بدون بازی تدارکاتی، مستقیم جام جهانی!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. ورزشی

بدون بازی تدارکاتی، مستقیم جام جهانی!

ایسناخبرگزاری ایسنا |
تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران در شرایط سخت و بدون بازی تدارکاتی تمرین کرد تا خود را برای حضور در جام جهانی این رشته آماده کند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان خود را برای حضور در جام جهانی این رشته آماده می‌کند. دختران ایران از ۱۶ تا ۲۶ خردادماه زیر نظر نیکابیک‌لیک‌لی تمرین می‌کنند تا بتوانند عملکرد قابل قبولی را از خود نشان دهند. آنها قرار است دومین دوره حضور خود در جام جهانی را تجربه کنند و این برای دخترانی که نزدیک به ۴۰ سال از میادین بین‌المللی دور بودند انگیزه‌ای بزرگ برای تلاش بیشتر است.

گرمای عذاب‌آور سال تمرین

سعیده علی، دلارام وکیلی، شادی عبدالوند و کیمیا یزدیان طهرانی چهار بسکتبالیست اعزامی ایران هستند که در سالن گرم آکادمی ملی المپیک تمرین‌های آماده‌سازی خود را پیگیری کردند؛ جایی که هیچ وسیله‌ای برای سرمایش هوا در این روزهای گرم تهران ندارد و برای ما هم که برای تهیه گزارش ساعاتی را با آنها گذراندیم سخت بود چه برسد به ورزشکاری که تنها سهم استراحتشان از دو ساعت تنها لحظاتی کوتاه و چند دقیقه‌ای بود.

راضیه شمس سرپرست تیم ملی در این مورد به ایسنا گفت: این اردوی پیوسته به اعزام است و چون خوابگاه مجموعه ورزشی آزادی شروع به کار نکرده بود به آکادمی ملی المپیک آمدیم. شرایط اسکان و تمرین در مجموع بد نبود اما مشکل بزرگمان از روز اول تمرین، نبود سیستم تهویه و سرمایش بود. بازیکنان در طول روز دو جلسه تمرین بدنسازی و بازی داشتند اما در هیچکدام از سالن‌ها سیستم سرمایشی خوب نبود حتی در هتل پنجره را باز می‌کردیم ولی تأثیری نداشت.

مستقیم جام جهانی، بدون بازی تدارکاتی

شاید برخی گمان کنند با یک سال اعزام ملی‌پوشان باید از آنها نتیجه‌ای خاص را داشت اما باید به این نکته توجه کنیم دختران ایران از زمانی که به مسابقات بین‌المللی اعزام می‌شوند هیچ بازی تدارکاتی نداشتند. سعیده علی در این مورد به ایسنا گفت: یک سال است که اعزام‌هایمان انجام می‌شود. این مدت نسبت به سال‌هایی که اعزام نشدیم، زمان کمی است و نمی‌توان گفت تجربه زیادی به دست آوردیم و در واقع باتجربه شدیم. در یک سال گذشته تنها در چند تورنمنت رسمی شرکت کردیم این در حالی است که تیمی مثل مغولستان در یک ماه حدود چهار تورنمنت داشته است. درست است که نسبت به یک سال گذشته شرایطمان بهتر شده؛ قبلا حتی نمی‌توانستیم رؤیای جام جهانی را داشته باشیم اما الان در آستانه تجربه دومین جام جهانی هستیم ولی در کل این حرف را که برای حضور موفق در جام جهانی و کاپ آسیا بازیکنان باتجربه‌ای هستیم، قبول ندارم.

سعیده علی

علی می‌گوید بسکتبال ایران بازیکنان با پتانسیلی دارد اما با انجام بازی‌های تدارکاتی و حضور در تورنمنت‌های مختلف است که می‌توان پیشرفت کرد، در غیر این صورت با این تجربه کم نمی‌توان انتظار نتیجه گرفتن در جام جهانی را داشت.

دختران بسکتبالیست ایران همیشه قبل از مسابقات اردو برگزار می‌کنند اما بدون بازی تدارکاتی مستقیما وارد مسابقه می‌شوند. این در حالی است که باید با تیم‌هایی رقابت کنند که ماه‌ها در اردو و تورنمنت به سر می‌برند و سال‌هاست که در مسابقات مختلف حضور دارند اما دختران ایران که بعد از حدود ۴۰ سال ممنوعیت پا به جهانی بزرگ‌تر از ایران گذاشتند به آرامی حرکت می‌کنند و در چنین شرایطی نباید از آنها انتظار پیروزی‌های خارق‌العاده داشت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

آنها قرار است از ۲۸ خرداد تا ۲ تیرماه با تیم‌های اسپانیا، چک، رومانی و مغولستان در جام جهانی مسابقه دهند. به گفته علی، اسپانیا و چک قبل از شروع این مسابقات در تورنمنت تورین ایتالیا شرکت کردند و بعد از آن مستقیم به جام جهانی می‌آیند.

اعزام تیم ملی، روحیه بخش دختران بسکتبالیست

دلارام وکیلی که سال گذشته به دلیل آسیب‌دیدگی نتوانست تیم ملی را در مسابقات مختلف همراهی کند، سال ۱۳۹۸ اولین تجربه خود را (با تیم ملی) در کاپ آسیا به دست آورد. او درباره اعزام دختران گفت: بسکتبالمان مخصوصا در بخش سه نفره که اعزام داشتیم خیلی تغییر کرد. متأسفانه سال گذشته با آسیب دیدگی روبه‌رو شدم و نتوانستم بازیکنان را همراهی کنم. اما آنها در مسابقات مختلف به اندازه خودمان خوب کار کردند.

دلارام وکیلی

وکیلی پیشرفت تیم ملی را خوب دانست و بیان کرد: اعزام‌های تیم ملی در روحیه بازیکنان تأثیر زیادی گذاشته است چرا که می‌توانیم خود را به عنوان یک بانوی ایرانی به کشورهای دیگر معرفی کنیم. در کاپ آسیا کمی توقعمان از خودمان بیشتر بود. تمرین و تلاش زیادی کرده بودیم اما نتیجه مورد نظرمان را نگرفتیم. امیدوارم در ادامه جبران کنیم و نتیجه زحمات مربیان را بدهیم.

اولین برد، ماندگارترین خاطره

ملی‌پوشان بسکتبال ایران در همین مدت کوتاه روزها و خاطرات تلخ و شیرینی را تجربه کردند؛ خاطراتی که از جنس اولین‌ها هستند و ماندگارند. کیمیا یزدیان طهرانی، عضو جوان تیم ملی یکی از شیرین‌ترین خاطرات این مدت را پیروزی ایران برابر آندورا در اولین تجربه جام جهانی دانست و گفت: اولین بردمان در بازی‌های جام جهانی شیرین‌ترین خاطره‌ام است چون اولین برد دختران و پسران ایران در این مسابقات بود. در مورد تلخ‌ترین خاطره هم باید بگویم سال گذشته در آستانه رفتن به جام جهانی اسپانسرمان گفت هزینه اعزام را نمی‌دهد. این موضوع خیلی ناراحت کننده بود اما آقای طباطبایی کل هزینه را پرداخت کرد و اعزام شدیم.

کیمیا یزدیان طهرانی

ورزش حرفه‌ای وقتی برای شغل دیگر باقی نمی‌گذارد

منابع مالی در ورزش بانوان همواره کمتر از مردان است. دختران ورزشکار در اکثر رشته‌ها قراردادهایی با مبلغ پایین دارند و در چنین شرایطی این سوال پیش می‌آید که دختران بسکتبالیست هزینه‌های زندگی خود را چگونه تأمین می‌کنند. شادی عبدالوند در این مورد به ایسنا گفت: در فصل لیگ کلا در تمرین و مسابقه هستیم و نمی‌توانیم شغل دیگری داشته باشیم چون باید زمانی را به سر کار رفتن اختصاص بدهیم اما چنین وقتی نداریم. بعد از فصل هم اکثرا در اردوهای تیم ملی هستیم. بعید می‌دانم کسی که به صورت حرفه‌ای بازی می‌کند بتواند شغل دیگری داشته باشد. با این حال قراردادهایمان شاید یک دهم مردان هم نباشد، از این مبلغ هم گاهی پایان فصل می‌رسد اما هنوز تسویه نکردیم.

شادی عبدالوند

به گزارش ایسنا، بازیکنان تیم ملی یکشنبه، ۲۶ خرداد اردوی آماده سازی خود را به پایان رساندند تا مهیای اعزام شوند. آنها برای حضور در یکی از بزرگترین عرصه‌های بسکتبالی انگیزه زیادی دارند و با وجود تمام سختی‌ها تلاش می‌کنند و امید است با حمایت مسئولان هر چه زودتر خود را به سطح تیم‌های مطرح آسیا برسانند.

video/webm

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
وب سایت رسمی فوتبالی، سرمربی پرسپولیس از عملکرد پدیده جوان تیمش رضایت کامل دارد. حسینی در واقع تنها بازیکن جوانی بود که برانکو خواهان حفظ او در پرسپولیس برای فصل پیش رو شد. این بازیکن در تمرینات خیلی زود توجه کالدرون را هم جلب کرد تا حدی که یکی از بهترین‌های تیمش در اردوی ترکیه مخصوصا بازی دوستانه درون تیمی دیروز سرخپوشان بوده است. حسینی به عنوان یک هافبک میانی دیروز تیم ذخیره‌ها را در مرکز میدان همراهی می‌کرد و نقش مهمی در پیروزی ۵ بر صفر این تیم مقابل نفرات اصلی داشت. شاید یکی از دلایل اخراج سروش رفیعی از سوی کالدرون رضایت این مربی از حسینی بازیکن هم پست او است و بعید نیست این بازیکن را در بازی‌های لیگ فیکس بازی دهد.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | مدیران باشگاه پرسپولیس رفتاری باور نکردنی را از خود در مقابل برانکو اارئه دادند. ورزش ۱۱ - برانکو ایوانکوویچ که پس از تهدید‌های فراوان نتوانست باشگاه پرسپولیس را مجاب به پرداخت دستمزدش کند، رسما ساعاتی پیش به فیفا شکایت کرد تا علاوه بر او، دستیارانش نیز اقدام به شکایت متقابل کنند و پرسپولیس را در وضعیت پیچیده‌ای قرار بدهند. برانکو ایوانکوویچبر اساس اخبار لو رفته از باشگاه پرسپولیس، اگر سرخ‌ها با برانکو به صورت توافقی همکاری خود را پایان می‌دادند و بدهی وی را پرداخت می‌کردند، این ماجرا با حداکثر ۱۰ میلیارد تومان ختم به خیر می‌شد؛ اما حالا با شکایت برانکو از پرسپولیس که قطعا باشگاه نیز محکوم به پرداخت دستمزد و حتی جریمه نیز خواهد شد، این پرونده با ۴۲ میلیارد تومان بسته خواهد شد! بیشتر بخوانیدسایت معتبر و مطرح اروپایی، خرید بعدی استقلال را لو داد + عکسشکار بزرگ سرخ‌ها؛ کاپیتان تیم ملی در یک‌قدمی پرسپولیس + عکسزلزله در نقل و انتقالات؛ جنگ بر سر سوپراستار مغرور فوتبال ایران آغاز شد! وضعیت بد پرسپولیس در ترکیه ستارۀ سرخ‌ها را شاکی کرد +عکس
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اینروزها انتقال یک بازیکن جوان از استقلال به پرسپولیس باردیگر حواشی و جنجال هایی را بین هواداران دو باشگاه به وجود آورده است. دو فصلی بود که استقلال و پرسپولیس با کمترین چالش در زمینه نقل و انتقالات برابر یکدیگر مواجه بودند و حتی زمانی که گادوین منشا از پرسپولیس به استقلال رفت موضوع جنجالی نشد. دو روز پیش که هواداران باشگاه پرسپولیس در انتظار جذب یک مهاجم خارجی مطرح بودند باشگاه با چند بازیکن جوان قرارداد بست و یکی از آن‌ها احمدرضا احمدوند بازیکن بیست ساله تیم امید ایران بود. اما موضوعی که وجود دارد این است که احمدوند با اتکا به یک بند قراردادش آن را به نظر یکطرفه فسخ کرده است. به نظر می‌رسد این مهاجم جوان با استناد به همین بند قراردادش را فسخ و به پرسپولیس پیوسته است.
جام نیوزجام نیوز13 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، محمدرضا حسینی هافبک تازه پیوسته به باشگاه سپاهان، ضمن ابراز خوشنودی از انتقالش به جمع زردهای اصفهان، اعلام داشت که پیش از حضورش در اصفهان، دو باشگاه پرسپولیس و استقلال با پیشنهادهای سنگین به دنبال جذب وی بوده‌اند! حسینی در این باره اظهار داشت: نمی‌توانم رقم پیشنهادی آنها را فاش کنم، اما پیشنهاد آنها بسیار وسوسه انگیز بود، ولی من برای لذت بردن از فوتبال به سپاهان آمدم، چون نسبت به شهر اصفهان و هواداران خوبش شناخت دقیق و بسیار خوبی دارم.

ویدیو؛ پلی به گذشته - پیوستن تیاگو آلکانتارا به بایرن مونیخ (۲۰۱۳)

طرفداریطرفداری13 ساعت قبل
طرفداری - در چنین روزی در سال ۲۰۱۳ تیاگو آلکانتارا به بایرن مونیخ پیوست. اکانت رسمی یوفا به همین مناسبت یکی از گل‌های او را در لیگ قهرمانان اروپا منتشر کرده است. این بازیکن در ۱۲۶ بازی برای بایرن مونیخ ۱۴ گل را به ثبت رسانده است.
روزنوروزنو1 روز قبل
در ادامه خریدهای امروز باشگاه پرسپولیس که ساعاتی پیش احمدوند و عبدی را رسما به هواداران تیم معرفی کردند، حالا از امیر روستایی، بازیکن فصل گذشته تیم پیکان که با قراردادی سه ساله به پرسپولیس پیوسته است رونمایی کرد. این بازیکن ۲۱ ساله در پست مهاجم بازی می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر