کشف و ضبط ۱۴ کیلوگرم ماده مخدر گل در استان زنجان؛ تریاک همچنان محبوب‌ترین ماده مخدر است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
کشف و ضبط ۱۴ کیلوگرم ماده مخدر گل در استان زنجان؛ تریاک همچنان محبوب‌ترین ماده مخدر است

کشف و ضبط ۱۴ کیلوگرم ماده مخدر گل در استان زنجان؛ تریاک همچنان محبوب‌ترین ماده مخدر است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس پلیس آگاهی استان زنجان گفت: نتیجه اقدامات و تلاش های صورت گرفته این بوده است که حدود ۱۴ کیلوگرم کشفیات ماده مخدر گل حاصل شده است.

- اخبار زنجان -

سرهنگ سعید بابایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در زنجان، در خصوص علت موفقیت در کشف ماده مخدر گل اظهار داشت: تعدادی از خرده فروشان در مناطق آلوده شناسایی شدند و کشف ۱۴ کیلوگرم گل حاصل اقدامات و تلاش‌هایی بود که در این زمینه انجام شده است.

وی در ارتباط با اقدامات صورت گرفته توسط پلیس آگاهی استان زنجان بیان کرد: افرادی متخصص جهت آموزش بچه‌ها به مدارس اعزام می‌شوند همچنین اتاق مشاوره در ضلع جنوبی ستاد دایر است و آموزش‌هایی در این زمینه به افراد می‌دهد.

رئیس پلیس آگاهی استان زنجان با بیان اینکه به بهزیستی، بخشداری‌ها، علوم پزشکی و ادارات درگیر نامه ارسال شده است، افزود: طی این نامه از افراد خواسته شده است که در صورت مشاهده استعمال ماده مخدر در میان جامعه یا اعضا خانواده، افراد مذکور را به بخش مواد مخدر معرفی کنند.

بابایی با اشاره به اینکه کمپ و مراکز ترک اعتیاد در استان زنجان به خوبی مشغول کار هستند, عنوان کرد: هماهنگی و تعامل خوبی بین رده‌ها وجود دارد و تا جایی که امکان دارد تلاش‌ها برای پیشگیری از اعتیاد ادامه دارد.

وی در خصوص تعداد کمپ‌ها در استان زنجان افزود: تعداد ۱۴ تا ۱۵ کمپ ماده ۱۵ در استان زنجان دایر است و یک تبصره ماده ۱۶ وجود دارد که بیشتر مخصوص نفراتی هست که معتاد متجاهر یا طبق دستور مقام قضایی هستند به این کمپ‌ها معرفی می‌شوند.

رئیس پلیس اگاهی استان زنجان در زمینه شرح معتاد متجاهر بیان کرد: این معتادین افرادی هستند که در طی طرح‌ها دستگیر شده‌اند که وضعیت نگهداری در این کمپ‌ها بسیار خوب است.

بابایی افزود: ماده ۱۵ بیشتر افرادی هستند که خود معرف هستند یا خانواده‌ها خود آنها را به کمپ معرفی می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: در طرحی که در ایام عید اجرا شد تعداد ۱۵۰ معتاد در سطح استان زنجان دستگیر شدند.

رئیس پلیس اگاهی استان زنجان بیان کرد: با توجه به دستگیری‌های صورت گرفته در استان زنجان، مصرف ماده مخدر تریاک از میان انواع مواد مخدر از جمله ترامادول، شیشه و گل در استان زنجان بیشتر است.

بابایی در توصیه‌هایی که به خانواده‌ها می‌شود، عنوان کرد: خانواده‌ها مراقب فرزندان خود و تغییر رفتار و عادات آنها باشند.

وی در خصوص این تغییر عادات و رفتارها بیان کرد: تغییر در زمان بیدار شدن و به خواب رفتن، عدم رسیدگی به وضعیت بهداشت شخصی، از دست دادن علایق شخصی همچون تماشای فیلم، ورزش، شنا، منزوی شدن، ترک ارتباط با دوستان خوب، عدم رسیدگی به لباس پوشیدن و پنهان کاری کردن مسائل از جمله تغییر عادات فرد معتاد است.

رئیس پلیس اگاهی استان زنجان افزود: با توجه به دستگیری‌ها، شروع اعتیاد اکثریت افرادی که دستگیر شده‌اند از طریق دوستان آنها بوده است لذا خانواده تاثیر اصلی در جلوگیری از مصرف مواد مخدر دارد.

بابایی با اشاره به اینکه جاسازی مواد مخدر در جاهای مختلفی همچون خانه، زمین، وسایل سفر و خودرو اتفاق می‌افتد, افزود: جاسازی مواد مخدر یک هنر است و پیدا کردن آن یک هنر دیگر.

وی در خصوص ارتباط اعتیاد و سرقت گفت: هر زمان که معتادین متجاهر که سابقه سرقت نیز داشته‌اند، دستگیر شده‌اند، به صورت ۱۰۰ درصد از تعداد سرقت‌ها بالاخص سرقت‌های داخل خودرو کاسته شده است.

رئیس پلیس اگاهی استان زنجان افزود: هماهنگی‌هایی با تعدادی از دهیاران و بخشداری‌ها صورت گرفته و جلساتی در جهت جلوگیری از کاشت گراس و گل برگزار شد.

بابایی با اشاره به اینکه اخیرا کلاس آموزشی برای همه دهیاران و در بخشداری مرکزی شهرستان زنجان برگزار شده است، افزود: در طی این کلاس‌ها مواردی همچون نحوه شناسایی گیاه گل، معرفی محل‌های کشت گل آموزش داده شده است.

وی افزود: در کلاس‌های آموزشی به فراگیران متذکر می‌شوند که هر اطلاعاتی در زمینه این ماده مخدر گل دارند سریعا با پلیس آگاهی در میان گذارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

ویروسی که قرن‌هاست «جان» می‌گیرد + فیلم

ایسناایسنا1 روز قبل
مهم‌ترین علائم آنفلوآنزاصالحی با اشاره به مهم‌ترین علائم بیماری آنفلوآنزا، اظهار کرد: آنفلوآنزا طیفی از علائم را شامل می‌شود. طول دوره بیماری آنفلوآنزا سه تا پنج روز است و فرد باید استراحت کند. در عین حال اگر به این بیماری مبتلا شدند به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند. البته اگر بیمار دچار علائم تنفسی شده باشد، بیمار به اورژانس می‌آید و تحت مراقبت قرار می‌گیرد. اما اگر بیماری علائم تنفسی داشته و به درمان‌های خاص نیاز داشته باشد، تحت نظر قرار می‌گیرند.

درددل کریم پدر عروس نگون بخت سقزی / مرگ ۱۱ میهمان عروسی چگونه رقم خورد! + عکس

رکنارکنا23 ساعت قبل
عروس سقزی از همان شب در خانه پدرش ماندگار شده و هنوز هم باور ندارد چه بر سرشان آمده است. حالا عروس ٢٧ساله در خانه پدر غصه می‌خورد و لحظات مرگ میهمانانش را مرور می‌کند. عروس نگون بخت در خانه پدری مانده استاز همان شب دخترم به خانه ما آمد و دامادم با پای شکسته پیگیر حادثه. غیر از این نیست که مالک تالار این بلا را سر ما آورده. حالا مالک تالار فراری است.

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.

استراماچونی با استقلال فسخ کرد

مهرمهر16 ساعت قبل

فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسی

الفالف1 روز قبل
فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسیگروه ورزشی الف، ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۴۴ ۳۹۸۰۹۱۶۱۲۹سون هیونگ مین در ۱۲ ثانیه موفق شد در فاصله ۷۳ متری نسبت به دروازه برنلی ۶ بازیکن را جا بگذارد و سوپرگل بازی را به ثبت رساند.

نظرها

اخبار بیشتر