مهدوی‌کیا: بچه‌های آکادمی کیا در ایران رقیب ندارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. ورزشی

مهدوی‌کیا: بچه‌های آکادمی کیا در ایران رقیب ندارند

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
مهدی مهدوی کیا درباره وضعیت آکادمی کیا توضیحاتی داد.

خبر ورزشی: مهدی مهدوی کیا درباره حضور تیم‌های آکادمی اش در تورنمنت‌های مختلف اروپایی و بازدید از آکادمی لوبین لهستان پیش از حضور در تورنمنت این آکادمی، اظهار داشت: ما دوست داریم با تیم‌های آکادمی مان به همه جا برویم و بازی کنیم. اینجا یکی از بهترین آکادمی‌های لهستان است و دوست داشتیم اینجا باشیم تا بازی کنیم.

وی در مورد کسب تجربه بازیکنان آکادمی اش از حضور در تورنمنت‌های اروپایی گفت: کسب تجربه برای ما خیلی مهم است. خودم اصلا با این ایده آکادمی کیا را ایجاد کردم تا تجربیاتی را که در اروپا به دست آوردم به نوجوانان کشورم انتقال بدهم.

از طرفی اکنون هم در باشگاه هامبورگ به عنوان مربی هستم و تجریباتی را که در هامبورگ به دست می‌آورم به آکادمی انتقال می‌دهم. سعی می‌کنم به بازیکنان بفهمانم که فوتبال حرفه‌ای چگونه است و خودم هم گاهی با آن‌ها تمرین می‌کنم، صحبت می‌کنم و تجربیاتم را به آن‌ها انتقال می‌دهم.

مدیر آکادمی کیا و مربی باشگاه هامبورگ آلمان در خصوص مقایسه فوتبال ایران و اروپا، گفت: یک مقدار سیستم داخل ایران با اروپا یا آلمان فرق دارد. ما امکانات آلمان را نداریم، اما از نظر تکنیکی بازیکنان ما خیلی خوب هستند و استعدادهای زیادی در ایران حضور دارند.

ما این شانس را داریم که استعدادها را از همه جای ایران جمع کنیم. در ایران و آلمان، فرهنگ‌ها بسیار متفاوت است و آلمانی‌ها خیلی با نظم هستند که من هم دوست دارم این نظم و دیسیپلین آلمان را وارد آکادمی کنم، اما این مساله زمان می‌برد.

فلسفه و نگرش من در آینده این است درست مثل آن‌ها (آلمانی‌ها) کار کنیم، اما امکانات ما خیلی نسبت به آن‌ها کمتر است. با این حال دوست دارم آن چیزی را که در آلمان دیدم و تجربه کردم به بازیکنان آکادمی انتقال بدهم و به سمتی برویم که مانند آلمانی‌ها کار کنیم.

وی در خصوص رشد پله‌ای بازیکنان آکادمی اش گفت: خودم در دوران فوتبالم دقیقا این طور بودم که از تیم‌های پایه بالا آمدم و وقتی ۱۶ یا ۱۷ ساله بودم در تیم بزرگسالان باشگاهم بازی کردم. تمرین کردن بسیار مهم است و تمرین اختصاصی در پست هر بازیکن هم بسیار اهمیت دارد.

این مساله را در آکادمی مان انجام می‌دهیم که هر کسی در پست تخصصی خودش تمرین اختصاصی داشته باشد. خواستن و حرفه‌ای فکر کردن کار بسیار سختی است. بازیکنان ما فقط از ۱۸ سالگی می‌توانند به فوتبال اروپا آمده و قرارداد حرفه‌ای ببندند، چون خارج از اروپا هستیم و کارمان سخت است.

با این حال اگر کسی می‌خواهد به اروپا بیاید، می‌بایست خوب تمرین کند و وقتی به سن ۱۸ سال رسید، باید به لحاظ تکنیکی و تاکتیکی بازیکن کاملی باشد و خیلی خوب باشد تا به فوتبال اروپا برود. در آکادمی سعی داریم این را به بازیکنان مان بفهمانیم که باید در سن ۱۸ سالگی فوتبالیست کاملی باشند.

در وبسایت خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

ما سعی داریم بازیکنانی که استعداد خیلی خوبی هستند، به آکادمی مان بیاوریم، اما به لحاظ شخصیتی روی آن‌ها خیلی کار می‌کنیم. مهدوی کیا با بیان این جمله ادامه داد: به هیچ وجه دوست ندارم از آکادمی مان بازیکنی بیرون بیاید که بعدها مشکل اخلاقی داشته باشد.

روی این موضوع خیلی کار می‌کنیم و حتی در آکادمی روانشناس داریم که بازیکنان مان به لحاظ اخلاقی هم شرایط خوبی داشته باشند. روی مدرسه و تحصیل آن‌ها خیلی کمک شان می‌کنیم و گاهی با بازیکنان به مراکز خیریه می‌رویم تا خارج از فوتبال هم انسان‌های خوبی را پرورش بدهیم. من به این مساله خیلی اعتقاد دارم.

مهدوی کیا که مصاحبه‌اش را در آکادمی لوبین لهستان انجام می‌داد درباره نتیجه گیری آکادمی کیا و اهمیت این مساله برای خودش گفت: از روز اول در آکادمی مان گفته‌ایم که نتیجه اصلا برای ما مهم نیست. تقریبا می‌توانم بگویم در ایران رقیبی نداریم و تمام بازی‌ها را می‌بریم و کار به نتیجه نمی‌رسد.

با این حال در تورنمنت‌های اروپایی که حاضر می‌شویم، تیم‌های بزرگی می‌آیند و ما هم سالی یک بار در این تورنمنت‌ها حاضر هستیم. بچه‌های ما به هرحال دوست دارند در این مسابقات که سالی یک بار است، برنده باشند و یک جوری با آن‌ها تمرین شده که دوست دارند برنده باشند و بهترین کیفیت را داشته باشند.

وی با اشاره به بحث نتیجه گیری و اهمیت آن افزود: اگر ببازیم هم برای ما اهمیتی ندارد، چون می‌آییم که فقط تجربه به دست بیاوریم. حالا در کنار این تجربه بازیکنان ما خوب هم بازی می‌کنند و در تورنمنت‌ها نیز برنده می‌شوند. با این حال مهم‌تر از همه برای ما کسب تجربه است تا بازیکنان مان هر سال تا سن ۱۸ سالگی با بازیکنان اروپایی مقایسه شوند.

مدیر آکادمی کیا و مربی باشگاه هامبورگ درباره آکادمی لوبین لهستان اظهار داشت: اول اینکه واقعا سورپرایز شدم که دیدم یک آکادمی با این امکانات در لهستان وجود دارد. تقریبا این آکادمی همان چیزی است که ما در هامبورگ داریم و شاید اینجا چند زمین هم بیشتر است. به مجموعه لوبین تبریک می‌گویم. ورزشگاه خیلی خوبی هم اینجا قرار دارد.

مهدوی کیا درباره رویارویی آکادمی اش با تیم آکادمی لوبین گفت: ما تا به حال با تیم‌های لهستانی بازی نکردیم و شاید این اولین تجربه ماست. فقط برای کسب تجربه آمدیم و دوست داریم این همکاری ادامه داشته باشد که بعدها تیم لوبین را به ایران دعوت کنیم و پیش ما بازی کنند یا ما دوباره به اینجا بیاییم.

دوست داریم این همکاری ادامه داشته باشد و بازهم به لهستان بیاییم. حضور ما این بار فقط برای کسب تجربه و آغاز همکاری بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/گل‌هاومهارت‌های مهاجم مدنظر پرسپولیس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/گل دیدنی رامین رضاییان برای الشحانیه از روی ضربه ایستگاهی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشتورنمنت جام شهدا ۱۳۹۸ درحالی قرار است از ۲ مرداد در ورزشگاه شهدای شهرقدس برگزار شود که طبق برنامه در نخستین بازی، ماشین سازی تبریز تبریزبه مصاف فولاد خوزستان می‌رود و پرسپولیس و سایپا رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند. هنوز ساعت برگزاری رقابت‌ها مشخص نیست و اتحادیه باشگاه‌های فوتبال ایران قرار است ساعت آن را اعلام کند. در آخرین دوره‌ای که در سال ۱۳۹۶ برگزار شد، تراکتور با هدایت یحیی گل محمدی به قهرمانی رسید و اکنون چهار تیم شانس دارند تا عنوان قهرمانی جام شهدا را از آن خود کنند. خبر دیگر اینکه کادرفنی پرسپولیس درصدد است در این رقابت‌ها با ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه حضور یابد تا شناخت کامل‌تری از بازیکنان داشته باشد. قرار است کالدرون آرژانتینی به برخی ستاره‌ها و ملی پوشان استراحت دهد تا بازیکنان جوان در شرایط مسابقه محک بخورند.
نودنود1 روز قبل
جناح چپ استقلال در این سال‌ها، مرحله برو و بیا بوده و گزینه‌های زیادی در آن امتحان شده‌اند. به گزارش وب‌سایت نود، شایان مصلح بعد از حضور در لیست مازاد کالدرون اعلام کرد که شاید به تیم رقیب سنتی قرمزها برود. اما آیا این انتقال انجام خواهد شد؟ حضور مصلح در استقلال شاید برای بازیکن مازاد پرسپولیسی‌ها یک انتقال خوب به حساب بیاید اما برای استقلال شاید یک مهره دیگر به مهره‌های ناموفق استقلال در دفاع چپ اضافه کند. بعد از رفتن نیکبخت، استقلال برخلاف جناح راست در جناح چپ همواره از نداشتن یک دفاع چپ تخصصی ضربه خورد. استقلال در این سال‌ها گزینه‌های مختلفی را برای این پست امتحان کرده است.
وانانیوزوانانیوز18 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، تیم فوتبال استقلال تهران در حالی برای کسب مجوز حرفه‌ای برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا تلاش می‌کرد که طبق خواسته مدیران باشگاه طلب کاران با حضور در دفتر باشگاه چک و یا پول‌های مطالبات خود را با دریافت یک برگه تسویه می‌رفتند تا آبی‌ها مشکلی برای حضور در این مسابقات نداشته باشد. آندو تیموریان نیز جزو شاکیاتی بود که رقم ۱۶۰ میلیون تومان از استقلالی‌ها خواستار بود تا اینکه در نشست با مدیران آبی پوش نیمی از طلب خود را دریافت کرد و قرار بود مابقی طی چکی به او تحویل داده شود. اما در این میان توافقات میان آندو و مدیران استقلال بازیکن خارجی سابق آبی‌ها بابت پولی که دریافت می‌کند و قرار می‌شود در آینده بگیرد برگه تسویه به استقلالی‌ها می‌دهد تا آن‌ها منعی برای حضور در رقابت‌های آسیایی نداشته باشند. البته این بازیکن با توجه به توافقات حاصل شده باز هم می‌تواند با در اختیار دادن برگه تسویه به مدیران استقلال باز هم پیگیر طلبش از آبی پوشان شود و با شکایت دردسر جدیدی را برای آن‌ها رقم بزند.

نظرها

اخبار بیشتر