افزودن ۱۰ سالن جدید به پردیس «ملت»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. فرهنگ

افزودن ۱۰ سالن جدید به پردیس «ملت»

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |

هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه «تصویرشهر» و دبیر جشنواره «فیلم شهر» در نخستین نشست رسانه‌ای خود به تشریح برنامه‌های این موسسه و جشنواره سینمایی پرداخت.

به گزارش مهر، نشست خبری هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه «تصویر شهر» و دبیر هفتمین جشنواره بین‌المللی «فیلم شهر»، صبح امروز یکشنبه ۲۶ خرداد ماه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

هاشم میرزاخانی در ابتدای این نشست گفت: هفتمین جشنواره فیلم شهر به‌عنوان مهمترین فعالیت هنری در حوزه شهری است که از ۲۶ تا ۳۱ تیر ماه برگزار می‌شود. این جشنواره در بخش‌های مختلفی برگزار می‌شود. از بین آثار ارسال شده ۸ هیات انتخاب و داوری با ما برای انتخاب آثار همکاری کرده‌اند. ۱۲۸ اثر به بخش ملی و ۳۱ اثر از کشورهای مختلف انتخاب شده است.

وی بیان کرد: از جمله اهداف این جشنواره تشویق هنرمندان به مقوله شهر و شهروندی است. آثاری که مرتبط به تهران تولید شده است نیز در یک بخش جنبی داوری می‌شوند. در این دوره بخش ویدیویی از سینمایی جدا شده تا توجه جدی‌تری در این زمینه به فیلم‌های ویدیویی شود.

افزوده شدن بخش «سریال» به جشنواره فیلم شهر

دبیر هفتمین جشنواره «فیلم شهر» تاکید کرد: بخش سریال نیز به این دوره از جشنواره اضافه شده است و تشویق کارگردانان برای توجه به مباحث شهری در سریال‌ها از جمله برنامه‌های ما بوده است.

میرزاخانی بیان کرد: در بخش بین‌الملل کشورهای مختلفی را داشته‌ایم که سعی کردیم آثاری مرتبط با جشنواره را از بین فیلم‌های ارسال شده به دبیرخانه انتخاب کنیم.

مدیرعامل موسسه تصویر شهر ادامه داد: در اردیبهشت ماه کارگاه‌های آموزشی فیلمسازی برگزار شد که در نهایت آثاری نیز از این طریق تولید و در جشنواره نمایش داده می‌شوند.

وی تاکید کرد: «شهروند مسئول شهر سالم» شعار اصلی این دوره از جشنواره است، که امیدوارم در فرهنگسازی در این زمینه موفق عمل کنیم. متولی این جشنواره سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است و ما سعی می‌کنیم باتوجه به شرایط موجود با بودجه مناسب آن را برگزار کنیم البته تا امروز هیچ اسپانسری برای جشنواره نداریم.

مذاکره با شهرداری برای حل مشکل پارکینگ «ملت»

هاشم میرزاخانی درباره فعالیت‌های موسسه «تصویر شهر» هم گفت: این موسسه باسابقه ۱۵ ساله‌، تجربه زیادی در حوزه تولید در سینما دارد، همچنین با ۴ پردیس سینمایی که در مجموع شامل ۱۳ سالن سینما می‌شود در ناوگان سینمایی کشور حضور فعال دارد. از نظر اکران نیز باید گفت پردیس سینمایی ملت هفتمین جایگاه اکران را در تهران دارد که می‌تواند جایگاه مناسبی باشد. برای حل مشکل پارکینگ این پردیس با دیدار با شهردار تهران در تلاش هستیم این مشکل نیز برطرف شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی بیان کرد: در تلاش هستیم در حوزه اکران حرکت رو به جلو داشته باشیم، همچنین می‌خواهیم ۱۰ سالن دیگر به پردیس ملت با ۵۰۰ صندلی اضافه کنیم که امیدواریم این اتفاق قبل از جشنواره فیلم فجر به پایان رسد. بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در طبقه مثبت یک، ۴ سالن، طبقه منفی یک دو سالن و در طبقه منفی ۲، نیز دو سالن کوچک ساخته می‌شود.

میرزاخانی درباره تکمیل و نوسازی دیگر پردیس‌های سینمایی این موسسه توضیح داد: قرار است پردیس سینمایی رازی نیز با تخفیف ۵۰ درصدی در همه روزهای هفته بلیت‌فروشی داشته باشد. پردیس راگا نیز به غیر از شب‌های سه‌شنبه ساعت ۱۰ شب به بعد به صورت نیم بها فیلم اکران می‌کند.

وی بیان کرد: هنوز مشخص نیست که این پردیس در طول جشنواره فیلم فجر در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد و یا جزو سینماهای مردمی شود.

کاخ شدن «ملت» نیاز به برنامه‌ریزی ارشاد دارد

هاشم میرزاخانی در پاسخ به خبرنگار مهر درباره گسترش پردیس ملت و تبدیل شدن آن به کاخ جشنواره گفت: برنامه‌ریزی برای کاخ جشنواره شدن این پردیس نیازمند برنامه‌ریزی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و ما در کنار آن‌ها هستیم تا خدمات بیشتری ارائه کنیم و هرگونه کمکی در این زمینه ما را خوشحال می‌کند.

وی همچنین درباره سیاست تولید فیلم توسط این موسسه هم گفت: درباره تولید فیلم‌های شهری باید بگویم تولید جزو دغدغه‌های اصلی ما در این موسسه است، یک برنامه مدون در این زمینه طراحی شده و بودجه خوبی در حوزه تولید آثار سینمایی، سریال، فیلم کوتاه و مستند پیشنهاد شده است که اگر بودجه مناسب تامین شود می‌توانیم آثار خوبی را تولید کنیم.

میرزاخانی در پایان درباره حمایت از برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: در حوزه حمایت از جشنواره‌ها بودجه‌ای نداریم و ما خودمان حمایت بگیر هستیم و این موسسه ذیل یک هیات مدیره فعالیت می‌کند، در حوزه شفاف‌سازی مالی نیز مجمع باید تصمیم‌گیری نهایی کند. اگر مجمع قبول کند ما هیچ مشکلی نداریم. پیش از این حمایت ۵ میلیاردی از جشنواره فیلم فجر از سوی شهرداری تهران صورت گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: براساس فرموده حضرت علی (ع) استغفار کردن درجه علیین است و فردی که استغفار می‌کند، باید چند مرتبه را رعایت کند. محمدرضا کربلایی کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان با اشاره به فرارسیدن ماه ذی القعده و اعمال این ماه گفت: با توجه به اینکه هم اکنون ماه ذی القعده فرا رسیده می‌توان به اعمال این ماه عزیز توجه ویژه‌ای داشت. یکی از مهمترین اعمالی که مومنان در ماه ذی القعده می‌توانند انجام دهند، استغفار کردن است. وی ادامه داد: براساس فرموده حضرت علی (ع) استغفار کردن درجه علیین است و فردی که استغفار می‌کند، باید چند مرتبه را رعایت کند. کربلایی خاطرنشان کرد: به طور یقین با توجه به قرار گرفتن زمان ولادت امام رضا (ع) در ماه ذی القعده زیارت این حضرت در این ماه ثوابی چند برابر ماه‌های دیگر دارد.

فیلم | دقت و تیز گوشی حیرت‌انگیز یک رهبر ارکستر

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| روز گذشته پلیس و نیروهای متخصص پزشکی در پی آسیب‌دیدگی یکی از عوامل فیلم سینمایی «سریع و خشن ۹» به استودیو لیوسدن کمپانی برادران وارنر اعزام شدند. سخنگوی کمپانی یونیورسال که در پشت صحنه این فیلم حضور داشته است، گفت: «امروز یک آسیب‌دیدگی در سر صحنه «سریع و خشن» در استودیو لیوسدن داشتیم که مربوط به یکی از بدل‌کاران ما می‌شد. معلوم نیست که آیا در هنگام رویداد این حادثه، بازیگران اصلی این فیلم حضور داشته‌اند یا نه. فیلم‌هایی که قرار است در آینده در این استودیو ساخته شوند، شامل «گربه‌ها»، «زن شگفت‌انگیز» و «جادوگران» می‌شود. در اوایل این ماه نیز یکی از استودیوهای این کمپانی دچار آتش‌سوزی شده بود که با تلاش ۱۵ ساعته آتش‌نشان‌ها این آتش‌سوزی مهار شد.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
این جلسه به بررسی اقتصاد موسیقی و ظرفیت‌های صادرات موسیقی به دیگر نقاط دنیا اختصاص داشت. بهتر است که اول مشکلات موسیقی در داخل کشور را حل کنیم و بعد به فکر صادر کردن آن باشیم. من حلال مشکلات موسیقی ایران نیستم اما می‌توانم در بخش‌های مختلف عرصه موسیقی حمایت هایی که لازم است را داشته باشیم. ما در اینجا درباره صادرات هنر موسیقی باید صحبت کنیم. این جلسه برای مسئله صادرات موسیقی تشکیل شده است و امیدوارم با جلسات پی در پی به نتیجه برسد.
فارسفارس1 روز قبل
امام علی (ع) می‌فرمایند: «من اتخذ قول الله دلیلا، هدی الی التی هی اقوم» هرکس که سخن خدا را راهنمای خود بگیرد، به استوارترین راه‌ها هدایت می‌شود. خبرگزاری فارس- گروه قرآن و فعالیت‌های دینی: امام علی (ع) می‌فرمایند: «من اتخذ قول الله دلیلا، هدی الی التی هی اقوم» هرکس که سخن خدا را راهنمای خود بگیرد، به استوارترین راه‌ها هدایت می‌شود. (نهج‌البلاغه خطبه ۱۴۷) در ادامه تلاوت ترتیل صفحه ۹۶ قرآن شامل آیات ۱۰۶ تا ۱۱۳ سوره مبارکه نساء باصدای مرحوم محمد صدیق منشاوی تقدیم می‌شود. انتهای پیام/
برنابرنا1 روز قبل
فیلم «کپی برابر اصل» به کارگردانی عباس کیارستمی به عنوان سومین اثر برتر دهه اخیر سینما انتخاب شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ وبسایت معتبر ایندی وایر با حضور منتقدان شاخص خود از جمله آن تامسون و زک شارف دست به انتخاب صد فیلم برتر دهه اخیر سینما زد. فیلم‌های ساخته سینماگران ایرانی که در این فهرست حضور داشتند: «کپی برابر اصل» ساخته زنده یاد عباس کیارستمی در جایگاه سوم، «این یک فیلم نیست» ساخته جعفر پناهی و مجتبی میرطهماسب در جایگاه سی ام، «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی در جایگاه چهل و پنجم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

انتخاب «بوریس جانسون» به عنوان نخست‌وزیر بریتانیا

خبری14 ساعت قبل

واکنش کابل به اظهارات ترامپ درباره حذف افغانستان

خبری15 ساعت قبل

در ستایش اکران فیلم برای نابینایان و کار زیبای حبیب رضایی

خبری15 ساعت قبل

توصیه «فتاح» به رئیس جدید کمیته امداد

تسنیم41 دقیقه قبل

ستارهماهان بغدادی خرید خارجی استقلال در فاز دفاعی را لو داد متعصب استقلالی بمب خارجی و بزرگ استقلال در خط دفاعی را لو داد + عکس

ورزش ۱۱43 دقیقه قبل

با تایید تباس؛ اتلتیکو مادرید رسما از لالیگا درخواست کرده برای گریزمان کارت بازی صادر نشود!

طرفداری47 دقیقه قبل

دیابتی‌ها ورزش هوازی را جدی بگیرند

آفتاب‌نیوز49 دقیقه قبل

اروپا منتظر نتیجه ارزیابی خطرات توسعه شبکه ۵G

ایسنا49 دقیقه قبل

مهلت ترخیص خودروهای دپو شده پایان یافت

تجارت‌نیوز51 دقیقه قبل

تاوان خروج نیروهای اماراتی از یمن برای عربستان/بارسنگینی که بر دوش ریاض گذاشته می‎شود

میزان‌آنلاین51 دقیقه قبل