تشدید بحران بی‌اعتمادی به احزاب دولت ائتلافی آلمان/ سقوط سوسیال دموکرات‌ها به جایگاه چهارمین حزب قدرتمند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
تشدید بحران بی‌اعتمادی به احزاب دولت ائتلافی آلمان/ سقوط سوسیال دموکرات‌ها به جایگاه چهارمین حزب قدرتمند

تشدید بحران بی‌اعتمادی به احزاب دولت ائتلافی آلمان/ سقوط سوسیال دموکرات‌ها به جایگاه چهارمین حزب قدرتمند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که احزاب دولت ائتلافی آلمان و بخصوص سوسیال دموکرات‌ها همچنان در باتلاق بی اعتمادی شهروندان فرو می‌روند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه «دی ولت» آلمان، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اگر حالا یک انتخابات پارلمانی جدید در آلمان برگزار شود حزب دولتی سوسیال دموکرات آلمان بدترین نتیجه تاریخی حود از سال ۱۹۴۹ را کسب کرده و تنها ۱۱ درصد آراء شهروندان را کسب می‌کند.

بر اساس این نظرسنجی که توسط موسسه «فورسا» انجام گرفته است تنها ۵٫۶ میلیون واجد شرایط رای دادن در آلمان در این انتخابات مجدد سوسیال دموکرات‌ها را انتخاب خواهند کرد. این در حالی است که در آخرین انتخابات پارلمانی در آلمان ۹٫۵ میلیون نفر حزب سوسیال دموکرات را انتخاب کردند و در سال ۱۹۹۸ هم تعداد انتخاب کنندگان این حزب ۲۰٫۲ میلیون نفر بوده است.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که حزب سوسیال دموکرات به جایگاه چهارمین حزب قدرتمند بعد از حزب افراطی «جایگزینی برای آلمان» سقوط کرده است. این حزب در این نظر سنجی ۱۳ درصد آراء شهروندان را کسب کرد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی حزب سبز با کسب ۲۷ درصد آراء قدرتمندترین حزب و بعد از آن احزاب متحد مسیحی با کسب ۲۴ درصد آراء قرار می‌گیرند. تنها حزب لیبرال دموکرات با کسب ۹ درصد آراء ضعیف‌تر از حزب سوسیال دموکرات است. چپ‌ها هم هشت درصد آراء شهروندان را در این نظر سنجی کسب کردند.

در نظرسنجی‌های موسسات دیگر که در هفته‌های اخیر انجام گرفته است هم اتحادیه احزاب متحد مسیحی بین ۲۴ و ۲۷ درصد آراء شهروندان را کسب کرده است و سبزها هم ۲۶ و ۲۷ درصد آراء را به دست آوردند. حزب سوسیال دموکرات بین ۱۲ و ۱۳ درصد و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم بین ۱۲ و ۱۳٫۵ درصد آراء شهروندان را کسب کرد.

نتایج نظرسنجی موسسه فورسا همچنین نشان می‌دهد که ۵۹ درصد شهروندان آلمانی شخصا در این باره ابراز تاسف کردند که حزب سوسیال دموکرات شدیدا اهمیت خود را از دست می‌دهد. برای ۳۶ درصد شهروندان هم این مسئله هیچ اهمیتی نداشت.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

بر اساس این نظرسنجی بخصوص افراد بالای ۶۰ سال و طرفداران حزب سوسیال دموکرات درباره وضعیت بد حزب سوسیال دموکرات ناراحت بودند.

بر این اساس ۶۹ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی بر این عقیده بودند که در زمان قابل پیش بینی سوسیال دموکرات‌ها نمی‌توانند اعتماد از دست رفته خود در بین شهروندان را دوباره کسب کنند. حدود یک پنجم طرفداران حزب سوسیال دموکرات هم چنین برداشتی داشتند.

احزاب ائتلاف بزرگ در آلمان (احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات) در انتخابات پارلمانی اخیر در اروپا با ریزش آراء شدیدی مواجه شده و شکست تاریخی تلخی را تجربه کردند.

در پی این شکست تلخ، «آندره ناهلس»، رئیس حزب سوسیال دموکرات از سمت خود کناره گیری کرده و این مسئله حزب سوسیال دموکرات را بیش از پیش گرفتار بحران کرد.

«پیر اشتاین بروک»، نامزد صدر اعظمی سابق آلمان از حزب سوسیال دموکرات بر این عقیده است که ائتلاف بزرگ در آلمان تا پایان سال جاری میلادی از بین می‌رود.

دولت ائتلافی جدید در آلمان از همان آغاز تشکیل، با چالش‌های فراوانی روبه‌رو بود و بعد از شکست مذاکرات ائتلاف موسوم به جامائیکا (حزب لیبرال دموکرات، اتحادیه احزاب متحد مسیحی و سبزها) و در نهایت پس از یک دوره طولانی مذاکرات مجدد برای تشکیل ائتلاف بزرگ روی کار آمد.

اما روند طولانی مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی جدید در آلمان از همان ابتدا تأثیر بدی روی محبوبیت این دولت بین شهروندان گذاشته و اتفاقات و چالش‌های بعدی هم به تشدید اوضاع دامن زد، به‌طوری که چهارمین دوره صدراعظمی مرکل به کام او تلخ شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین فیلم از حادثه تیراندازی در ماشین نماینده مجلس اصفهان

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش اختصاصی رکنا، راننده وی نیز در خیابان دانشگاه، تقاطع خیابان لبافی‌نژاد منتظر اتمام ضبط برنامه بودند تا پس از آن به همراه نماینده مردم اصفهان به دفتر کار مراجعت کنند. حدودا ۱۵ دقیقه از توقف خودرو کنار خیابان گذشته و راننده داخل خودرو مشغول کار با تلفن‌همراه بود که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین حدودا ۱۷ تا ۱۸ ساله نزدیک این خودرو شدند. نفر ترک‌نشین ضمن پیاده شدن از موتورسیکلت ظاهرا به قصد سرقت نزدیک خودرو شد که راننده متوجه موضوع شده و به دنبال آنها دوید. راننده حین حرکت به سمت سارقان، با مسلح کردن اسلحه یک تیر هوایی شلیک کرد. در نهایت حین قراردادن اسلحه داخل غلاف، با توجه به مسلح بودن اسلحه یک تیر شلیک شده و به پای راست این فرد اصابت کرد که وی بر اثر این حادثه مجروح شد.

واکنش عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به صحبت‌های ظریف

الفالف1 روز قبل
واکنش عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به صحبت‌های ظریفگروه ویدئو الف، ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۲۲ ۳۹۸۰۴۲۴۰۵۸محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان شب گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد اگر به چهار سال قبل بازگردیم باز هم برجام را امضا می‌کنم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
شبکه العربیه خبری را از جنازه صدام حسین دیکتاتور سرنگون شده عراق منتشر کرد که بار دیگر گمانه زنی‌ها در خصوص جنازه وی را افزایش داد. این شبکه سعودی به گفته خود به نقل از منابع نزدیک به خانواده صدام حسین بدون ارائه هیچ سند و مدرکی مدعی شد که آنها با علم به امکان نبش قبر و انفجار قبر صدام توسط نیروهای حشد الشعبی شبانه قبل از ورود نیروهای حشد به روستای العوجه (محل دفن صدام) جنازه وی و دو فرزندش عدی و قصی را به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند. کارشناسان در پاسخ به این خبر گفته‌اند این ادعاهای بی پایه واساس به هیچ وجه واقعیت ندارد و «منبع نزدیک به خانواده صدام» نمی‌تواند منبع موثقی به شمار بیاید، رسانه‌های سعودی همواره با انتشار خبرهایی از این دست سعی در ایجاد تفرقه و فتنه بین فرزندان ملت عراق را دارند. آنها در ادامه این خبرها را تلاشی ناکام از سوی نظام وهابی عربستان مرتبط با گروههای تروریستی در جهت احیای صدام و نظام سرنگون شده حزب بعث در عراق توصیف کرده و حشد الشعبی که برای نجات عراق از همه چیز خود مایه گذاشت را هدف اصلی این فتنه انگیزی‌ها دانستند. در همین راستا عمار الجبوری استاندار استان صلاح الدین عراق در کنفرانس خبری از برگزاری نشستی امنیتی با حضور سران ارشد نیروهای نظامی و امنیتی از جمله ابومهدی المهندس نائب رئیس حشد الشعبی با هدف تسریع عملیات بازگشت آوارگاه به منازل خود خبر داد.

دستگیری سارق زن منازل+فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- توضیحات رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، توضیحات سرهنگ احمد ناصری رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید: انتهای پیام/

فرانسه به دنبال چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حدودا یک هفته پیش بود که همزمان با گام دوم ایران در کاهش تعهدات برجامی، فرانسه آخرین برگ از اقدامات خود را هم رو کرد و امانوئل بون مشاور مکرون رئیس جمهوری فرانسه در سفری ۲ روزه به تهران آمد. اما این همه ماجرا نبود این پیغام ظاهرا بخش دومی هم دارد. در سناریوی جدید نقش فرانسه قابل تامل است. دو گام اول ایران در کاهش تعهدات به علت بی عملی اروپا، اروپایی‌ها و امریکایی‌ها را به شدت نگران کرده، زیرا ادامه کاهش تعهدات قطعا زمین بازی را به نفع ایران تغییر خواهد داد و ابتکار عمل به دست ایران خواهد افتاد. ایران بار‌ها اعلام کرده دیگر بازی قبلی به پایان رسیده و اگر بی عملی و وعده و وعید‌های پوچ اروپایی‌ها ادامه یابد و آمریکا هم تحریم‌های بانکی و نفتی را لغو نکند، ایران، گام به گام به سمت شرایط قبل از برجام خواهد رفت.

فیلم/ ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ایران همچنان تصمیمی در زمینه اولتیماتوم فیفا اتخاذ نکرده است.

خبری7 ساعت قبل

جزییاتی از چند پرونده جنجالی در ششمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

خبری8 ساعت قبل

در زمینه دارو و داروخانه‌ها با چه چالش‌هایی مواجهیم؟

خبری8 ساعت قبل

تمرینات بدنسازی شاگردان دنیزلی در اردوی ترکیه+ تصاویر

نود12 دقیقه قبل

دستور رسیدگی ویژه در خصوص حادثه تلخ سقوط مینی بوس به دره در خوانسار+ عکس

رکنا12 دقیقه قبل

تابلوهای راهنمایی و رانندگی پلدختر در سیل از بین رفته‌اند

مهر12 دقیقه قبل

تعمیق اختلافات اردن و عربستان با تعیین سفیر جدید در قطر

قدس آنلاین12 دقیقه قبل

استخدام مهندس فروش (مهندسی الکترونیک یا مکانیک) در تهران

اقتصاد آنلاین12 دقیقه قبل

استخدام مسئول دفتر و کارشناس فنی در شرکت تندر نور در تهران

اقتصاد آنلاین13 دقیقه قبل

«آوارگی و غربت» درد مضاعف بیماران سرطانی در ایلام؛ وقتی بیماران برای درمان باید راهی تهران شوند

تسنیم13 دقیقه قبل