۱۶۲۲واحد اقامتی دارای مجوز در خراسان رضوی وجود دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
۱۶۲۲واحد اقامتی دارای مجوز در خراسان رضوی وجود دارد

۱۶۲۲واحد اقامتی دارای مجوز در خراسان رضوی وجود دارد

مهرخبرگزاری مهر |
مشهد-سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ۱۶۲۲ واحد اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمان‌پذیر، واحدهای خانه مسافر دارای مجوز در استان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف بیدخوری صبح یکشنبه در خصوص برنامه‌های این اداره کل برای استقبال از مسافران تابستانی در جمع خبرنگاران در محل میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار کرد: در سال ۹۸ به هیچ وجه اجازه افزایش نرخ را نداریم و واحدهای اقامتی با نرخ سال گذشته به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۶۲۲ واحد اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمان‌پذیر، واحدهای خانه مسافر دارای مجوز وجود دارد که آمادگی لازم برای پذیرایی از موج اول زائران و گردشگران تابستانی را دارند و مشکلی به لحاظ جذب و اقامت گردشگران در ایام تابستان نخواهیم داشت.

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی خراسان رضوی ادامه داد: در ایام نوروز و شروع اردیبهشت ماه متوسط اشغال واحدها در مشهد تقریبا کم‌تر از ۵۰ درصد است و این درصد در ایام تابستان به صورت متوسط به بین ۷۰ تا ۸۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | اخبار و سرگرمی روز

وی گفت: برای تابستان بخش‌نامه‌هایی از ستاد مرکزی خدمات سفر در تهران داشتیم که بر اساس آن بحث تشکیل نظارت را در دستور کار داریم و تمام دستگاه‌های نظارتی که متولی هستند و یا به شکلی به بحث گردشگری ارتباط دارند در قالب ستاد خدمات سفر با ریاست استاندار و دبیری رئیس میراث فرهنگی و گردشگری استان فعالیت خواهند داشت.

بیدخوری افزود: نرخ‌های مصوب واحدهای اقامتی در تمام واحدهای اقامتی مجاز که دارای پروانه بهره‌برداری معتبر هستند، نصب شده است و توصیه ما به زائرین و گردشگران ورودی مشهد این است که به هر واحد اقامتی که ورود پیدا می‌کنند برای اطمینان از مجاز بودن آن واحد اقامتی حتما پروانه بهره‌برداری و نرخ نامه را که با امضای مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی صادر شده است را مشاهده کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
عدم پخش مجموعه «گیله‌وا» در موعد مقرر این شائبه را ایجاد کرد که شاید این موضوع به دلیل بازی ستاره اسکندری در سریال باشد. مینی سریال «گیله‌وا» به کارگردانی اردلان عاشوری یکی از تولیدات سازمان هنری رسانه‌ای اوج بوده که بر اساس اطلاع رسانی قبلی قرار بود بعد از پخش سریال گاندو، از شبکه سه سیما پخش شود. با توجه به حواشی پیش‌آمده برای ستاره اسکندری، این طور به نظر می‌رسد که پخش «گیله وا» به دلیل حضور این بازیگر عقب افتاده است. امیر بنان (تهیه‌کننده سریال گیله‌وا) درباره عدم پخش این سریال گفت: نمی‌دانم دلیل پخش نشدن این سریال چه چیزی است. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا پخش نشدن سریال به حواشی ستاره اسکندری در مدت اخیر مرتبط است، گفت: بعد از پخش نشدن سریال، دلیل آن را پیگیری کردیم ولی مسئله‌ای را به عنوان عامل اصلی به ما اعلام نکرده‌اند.

عجیب‌ترین روش جهان برای مشورت و شکار! (+تصاویر و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
اما در این خانواده اعضایی وجود دارند که کمتر شناخته شده‌اند و پذیرش آنکه جز گروه سگ سانان طبقه بندی می‌شوند، مقداری دشوار است! لیکائون پیکتوس یا سگ وحشی آفریقایی یکی از همین موارد کمتر شناخته شده، است که با نام‌های سگ شکار آفریقایی، سگ رنگی آفریقایی، سگ خالدار و … نیز مورد شناسایی قرار می‌گیرد. فک بزرگ سگ وحشی آفریقایی موجب شده تا مهارت بالایی در گوشتخواری داشته باشد و براحتی بزرگ‌ترین قطعات گوشت را پاره کند. خواندنی هایی درباره سگ وحشی آفریقاییاتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) نام این حیوان را جز گونه‌های در خطر انقراض قرار داده است. سگ وحشی آفریقایی می‌تواند با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

نفتکش نوک مدادی بزن کنار! / توییت‌های طنزآمیز کاربران ایرانی درباره توقیف نفتکش انگلیسی

24+
الفالف23 ساعت قبل

فیلم | جان بولتون درباره ساقط کردن پهپاد ایرانی به ترامپ دروغ گفت؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
جان بولتون که در تصویر دیده نمی‌شود صدایش می‌آید که پاسخ می‌دهد: سوالی {شکی} نیست که این یک پهپاد ایرانی بود و یواس‌اس باکسر آن را زد، همان طور که دیروز رئیس جمهور گفت، چرا که برای کشتی و خدمه آن خطرسازی کرد. بنابراین {کاری که کردیم} کاملا درست است. خبرنگار می‌پرسد آیا نگران برخورد گسترده‌تر با ایران در تنگه هرمز هستید؟ ترامپ پاسخ داد نه. ما بزرگترین {قوی‌ترین} مردم جهان را با بزرگترین {قوی‌ترین} تجهیزات داریم. بزرگترین کشتی‌ها، کشتی‌های مرگبار داریم. مجبور به استفاده از آنها نیستیم. اما آنها کشنده‌ترین کشتی‌هایی هستند که تابه حال ندیده‌اید. امیدوارم کاری نکنند که مجبور به استفاده از آنها شویم. اگر انجام دهند، بهای آن را خواهند پرداخت، به اندازه‌ای که کسی {در تاریخ} پرداخت نکرده است.

فیلم | اخراج دو زن از هواپیما به دلیل توهین به مسلمانان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دو زن در پرواز ترکیه به گتویک پس از دیدن سه مسلمان با لباس سفید در پرواز آنها را تروریست خطاب کرده و گفتند آنان خطری برای هواپیما هستند و سپس به جلوی هواپیما رفته و در صحبت با خدمه پرواز این‌ سه مرد را با صفت‌ «حال بهم زن و منزجر کننده» خطاب کردند. به دلیل این‌رفتار و طرز برخورد هر دو زن از پرواز اخراج شدند.

نظرها

اخبار بیشتر