تظاهرات سودانی‌های مقیم لندن در برابر سفارت عربستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

تظاهرات سودانی‌های مقیم لندن در برابر سفارت عربستان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
سودانی های مقیم لندن با برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز در برابر سفارتخانه های عربستان، امارات و مصر از دولت های این کشورها خواستند از دخالت در امور داخلی سودان خودداری کنند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، سودانی‌های مقیم لندن با برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز در برابر سفارتخانه‌های عربستان، امارات و مصر از دولت‌های این کشورها خواستند از دخالت در امور داخلی سودان خودداری کنند. اتحادیه سودانی‌های مقیم انگلیس با برگزاری تظاهرات در برابر سفارتخانه‌های عربستان سعودی، امارات عربی متحده و مصر خواستار توقف دخالت دولت‌های این کشورها در امور سودان شد. شرکت کنندگان در این تظاهرات بر لزوم احترام به خواست ملت سودان برای انتقال مسالمت آمیز دموکراتیک به دولت مدنی، تاکید کردند.

صدها نفر از تظاهرکنندگان سودانی با تجمع در برابر سفارت امارات، بر مخالفت با دخالت‌های خارجی در کشورشان تاکید کردند. تظاهرکنندگان، دولت‌های سه کشور عربی عربستان، امارات و مصر را عامل این دخالت‌ها دانستند. تظاهرکنندگان در تجمع خود در برابر سفارت مصر هم همین خواسته را مطرح کردند. اما بیشترین تجمع را سفارت عربستان در لندن شاهد بود. این سودانی‌ها از دولت انگلیس خواستند به خواسته‌های آنها احترام بگذارد. این تظاهرکنندگان همدستی عربستان، امارات و مصر با شورای نظامی انتقالی را برای جلوگیری از تحقق انتقال دموکراتیک و مسالمت آمیز قدرت در کشورشان را محکوم کردند.

محمد الحسن خالد سخنگوی اتحادیه سودانی‌های مقیم انگلیس به الجزیره گفت: «دولت‌های سه کشور عربی که میزبان مسئولان شورای نظامی کودتاچی بودند، از آن حمایت می‌کنند و ما این دولت‌ها را متهم می‌کنیم که با این شورا به طور مشترک، کشتار بیستم ماه رمضان را برنامه ریزی کردند.»

یک زن سودانی گفت: «ما دخالت‌های امارات، عربستان و مصر در امور سودان را رد و محکوم می‌کنیم.»

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

آمریکا در شرایط سرطان بدخیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، الهان عمر عضو مسلمان کنگره آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گفت: ترامپ تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست. وی در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: شما رئیس جمهور آمریکا را فردی اختلاف افکن که ضد اقلیت‌ها صحبت می‌کند, توصیف کرده‌اید. ما شاهد تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا هستیم. ما در تاریخ آمریکا شاهد به پا خاستن افراد زیادی بوده‌ایم. وی درباره حمایت آمریکا از عربستان و امارات گفت: پیمان ما با عربستان و امارات موضوعی غیرعقلانی است.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر