را برای خودتان ایجاد کنید. در نتیجه دفعه بعدی که حس احمقانه و استرس آوری داشتید فقط این حس را رها کنید. با لباس‌های کثیف بیرون بروید، در باران برقصید و سرتان را این ور و آن ور کنید و از ته دل بخندید. حس عجیبی خواهید داشت و این حس را به افراد دیگر منتقل خواهید کرد.

متفکر باشید

فیلم‌های بیشماری وجود دارد که با این فرضیه ایجاد شده‌اند که هیچ کس نمی‌خواهد که یک فرد عجیب متفکر باشد: اما تهیه کنندگان خارج از هالیوودی وجود دارند که اعتقاد دارند این گفته اشتباه است. طبق تحقیقات واقعی، به لحاظ علمی ما جذب افراد باهوش می‌شویم. این گفته درست است. هوشمند بودن یکی از ویژگی‌های کیفی مطلوب است در نتیجه دیگر ذهن تان را خاموش نکنید. به کتاب‌های کتابخانه اجازه ندهید که گرد و غبار روی شان بنشیند، بازی‌های میزی تان را بیرون آورید و میکروسکوپی که زیر تخت پنهان کرده‌اید را خارج کنید و از مغز زیبا و بزرگ تان به صورت گشوده و با افتخار و غرور استقبال کنید.

به خاطر داشته باشید: رمان‌های عاشقانه نباید پایان بازی باشند

می‌دانیم که این بخش از متن به جذابیت فیزیکی و عاطفی در فضای روابط عاشقانه و رمانتیک تاکید دارد، اما ما می‌توانیم احتمالا با این موارد موافق باشیم که ۱) خصلت‌های مختلف برای افراد مختلف جذاب اند و ۲) همه‌ی زندگی افراد بزرگسال و پایان زندگی، عاشقانه نیست.

طبق نکته اول، در حالی که مطالعات نشان داده که مردان بیشتر جذب خصلت‌های فیزیکی خاصی مانند باسن بزرگ یا لب‌های شهوت انگیز یا صدایی با گام بلند می‌شوند، اما قطعا این موضوع برای همه‌ی اشخاص خارج از اینجا به کار نمی‌رود. من خودم را به عنوان یک نمونه مثال می‌زنم: من موهای سیاهی دارم و قطعا صدایی با گام بلند ندارم (گاهی اوقات می‌گویند که صدایم خشک است) و یک بدن عضلانی ورزشکاری دارم درحالی که این ویژگی‌های بازگو شده مشخص می‌کند که مردان بیشتر موهای بلوند را ترجیح می‌دهند (اما من اعلام کردم که فردی ریزه اندام با موهای قهوه‌ای تیره هستم) من در نهایت با مردی ازدواج کردم که عاشق قیافه‌ی من بود و مشخص شد که او عاشق بدن عضلانی من و موهای سیاهم شده است. این موضوع فقط نشان می‌دهد که آنچه برای مردان جذاب است در کل ذهنی و شخصی است و طبق یک گفته‌ی کلیشه‌ای، زیبایی بیشتر در چشم بیننده است.

علاوه بر این، درحالی که یافتن یک شریک عاشقانه و رمانتیک قطعی چیزی است که اکثر افراد آن را می‌خواهند اما نشان دهنده‌ی ارزش یا موفقیت شما نمی‌باشد. زنان به طور خاص اغلب با این پیام موافق اند که نیاز داریم تا خودمان را تغییر دهیم تا از نظر مردان جذاب و تاثیر گذار باشیم. و این چیزی است که من در کل به آن اشاره دارم.

در عوض شما می‌توانید از خصلت‌های شخصیتی بالا برای کمک به ساخت زندگی ای استفاده کنید که عاشق آن هستید - با شریک یا بدون شریک. پرورش ویژگی هایی مانند خود آگاهی، آسیب پذیری، اصالت، شجاعت، تمایل به کسب تجربه، و همدلی می‌تواند در تمام جنبه‌های شخصی و حرفه‌ای به شما کمک کند. این خصلت‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا افرادی که دوست دارید جذب کنید، کاری که برایتان با معنی است ایجاد کنید، به مکان هایی که برایتان هیجان انگیز است سفر کنید، و تجربه هایی را جستجو کنید که به رشد شما کمک کند. طبق این نکته، می‌توان با اطمینان گفت که روابط احتمالا دنبال می‌شود و اگر دنبال نشود، آنچه اهمیت بیشتری دارد این است که قادر به افتخار به شخصیتی که دارید و زندگی ای که دارید می‌باشید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برنابرنا1 روز قبل
دانشمندان طبق تحقیقاتی متوجه شدند که تغییر رنگ بشقاب می‌تواند از پرخوری جلوگیری کرده و در نتیجه باعث کاهش غذای مصرفی توسط افراد شود. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ دانشمندان طبق تحقیقاتی متوجه شدند که تغییر رنگ بشقاب می‌تواند از پرخوری جلوگیری کرده و در نتیجه باعث کاهش غذای مصرفی توسط افراد شود؛ طبق این تحقیقات پیرامون راه‌های سریع کاهش وزن وقتی شما رنگ بشقابتان را تغییر می‌دهید، توجه شما به این تغییر رنگ جلب شده و میزان غذای کمتری را نوش جان می‌کنید.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید محسن نقیبی، شهید کرمانشاهی و از نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته در جریان درگیری با اشرار و ضد انقلاب به همراه عبدالخالق درازهی در شهر سراوان استان سیستان و بلوچستان و در نزدیکی مرز پاکستان به شهادت رسیدند. در این درگیری پاسداران محمد ثوری و شمس الدیق بوداق نیز زخمی شدند. قرار است عصر امروز (دوشنبه ۳۱ تیر) مراسم وداع با این شهید از ساعت ۱۷ در معراج الشهدای تهران برگزار شود.

هوای شمال خنک می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
محمد اصغری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در جنوب شرق سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، استان فارس و جنوب شرق استهبان در بعد از ظهر شاهد رگبار سیل آسا خواهیم بود که مردم از نزدیکی به رودخانه در آن مناطق خودداری کنند. وی گفت: در زاگرس مرکزی ارتفاعات لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد نیز شاهد رگبار‌های خفیف‌تر خواهیم بود. اصغری افزود: پیش بینی می‌شود در شرق کشور هم وزش باد و گردو خاک را داشته باشیم. کارشناس هواشناسی گفت: در اصفهان، سمنان، استان مرکزی، قم و جنوب تهران شاهد غبار خواهیم بود و در آخر هفته نیز در شمال آذربایجان غربی و شرقی رگبار‌های سیل آسا داریم.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
پسر میترا استاد امروز پیراهن خود را که به هنگام روبه رو شدن با صحنه قتل مادرش به تن داشت، به دادگاه آورد. وی لحظاتی پیش برای پاسخ به سوالات قاضی در جایگاه قرار گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، پیرو انتشار مطلبی مبنی بر سوءاستفاده از نام و اعتبار این شرکت برای فروش کالا و خدمات و ایجاد شائبه دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی پست، هرگونه همکاری با چنین مجموعه‌هایی رد شد. شرکت پست همچنین از مردم و بخش‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی خواسته است پیش از خرید، انعقاد قرارداد یا مشارکت، از صحت اطلاعات ارائه شده مطمئن شوند و موارد را از این شرکت استعلام کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
حسین شهبازی گفت: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشاندهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات صبح امروز (۳۱ تیر) به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها است. او با بیان اینکه با تغییر شرایط جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه انتظار می‌رود، ادامه داد: از این رو در برخی ساعات احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق وجود دارد. شهبازی افزود: با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق در بعضی ساعات امروز (۳۱ تیر) وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. او با اشاره به اینکه به‌تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم آن تا فردا (۱ مرداد)، در برخی ساعات صبح شرایط برای افزایش موقتی آلاینده‌ها فراهم می‌شود، گفت: همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد انتظار می‌رود. شهبازی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۴ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۶۸ همچنان در شرایط سالم است.

نظرها

اخبار بیشتر