روند فرار شهرک نشینان صهیونیست افزایش یافته است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

روند فرار شهرک نشینان صهیونیست افزایش یافته است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
به سبب افزایش درگیری های نظامی بین ارتش رژیم صهیونیستی با ساکنان نوار غزه, فرار شهرک نشینان صهیونیست شدت گرفته است.
روند فرار شهرک نشینان صهیونیست افزایش یافته است - 0

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی, به سبب افزایش درگیری‌های نظامی بین ارتش رژیم صهیونیستی با ساکنان نوار غزه, فرار شهرک نشینان صهیونیست از شهرکهای اطراف غزه شدت گرفته است.برخی خانواده‌های (اسرائیلی) ساکن اطراف غزه در چند روز گذشته از محل سکونت خود فرار کرده‌اند. این اقدام به دنبال نگرانی‌ها از افزایش درگیریهای ارتش اسرائیل با فلسطینیان در مرزهای نوار غزه است, درگیریهایی که به بیش از ده بار رسیده است.

قاسم خطیب خبرنگار اسکای نیوز در قدس گزارش داد: منطقه اطراف غزه در گذشته به وقوع درگیری‌های شدید در فاصله زمانی زیاد عادت کرده بود اما در سال‌های اخیر شاهد آن هستیم که درگیری‌های تقریبا خفیف در فاصله زمانی کم صورت می‌گیرد.

در گذشته وقوع نبرد در فاصله زمانی زیاد این امکان را به ساکنان داده بود تا در این وضعیت, زندگی طبیعی داشت باشند. امروز وضع کاملا تغییر کرده و مشکلات انباشته شده است. با اینکه سه خانواده منتظر هستند تا در مقابل هر خانواده‌ای که منطقه را ترک می‌کند, در این منطقه ساکن شوند, با این حال به سبب وضع امنیتی در این منطقه (اطراف غزه) , میزان مهاجرت زیاد است.

با اینکه فضای حاکم در منطقه آرام است, نیروهای ارتش هر روز در کوچک‌ترین بخش‌های زندگی ساکنان و شهرک‌ها حضور دارند. نظام مدنی در این منطقه در برابر دیدگان نظامیان است و ارتش کنار دیوار احاطه شده با سیم‌های خار دار حضور دارد و ورودی‌ها و سامانه‌های هشدار در این منطقه مستقر است. این منطقه, بخشی از میدان جنگ به شمار می‌آید و هدف نظامی و سیاسی در آن کاملا آشکار است.

یکی از ساکنان منطقه اطراف غزه گفت: «اینکه همیشه در حالت فوق العاده زندگی و با هر بار صدای آژیر برای یافتن پناهگاه فرار کنی, موضوع خوشایندی نیست. همچنین تعطیلی درس به سبب مسائل امنیتی خوشایند نیست. اما زمانی که همکاری قوی با ارتش وجود داشته باشد, برای ادامه زندگی تلاش می‌کنیم تا مهاجرت ساکنان, پیروزی برای طرف مقابل نباشد.»

خبرنگار افزود کابینه (اسرائیل) به ساکنان این مناطق, برخی تسهیلات استثنایی مالیاتی ارائه می‌دهد و زمین‌های ویژه ساخت و ساز, رایگان در اختیار ساکنان این مناطق قرار می‌گیرد. کابینه همچنین مبلغی برای ساختن خانه‌ها به ساکنان این مناطق می‌دهد. خطوط راه آهنی که به تل آویو می‌رسد, باعث کوتاه شدن مسافت‌ها شده است. اما برخی اینجا معتقدند تا زمانی که ساکنان غزه از محاصره و فشار اسرائیل رنج می‌برند, زندگی اسرائیلی‌ها در آن سوی غزه با وجود همه تسهیلات سخت خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

فرصت‌های از دست رفته در سرزمین وحی؛

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی بیش از سیصد دستگاه اتوبوس ویژه حجاج ایرانی در نوزده خط مشخص، زائران ایرانی را در مکه مکرمه جابجا می‌کنند. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. مشاهدات خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه النبی حاکیست زائران کشورمان در شهر رسول خدا (ص) بعد از شرکت در نماز جماعت و زیارت اماکن مقدس این شهر معنوی، به مراکز خرید مختلف نیز مراجعه می‌کنند. حجاج ایرانی نیز از دیرباز خرید سوغات از دو شهر مکه و مدینه را به عنوان بخش لازمی از این سفر معنوی در نظر داشته‌اند اما چند سالی است که نگاه متفاوتی در این موضوع وارد شده است. بخش قابل توجهی از حجاج کشورمان متاثر از مشاهده آثار مثبت حمایت از کالای ایرانی بر اشتغال و معیشت فرزندان ایران زمین، نسبت به هرگونه خرید سوغات در سفر حج خودداری می‌کنند. این افراد در مصاحبه با خبرنگاران تاکید دارند که قبل از تشرف به حج، سوغات مورد نظر برای خانواده، اقوام و دوستان را از بازار شهرهای خود تهیه کرده‌اند. این اقدام دو مزیت معقول دارد که جنبه نخست آن اقتصادی و جنبه دوم آن مدیریت زمان برای زیارت و بهره معنوی بیشتر است. نرخ برابری ریال دو کشور ایران و عربستان که متاثر از نرخ دلار است، یکی از دلایل اصلی جنبه اقتصادی ماجراست. مدینه اما به علت کاهش قابل توجه تعداد هتل‌های این شهر که ناشی از تخریب بسیاری از آنها در محوطه جنوبی حرم با هدف توسعه صحن مسجد النبی (ص) صورت گرفته است، روزهای اندکی پذیرای زوار کشورهای مختلف است. به طور معمول ایرانیان حدود پنج تا شش روز در مدینه النبی (ص) توقف دارند و برای خالی شدن هتل‌ها و امکان ورود کاروان‌های بعدی، از مسجد شجره محرم شده و وارد شهر مکه می‌شوند. این توقف کوتاه در مدینه منوره نیز مزید بر علت شده که زائران فرصت بیشتری را برای حضور در حرم نبوی (ص)، گلستان بقیع و دیگر اماکن مقدس شهر پیامبر (ص) اختصاص دهند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر