اعتراف کارگردان «دختر شیطان» به شکست فیلمش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

اعتراف کارگردان «دختر شیطان» به شکست فیلمش

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
قربان محمدپور، کارگردان فیلم سینمایی «دختر شیطان» با حضور در برنامه تلویزیونی «هفت» به شکل تلویحی به شکست فیلمش در گیشه سینماها اعتراف کرد

وطن امروز نوشت: قربان محمدپور، کارگردان فیلم سینمایی «دختر شیطان» با حضور در برنامه تلویزیونی «هفت» به شکل تلویحی به شکست فیلمش در گیشه سینماها اعتراف کرد. این فیلم که از ۱۵ خرداد اکران خود را آغاز کرده، بر اساس سامانه فروش سینمای ایران تا کنون فقط ۳۸۱ میلیون تومان فروخته و با وجود برخی جنجال‌‌‌ها درباره عکس‌های نامناسب بازیگر هندی این فیلم، در گیشه شکست خورده است. این در حالی است که فیلم قبلی محمدپور با نام «سلام بمبئی» در سال ۱۳۹۵ بیش از ۱۳ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان فروش داشت.

محمدپور در واکنش به این موضوع که فیلمش در شرایط فعلی شانسی برای موفقیت بزرگ ندارد، پاسخ داد: فکر می‌کنم زمان اکران فیلم مشکل دارد و ما در زمان‌بندی برای اکران این فیلم اشتباه کردیم، چون سینمای ایران ظرفیت این را ندارد که همزمان ۵-۴ فیلم پرفروش اکران شود. روز نخست با گیشه ۱۰۰ میلیونی، فروش ما بد نبود اما در روزهای بعد به مرور سالن‌های ما کم شد و فکر می‌کنم برای نابودی فیلم همین کافی است.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

افخمی در واکنش به این مدعا گفت: فکر نمی‌کنید فیلمی که در روز نخست تماشاچی جذب نکند، سانس‌هایش گرفته می‌شود؟ محمدپور پاسخ داد: بر اساس قانون شورای صنفی، فیلمی که جدید اکران می‌شود باید در تمام پردیس‌ها به مدت ۲ هفته یک سانس به آن اختصاص یابد. این در حالی است که برای فیلم من فقط یک روز مهلت داده شد و تنها پردیسی که این قانون را رعایت کرد، پردیس کورش بود، آن هم به دلیل اینکه صاحب این پردیس (علی سرتیپی) پخش‌کننده ما هم هست.

این کارگردان با تأیید این نکته افخمی که ملودرام طی سال‌های اخیر در چارچوب سینما جایی ندارد و مدیوم تلویزیون برای آن بهتر است، گفت: با شما موافقم، چون کمتر می‌بینیم فیلمی ملودرام در سینمای جهان موفق باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دردسر جدید برای ترامپ: افغانستان یک هفته‌ای از کره زمین محو می‌شود!

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
همه ما این مصرع را از کودکی در رادیو و تلویزیون و هیات‌ها و … شنیده‌ایم، به نوعی داستان حماسه کربلا و کربلاییان به وسیله تاریخ نویسان و شاعران با پوست و خون و وجود شیعیان اجین گشته است. یکی از زیباترین این اشعار را محتشم کاشانی نام‌ آورترین شاعر مدیحه‌ سرای شیعه سروده: این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست // این چه شمعیست که جانها همه پروانه اوست هر کجا می‌نگرم رنگ رخش جلوه‌گر است // هر کجا می‌گذرم جلوه مستانه اوست هر کسی میل سوی کرببلایش دارد // من چه دانم که چه سریست به در خانه اوست
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ دکتر احمد موسوی شوشتری در سال ۱۳۳۷ در شهر سامرا متولد و در سال ۱۳۵۵ از دبیرستان علوی تهران دانش آموخته شد. وی در سال ۱۳۵۵ در مقطع کارشناسی مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر پذیرفته شد و در سال ۱۳۶۳ مقطع کارشناسی را به پایان رساند و در سال ۱۳۶۶ در مقطع کارشناسی ارشد دانش آموخته شد. در سال ۱۳۶۶ به عنوان عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مشغول به کار شد. دکتر موسوی شوشتری مقطع دکتری خود را در سال ۱۳۷۵ در دانشگاه لیدز انگلستان به پایان رساند. دانشگاه صنعتی امیرکبیر این ضایعه را به جامعه علمی تسلیت می‌گوید.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
قصه‌های قرآنی به عنوان یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌ها برای مطرح کردن و انتقال مفاهیم قرآنی به عرصه فردی و اجتماعی و ارائه الگوها برای مخاطبان با هر سطح از فهم و دریافت مطرح بوده است. ما این هدفمندی را هم در سبک قصه‌های قرآنی و هم در زبان جذاب و پرکششی که در بیان و پرداخت قصه‌ها استفاده شده، می‌بینیم. وی اضافه کرد: ۱۰۰۰ آیه از قرآن متضمن قصه است که طولانی‌ترین آن‌ها، داستان حضرت موسی (ع) و کامل‌ترین آن داستان حضرت یوسف (ع) است. وی ادامه داد: یکی‌دیگر از نکات مهم استفاده از قصه‌های قرآن، در نظر داشتن تناسب مخاطب و سن و سال آن‌هاست. حجت‌الاسلام محدثی در پاسخ به پرسشی مبنی بر نقش تخیل در نوشتن داستان‌های قرآنی تأکید کرد: نمی‌توان داستان‌های قرآنی را به آب بست و حجم داستان را زیاد کرد.

فیلم | دقت و تیز گوشی حیرت‌انگیز یک رهبر ارکستر

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟
مهرمهر6 ساعت قبل
خبرگزاری مهر-گروه هنر- نیوشا روزبان: خبر همکاری فرامرز قریبیان با ابراهیم حاتمی‌کیا در فیلم سینمایی «خروج» یکی از کنجکاوی‌برانگیزترین اخبار سینمایی روزهای اخیر بود. قهرمانی که در دنیای کیمیایی متولد شدآستانه مسیری که فرامرز قریبیان را به سمت جایگاه امروزش در سینمای ایران رهنمون کرد، عجین با نام مسعود کیمیایی است. فیلمسازی که بالغ بر ۵ دهه حضور تأثیرگذار در سینمای ایران، او را هم در زمره «امضادار» های این میدان قرار داده است. «رقص در غبار» علاوه‌بر یک نقش خاص در کارنامه قریبیان، نام اصغر فرهادی را هم به فهرست همکاری‌های او با فیلمسازان معتبر سینمای ایران افزود. با این کارنامه اما دهه ۹۰ برای قریبیان دهه کم‌کاری و تاحدودی فاصله گرفتن از سینما بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر