آشنایی با انواع تیپ‌های پژو ۲۰۶ و تفاوت‌های آن‌ها (+عکس)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. تکنولوژی

آشنایی با انواع تیپ‌های پژو ۲۰۶ و تفاوت‌های آن‌ها (+عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
پژو خط تولید ۲۰۶ را در کشورهای فرانسه، انگلستان، برزیل، مالزی، چین، اندونزی، شیلی، اروگوئه، آرژانتین و ایران به راه انداخت. شرکت «ایران خودرو» از سال ۱۳۸۰ این خودرو را به ایران آورد.

پژو ۲۰۶ بدون شک یکی از مهم‌ترین محصولات تاریخ صنعت خودروسازی ایران است. خودرویی که لقب پرفروش‌ترین محصول تاریخ کمپانی فرانسوی «پژو» را نیز دارد.

به گزارش عصر ایران به نقل از اسب بخار این خودرو در سال ۱۹۹۷ متولد شد. ۲۰۶ از جمله محصولات قرن بیست و یکمی پژو بود که از زبان طراحی جدید این شرکت سود می‌برد. ۲۰۶ به علت طراحی زیبا در زمان عرضه در اروپا و ویژگی‌های فنی و دینامیکی پویا، با استقبالی بی نظیر در جهان مواجه شد.

۲۰۶ ششمین نسل از سری اتاق ۲ محصولات پژو است که با وجود توقف تولید در کشور مادر، همچنان در بسیاری از نقاط جهان مشتری دارد. هنوز هم این خودرو به عنوان یک گزینه دست دوم، انتخاب بسیاری از خریداران اروپایی است.

پژو ۲۰۶ از اولین محصولات پژو بود که در آزمون‌های مؤسسه ایمنی یورو انکپ شرکت کرد و در همان سال توانست ۴ ستاره از ۵ ستاره امتیاز این سازمان را به دست آورد. پژو تاکنون نزدیک به ۶ میلیون دستگاه از این خودرو را در سراسر جهان فروخته است. با این حال، با توجه به استمرار تولید آن در کشورهایی چون ایران، پیش بینی می‌شود این آمار فروش تا پایان عمر این خودرو همچنان بالا رود.

پژو خط تولید ۲۰۶ را در کشورهای فرانسه، انگلستان، برزیل، مالزی، چین، اندونزی، شیلی، اروگوئه، آرژانتین و ایران به راه انداخت. شرکت «ایران خودرو» از سال ۱۳۸۰ این خودرو را به ایران آورد.

ابتدا تعدادی محدود از آن به صورت وارداتی به بازار آمدند، سپس برنامه تولید آن در ۶ تیپ مختلف در دستور کار سازنده ایرانی قرار گرفت. پژو ۲۰۶ از معدود خودروهای اروپایی بود که به فاصله کوتاهی از زمان معرفی جهانی، پا به خط تولید ایرانی‌ها گذاشت. در واقع این خودرو در دهه ۸۰، از مدرن‌ترین محصولات صنعت خودروسازی کشورمان محسوب می‌شد. در حالی که همچنان در اروپا و دیگر نقاط جهان نیز خودرویی به روز و پرفروش بود.

مدل‌های مونتاژی در سال‌های اولیه، درصد داخلی سازی پایینی داشتند. به تدریج با افزایش داخلی سازی ۲۰۶، از کیفیت آن کاسته شد. از ۶ تیپ معرفی شده برای ۲۰۶، اکنون تنها ۲ تیپ روی خط تولید قرار دارند.

هر چند در طول این سال‌ها، مشتقات دیگری از ۲۰۶ همچون ۲۰۷i (با نام اصلی ۲۰۶+)، ۲۰۶ SD (SEDAN) و رانا نیز توسط پژو و شریک ایرانی اش طراحی و به بازار عرضه شدند. در این مقاله، ۲۰۷i، ۲۰۶ SD و رانا را به جهت ماهیت متفاوت، کنار می‌گذاریم و به بررسی و تشریح تفاوت‌های موجود در انواع تیپ‌های پژو ۲۰۶ هاچ بک می‌پردازیم.

تیپ ۱

اولین نسخه عرضه شده از پژو ۲۰۶ به بازار ایران بود. این تیپ در ظاهر تفاوت خاصی با تیپ‌های بالاتر از خود نداشت، اما با ورود به کابین، تفاوت‌های آن آشکار می‌شوند. فرمان ۲۰۶های تیپ ۱ مانند محصولات قدیمی‌تر پژو همچون ۲۰۵ و ۴۰۵، به فرم دوشاخه است.

لوگوی شیر پژو بر روی آن نیز همرنگ فرمان است و پوشش کرومی ندارد. نکته مهم بعدی در کابین تیپ ۱، نمایش‌گر بالای داشبورد است که خلاف تیپ‌های بالاتر، در ابعاد کوچک‌تری طراحی شده است و تنها قابلیت نمایش ساعت را دارد.

سیستم صوتی فابریک تیپ ۱ از نوع پخش نوار کاست است و دیسپلی قدیمی‌تری دارد. هر چند این مورد در بیش‌تر تیپ ۱ها توسط مالکان به نوع سیستم پخش سی دی ارتقا یافته است. سایر امکانات تیپ ۱، نقطه تمایز خاصی با تیپ ۲ ندارد. تیپ ۱ با پیشرانه TU۳ پژو به حجم ۱٫۳۶ لیتر و توان ۷۵ اسب بخار عرضه شد و جعبه دنده نصب شده بر روی آن از نوع ۵ دنده دستی MA۵ بود.

تیپ ۲

تیپ ۲ را باید نسخه ارتقا یافته تیپ ۱ دانست. مدلی که همچنان در مدار تولید قرار دارد و گزینه‌ای مناسب برای کسانی است که بودجه آن‌ها به خرید تیپ ۵، کفاف نمی‌دهد.

مشخصات فنی و امکانات رفاهی تیپ ۲ با تیپ ۱ مشترک است. تنها تفاوت‌های این دو را می‌توان در تغییر جزییات کابین مشاهده کرد.

در واقع با تولید تیپ ۲، تیپ ۱ برای همیشه از بازار خداحافظی کرد. از مهم‌ترین تغییرات تیپ ۲ و سایر تیپ‌ها در کابین می‌توان به فرمان جدید سه شاخه، سیستم صوتی جدید با قابلیت پخش لوح فشرده و نمایش‌گر تایپ A جدید با قابلیت نمایش ساعت، تاریخ، اطلاعات سیستم صوتی و اخطارهای مربوط به وجود نقص فنی در خودرو اشاره کرد.

تا سال ۱۳۹۰، پژو به صورت مستقیم با دریافت پول و ارسال قطعات منفصله به ایران، در روند تولید پژو ۲۰۶ مشارکت داشت. از سال ۱۳۹۱ با شدت گرفتن تحریم‌های غرب علیه ایران و خروج یک جانبه پژو از قرارداد همکاری با طرف ایرانی، تولید خانواده پژو ۲۰۶ به مشکل خورد. ایران خودرو به سرعت دست به کار شد و با همکاری شرکت‌های چینی و ایرانی، نمونه‌های جدید موسوم به پژو ۲۰۶ ایرانی را به تولید رساند.

بنابراین پژو ۲۰۶ بار دیگر به خط تولید بازگشت. البته داخلی سازی ابتدا تنها برای تیپ ۵ اتفاق افتاد! سرانجام در سال ۱۳۹۳ ایران خودرو اعلام کرد که موفق به داخلی سازی کامل پیشرانه TU۳ شده است و از سال ۹۴، تیپ ۲ هم دوباره به بازار آمد.

تیپ ۳

این مدل را می‌توان تلفیقی از تیپ ۲ و تیپ ۵ دانست! تیپ ۳ از ویژگی‌های فنی مشابه با تیپ ۲ بهره می‌برد، اما امکانات رفاهی تیپ ۵ را دارد! این مدل از ابتدا نیز بین تیپ ۲ و ۵ سرگردان بود و انتخاب آن برای بسیاری از خریداران، توجیه نداشت.

البته ناگفته نماند که با توجه به فهرست آپشن‌های مشترک با تیپ ۵، از مجهزترین خودروهای رده قیمتی خود در آن سال‌ها به شمار می‌رفت! پیشرانه TU۳ و جعبه دنده ۵ سرعته، وظیفه به حرکت درآوردن این مدل را بر عهده دارند. سخن از امکانات رفاهی این مدل را به پاراگراف مربوط به تیپ ۵ موکول می‌کنیم!

تیپ ۴

این تیپ، خاص‌ترین و کم یاب‌ترین تیپ پژو ۲۰۶ در ایران است که امروز به سختی در بازار یافت می‌شود. این تیپ به صورت SKD (قطعات آماده) وارد ایران شد و شرکت ایران خودرو وظیفه مونتاژ آن را بر عهده داشت.

تیپ ۴ در ابتدا با هدف عرضه به جانبازان و معلولان وارد کشور شد. تیپ ۴ اولین نمونه از پژو ۲۰۶ بود که از جعبه دنده اتوماتیک بهره می‌برد. همچنین پیشرانه آن نیز از نوع TU۵ بود و از امکانات رفاهی مشابه با تیپ ۵ سود می‌جست.

نکته‌ای که تیپ ۴ را متمایز می‌کرد، امکانات خاص آن همچون سنسور باران، محفظه مخفی زیر داشبورد و تودوزی متفاوت بود. نقطه ضعف تیپ ۴، فقدان قابلیت تعویض دستی دنده (تیپ ترونیک) در جعبه دنده آن بود. مسئله‌ای که بعدها با عرضه تیپ ۶ با جعبه دنده AL۴ جبران شد. تعداد تیپ ۴های وارد شده به ایران تنها ۲۰۰ دستگاه است!

تیپ ۵

محبوب‌ترین، پرفروش‌ترین و رایج‌ترین تیپ ۲۰۶ در بازار! مدلی که انتخاب اول یک ۲۰۶سوار است. بسیاری از افراد، تیپ ۲ را به دلیل موتور ضعیف و امکانات کم، نمی‌پسندند. بسیاری دیگر هم با مصرف سوخت زیاد تیپ ۶ و استهلاک و هزینه‌های سرسام آور جعبه دنده AL۴، کنار نمی‌آیند.

خبری: جدیدترین اخبار مهم تکنولوژی و فناوری

بنابراین تیپ ۵، خودروی ایده آل آن هاست. خودرویی که در زمان عرضه به بازار، از پرشتاب‌ترین محصولات داخلی به شمار می‌رفت.

این تیپ با برخورداری از پیشرانه TU۵، توانایی تولید ۱۰۵ اسب بخار قدرت را دارد. گشتاور آن به ۱۴۷ نیوتن متر می‌رسد. هر چند ناگفته نماند که در نمونه فرانسوی پیشرانه TU۵، قدرت موتور ۳ اسب بخار بیش‌تر و ۱۰۸ اسب بخار بوده است.

اختلافی اندک که چندان بر روی توانایی‌های حرکتی تیپ ۵های ایرانیزه تأثیر نمی‌گذارد. اما به ادعای برخی از مالکان، تیپ ۵های فرانسوی چالاکی بیش‌تری دارند.

فهرست امکانات رفاهی استاندارد تیپ ۵ که با تیپ ۳، ۴ و ۶ مشترک است و نسبت به تیپ ۲ برتری دارد، شامل آینه‌های کناری برقی مجهز به گرم کن و فلاپ همرنگ با بدنه، شیشه‌های برقی عقب، تهویه مطبوع خودکار با نمایش‌گر دیجیتال، ترمزهای دیسکی در هر چهار چرخ (البته بنا به اخبار رسیده، این مورد به تازگی از تیپ ۵های مدل ۹۸ حذف شده است)، بلندگوی درهای عقب و ۲ تیوتر در جلو و پشت سری صندلی‌های عقب با قابلیت تنظیم ارتفاع می‌شود.

لازم به ذکر است که در همه تیپ‌ها، آپشن هایی چون چراغ همراهی، اینتر فیس (کنترل سیستم صوتی از پشت فرمان)، چراغ مه شکن جلو و عقب، تنظیم ارتفاع صندلی راننده و قفل مرکزی به چشم می‌خورند. همچنین تمام تیپ‌های استاندارد ۲۰۶ با رینگ فولادی و قالپاق ۱۴٫۰ اینچی عرضه می‌شوند.

ایران خودرو در زمان خروج پژو از ایران، داخلی سازی تیپ ۵ را نسبت به تیپ‌های دیگر، در اولویت خود قرار داد. تیپ ۵های ایرانی از نیمه دوم سال ۹۱، ابتدا در فاز صفر به بازار آمدند.

تیپ ۵ فاز صفر، کیفیت ساخت به شدت پایینی داشت و بسیاری از قطعه‌های آن با رانا مشترک بود. از قطعات قرض گرفته شده از رانا می‌توان به صفحه کیلومتر، دسته راهنما و منتقل شدن بوق از روی فرمان به دسته راهنما اشاره کرد. در ادامه روند داخلی سازی تیپ ۵، فاز ۱ به بازار آمد. فاز ۱ شباهت بسیاری به تیپ ۵های امروزی دارد. به مرور با تعریف برنامه‌های ارتقای کیفیت محصول در ایران خودرو، عمده نقص‌های فنی تیپ ۵های ایرانیزه برطرف شد.

تیپ ۶

تیپ ۶ به عنوان نسخه استاندارد پژو ۲۰۶ اتوماتیک در بازار شناخته می‌شود. خودرویی که مورد پسند بسیاری از خانواده‌ها و جوانان ایرانی قرار گرفت. جعبه دنده AL۴ نصب شده بر روی این خودرو، از قابلیت تیپ ترونیک برخوردار است و دو حالت رانندگی اسپرت و برفی را نیز ارائه می‌دهد.

تیپ ۶ با وجود وزن سنگین‌تر و برخورداری از جعبه دنده ۴ سرعته، شتاب راضی کننده‌ای دارد. البته جعبه دنده AL۴ تا زمانی بی آزار است که به خرابی دچار نشود! به محض بروز اولین نقص فنی، AL۴ روی دیگر خود را نشان می‌دهد.

متأسفانه پس از خروج پژو از ایران، ایران خودرو قید تولید تیپ ۶ را برای همیشه زد. فن آوری بالای موجود در مهندسی و ساخت جعبه دنده‌های اتوماتیک، امکان داخلی سازی این تیپ را محدود می‌کرد.

اما در دوران برجام و بازگشت پژو هم، ایران خودرویی‌ها دیگر علاقه‌ای به تولید دوباره تیپ ۶ از خود نشان ندادند و این بار جعبه دنده AL۴ را تنها برای قرار دادن بر روی ۲۰۷i اتوماتیک وارد کردند. در واقع، عمر پژو ۲۰۶ اتوماتیک در ابتدای دهه ۹۰ به پایان رسید.

تیپ ۶ هنوز هم در مدل‌های کارکرده از ارزان‌ترین خودروهای اتوماتیک در بازار کشور است. هر چند خرید یک تیپ ۶ کارکرده با توجه به حساسیت سلامت جعبه دنده، احتیاط بیش‌تری نسبت به دیگر تیپ‌های پژو ۲۰۶ می‌طلبد.

از مهم‌ترین تفاوت‌های پژو ۲۰۶های ایرانی می‌توان به تغییر در سیستم برق رسانی، کامپیوتر مرکزی یا ECU، پمپ هیدرولیک فرمان، دریچه گاز و جعبه دنده اشاره کرد.

سیستم برق رسانی ۲۰۶های تولید شده تا سال ۹۱، دارای ۳ شبکه الکترونیکی مستقل برای موتور، داشبورد و ستون فرمان است، اما در ۲۰۶های ایرانیزه، این ۳ شبکه با ۱ شبکه سراسری جایگزین شده است. این موضوع سبب می‌شود امکان نصب بسیاری از آپشن‌های غیرفعال پژو بر روی ۲۰۶های ایرانیزه از بین برود.

برای یادآوری بد نیست بدانید شرکت پژو، بسیاری از آپشن‌های ۲۰۶ را برای عرضه در ایران به صورت غیرفعال درآورده بود. این اتفاق به دلیل کاهش هزینه تولید رخ داده است. از مهم‌ترین امکانات غیرفعال پژو ۲۰۶های فرانسوی می‌توان به کامپیوتر پیمایش سفر، کامپیوتر عیب یاب، کروز کنترل و محدود کننده سرعت، گرم کن صندلی‌های جلو، سنسور نور، سنسور باران، شیشه شوی چراغ‌های جلو و … اشاره داشت.

این امکانات با هزینه‌ای نه چندان زیاد و به صورت افتر مارکت بر روی پژو ۲۰۶های تولید شده تا قبل از سال ۹۱ قابل نصب هستند، زیرا وجود آن‌ها برای کامپیوتر مرکزی خودرو تعریف شده است.

اما متأسفانه در پژو ۲۰۶های ایرانیزه، هیچ کدام از آپشن‌های انحصاری پژو را نمی‌توان نصب کرد. البته ایران خودرو در زمان عرضه پژو ۲۰۶های جدید، به جبران از دست رفتن قابلیت نصب امکانات غیرفعال، تغییرات اندکی در آپشن‌های رفاهی فعال پژو ۲۰۶ اعمال کرد. از جمله آن‌ها می‌توان نمایش‌گر بزرگ‌تر با قابلیت نمایش گرافیکی وضعیت درها، کامپیوتر سفری، سنسورهای فاصله سنج عقب و قابلیت مکالمه و پخش موسیقی از طریق بلوتوث را برشمرد.

همچنین تمام پژو ۲۰۶های ایرانیزه چه در تیپ ۲ و چه تیپ ۵، با چراغ‌های عقب جدید موسوم به صادراتی عرضه می‌شوند. البته صد افسوس که این چراغ‌ها هرگز کیفیت چراغ‌های طرح قدیم پژو ۲۰۶ را ندارند و به وفور مشاهده شده است که با گذشت زمان، بر اثر تابش آفتاب دچار رنگ پریدگی شده‌اند.

پژو ۲۰۶های ایرانیزه از ECU ساخت شرکت ایرانی «کروز» بهره می‌برند. در حالی که این قطعه در مدل‌های فرانسوی از «بوش» آلمان تأمین می‌شد. پمپ هیدرولیک نیز در پژو ۲۰۶ ایرانیزه تعویض شده که فرمان پذیری این خودروی جمع و جور را نسبت به گذشته، نرم‌تر کرده است.

با توجه به نرم بودن فرمان بیش‌تر خودروهای چینی، بعید به نظر نمی‌آید که این قطعه نیز از کشور دوست و برادر، تهیه شده باشد. در نهایت، یکی دیگر از مهم‌ترین اختلاف‌های فنی پژو ۲۰۶های ۹۱ به بعد، جعبه دنده نصب شده بر روی آن‌ها است که دیگر از نوع MA۵ (معروف به آرژانتینی) نیست. ایران خودرو با تغییر در ضرایب جعبه دنده قدیمی BE۳ پژو ۴۰۵ و سمند، نسخه‌ای بهبود یافته از آن را تحت عنوان BE۴ بر روی پژو ۲۰۶های ایرانیزه قرار داد.

دریچه گاز در پژو ۲۰۶های ایرانیزه از نوع برقی به نوع سیمی تغییر پیدا کرده است. هر چند این موضوع واکنش سریع‌تر پدال گاز در پژو ۲۰۶های ایرانی را به دنبال دارد اما در عوض، امکان نصب کروز کنترل استاندرد پژو را سلب کرده است. صحبت از افت کیفیت ساخت مدل‌های ایرانی در مقایسه با فرانسوی هم که امری بدیهی و بی نیاز از توضیح محسوب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
خبرآنلاین: قیمت خودرو با رسیدن قطعات از داخل و خارج در ابتدای نیمه دوم سال متعادل می‌شود. وی ادامه داد: همین حالا نیز ثبات بازار خودرو و بهبود وضعیت نسبت به دو ماه قبل ناشی از افزایش عرضه خودرو به بازار است. وی با تاکید بر اینکه خودروسازان از افزایش قیمت خودرو در بازار هیچ منفعتی ندارند و هر چه غیر از این دروغ محض است. وی اضافه کرد: ماندن خودرو در خودروسازی‌ها نیز ناشی از کسری قطعات است که با توجه به اقدامات صورت گرفته تا پایان مهر و اوایل آبان این مشکل حل خواهد شد و در این محدوده زمانی علاوه بر تولید چهار هزار خودرو به صورت روزانه، نزدیک به ۲۰۰ هزار خودرو با تکمیل قطعات به بازار عرضه می‌شوند. لیلاز گفت: وی با تاکید بر اینکه خودروهای ناقص مانده در خودروسازی‌ها اتفاقا چند ده هزار دستگاه نیست بلکه به صدها هزار دستگاه می‌رسد، ادامه داد: از اواخر خرداد ماه عملیات اصلاح در خودروسازی‌ها آغاز شده و تمام خودروهایی که ناقص هستند، به تدریج در حال تکمیل و عرضه به بازار هستند.

ویدئو / «فیس‌اپ» تا چه اندازه امن است؟

ایسناایسنا23 ساعت قبل
استفاده از اپلیکیشن «فیس اپ» اخیرا رواج زیادی پیدا کرده است؛ برنامه‌ای که می‌تواند عکس‌ها را ویرایش کند تا جوان‌تر یا پیرتر به نظر برسید. پس از گذشت چند روز از اوج محبوبیت این برنامه، حالا نگرانی‌هایی درباره امنیت استفاده از آن ایجاد شده است. برخی گمان می‌کنند که سازندگان این برنامه می‌توانند به اطلاعات شخصی افراد به آسانی دسترسی پیدا ‌کنند. مترجم، تدوینگر و گوینده: آرام توکلی
زومیتزومیت15 ساعت قبل
براساس فهرست قرمز گونه‌های تهدیدشده‌ی اتحادیه‌ی بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) بیش از ۲۸ هزار گونه در سرتاسر جهان مورد تهدید قرار گرفته‌اند. در این به‌روزرسانی، ۱۰۵۷۳۲ گونه از درجه‌ی حداقل نگرانی (عدم خطر انقراض یا خطر انقراض کم)، تا به‌شدت در معرض خطر (خطر بسیار بالای انقراض) و انقراض (آخرین فرد گونه از بین رفته است) رتبه‌بندی شدند. برای اولین‌بار ۲۰ گونه از آسیابک‌‌های استرالیایی نیز مورد ارزیابی قرار گرفتند که ۵ گونه از آن‌ها با محدویت و تخریب زیستگاه مواجه شده‌اند. این گروه از سفره‌ماهیان که دارای گستره‌ای از استرالیا تا اطلس شرقی هستند، به‌شدت نزدیک خطر انقراض قرار دارند. تمام ۶ گونه‌ی گیتارماهی غول‌پیکر و ۹ گونه از ۱۰ گونه‌ی گوه‌ماهیان در وضعیت بحرانی ازنظر انقراض قرار دارند.
شاناشانا22 ساعت قبل
سمینار فنی تخصصی تکنولوژی WRINGING SEPARATOR با هدف معرفی و بررسی تکنولوژی‌های نوین فیلتراسیون از سوی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و یکی از شرکت‌های صاحب تکنولوژی برگزار شد. بهنام میرزایی، معاون مهندسی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در این باره توضیح داد: با توجه به وسعت دامنه کاربرد سیستم‌های فیلتراسیون در صنعت گاز، استفاده از تکنولوژی‌های جدید به منظور کاهش هزینه‌های سرمایه‌ای و جاری و ارتقای کیفیت فیلتراسیون بسیار مهم است. وی در توصیف مزیت‌های این فناوری گفت: این نوع سیستم فیلتراسیون نیازی به فیلتر مدیا ندارد و بر اساس دینامیک جریان داخلی سیالات، عمل جداسازی را انجام می‌دهد که بر این اساس راندمانی ثابت (۹۹ درصد) برای ذرات بیشتر از یک میکرون را در هر میزان از جریان و فشار گاز تامین می‌کند. گفتنی است سپراتورها (جداکننده‌ها) از تجهیزات مهم در صنعت گاز به شمار می‌آیند و در تاسیسات تقویت فشار گاز و صنایع پالایشی گاز کاربرد دارند. هم‌اکنون برای جداسازی گازهای ورودی به تاسیسات تقویت فشار گاز از دستگاه اسکرابر استفاده می‌شود که با توجه به مزایای فراوان سپراتورها می‌توان از این تجهیزات به عنوان جایگزین استفاده کرد و قابلیت جداسازی ذرات از گاز را به ابعاد یک میکرون رساند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
شرکت «هوآوی» روز سه شنبه اعلام کرد: در واکنش به اقدامات یکجانبه دولت آمریکا، قصد دارد ششصد فرصت شغلی را در این کشور حذف کند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، شرکت بزرگ مخابراتی هوآوی چین اعلام کرد به علت کاهش فعالیتش در آمریکا به دلیل تحریم‌های دولت دونالد ترامپ، ششصد فرصت شغلی را در آمریکا حذف می‌کند. براساس بیانیه شرکت هوآوی، این اخراج‌ها در شرکت تابعه تحقیق و توسعه «فیوچروی تکنولوژی» که مقر آن در تگزاس است، اتفاق خواهد افتاد. شرکت هوآوی به کارمندان چینی خود در آمریکا پیشنهاد داده است برای ادامه کارشان به چین بازگردند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در یکسال اخیر تقابل تجاری بزرگی علیه چین به راه انداخته که دامنه آن همچنان درحال گسترش است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
همچنین این شرکت از تمامی مالکان خودرو و موتور سیکلت‌ها درخواست کرد حداقل تا پایان تیرماه یک بار با کارت سوخت شخصی خود سوخت‌گیری کنند تا از صحت عملکرد کارت سوخت اطمینان حاصل شود. اما به دلیل اینکه چند سالی، کارت سوخت کنار گذاشته شد، کارت برخی از مالکان خودرو مفقود شد یا رمز آن به فراموشی سپرده شد. مالکانی که کارت سوخت آن‌ها مفقود شده باید برای صدور کارت المثنی فرایند اداری خاصی را طی کنند که برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت است. مدارک شناسایی وسیله نقلیه: کارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه یا بنچاق محضری به همراه بیمه نامه شخص ثالث معتبر. تکمیل فرم تعهدنامه در دفاتر پلیس + ۱۰، واریز مبلغ ۱۰۰ هزار ریال در دفاتر پلیس +۱۰ و اخذ رسید ثبت درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی از دیگر کارهای است که مالکان برای دریافت کارت سوخت المثنی باید انجام دهند.

نظرها

اخبار بیشتر