سند آمایش استان با حداکثر اشتراک نظر و اجماع تصویب می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
سند آمایش استان با حداکثر اشتراک نظر و اجماع تصویب می‌شود

سند آمایش استان با حداکثر اشتراک نظر و اجماع تصویب می‌شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
استاندار یزد در نشست هم اندیشی و تبادل نظر پیرامون سند آمایش استان گفت: تکمیل و تصویب سند آمایش استان بر مبنای اشتراک نظر نخبگان و تاکید بر ایجاد فرصت‌های برابر توسعه در شهرستان‌ها صورت می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، «محمدعلی طالبی» در نشست هم اندیشی و تبادل نظر پیرامون بررسی سند آمایش استان که در دانشگاه یزد برگزار شد، با اشاره به فرآیند تصویب اسناد مختلف در کشور اظهار کرد: اتفاق خوبی در استان یزد رقم خورده که با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سند آمایش استان به اشتراک نظر نخبگان، نیروهای مؤثر جامعه و عموم مردم گذاشته شده است.

وی با قدردانی از تلاش‌ها و همفکری‌های صورت گرفته پیرامون تهیه و تنظیم سند آمایش استان افزود: صاحب نظران و متخصصان عضو کانون‌های تفکر دانشگاه یزد بدون هیچ چشم داشتی و بر اساس احساس مسؤولیت و تعهدی که به یزد و آینده یزد دارند، در جلسات مختلف حضور یافته و این سند را مورد بحث و بررسی قرار داده اند.

استاندار یزد گفت: علاوه بر کانون‌های تفکر، در جلسات متعدد و مجامع مختلفی نیز این موضوع بررسی شد و اکنون به وجود آمدن چنین فضایی در استان نتیجه تعامل چند سویه همه نیروهای مؤثر است و بنای ما نیز از ابتدای امر این بود که تدوین و تکمیل سند آمایش باید بر مبنای اشتراک نظر جمعی نخبگان استان باشد.

طالبی تصریح کرد: دوران بایگانی اسنادی که علیرغم تصویب و ابلاغ، با تغییر دولت‌ها و مدیران در استان به فراموشی سپرده شده، به سر آمده و اکنون ایجاد اجماع گفتمانی، حول سند آمایش استان، کار را در آینده راحت‌تر و آسان‌تر خواهد کرد.

این مسئول گفت: سند آمایشی که حاصل اجماع همگان باشد، می‌تواند مبنای فعالیت‌های آینده قرار گیرد، بنابراین امیدواریم بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که با بیشترین اشتراک نظر و اجماع، این سند به مرحله تصویب در استان برسد.

وی افزود: جمع محدودی از نمایندگان کانون‌های تفکر دانشگاه، سازمان مدیریت و چند کارشناس منتخب، ساز و کاری را طراحی خواهند کرد تا اصلاحات محتوایی و ساختاری پیرامون سند آمایش استان صورت پذیرد و بر مبنای اجماع صورت گرفته، ظرف یک ماه آینده تمام نقدها و پیشنهاداتی که حول این سند مطرح شده مورد بررسی قرار گیرد.

بهره برداری مثبت از فرصت و فضای باز نقد در استان

استاندار یزد تاکید کرد: در حوزه شهرستان‌ها مأموریت‌های ویژه ای که در سند آمایش تعریف خواهد شد باید به جای تمرکز بر وضعیت فعلی آنها، بر توانمندی‌های بالقوه شهرستان‌ها متمرکز شود و از سوی دیگر نیز ایجاد فرصت‌های برابر در مسیر توسعه برای همه شهرستان‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: با اعلام فراخوان و بهره گیری از دیدگاه‌های سایر صاحب نظران و ذینفعان، ضرورت‌های اصلاحی این سند مورد توجه تیم کارشناسی قرار گیرد تا پس از جمع بندی نهایی و همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، تصویب این سند در کارگروه‌ها و شوراهایی که پیش بینی شده، صورت پذیرد.

این مسئول در پایان با قدردانی از همفکری و تلاش همه گروه‌ها در تدوین سند آمایش استان گفت: فرصت و فضای نقد و پیشنهاد کاملا فراهم است و بجاست که این فضا را مورد بهره‌برداری مثبت قرار داده و پاس بداریم و بکوشیم که هزینه‌های این شفافیت و هم اندیشی را برای مسؤولین و دستگاه‌ها بالا نبریم و این جریان باعث شود تا هر مرجع تصمیم گیرنده‌ای ترجیح دهد با شفافیت مسائل این چنینی را در مجامع عمومی مورد هم اندیشی قرار داده و از نظرات صاحبنظران در جهت تحکیم و تثبیت تصمیمات آینده ساز استان بهره گیری کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو) بازداشت مرد شرور؛ حمید مشکی نوچه وحید مرادی

فراروفرارو1 روز قبل
حمید مشکی شرور خطرناک تهران که ادعا کرده بود توبه کرده بخاطر شکایت یک دختر دستگیر شد. حمید مشکی گفت: من ۳ سال است که دیگر شرارت نمی‌کنم و هیچ مزاحمتی برای نوامیس مردم نکرده‌ام. در حالیکه حمید مشکی گفته بود قصد ازدواج دارد و همسرش از گذشته او خبر دارد و دیگر برای زنان مزاحمت ایجاد نمی‌کند چندی قبل خانواده دختر جوانی از حمید مشکی شکایت کردند. حمید مشکی از اراذل و اوباش و همدستان وحید مرادی بود که حتی به شلیک‌های پلیس اعتنایی نداشت. بنا بر این گزارش، حمید مشکی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس امنیت تهران قرار گرفته است.

فیلم | بازی میترا استاد در «اخراجی‌ها۳» و روایت رضا رویگری از نقش او

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
میترا استاد همسر دوم محمد علی نجفی که به دست وی به قتل رسید، بارها در فیلم‌های گوناگون نقش‌های کوتاه داشته است. یکی از این فیلم‌ها «اخراجی‌ها۳» بود که روایت آن را از زبان رضا رویگری می‌شنوید.

انتشار فیلم رصد ناو «باکسر» توسط پهپاد نیروی هوافضای سپاه/ یک دروغ دیگر در کارنامه ترامپ

الفالف22 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۲۹ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۰۶ ۳۹۸۰۴۲۹۰۰۵به گزارش فارس، در پی وعده داده شده برای ارائه تصاویر پهپادهای نیروی هوافضای سپاه از ناو آمریکایی «یو اس اس باکسر» که مدعی سرنگون کردن پهپاد ایران در روز پنج شنبه و در تنگه هرمز شده بود، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اولین تصاویر مرتبط با این ماجرا را برای اثبات این دروغ امریکایی رسانه‌ای کرد. بنا به این گزارش، با اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی روز گذشته (پنجشنبه ۲۷/ ۴/ ۹۸) حین اجرای مأموریت‌های جاری، ورود ناوچه امریکایی «یو اس اس باکسر» و ۵ فروند شناور همراه را به طور کامل و از لحظه ورود به تنگه هرمز، به مدت سه ساعت تحت رصد کامل و نظارت دقیق داشته است و در این مدت پایگاههای پهپادی خودی، هیچ گونه اقدام غیرمتعارف و تهدید کننده‌ای از سوی نیروهای تروریستی آمریکا در ناو مذکور را ثبت و مشاهده نکرده‌اند. بر این اساس طرح ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی در تنگه هرمز بدون ارائه هیچ سندی بیش از پیش دروغ و بی پایه و اساس بودن اظهارات مقامات آمریکایی در این خصوص را آشکار و اثبات کرد.

وقوع تصادف‌ وحشتناک در اتوبان به دلیل سرعت دیوانه‌وار یک خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در آمریکا که با سرعت دیوانه‌واری در اتوبان در حال رانندگی بود با دو خودروی دیگر تصادف کرد. در این حادثه یک نفر مصدوم شد و به بیمارستان انتقال یافت. بیشتر بخوانید: تصادف شاخ به شاخ، عاقبت رانندگی جنون آمیز در لاین مخالف + فیلمانتهای پیام/برخورد وحشتناک دو خودرو در بزرگراه + فیلم

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر11 ساعت قبل

فیلم | واکنش سید علی خمینی به مردمی که می‌خواهند دستش را ببوسند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
درصد زیادی از زمانی که برای انتخاب خانه صرف می‌شود برای بررسی گزینه‌هایی است که اگر در ابتدا اطلاعاتی درباره آنها وجود داشته باشد احتمالا کسی برای بازدید از انها نمی‌رود. با اطلاعات موجود در آدرس بازدیدهای بهتری خواهید داشت زیرا در بررسی اولیه مورد پسند بوده و ارزش بازدید حضوری دارند.

نظرها

اخبار بیشتر