افتتاح فاز یک آزادراه تهران-شمال تا پایان تابستان؛ ضرورت تسریع در روند اجرای فاز ۲و۳
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
افتتاح فاز یک آزادراه تهران-شمال تا پایان تابستان؛ ضرورت تسریع در روند اجرای فاز ۲و۳

افتتاح فاز یک آزادراه تهران-شمال تا پایان تابستان؛ ضرورت تسریع در روند اجرای فاز ۲و۳

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

شادمهر کاظم‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از افتتاح فاز یک پروژه آزادراه تهران-شمال تا پایان تابستان سال جاری خبر داد و گفت: در شرایط کنونی فاز یک این پروژه بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با روند کنونی بخشی از این پروژه در ماه‌های آتی به بهره برداری می‌رسد.

کاهش حجم ترافیک آزادراه تهران-کرج و حجم ترافیک ورودی چالوس با افتتاح فاز یک آزادراه تهران-شمال

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اجرای فاز یک پروژه آزادراه تهران-شمال آثار مثبتی را در حوزه کاهش زمان سفر و کاهش مصرف سوخت خواهد داشت، به طوری که با افتتاح فاز یک، شمال تهران به منطقه سه راهی شهرستانک متصل خواهد شد که عملا بخشی از حجم ترافیک آزادراه تهران-کرج و حجم ترافیک ورودی چالوس کاهش خواهد یافت.

کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک با با افتتاح فاز یک آزادراه تهران-شمال

فاز یک آزادراه تهران-شمال به طول حدود ۳۲ کیلومتر احداث شده و باعث کاهش ۶۰ کیلومتری مسیر و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک می‌شود

وی ادامه داد: فاز یک آزادراه تهران-شمال به طول حدود ۳۲ کیلومتر احداث شده و باعث کاهش مسیر و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: البته در شرایط کنونی روند کنونی اجرای فاز دو و سه پروژه آزادراه تهران-شمال بسیار کند است و باید اقدامات لازم برای سرعت بخشی به این پروژه صورت گیرد.

اجرای کامل پروژه آزادراه تهران-شمال موجب کاهش ۶۴ کیلومتری مسیر و کاهش ۳ ساعته زمان سفر می‌شود

کاظم زاده تصریح کرد: اجرای کامل پروژه آزادراه تهران-شمال موجب کاهش ۶۴ کیلومتری مسیر و کاهش ۳ ساعته زمان سفر می‌شود، همچنین تحقق این مسئله کاهش ۶۰۰ میلیارد تومانی مصرف سوخت در سال را در پی دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدوارم بنیاد مستضعفان برنامه ریزی دقیقی را برای اجرا و تکمیل فاز دو و سه آزادراه تهران-شمال انجام دهد، تا هر چه سریع‌تر مردم بتوانند از این ظرفیت بسیار خوب برای تردد و مسافرت استفاده کنند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فراروفرارو21 ساعت قبل
فرارو- امیر هاشمی مقدم؛ این روز‌ها رسانه‌های ترکیه پر است از اخباری درباره هزاران گردشگر سرگردان ایرانی در آنتالیا. بر پایه گزارش رسانه‌های ترکیه و نیز سخنان برخی از آژانس‌های ایرانی، بین پنج تا شش هزار نفر ایرانی به این جشنواره رفتند. در هوای گرم و شرجی آنتالیا، گردشگران ایرانی با چمدان‌های‌شان روبروی ورودی محل جشنواره روی زمین نشسته‌اند. هرچند آن‌ها قرار بود جشنواره موسیقی برگزار کنند و نهایتا گفتند به مسافران ایرانی چادر می‌دهیم با چنین شرایطی. اما برخی از مسافران انتظار دارند که همه هزینه سفرشان باز گردانده شود.» البته به نظر نمی‌آید این سخن که گردشگران ایرانی هم مقصر بودند، چندان منطقی باشد.
ایبناایبنا18 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی شرکت یاس ارغوانی، شرکت مهندسی سیستم یاس ارغوانی از شرکت‌های زیرمجموعه بانک ملت موفق به اخذ مجوز پرداخت یاری شد؛ این شرکت با در اختیار داشتن ۳۸ مرکز عملیاتی و بیش از ۱۰۰۰ نفر پرسنل عملیاتی در سراسر کشور بزرگترین شبکه ارائه خدمات پرداخت و بانکداری الکترونیکی را در اختیار دارد. در سال‌های اخیر و با افزایش قابل توجه هزینه‌های ارائه خدمات در حوزه پرداخت‌های الکترونیکی حضوری، از جمله افزایش قیمت دستگاه کارتخوان، افزایش قیمت کاغذ و … و در عین حال ثابت ماندن ارزش کارمزدی فشار مضاعفی بر صنعت پرداخت وارد شده است. پس در این شرایط و در قحطی نوآوری صنعت پرداخت ارائه راهکارهای پرداخت مستقل از تجهیزات پرهزینه می‌تواند اثر شگرفی در به حرکت درآوردن پیکره لخت و خسته پرداخت الکترونیکی کشور داشته باشد. در این میان شرکت مهندسی سیستم یاس ارغوانی به عنوان بازوی اجرائی بانک ملت و شرکت به پرداخت ملت در توسعه ابزارهای پرداخت و بانکداری الکترونیکی حضوری، با اخذ مجوز پرداخت یاری قصد دارد تا سبد محصولات بانک ملت در حوزه پرداخت الکترونیکی را تکمیل کرده و با ارائه‌ی راهکارهای نوآورانه، کم هزینه و فراگیر تحولی در صنعت پرداخت کشور ایجاد کند. این شرکت با تکیه بر شبکه عملیاتی گسترده در سطح کشور، تسلط بر راهکارهای پرداخت روز دنیا و شناختی که از نیازمندی اصناف طی سال‌های طولانی کسب نموده است به زودی از محصول پرداخت یاری خود رونمایی خواهد کرد.
موجموج23 ساعت قبل
وی در ادامه افزود: با تصویب ماده ۴ این لایحه سرمایه گذاری در ایجاد و بهره برداری از تاسیسات تبدیل پسماند به انرژی معاف از پرداخت مالیات شدند. قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها تصریح کرد: همچنین بر اساس مصوبه مجلس قرارداد‌های خرید تضمینی برق از تاسیسات تبدیل پسماند به انرژی و عوارض مندرج در ماده ۲ این قانون نیز شامل این معافیت‌ها شد. سامانی با بیان اینکه اهتمام دولت و مجلس در رفع معضل پسماند جدی است تاکید کرد: امیدواریم با همکاری دولت و مجلس با تصویب این لایحه بتوان اقدامات ارزشمندی در مدیریت پسماند کشور انجام داد. وی یادآور شد: با تصویب ماده ۵ این لایحه به منظور کمک به اجرای دقیق فرآیند اصولی مدیریت پسماند، کلیه فعالیت‌های مرتبط با مدیریت اجرایی پسماند شامل تفکیک از مبدأ، جمع آوری، پردازش، بازیافت، تولید انرژی و دفع، از مالیات مستقیم با نرخ صفر درصد برخوردار شدند. قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها تاکید کرد: با تصویب این مواد، مشوقهاى قابل توجهى براى سرمایه گذاران در این حوزه ایجاد شده است و سرمایه گذارى در موضوع تبدیل پسماند به انرژى به یکى از پربازده‌ترین فعالیت‌ها تبدیل خواهد شد.

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، این وزارتخانه ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه‌ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد. صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات، مراجعه مستقیم به طعمه‌ها در حاشیه همایش‌های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌های سرویس اطلاعاتی امریکا برای جذب جاسوسان بوده است. سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزار‌های مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچکدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند. اکنون با تبادل سرنخ‌های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره‌ای در انتظار امریکاست. همچنین سوءاستفاده عناصر سیا از برخی کشور‌های اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس‌های اطلاعاتی این کشور‌ها انجام می‌شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور بر عهده این کشور‌ها خواهد بود.
خانه ملتخانه ملت23 ساعت قبل
در حوزه اشتغال‌زایی، کنترل آب‌های مرزی و اعتبارات مربوط به جلوگیری از خروج آب‌های مرزی اقدامات موثری انجام دادیمحل مشکل کوله‌بران در فراکسیون مرزنشیناننماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس افزود: تلاش‌هایی برای مسائل و مشکلات کوله‌بران در کمیسیون تلفیق برای کاهش عوارض خروجی خروج مرزنشینان، تلاش برای افزایش اعتبار مناطق مرزی در حوزه‌های عمرانی و اختصاص بودجه بیشتری به شهرهای مرزی تنها بخشی از فعالیت‌های فراکسیون مرزنشینان بوده است. رئیس فراکسسیون مرزنشینان ادامه داد: واقعیت امر این است که به دلیل تعدد فراکسیون‌ها و به دلیل اینکه امکانات اولیه یعنی یک دفتر در اختیار فراکسیون قرار دارد و پرسنل کافی و نیرو برای فعالیت‌های فراکسیون نداریم تا مثل فراکسیون‌های سیاسی، کار فراکسیونی را دنبال کنیم، بنابراین شاید خیلی فعالیت‌های ما به چشم نیامده است. این نماینده مردم در مجلس دهم با ابراز امیدواری از اینکه اعتبار مهار آب‌های مرزی را مطالعه و پیگیری خواهیم کرد، افزود: باید ببینیم که در چه استان‌هایی خوب استفاده شده و در چه استان‌هایی استفاده نشده و دلایل عدم استفاده چه بوده و چرا آب‌های مرزی از کشور خارج می‌شود و باید چه کاری انجام داد. رئیس فراکسسیون مرزنشینان تصریح کرد: در حوزه اشتغال‌زایی، کنترل آب‌های مرزی و اعتبارات مربوط به جلوگیری از خروج آب‌های مرزی اقدامات موثری انجام دادیم و نشست‌هایی با مسئولان مرز در وزارت کشور و وزارت کار داشتیم که بسیار موثر بوده است اما می‌توانیم موفق‌تر عمل کنیم. فراکسیون ما از تمام جناح‌ها است و هرگز نگاه جناحی نداشتیم و مناطق مرزی را پوشش دادیم اما لطف لازم را در حق ما نداشتند و طی این چند ماه باقیمانده بر روی خروج آب‌های مرزی و اعتبارات مصرفی آن متمرکز هستیم. /پایان پیا
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
ایرنا نوشت: جرمی هانت این اظهارات را پس از پایان سومین نشست اضطراری دولت موسوم به کمیته کبری بیان داشت. مقام‌های انگلیس به تازگی ادعا کرده‌اند کشتی یادشده در آب‌های سرزمینی کشور عمان توقیف شده است. با این حال دولت عمان تاکنون این ادعا را تأیید نکرده و دو طرف را به خویشتن داری دعوت کرده است. وی افزود: انگلیسی‌ها وقتی کشتی ایرانی را متوقف می‌کنند و رفتار خصمانه از خودشان نشان می‌دهند نباید انتظار داشته باشند که ما واکنشی نشان ندهیم؛ البته ما تا به حال در تنگه هرمز بر اساس حسن نیت، اغماض می‌کردیم. وقتی آنها به صورت غیرقانونی در جبل الطارق نفتکش حامل نفت ایران را توقیف می‌کنند که حتی اسپانیایی‌ها معتقدند در خاک آنها این کار را غیردوستانه و خصمانه انجام داده‌اند، ما هم ملزم به اغماض نیستیم.

نظرها

اخبار بیشتر