حکم جدید معاون سیما برای رؤسای شبکه‌های تلویزیونی/ مأموریت ویژه طرح تابستانه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
حکم جدید معاون سیما برای رؤسای شبکه‌های تلویزیونی/ مأموریت ویژه طرح تابستانه

حکم جدید معاون سیما برای رؤسای شبکه‌های تلویزیونی/ مأموریت ویژه طرح تابستانه

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
سیدمرتضی میرباقری طی احکامی جداگانه، اعضای طرح جامع تابستانی سیما را منصوب کرد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیدمرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی با توجه به سیاستگذاری، برنامهریزی و تقسیم کار صورت گرفته در «طرح جامع تابستانی سیما» دراحکامی رؤسای ۹ گانه این ستاد را منصوب کرد.

به موجب این احکام «مجید زین العالدین» مدیر شبکه یک به عنوان رئیس ستاد موضوعات «مسجد محوری» «صله ارحام»، «محمدرضا جعفری جلوه» مدیر شبکه دو به عنوان رئیس ستاد موضوعات «عفاف و حجاب» و «محیط زیست»، «علی فروغی» مدیر شبکه سه، به عنوان رییس ستاد موضوعات «بیانیه گام دوم»، «بصیرت‌افزایی» و «ورزش» منصوب شدند.

در دیگر احکام انتصاب، رییس ستاد «مطالعه و کتابخوانی» و «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» را «مسعود معینی پور» مدیر شبکه چهار، رییس ستاد «گردشگری و مهارت‌ها و مراقبت‌های سفر» و «پوشش، میانجی‌گری و مطالبه‌گری از فعالیت‌های سازمان‌ها و ارگان‌های دست اندرکار در پربارسازی اوقات فراغت» را «سعید اشناب» مدیر شبکه پنج عهده‌دار شدند.

«مسعود احمدی افزادی» مدیر شبکه آموزش به عنوان رییس ستاد «مهارت‌آموزی در تابستان» و «حجت‌الاسلام محسن عرفاتی» سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما به عنوان رییس ستاد «مشارکت در طرح‌های انس با قرآن کریم» و «فعالیت‌های تبلیغی طلاب» منصوب شدند.

همچنین «جلال غفاری» مدیر شبکه افق به عنوان رییس ستاد «بسیج سازندگی» و «استفاده از ظرفیت مناسبت‌های انقلابی با محوریت مواجهه جمهوری اسلامی ایران با نظام سلطه» و «محمد احسانی» مدیر شبکه نسیم به عنوان رییس ستاد «استفاده ازظرفیت اعیاد و مناسبت‌های مذهبی» حکم گرفتند.

شرح وظایف اعضای ستاد طرح جامع تابستانی سیما

انتخاب و معرفی اولویت‌های محوری و مهم در موضوع مذکور برای ایجاد همگرایی در فعالیت شبکه‌های معین؛ ارتباط و تعامل با شبکه‌های معین و ایجاد حلقه‌های ارتباطی برای تأمین، تولید و پخش آثار مرتبط در شبکه‌های همکار؛ استفاده از ظرفیت هم‌افزایی برون سازمانی با تعامل با ارگان‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مسئول و مرتبط با موضوع دبیرخانه از جمله وظایفی است که در این احکام بر آن تأکید شده است.

شبکه‌های همکار در طرح جامع تابستانی سیما

شایان ذکر است در موضوع «مسجد محوری» شبکه‌های سه، پنج، افق، کودک وقرآن و معارف و در موضوع «صله ارحام شبکه‌های دو، پنج و نسیم، و در موضوع «شعار سال: رونق تولید» که پیش از این مسئولیت تشکیل ستاد آن به عهده شبکه یک سیما سپرده شده، شبکه‌های دو، چهار، پنج، افق، مستند و کودک به عنوان شبکه‌های معین معرفی می‌شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

در موضوع «محیط زیست» شبکه‌های چهار، پنج و مستند و در موضوع «عفاف و حجاب» شبکه‌های سه، چهار، افق و قرآن و معارف به عنوان شبکه‌های معین معرفی می‌شوند.

در موضوع «بیانیه گام دوم» شبکه‌های چهار، پنج و افق؛ در موضوع «بصیرت افزایی» شبکه‌های چهار، افق و قرآن و معارف و در موضوع «ورزش» شبکه‌های امید، دو و پنج به عنوان شبکه‌های معین معرفی می‌شوند.

در موضوع «مطالعه و کتابخوانی» شبکه‌های سه، آموزش، کودک، امید، نسیم، سلامت و قرآن و معارف و در موضوع «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شبکه‌های یک، دو، سه و آموزش به عنوان شبکه‌های معین معرفی می‌شوند.

در موضوع «گردشگری و مهارت‌ها و مراقبت‌های سفر» شبکه‌های یک، دو، سه، آموزش، سلامت، مستند و کودک؛ و در موضوع «پوشش میانجی‌گری و مطالبه‌گری از فعالیت‌های سازمان‌ها و ارگان‌های دست اندرکار در پربارسازی اوقات فراغت» شبکه‌های یک، چهار، آموزش و افق به عنوان شبکه‌های معین معرفی می‌شوند.

در موضوع «مهارت‌آموزی در تابستان» شبکه‌های یک، دو، کودک و امید به عنوان شبکه‌های معین معرفی می‌شوند.

در موضوع «مشارکت در طرح‌های انس با قرآن کریم» شبکه‌های یک، افق، دو و آموزش؛ و در موضوع «فعالیت تبلیغی طلاب» شبکه‌های یک و مستند به عنوان شبکه‌های معین معرفی می‌شوند.

در موضوع «بسیج سازندگی» شبکه‌های سه، مستند و امید و در موضوع «استفاده از ظرفیت مناسبت‌های انقلابی با محوریت مواجهه جمهوری اسلامی ایران با نظام سلطه» شبکه‌های سراسری سیما به عنوان شبکه‌های معین در پخش معرفی می‌شوند.

در موضوع «استفاده از ظرفیت اعیاد و مناسبت‌های مذهبی»، نیز شبکه‌های یک، دو، سه، پنج و قرآن و معارف به عنوان شبکه‌های معین معرفی می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | اثر جدید سالار عقیلی با شعر سید عبدالجواد موسوی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
عدم پخش مجموعه «گیله‌وا» در موعد مقرر این شائبه را ایجاد کرد که شاید این موضوع به دلیل بازی ستاره اسکندری در سریال باشد. مینی سریال «گیله‌وا» به کارگردانی اردلان عاشوری یکی از تولیدات سازمان هنری رسانه‌ای اوج بوده که بر اساس اطلاع رسانی قبلی قرار بود بعد از پخش سریال گاندو، از شبکه سه سیما پخش شود. با توجه به حواشی پیش‌آمده برای ستاره اسکندری، این طور به نظر می‌رسد که پخش «گیله وا» به دلیل حضور این بازیگر عقب افتاده است. امیر بنان (تهیه‌کننده سریال گیله‌وا) درباره عدم پخش این سریال گفت: نمی‌دانم دلیل پخش نشدن این سریال چه چیزی است. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا پخش نشدن سریال به حواشی ستاره اسکندری در مدت اخیر مرتبط است، گفت: بعد از پخش نشدن سریال، دلیل آن را پیگیری کردیم ولی مسئله‌ای را به عنوان عامل اصلی به ما اعلام نکرده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به دریافت شهریه‌های ۲۵ تا ۳۵ میلیون برخی مدارس لاکچری گفت: این کمیسیون بنا دارد به صورت ویژه این موضوع را بررسی کرده و نتایج آن را اعلام کند. خبرگزاری فارس: سیدمحمدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شورای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اسلامی درباره شهریه‌های میلیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی مدارس گفت: بنا داریم به صورت جدی با ماموریت کمیسیون آموزش به این موضوع ورود کنیم؛ چراکه معنا ندارد شهریه ۳۵ میلیونی از سوی مدارس لاکچری از والدین دانش‌آموز دریافت شود. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اگر معلم حق‌التدریسی به کم بودن حقوق خود اعتراض کند بلافاصله او را اخراج کرده و می‌گویند بیرون بیکار زیاد است و بلافاصله جایگزین شما خواهند شد. وی افزود: با وجود شهریه‌های میلیونی و مدارس لاکچری، معلمان حق‌التدریس در این مدارس به هیچ وجه امنیت شغلی ندارند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: کمیسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آموزش و تحقیقات مجلس بنا دارد به صورت جدی و قاطع به موضوع شهریه‌های نجومی مدارس ورود کرده و بر همین اساس به آقایان بیرانوندی و احمدی لاشکی نمایندگان خرم‌آباد و نوشهر ماموریت داده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در مراسم افتتاح بخش سرطان بیمارستان سلامت فردا، گفت: این بیمارستان در زمینه تشخیص و درمان سرطان کلیه مراحل درمانی را برای بیمار از شیمی درمانی تا جراحی و رادیوتراپی انجام می‌دهد. نادر توکلی افزود: بیمارستان مجهز به دستگاه‌های کیموتراپی و گامانایف است که از جمله دستگاه‌های مورد نیاز بیماران سرطانی است. توکلی گفت: ​ در ماه‌های آینده بنا داریم یک بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی را در منطقه شهر ری افتتاح کنیم تا بخشی از کمبود فضای درمانی در تهران جبران شود. نوبخت افزود: در برخی از استان‌ها به دنبال راه اندازی بیمارستان‌های هزار تختخوابی هستیم تا بیماران مجبور نباشند برای گرفتن خدمات به نقاط مختلف تردد کنند و تمام نیاز‌های آن‌ها در یک مرکز برطرف شود. وی افزود: اسلام از مؤمنان توقع دارد برای کار‌های خیر از هم سبقت بگیرند و همواره رشد و توسعه یابند، در اسلام دو ارزش ایمان و مفید بودن برای مردم مهم است.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پس از مسدود شدن حساب کاربری رسانه هایی، چون باشگاه خبرنگاران جوان، ایرنا و مهر حساب روزنامه جام جم وابسته به سازمان صدا و سیما در توئیتر مسدود شد. همزمان با انتشار اخبار مرتبط با توقیف کشتی انگلیسی در تنگه هرمز، چند حساب کاربری در توییتر، به دلایل نامعلومی از دسترس خارج شده است. مسؤولان روزنامه جام جم در حال بررسی علت بسته شدن صفحه این رسانه در شبکه اجتماعی توییتر هستند.

نکوداشت استاد کابلی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر