افتتاح چند پروژه کشاورزی و گردشگری در دماوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
افتتاح چند پروژه کشاورزی و گردشگری در دماوند

افتتاح چند پروژه کشاورزی و گردشگری در دماوند

مهرخبرگزاری مهر |
دماوند- چند پروژه کشاورزی و گردشگری با حضور معاون امور اقتصادی استاندار تهران در دماوند به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر یکشنبه و هم زمان با هفته جهاد کشاورزی و با حضور محمد امامی امین، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران، کریم ذوالفقاری رییس جهاد کشاورزی استان تهران، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه و مجید صفری فرماندار دماوند مرکز پرورش بوقلمون مولد در منطقه «گندک» دماوند به بهره برداری رسید.

رییس جهاد کشاورزی استان تهران در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: این پروژه در مساحت ۵۰ هزار مترمربع و زیربنای ۱۵۰۰ مترمربع با هزینه‌ای بالغ‌بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

اشتغال زایی برای ۸۵ نفر در پروژه مرغ گوشتی و نهالستان پایه رویشی

کریم ذوالفقاری اضافه کرد: عملیات اجرایی این پروژه در سال ۸۵ آغاز شد و اکنون زمینه اشتغال برای ۳۰ نفر را ایجاد کرده است.

وی افزود: پروژه مرغ گوشتی توان تولید ۲ هزار قطعه بوقلمون در سال را دارد.

طرح نهالستان پایش رویشی در هنرستان جهاد کشاورزی دماوند از دیگر طرح هایی بود، که ظهر یکشنبه افتتاح شد.

فرماندار دماوند در حاشیه افتتاح این پروژه در جمع خبرنگاران گفت: این پروژه با محوریت تولید انواع نهال‌های پایه رویشی فعالیت می‌کند و از سال ۹۷ آغاز شده است.

مجید صفری گفت: سطح کل این پروژه ۴۰ هزار مترمربع با ظرفیت ۳۰۰ هزار اصله و اشتغال‌زایی ۵۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم است.

وی افزود: اعتبار هزینه شده کل نهالستان پایه رویشی، ۲,۵۰۰ میلیون ریال است.

به گفته مجری طرح بخش عمده‌ای از نهال‌ها توسط باغداران کشور خریداری و بخش دیگری به کشورهای هدف از جمله ترکمنستان، ارمنستان و … صادر می‌شود.

افتتاح چند پروژه کشاورزی و گردشگری در دماوند - 12

افتتاح پروژه باغ پایه رویشی سیب درختی

پروژه باغ پایه رویشی سیب درختی در هنرستان کشاورزی دماوند از دیگر پروژه هایی بود، که امروز به بهره برداری رسید.

بر اساس این گزارش، این پروژه در سال ۱۳۹۳ در مساحت ۲۵ هزار متر مربع با هدف تامین نیاز داخل و بخشی برای صادرات آغاز شده است.

این پروژه ظرفیت تولید، ۷۰ تن در هکتار با اشتغال‌زایی برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم را دارد.

اعتبار هزینه شده تاکنون ۱,۵۰۰ میلیون ریال بوده است.

افتتاح واحد بوم گردی در آیینه ورزان

همچنین با حضور محمد امامی امین، یک واحد اقامتگاه بوم‌گردی نیز در روستای «آیینه‌ورزان» دماوند به بهره برداری رسید.

فرماندار دماوند در این مراسم گفت: این مجتمع بوم‌گردی در مساحت ۶۵۰ مترمربع با اعتبار یک میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید، که دارای ۶ واحد اقامتی است و امکان اقامت هم زمان ۳۵ نفر در آن وجود دارد.

مجید صفری افزود: با بهره‌برداری این مجتمع، برای ۹ نفر اشتغال‌زایی ایجاد شد که در فازهای بعدی در حوزه صنایع‌دستی برای ۳۵ نفر دیگر نیز اشتغال‌زایی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ تصادف مرگبار در اثر مصرف مواد مخدر!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک مرد ۳۳ ساله اوکراینی مشغول رانندگی در یکی از خیابان‌های کی‌یف بود که به دلیل مصرف مواد مخدر، هنگام رانندگی، وارد لاین مخالف شد و پس از تصادف شاخ به شاخ با خودرویی دیگر، جان باخت.
نامه‌نیورنامه‌نیور22 ساعت قبل
برادر میترا استاد امروز قبل از شروع جلسه سوم دادرسی پرونده جنایی مقتول در خصوص بزرگترین آرزوی خواهرش و میزان دارایی او توضیحاتی ارائه داد. به گزارش نامه نیوز، میترا استاد همسر محمد علی نجفی شهردار سابق تهران و وزیر آموزش و پرورش اسبق کشور هفتم خردادماه در حمام خانه خود در منطقه سعادت آباد تهران با شلیک گلوله کشته شد. محمد علی نجفی ساعاتی پس از این جنایت با معرفی خود به پلیس آگاهی تهران به قتل همسرش اعتراف کرد. نجفی حتی تاکید داشت که پیش از این درگیری خونین چندین مرتبه به میترا استاد پیشنهاد جدایی و طلاق با پرداخت تمام حق و حقوق را داده است، ولی مقتوله عنوان کرده که حاضر به جدایی نیست. مسعود استاد در مورد میزان دارایی‌هایی شخصی میترا استاد گفت: خواهرم هیچ سرمایه‌ای نداشت و هیچ سرمایه‌ای از او باقی نمانده است.
فراروفرارو21 ساعت قبل
فرارو- امیر هاشمی مقدم؛ این روز‌ها رسانه‌های ترکیه پر است از اخباری درباره هزاران گردشگر سرگردان ایرانی در آنتالیا. بر پایه گزارش رسانه‌های ترکیه و نیز سخنان برخی از آژانس‌های ایرانی، بین پنج تا شش هزار نفر ایرانی به این جشنواره رفتند. در هوای گرم و شرجی آنتالیا، گردشگران ایرانی با چمدان‌های‌شان روبروی ورودی محل جشنواره روی زمین نشسته‌اند. هرچند آن‌ها قرار بود جشنواره موسیقی برگزار کنند و نهایتا گفتند به مسافران ایرانی چادر می‌دهیم با چنین شرایطی. اما برخی از مسافران انتظار دارند که همه هزینه سفرشان باز گردانده شود.» البته به نظر نمی‌آید این سخن که گردشگران ایرانی هم مقصر بودند، چندان منطقی باشد.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، اولین نشست کار گروه ویژه بازیکنان خارجی ظهر امروز با حضور ابراهیم شکوری، حمیرا اسدی، جمشید نورشرق، احمدرضا براتی، فریبرز محمودزاده و حامد مومنی در دفتر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال برگزار شد. این کار گروه در راستای رعایت قوانین و مقررات فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا با هدف نظارت بر نحوه بکارگیری بازیکنان توسط باشگاه‌های فوتبال و رعایت صرفه و صلاح کشور و به حداقل رساندن ضرر و زیان و هزینه‌های ناشی از پرونده‌های انضباطی بین المللی تشکیل شده است. طبق اعلام سایت فدراسیون فوتبال، هدف از تشکیل این کار گروه نظارت هر چه بیشتر بر روند به کارگیری بازیکنان خارجی، ضمن رعایت مصالح ملی، توسعه هر چه بیشتر فوتبال در سطح کشور و فراهم آوردن زمینه مناسب برای حضور بهترین بازیکنان ملی و بین المللی درعرصه فوتبال کشور است.

وزش باد شدید و وقوع روان‌آب در شرق کشور

مهرمهر1 روز قبل
طبق گزارش هواشناسی در سرخس هوا از ۵۰ درجه کاهش یافته و در شمال کشور بارش باران خواهیم داشت و بارش‌های جنوب شرق کشور در حالت هشدار است و احتمال وقوع روان‌آب و برخورد صاعقه وجود دارد.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
پسر میترا استاد امروز پیراهن خود را که به هنگام روبه رو شدن با صحنه قتل مادرش به تن داشت، به دادگاه آورد. وی لحظاتی پیش برای پاسخ به سوالات قاضی در جایگاه قرار گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر