بسته‌های حمایتی صندوق نوآوری برای شرکت‌های فناور/رفع نیازهای صنایع در گرو تقویت دانش‌بنیان‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
بسته‌های حمایتی صندوق نوآوری برای شرکت‌های فناور/رفع نیازهای صنایع در گرو تقویت دانش‌بنیان‌ها

بسته‌های حمایتی صندوق نوآوری برای شرکت‌های فناور/رفع نیازهای صنایع در گرو تقویت دانش‌بنیان‌ها

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه شرکت‌ها و صنایع بزرگ کشور درصدد هستند تا نیازهای فناورانه خود را از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان مرتفع کنند، گفت: بر این اساس خدمات صدور ضمانت‌نامه و لیزینگ ما به شرکت‌های دانش‌بنیان در این راستا است.

دکتر علی وحدت در گفت‌وگو با ایسنا، موضوع بازار محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان را از حوزه‌های مهم صندوق نوآوری و شکوفایی دانست و اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۴ هزار شرکت‌بنیان در کشور تشکیل شده که بعضی از آنها بزرگ بوده و بسیار موفق عمل کردند و تعداد این نوع شرکت‌ها کم نیست.

وی ادامه داد: بر این اساس صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان نهاد مالی تخصصی و کمک‌کننده به شرکت‌های دانش‌بنیان، برنامه‌های ویژه‌ای را در سال جدید برای بازار محصولات این شرکت‌ها در دستور کار دارد و در این راستا درصدد هستیم بسته‌های مالی ویژه‌ای را تدوین و به بازارسازی این شرکت‌ها کمک کنیم.

وحدت، تدوین بسته پوشش بیمه‌ای و پوشش ریسک محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای کمک به بازار این شرکت‌ها را از جمله برنامه‌های این صندوق نام برد و یادآور شد: با تدوین این بسته‌ها، شرکت‌های دولتی و نیز صنایع و شرکت‌های بزرگ با اطمینان خاطر، از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان بهره‌مند خواهند شد و با اطمینان بیشتری محصولات این شرکت‌ها را خریداری می‌کنند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

به گفته وی این بسته‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان کمک می‌کند تا اعتماد شرکت‌های بزرگ را جلب و نیازهای آنها را رفع کنند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی به صدور انواع ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان در این صندوق اشاره کرد و گفت: صدور ضمانت‌نامه و همچنین خدمات لیزینگ این صندوق موجب خواهد شد تا شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند بخش مهمی از مسائل و چالش‌های خود را در حوزه بازارسازی مرتفع کنند.

وی با تاکید بر اینکه امروزه شرکت‌ها و صنایع بزرگ کشور به دنبال شرکت‌های دانش‌بنیان قوی هستند تا نیازهای خود را از طریق محصولات آنها مرتفع کنند، خاطر نشان کرد: بر این اساس ما در صندوق نوآوری و شکوفایی در این زمینه‌ها فعال شدیم تا نیاز این شرکت‌های بزرگ را تأمین کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حقوق ماهانه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ۱۹,۷۹ هزار یوروست. علاوه بر آن او به عنوان عضو مجلس ۵۰ درصد «هزینه‌های نمایندگی» را دریافت می‌کند و پاداش هایی نیز دریافت می‌کند. اما از دریافت سیزدهمین حقوق محروم است و هیچگونه درآمد اضافی به عنوان رئیس حزب «اتحاد دمکرات مسیحی» ندارد. درنتیجه آنطور که ژورنالیست‌ها جمعبندی کرده‌اند، دستمزد آنگلا مرکل بالغ بر ۳۳۳هزار یورو در سال است که معادل ۲۳ و نیم میلیون روبل می‌باشد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه Germania. one، در سال ۲۰۱۸ درآمد سالانه ولادیمیر پوتین ۸,۶۴۸ میلیون روبل اعلام شد در حالی که یکسال قبل از آن درآمد رئیس کشور روسیه ۱۸,۷میلیون روبل بود.

بازار ارز بدون رفتار‌های هیجانی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
بازار ارز در هفته گذشته روند نزولی داشت، افزایش عرضه و کاهش تقاضا از مهمترین دلایل افت قیمت‌ها در بازار ارز استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رفتار‌های هیجانی مردم برای خرید ارز کاهش یافته است و خیلی‌ها به این نتیجه رسیدند که بازار ارز محل مناسبی برای سرمایه گذاری نیست.

روحانی: کارمندان با پرداخت اقساط ۲۰ ساله صاحب‌خانه می‌شوند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
موجموج1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج، فرشاد مقیمی معاون صنایع وزارت صنعت در این نشست گفت: با امضای این تفاهم نامه، ۳۵ قطعه- مجموعه خودرو توسط ۳۲ قطعه ساز تولید می‌شود که با اجرایی شدن این قرارداد سالانه از خروج ۸۵ میلیون یورو از کشور جلوگیری خواهد شد. وی افزود: تا پایان سال ۵ میز تخصصی دیگر نیز در حوزه خودرو برگزار می‌شود که در آن قرارداد‌های ساخت داخل قطعات و مجموعه‌های مورد نیاز برای صنعت خودرو امضا می‌شود ضمن اینکه برای نیازمندی‌های دیگر صنایع از جمله لوازم خانگی نیز میز‌های تخصصی برای تعمیق ساخت داخل برگزار و قرارداد‌های ساخت داخل امضا می‌شود. در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل، وزیر صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و قطعه سازان حضور دارند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، آلن هورن از رؤسای دیزنی استودیوز با صدور بیانیه‌ای از همه دست‌اندرکاران مارول استودیوز و تیم والت دیزنی تشکر و از همه طرفداران این مجموعه فیلم‌ها در سراسر دنیا که با اقبال از این فیلم، رکورد تاریخ را تغییر دادند، قدردانی کرد. گفته شده روز جمعه فروش این فیلم ۲ میلیارد و ۷۸۹٫۲ میلیون دلار بود که ۵۰۰ هزار دلار کمتر از «آواتار» با فروش ۲۷۸۹٫۷ میلیون دلاری قرار داشت. این آخر هفته «انتقام‌جویان» ۲٫۸ میلیون دلار در سطح جهان فروش کرد. به این ترتیب در پایان شب «انتقام جویان» حداقل روی کاغذ و بر مبنای تعداد بلیت‌های فروخته شده از «آواتار» پیش افتاد. این فیلم با بزرگ‌ترین افتتاحیه در سطح جهانی که برابر ۱٫۲۲ میلیارد دلار بود نیز پیش‌تر نام خود را در تاریخ ثبت کرده بود که از این میان ۳۵۷٫۱ میلیون دلار آن در بازار آمریکا و ۸۶۶٫۵ میلیون دلار در بازار بین‌المللی کسب شده بود.

نظرها

اخبار بیشتر