فعال سیاسی اصلاح‌طلب: اصلاح‌طلبان باید در درون خود پاکسازی کنند/عارف از ریاست فراکسیون امید کناره‌گیری کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
فعال سیاسی اصلاح‌طلب: اصلاح‌طلبان باید در درون خود پاکسازی کنند/عارف از ریاست فراکسیون امید کناره‌گیری کند

فعال سیاسی اصلاح‌طلب: اصلاح‌طلبان باید در درون خود پاکسازی کنند/عارف از ریاست فراکسیون امید کناره‌گیری کند

فارسخبرگزاری فارس |
عضو سابق حزب اعتماد ملی به عدم نامزدی محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید برای ریاست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس واکنش داد و گفت: ته‌مانده‌های اصلاحات هم دیگر لیدری عارف را در مجلس قبول ندارند.

مهدی آیتی عضو سابق حزب اعتماد ملی و نماینده دور ششم مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، به عدم کاندیداتوری محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید برای ریاست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس واکنش نشان داد.

*عارف برای کمیسیون آموزش نامزد نشد چون می‌دانست رای ندارد/ته‌مانده‌های اصلاحات هم دیگر لیدری وی را قبول ندارند

وی گفت: کاری که آقای عارف در عدم کاندیداتوری برای ریاست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس صورت داد کاری بسیاری عاقلانه بود؛ چراکه می‌دانست رای نمی‌آورد و ته‌مانده‌های اصلاحات هم دیگر لیدری وی را قبول ندارند.

بیشتر بخوانید:

زاهدی جایگزین عارف در ریاست کمیسیون آموزش مجلس شد

چرا اصلاحات در اوج قدرت ناامید است

خرازی: به سال 92 برگردم باز هم به «عارف» رای نمی دهم

*اصلاح‌طلبان باید در درون خود پاکسازی کنند/عارف باید از ریاست فراکسیون امید و شورای عالی اصلاح‌طلبان کناره‌گیری کند

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان این‌که محمدرضا عارف باید از ریاست فراکسیون امید و شورای عالی سیاست‌گذرای اصلاح‌طلبان کنار برود، گفت: اصلاح‌طلبان باید در درون خود پاکسازی کنند. بنابراین برای نخستین گام باید شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را منحل و اجازه دهند افراد نخبه سیاسی و حزبی سر کار بیایند تا با توجه به شایسته‌سالاری فعالیت کنند و تعارفات را کنار بگذارند.

شورای شهر تهران ضعیف‌ترین شورای شهر تاریخ تهران است؛ این شورای شهر تهران آبروی اصلاح‌طلبان را برده و هیچ کار مهم مدیریتی و عمرانی نیز در تهران صورت نداده است. بنابراین شورای شهر ضعیف‌ترین شورا در ۵ دوره اخیر است و از دل شورای عالی سیاست‌گذرای اصلاح‌طلبان نیز بیرون آمده است.

*رئیس دولت اصلاحات نباید در روند پاکسازی این جریان دخالت کند

آیتی معتقد است در این پاکسازی در درون جبهه اصلاحات، محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات نباید وارد شده و دخالت کند و باید کنار بماند. نیازی هم نیست که محمدرضا عارف دوباره بخواهد لیدری اصلاح‌طلبان را برعهده بگیرد.

*رئیس فراکسیون امید باید به دانشگاه برگردد

وی تأکید کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آقای عارف یک شخصیت علمی دانشگاهی جزو استادهای ممتاز دانشگاه بوده و هست، بنابراین به درد سیاست نمی‌خورد و باید به دانشگاه برگردد.

عضو سابق حزب اعتماد ملی در همین خصوص گفت: شکست‌های پی در پی آقای عارف را در سال‌های اخیر در سال‌های دوره اصلاحات و ریاست جمهوری آقای خاتمی جستجو کرد. امروز هر اتفاقی که سر رئیس فراکسیون امید می‌آید به دلیل حمایت‌های بی‌جای رئیس دولت اصلاحات از وی است.

عضو سابق حزب اعتماد ملی با تاکید بر این‌که جنس و روحیه آقای عارف به کار سیاسی نمی‌خورد، گفت: عارف می‌توانست استاد خوب دانشگاه و شخصیت‌های ممتاز علمی دنیا و ایران باشد، اما نمی‌تواند جبهه سیاسی اصلاح‌طلبان را فرماندهی کند.

به اعتقاد وی رئیس دولت اصلاحات همواره به شایسته‌سالاری پرداخته و بر آن تاکید داشته است اما در مورد آقای عارف نه تنها شایسته‌سالاری را ذبح کرده، بلکه ناسیونالیسم‌سالاری را حاکمیت بخشیده است. امروز آقای عارف بر فعالیت‌های سیاسی پله پله سقوط کرده است و ارزش‌های خود را از دست داده است.

آیتی اما می‌گوید که محمدرضا عارف در ۴ مسئولیت مهمی که در دولت اصلاحات از جمله معاون اولی را برعهده داشته نیز کارنامه ضعیفی را ارائه کرده، بنابراین کارنامه وی هم گویای این مطلب است که وی مدیری سیاسی نیست؛ چراکه هر فردی را بهر کاری ساخته‌اند، اما عارف را بهر سیاست نه.

*خاتمی، «عارف» را به زوربر گردن اصلاحات سوار کرده است/این اقدام با شعار شایسته‌سالاری تناقض دارد

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مورد ریاست شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان که محمدرضا عارف این سمت را برعهده دارد نیز می‌گوید: رئیس دولت اصلاحات آقای عارف را به زور بر گردن اصلاحات سوار کرده و امروز اختلافی عمیق بین شورای عالی جبهه اصلاحات که ۲۰ سال فعالیت سیاسی داشته با شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ایجاد شده است.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی ادامه داد: امروز وسعت اختلافات شورای هماهنگی و شورای عالی اصلاح طلبان حتی در استان‌ها هم وجود دارد و دو شاخه از اصلاح‌‌طلبان در استان‌ها فعال هستند. یک شاخه متمایل به شورای عالی و یک شاخه هم طرفدار شورای هماهنگی.

کاری که آقای عارف در عدم کاندیداتوری برای ریاست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس صورت داد کاری بسیاری عاقلانه بود؛ چراکه می‌دانست رای نمی‌آورد و ته‌مانده‌های اصلاحات هم دیگر لیدری وی را قبول ندارند.

عضو سابق حزب اعتماد ملی با تاکید بر این‌که هیچ یک از اهداف مدنظر اصلاح طلبان نه در مجلس و نه در شورای شهر تهران محقق نشده است، گفت: آقای عارف نه تنها نتوانسته وحدتی در جریان اصلاحات ایجاد کند، بلکه به دلیل میدان دادن به برخی افراد دامنه تفرقه‌ها در جبهه اصلاحات را نیز افزایش داده است.

آیتی با بیان این‌که محمدرضا عارف حق بزرگی به گردن حسن روحانی داشت، گفت: آقای روحانی به دلیل این‌که می‌دانست عارف توان قدرت مدیریت سیاسی و اجرایی ندارد، هیچ پست و مسئولیت مهمی به وی در دولت پیشنهاد نکرد.

عضو سابق حزب اعتماد ملی اظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زمانی که بنده مدتی عضو بنیاد امید باران بودم دیدم که برخی افراد همچون حسن رسولی از سادگی و پاکی آقای عارف سوء استفاده می‌کند. بنابراین همین افراد از رانت با سیاسی وارد شورای سیاست‌گذاری شدند در حالی‌ که نه چهره ملی بودند و نه در احزاب عضویت داشتند و بعد از آنجا به شورای شهر تهران رفتند.

*شورای شهر فعلی ضعیف‌ترین شورای شهر تاریخ تهران است/این شورای شهر از دل شورای عالی اصلاح‌طلبان بیرون آمده

اصلاح‌طلبان باید در درون خود پاکسازی کنند. بنابراین برای نخستین گام باید شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را منحل و اجازه دهند افراد نخبه سیاسی و حزبی سر کار بیایند تا با توجه به شایسته‌سالاری فعالیت کنند و تعارفات را کنار بگذارند.

آیتی با تاکید بر این‌که شورای شهر تهران ضعیف‌ترین شورای شهر تاریخ تهران است، گفت: این شورای شهر تهران آبروی اصلاح‌طلبان را برده و هیچ کار مهم مدیریتی و عمرانی نیز در تهران صورت نداده است. بنابراین شورای شهر ضعیف‌ترین شورا در ۵ دوره اخیر است و از دل شورای عالی سیاست‌گذرای اصلاح‌طلبان نیز بیرون آمده است.

*دلمان نمی‌خواست عارف به این روز بیفتد/برخی‌ها برای وی ایجاد توهم می‌کنند

وی با بیان این‌که آقای عارف ذهن سیاسی و تحلیل‌گر ندارد، خاطرنشان کرد: دلمان نمی‌خواست محمدرضا عارف به این روز بیفتد، اما می‌دانیم که برخی‌ها برای ایشان ایجاد توهم می‌کنند.

*انتقاد از عملکرد موسوی لاری در جبهه اصلاحات

وی در بخش دیگری از سخنان خود از عملکرد عبدالواحد موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات و نایب رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان انتقاد کرد و افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: آقای موسوی لاری به عنوان نماینده تام‌الاختیار رئیس دولت اصلاحات کارهایی را در تهران و استان‌ها انجام داده که باعث اختلاف شدید اصلاح‌طلبان شده و بیشتر اصلاح‌طلبان اکنون در استان‌ها و تهران دلسرد و گوشه‌نشین شده‌اند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انتهای‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/‌‌‌‌‌

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارات ظریف پس از ورود به نیویورک +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم/ ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل

هدف از حمله دیشب سرقت بود نه سوءقصد

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
سالک با اشاره به اینکه حراست و دستگاه‌های امنیتی مجلس و نیروی انتظامی با شاهدان عینی مصاحبه کرده‌اند گفت: جمع بندی‌ها حکایت از این دارد که موضوع، سرقت بوده است البته همچنان بررسی‌ها ادامه دارد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: حال راننده خوب­ و در بیمارستان امام خمینی (ره) در حال مداواست. وی در پاسخ به این سوال که آیا در این حادثه موضوع سوء قصد­ مطرح بوده عنوان کرد: ­ اگر سوء قصد بود باید خود من را هدف قرار می‌داد که خودم شربت شهادت بنوشم و این نکته قابل توجه است که سوء قصد نبوده است. سالک درباره مصاحبه دیشب یکی از همکارانش نیز که از سوء قصد به جان او صحبت کرده بود گفت: من به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم و این حادثه طبق شواهد یک سرقت بوده است. سالک در پایان از نیرو‌های نظامی و امنیتی ­ خواست در این زمینه دقت بیشتری داشته­ باشند.

آخرین گمانه‌زنی‌ها از وضعیت جسمانی آنگلا مرکل

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
این یک بیماری شایع در میان زنان است و به‌طور خاص هم در زنان هم‌سن و سال مرکل رخ می‌دهد. فقط فرد نباید راست بایستد و حرکتی نداشته باشد.» اما مساله دیگری که در اینجا مطرح می‌شود بحث حریم خصوصی است. در هر حال، به نوشته گزارشگر سی‌ان‌ان، در آلمان که قوانین حریم خصوصی بسیار سفت و سخت است، بسیاری مایلند توضیحات مرکل را بپذیرند. او می‌افزاید: «هرچند این یک مساله مربوط به حریم خصوصی باشد. در مورد مرکل، او ظاهرا در وضعیت خوبی است و هیچ چیز را (اعم از دیدارها و ملاقات‌ها) لغو نکرده است.
الفالف1 روز قبل
بواقع سیاست واشنگتن در قبال ایران پیروی از الگویی است که قبلا در قبال کشورهایی مانند کره شمالی، لیبی و عراق جواب داده است. اگر چه این الگو در برابر کشورهای دیگر جواب داده بود اما ایران توانست الگوی رفتاری همیشگی غرب را با چالش مواجه سازد. در این باره باید به مدل مواجه غرب با کشورهایی مانند عراق و لیبی اشاره کرد. در لیبی، کشورهای غربی علی الخصوص آمریکا با استفاده از تحریم اقتصادی فشار مضاعفی علیه دولت معمر قذافی وارد کردند. به عبارتی بی اثر کردن این ارتباط نقش کلیدی در مقابله با سیاست تحریمی ایالات متحده آمریکا دارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با بررسی نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها به بخش کشاورزی می‌توان به این نتیجه رسید که برآورد عددی دقیقی از میزان یارانه ارائه شده به کشاورزان وجود ندارد. علی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع جلسه امروز بررسی نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها به بخش کشاورزی و سایر عوامل تولید بود. سازمان حمایت از مصرف‌کننده، سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها مرکز پژوهش‌ها، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو گزارشاتی در این زمینه دادند. گزارش‌ها نشان می‌داد که آمار و اطلاعات دقیقی از نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها وجود ندارد. سخنگوی کمیسیون کشاورزی در پایان گفت: ما یارانه را هم در قالب ارز ۴۲۰۰ تومانی، هم یارانه‌های حامل‌های انرژی و هم معافیت‌های مالیاتی ارائه می‌کنیم و این یارانه‌ها پنهان نامیده می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر