بهبود وضعیت اقتصاد خانوار روستایی در خراسان رضوی دنبال می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
بهبود وضعیت اقتصاد خانوار روستایی در خراسان رضوی دنبال می‌شود

بهبود وضعیت اقتصاد خانوار روستایی در خراسان رضوی دنبال می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
مشهد- استاندار خراسان رضوی گفت: بهبود وضعیت اقتصاد خانوار روستایی و تحقق سیاست توسعه متوازن در دستورکار قرار دارد.

به گزارش خبرنگارمهر، علی رضا رزم حسینی یکشنبه شب در دیدار با آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و رییس مجلس خبرگان رهبری در حاشیه سفر ایشان به مشهد مقدس اظهار کرد: بهبود وضعیت اقتصاد خانوار روستایی و تحقق سیاست توسعه متوازن در دستورکار قرار دارد و برای دست یابی به این هدف، طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی با مشارکت معین‌های توسعه گرا و ارکان مختلف حاکمیت در استان آغاز شده است.

وی افزود: مدیریت منابع آب و خاک یکی از مهمترین برنامه‌های استان در سال‌های پیش رو خواهد بود و در این راستا طرح همیاران آب با مشارکت دانشگاه فردوسی مشهد تدوین شده است که اجرای آن می‌تواند به تعادل سازی میان منابع و مصارف آبی استان کمک کند.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: به دلیل فرسودگی ساختارهای اداری کشور، در گام نخست انقلاب اسلامی به توفیقات چشمگیری در حوزه اقتصاد خانوار به ویژه در مناطق روستایی دست پیدا نکرده‌ایم.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وی گفت: برای موفقیت در انجام فعالیت‌های توسعه گرایی در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی نیازمند همگرایی و انسجام همه ارکان حاکمیت اعم از قضایی و اجرایی هستیم که در الگوی مثلث توسعه به صورت ویژه این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین در این جلسه رییس مجلس خبرگان رهبری نیز اظهار کرد: الگوی مثلث توسعه اقتصادی سرفصل‌های بسیار خوبی دارد و امیدوارم در اجرای آن موفق باشید.

آیت الله جنتی افزود: با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی لازم به ذکر است که شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات در بعد نظارتی آمادگی دارد و مدیران دولتی هم باید در جهت اجرای قانون تلاش و برنامه ریزی کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس1 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

فرصت‌های از دست رفته در سرزمین وحی؛

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی بیش از سیصد دستگاه اتوبوس ویژه حجاج ایرانی در نوزده خط مشخص، زائران ایرانی را در مکه مکرمه جابجا می‌کنند. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. مشاهدات خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه النبی حاکیست زائران کشورمان در شهر رسول خدا (ص) بعد از شرکت در نماز جماعت و زیارت اماکن مقدس این شهر معنوی، به مراکز خرید مختلف نیز مراجعه می‌کنند. حجاج ایرانی نیز از دیرباز خرید سوغات از دو شهر مکه و مدینه را به عنوان بخش لازمی از این سفر معنوی در نظر داشته‌اند اما چند سالی است که نگاه متفاوتی در این موضوع وارد شده است. بخش قابل توجهی از حجاج کشورمان متاثر از مشاهده آثار مثبت حمایت از کالای ایرانی بر اشتغال و معیشت فرزندان ایران زمین، نسبت به هرگونه خرید سوغات در سفر حج خودداری می‌کنند. این افراد در مصاحبه با خبرنگاران تاکید دارند که قبل از تشرف به حج، سوغات مورد نظر برای خانواده، اقوام و دوستان را از بازار شهرهای خود تهیه کرده‌اند. این اقدام دو مزیت معقول دارد که جنبه نخست آن اقتصادی و جنبه دوم آن مدیریت زمان برای زیارت و بهره معنوی بیشتر است. نرخ برابری ریال دو کشور ایران و عربستان که متاثر از نرخ دلار است، یکی از دلایل اصلی جنبه اقتصادی ماجراست. مدینه اما به علت کاهش قابل توجه تعداد هتل‌های این شهر که ناشی از تخریب بسیاری از آنها در محوطه جنوبی حرم با هدف توسعه صحن مسجد النبی (ص) صورت گرفته است، روزهای اندکی پذیرای زوار کشورهای مختلف است. به طور معمول ایرانیان حدود پنج تا شش روز در مدینه النبی (ص) توقف دارند و برای خالی شدن هتل‌ها و امکان ورود کاروان‌های بعدی، از مسجد شجره محرم شده و وارد شهر مکه می‌شوند. این توقف کوتاه در مدینه منوره نیز مزید بر علت شده که زائران فرصت بیشتری را برای حضور در حرم نبوی (ص)، گلستان بقیع و دیگر اماکن مقدس شهر پیامبر (ص) اختصاص دهند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وقتی دشمن مجبور می‌شود «رو» بازی کند، یعنی قدرت جنگ نرم و هوشمند از او سلب شده است. ۳- لابد به خاطر دارید که جان ساورز (عضو سابق تیم مذاکرات هسته‌ای انگلیس) مهر ۹۴ درباره برجام و نرمالیزاسیون چه گفت. آیا از عهدشکنی و لگد زدن آمریکا و انگلیس به برجام، لزوم نرمال شدن و خلع قدرت از خود استخراج می‌شد؟! «ما همه سپاهی و پاسدار هستیم»، به شعاری ملی تبدیل شد؛ تا جایی که برخی عناصر بازیگر در پروژه نرمالیزاسیون، مجبور شدند لباس سپاه بر تن کنند و چفیه بیندازند! رهبر انقلاب اخیرا به استناد انبوه واقعیت‌ها فرمودند «زمان جنگ، به ما نه سلاح می‌دادند، نه حتی امکانات سطح پایین.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

حضور ۵ دانشگاه کشور در کنسرسیوم طراحی و ساخت ۳ ماهواره استاندارد

ایسنا1 روز قبل

دستور بازداشت ۱۱ وزیر در عراق/ حشد الشعبی بخش ویژه‌ای از نیروهای مسلح است

خبرآنلاین7 ساعت قبل

روایت «بوی باران» از لحظه‌ای که داعش پسر بچه ایرانی را از مادرش جدا کرد

خبر فوری1 روز قبل

​قوانین جدید اینستاگرام در رابطه با مسدودکردن حساب‌های متخلف

اقتصادنیوز1 روز قبل

امیر بهزادی بروجنی در بین ۱۵ اسکیت‌سوار برتر دنیا

فارس1 روز قبل

مانولاس: ناپولی را انتخاب کردم زیرا آنها تیمی نزدیک به یوونتوس هستند؛ پایان دادن به سلطه بیانکونری امکان‌پذیر است

طرفداری14 ساعت قبل

عکس- حضور غیرمنتظره ترامپ در یک مراسم عروسی

ایران‌جیب22 ساعت قبل

مزدک میرزایی چرا رفت؟ / سهم القدر صدا و سیما از مهاجرت مزدک چقدر است؟

اعتمادآنلاین17 ساعت قبل

بارسا فصل را در ژاپن با شکست شروع کرد

خبرآنلاین11 ساعت قبل

مانتو و شلوار عجیب خانم بازیگر در اکران عمومی+عکس

پارس نیوز1 روز قبل