گیلان| دولت بیشتر از نیاز کشور اقدام به واردات برنج خارجی می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
گیلان| دولت بیشتر از نیاز کشور اقدام به واردات برنج خارجی می‌کند

گیلان| دولت بیشتر از نیاز کشور اقدام به واردات برنج خارجی می‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس گفت: دولت بدون در نظر گرفتن منافع کشاورزان و شالیکاران شمالی بسیار بیشتر از نیاز سالانه کشور اقدام به واردات برنج می‌کند.

- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام‌ محمدمهدی افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: دولت بدون در نظر گرفتن منافع شالیکاران شمالی بسیار بیشتر از نیاز سالانه کشور اقدام به واردات برنج می‌کند اما نمایندگان استان‌های گیلان و مازندران برای دفاع از حقوق کشاورزان در مقابل ادامه چنین سیاست‌هایی می‌ایستند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی مقدار سالانه تولید برنج در کشورمان را برشمرد و عنوان کرد: در حال حاضر نیاز سالانه مصرف برنج در کشورمان چیزی در حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن برآورد می‌شود که از این میزان یاد شده بالغ بر ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن آن در داخل تولید می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس واردات بیش از اندازه برنج توسط دولت را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: امسال دولت قصدردارد بسیار بیشتر از نیاز بازار چیزی در حدود ۲ میلیون تن برنج وارد کشور کند در حالی‌که چنین اقدامی مشکلاتی زیادی را برای شالیکاران و کشاورزان ایجاد می‌کند.

وی با انتقاد از رویه دولت و بی‌توجهی به کشاورزان و شالیکاران شمالی خاطرنشان کرد: امسال توسط مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده است بنابراین انتظار داریم دولت و تمامی دستگاه‌های اجرایی در راستایی محقق ساختن این شعار راهبردی سیاست‌های خود را تدوین و اجرایی کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

افتخاری با تأکید بر اینکه منافع سرشاری که از واردات برنج به کشور عاید می‌شود به هیچ عنوان شامل کشاورزان نیست ابراز داشت: مسئله رفع نیاز سالانه کشور به واردات برنج که عددی مشخص دارد با یک برنامه‌ریزی دقیق قابل اجرا است اما دولت کمبود بازار را با واردات بی‌رویه برنج جبران می‌کند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس اجرای اقداماتی نظیر حمایت از کشاورزان برای کشت دوم برنج در راستای تأمین نیازهای سالانه کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت به جای انجام چنین اقداماتی هرساله هنگام برداشت محصول استراتژیک برنج، ممنوعیت واردات را حذف می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس دفاع نمایندگان استان‌های شمالی گیلان و مازندران از کشاورزان شالیکار را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: کشاورزان بدانند نمایندگان استان‌های گیلان و مازندران پیگیر موضوع واردات بی‌رویه برنج هستند و در این زمینه به هیچ عنوان کم کاری از خود نشان نمی‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

فرصت‌های از دست رفته در سرزمین وحی؛

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی بیش از سیصد دستگاه اتوبوس ویژه حجاج ایرانی در نوزده خط مشخص، زائران ایرانی را در مکه مکرمه جابجا می‌کنند. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. مشاهدات خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه النبی حاکیست زائران کشورمان در شهر رسول خدا (ص) بعد از شرکت در نماز جماعت و زیارت اماکن مقدس این شهر معنوی، به مراکز خرید مختلف نیز مراجعه می‌کنند. حجاج ایرانی نیز از دیرباز خرید سوغات از دو شهر مکه و مدینه را به عنوان بخش لازمی از این سفر معنوی در نظر داشته‌اند اما چند سالی است که نگاه متفاوتی در این موضوع وارد شده است. بخش قابل توجهی از حجاج کشورمان متاثر از مشاهده آثار مثبت حمایت از کالای ایرانی بر اشتغال و معیشت فرزندان ایران زمین، نسبت به هرگونه خرید سوغات در سفر حج خودداری می‌کنند. این افراد در مصاحبه با خبرنگاران تاکید دارند که قبل از تشرف به حج، سوغات مورد نظر برای خانواده، اقوام و دوستان را از بازار شهرهای خود تهیه کرده‌اند. این اقدام دو مزیت معقول دارد که جنبه نخست آن اقتصادی و جنبه دوم آن مدیریت زمان برای زیارت و بهره معنوی بیشتر است. نرخ برابری ریال دو کشور ایران و عربستان که متاثر از نرخ دلار است، یکی از دلایل اصلی جنبه اقتصادی ماجراست. مدینه اما به علت کاهش قابل توجه تعداد هتل‌های این شهر که ناشی از تخریب بسیاری از آنها در محوطه جنوبی حرم با هدف توسعه صحن مسجد النبی (ص) صورت گرفته است، روزهای اندکی پذیرای زوار کشورهای مختلف است. به طور معمول ایرانیان حدود پنج تا شش روز در مدینه النبی (ص) توقف دارند و برای خالی شدن هتل‌ها و امکان ورود کاروان‌های بعدی، از مسجد شجره محرم شده و وارد شهر مکه می‌شوند. این توقف کوتاه در مدینه منوره نیز مزید بر علت شده که زائران فرصت بیشتری را برای حضور در حرم نبوی (ص)، گلستان بقیع و دیگر اماکن مقدس شهر پیامبر (ص) اختصاص دهند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر