تئاتر شهر و پارک دانشجو؛ فضای فرهنگی یا لیان‌شامپو/ نظر کاربران خبرآنلاین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اجتماعی
تئاتر شهر و پارک دانشجو؛ فضای فرهنگی یا لیان‌شامپو/ نظر کاربران خبرآنلاین

تئاتر شهر و پارک دانشجو؛ فضای فرهنگی یا لیان‌شامپو/ نظر کاربران خبرآنلاین

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
کاربران خبرآنلاین معتقدند فضای تئاتر شهر و پارک دانشجو بعد از احداث زیرگذر تبدیل به ضدفرهنگ و فضایی مشابه لیان‌شامپو شده است.

به گزارش خبرآنلاین، به‌دنبال یک تیراندازی در فضای تئاتر شهر، کاربران خبرآنلاین در یک نظر سنجی با عنوان «فضای تئاتر شهر و پارک دانشجو را فرهنگی می‌بینید؟» پاسخ دادند و نظرات خود را اعلام کردند.

گروه اول معتقد بودند این مکان فرهنگی تبدیل به فضایی برای دستفروش‌ها شده و حضور آنها در محیط تئاتر شهر و زیرگذرها ماهیت این محیط را کاملا تغییر داده است. گروه دوم معتقد بودند فضای تئاتر شهر کاملا از فضای فرهنگی خود خارج و تبدیل به ضد فرهنگ شده است. گروه سوم هم معتقد بودند نرده‌های چهارراه ولیعصر و هدایت‌کردن مردم به زیر زمین باعث این شکاف شده و این فضا را به فضایی با آسیب‌های متنوع تبدیل کرده است.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

تعدادی از نظرات کاربران را اینجا بخوانید:

گروه اول: دستفروش‌ها زیادند به نظرم تا وقتی زیرگذر متروی تئاتر شهر رو با اون همه دستفروش پر کردن و اطراف ایستگاه هم بساط انواع دستفروش‌ها پهنه، اوضاع به همین روال خواهد بود. در کل اونجا به همه چی شبیهه به جز یک فضای فرهنگی
سال‌ها مکانی فرهنگی بود چون هنرمندانی با فرهنگ در آنجا تردد داشتند اما از وقتی که هر بازیگر سینمایی پا به این مکان تئاتری گذاشت ارزش اصیلش را از دست داد؛ اما هر تیپ آدم و دستفروش‌ها در کنار یک مکان فرهنگی طبیعتا فضا را خراب کرده.
وقتی بلیط تیائر و کنسرت اینقدر گرونه و دولت حمایتی از این هنرها نمی‌کنه و یک مشت دلال بخش خصوصی رو صاحب سالن‌ها کرده خوب من دستفروشان و متکدیان شریف را ترجیح می‌دم اونجا ببینم تا دلال‌ها را. فرهنگ درستکاری ترویج می‌شه با دستفروشی حداقل دوهزار تومن می‌خوره تو هر جنس.
گروه دوم: فرهنگ یا بی‌فرهنگی؟ بله خیلی فرهنگیه. البته نه فرهنگ ایرانی، بلکه فرهنگ غربی.
بنده به عنوان یک شهرستانی هنگام سفر به تهران در محوطه پارک دانشجو و تئاتر شهر توجهم به سیگار کشیدن نوجوانان کم سن و سال، بازی‌های(دومینو-شطرنج-تخته نرد) و هیاهوی دسفروشان جلب می‌شود. قاعدتا اینها مصادیق فرهنگ نیستند.
تجربه منم همینه؛ واقعا فضاش غیرفرهنگی شده باید اونجا نمایشگاه و تئاتر خیابانی و کنسرت خیابانی اجرا شه.
گروه سوم: مقصر نرده‌ها هستند! بدترین کار نرده‌کشی هست یعنی چی؟؟؟ چرا بین مردم و ماشین‌ها فاصله انداخته‌اند و مردم را زیر زمین کرده‌اند؟
از زمانی که ورودی مترو اونجا زدن لیان شامپویی شده واسه خودش.
همه این‌ها پیامد لجبازی های قالیباف برای عبور مترو از آن محدوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا22 ساعت قبل
نخستین جلسه رسیدگی به پرونده ۱۱ نفر از کارکنان و کارشناسان وزارت صمت به اتهام اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق تخصیص سهمیه غیرقانونی مواد اولیه پتروشیمی برگزار شد. به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه قاضی مسعودی مقام اظهار کرد: این دادگاه در خصوص ۱۱ نفر از کارکنان و کارشناسان وزارت صنعت، معدن و تجارت است که به اتهام اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق تخصیص سهمیه غیرقانونی مواد اولیه پتروشیمی به میزان ۸۰ هزار تن و ارزش بیش از ۳ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال و اخذ رشوه است. در ادامه این جلسه، حسینی نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست پرونده پرداخت. نماینده دادستان اظهار کرد: این پرونده شامل پنج بخش است و متهمان پرونده ۱۱ نفر از کارکنان وزارت صمت هستند که ۷ نفر آنها از کارکنان این وزارت در استان لرستان و سه نفر دیگر از کارشناسان هستند. وی افزود: این افراد برای کارخانه‌هایی که فعالیت تولیدی نداشتند یا به حالت نیمه‌فعال بودند و یا از طریق شرکت‌های صوری که تأسیس می‌کردند، به میزان ۸۰ هزار تن مواد اولیه به ارزش بیش از ۳۲۶ میلیارد تومان دریافت کردند.

جریمه ۳۵ میلیارد ریالی شرکت پتروشیمی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وی در پرونده‌ای دیگر به کشف محموله لوازم خانگی در خودروی اسکانیا در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: بعد از ورود نیروی انتظامی و ارجاع این پرونده به تعزیرات حکومتی اهواز، تخلف محرز شناخته شد. رایگانی افزود: ۱۳۲ دستگاه ماشین لباسشویی و ۵۶ دستگاه ماکروفر، در این خودرو کشف شد که متهمان علاوه بر ضبط خودرو و همه کالای کشف شده به پرداخت ۱۳ میلیارد و ۲۵۳ میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند. وی گفت: متهمان به این رای اعتراض کردند، اما این رای در شعبه تجدید نظر تایید شد. رایگانی همچنین به جریمه ۹ و نیم میلیارد ریالی شرکت حمل و نقل بین المللی اشاره کرد و افزود: با شکایت گمرک مرز باشماق شهرستان مریوان علیه یک شرکت حمل و نقل بین المللی در مورد خارج نکردن ۴ دستگاه تانکر عراقی که از طریق شرکت مذکور وارد مرز‌های کشور شده بود، شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات شهرستان مریوان، پرونده‌ای تشکیل داد. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: این شرکت بابت قاچاق خودرو و بهای مال از دست رفته به پرداخت ۲۸ میلیارد و ۵۸۴ میلیون ریال معادل سه برابر مال از دست رفته محکوم شد و با اعتراض شرکت حمل و نقل بین المللی این پرونده در شعبه تجدید نظر بررسی و جریمه به مبلغ ۹ میلیارد و ۵۲۸ میلیون ریال اصلاح شد. رایگانی همچنین از تشکیل پرونده‌ای در تعزیرات استان تهران به سبب ثبت نکردن اطلاعات ۲ هزار و ۸۴۰ دستگاه گوشی تلفن همراه در سامانه مسافری گمرک و سامانه همتا خبر داد و گفت: در این ارتباط ۹ نفر دستگیر شدند و جریمه‌ای معادل ۱۱۲ میلیارد و ۶۴۳ میلیون ریال صادر شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
سه خودروی برقی محبوب در فرانسهدنیای اقتصاد: بنابر آمارهای منتشر شده، طی ژوئن ۲۰۱۹ در مجموع ۵هزار و ۸۴۷ دستگاه خودروی برقی در بازار فرانسه به فروش رفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد رشد ۲۵ درصدی بوده است. براساس گزارش وب‌سایت «کلین‌تکنیک»، نمودار و جداول ارائه‌ شده نشان می‌دهد که مشتریان و شهروندان فرانسوی در ماه ژوئن سال جاری تمایل زیادی به خریداری و استفاده از خودروهای ساخته شده توسط شرکت‌های خودروسازی همچون رنو فرانسه، تسلاموتورز آمریکا و نیسان ژاپن از خود نشان داده‌اند؛ به‌گونه‌ای که این خودروسازان توانسته‌اند جایگاه قابل‌قبول و رتبه‌های بالایی این جدول را به خود اختصاص دهند. بر این اساس سه خودروی برقی محبوب میان شهروندان فرانسوی طی ماه ژوئن به ترتیب رنو زوئه، مدل ۳ تسلا و نیسان لیف بوده‌اند. انگلستان، فرانسه، نروژ، آلمان، مکزیک، چین، هند و دانمارک از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند برای جلوگیری از آلودگی هوا، تولید خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی متوقف کنند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
علی رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار‌کرد: حادثه پیش آمده در منطقه خجیر برای تعدادی از دانش‌آموزان در اردوی مربوط به آموزش‌وپرورش نبود. وی افزود: این اتفاق در اردویی رخ داد که یکی دیگر از نهادها برگزار کرده بود. همچنین طبق اعلام اورژانس، پس از رسیدن نیروهای اورژانس مشخص شد که تعدادی از دانش آموزان در وسط رودخانه گرفتار شدند که با تلاش نیروهای امدادی از محل نجات پیدا کردند و خوشبختانه این حادثه مصدوم جدی در پی نداشته است. البته طبق آخرین اخبار، بالگردهای هلال احمر با کمک نیروهای آتش نشانی، دقایقی قبل دانش آموزان گرفتار در رودخانه خجیر را نجات داده و به منطقه امن منتقل کردند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
بی بی سی فارسی در آخرین نمونه از سیاست‌های خانواده ستیزانه خود در مطلبی با عنوان «آیا زنان مجرد شادتر از زنان متاهل هستند؟» سعی کرده است تا تجرد زنان را عاملی برای خوشبختی بیان کند! در حالی بی بی سی فارسی تلاش کرده نسخه تجرد زنان در غرب را برای زنان ایرانی بپیچد که چندی پیش یورونیوز اعلام کرد که طبق آخرین پژوهش‌ها ۱۴٪ جوانان اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی هستند. جام‌نیوز نوشت، طبق نتیجه پژوهش «یوروفاوند» (Eurofound) جوانان سوئد بیش از جوانان دیگر کشورهای اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند. براساس تحقیق «یوروفاوند» جنسیت علاوه بر موقعیت اقتصادی یکی از عوامل موثر بر ابتلا به افسردگی است. زنان جوان اروپایی به طور خاص بیش از مردان جوان در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

سرپل‌های گدایی تهران و کارگران کوچک و خمار/ کودکان در چنگال باندهای مافیایی (+ فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
از ۳، ۴ ماهگی برای گدایی کرایه داده می‌شوند تا وقتی که بزرگ شوند و بتوانند یک تنه گدایی کنند. باندهای مافیایی تکدی‌گری، کودکان بی‌بضاعت را به آینده‌ای تیره ‌و تار محکوم می‌کند. بعید نیست که برخی از آنان جذب باندهای سوءاستفاده از کودکان شوند و ابزاری برای کسب درامد سودجویان. حقوق کودکان آشکارا در خیابان‌های شهر نقض می‌شود و اقدام سازنده‌ای برای رفع معضلات مربوط به آنان انجام نمی‌شود. آنان در چرخه‌ای از آسیب‌های اجتماعی به دنیا می‌آیند، بزرگ می‌شوند و زندگی می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر