کانون وکلا یا پیاده‌نظام دشمنان ایران؟!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
کانون وکلا یا پیاده‌نظام دشمنان ایران؟!

کانون وکلا یا پیاده‌نظام دشمنان ایران؟!

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
این اولین باری نیست که اعضای کانون وکلای دادگستری علناً با دشمنان درجه یک نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران جلسه می‌گذارند. به اسم استقلال، سیاسی‌ترین کار‌ها را درون خاک کشورمان آن هم علیه کشورمان و امنیت ملت ایران انجام می‌دهند و کسی هم جلودارشان نیست

- اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، این اولین باری نیست که اعضای کانون وکلای دادگستری عملا و علنا با دشمنان درجه یک نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران جلسه می‌گذارند. به اسم استقلال، سیاسی‌ترین کار‌های ممکن را درون خاک کشورمان آن هم علیه کشورمان و امنیت ملت ایران انجام می‌دهند و کسی هم جلودارشان نیست! تا اندکی نقد می‌شوند و گاهی ترمز برخی تندروی‌هایشان را می‌کشند، هوار راه می‌اندازند که به استقلال کانون وکلا خدشه وارد نکنید، ما را رها کنید! در آخرین اقدام ضدامنیت ملی و ضدمنافع جمهوری اسلامی، کانون وکلای دادگستری مرکز، عمدا یا سهوا زمینه‌چینی‌هایی ساختاری کرد تا منافقین پاریسی را به دفاع از مجرمان ایرانی بشوراند. در روز‌هایی که چپ و راست داخلی در حال بهره‌برداری هر چه بیشتر از سفر شینزو آبه به ایران بودند، کانون وکلای دادگستری مرکز به صورت نرم و مرموزانه، از روی عمد یا غیرعمد، در حال به خط‌کردن منافقین علیه منافع ایرانیان بود. جلسات اعضای کانون وکلای مرکز با مسئولان رده بالای سفارت فرانسه در ایران در حالی رقم خورد که چند روز پس از آن و درست در روزی که آبه در ایران به سر می‌برد، جمعی از منافقین به بهانه حمایت از نسرین ستوده، مجرم و محبوس امنیتی مقابل سفارت ایران در فرانسه تجمع کردند و لشکر رسانه‌ای‌شان هم پس از آن به خط شدند تا این تجمع حقیر را باد کنند. واقعا چرا کانون وکلای مرکز باید با سفارت فرانسه در ایران جلسه بگذارد؟ مگر کانون وکلا یک نهاد صنفی – حقوقی نیست که وظیفه اول و آخرش کمک به تحقق عدالت در دادگاه‌ها و ستاندن حق مظلوم از ظالم باشد؟ مگر دست فرانسه به خون چندین هزار ایرانی آلوده نیست، مگر پاریس میزبان منافقان نیست؟ چه ضرورتی اقتضاکرده که اعضای کانون وکلا با سفارت فرانسه در ایران جلسه بگذارند و چرا محتوای این جلسات و علت ضرورتش منتشر نمی‌شود؟ واقعا چرا نهاد‌های ناظر نسبت به این حجم از قانون‌شکنی و اپوزیسیون‌گری این همه تسامح به خرج می‌دهند؟

همزمان با دیدار حساس نخست‌وزیر ژاپن با مقامات ایرانی، ضدانقلاب با حمایت کانون وکلای فرانسه اقدام به برگزاری تجمعی به بهانه حمایت از یک مجرم امنیتی (نسرین ستوده) مقابل سفارت کشورمان در فرانسه کرد؛ تجمعی که به گفته منابع خارجی بیش از ۹۰ درصد شرکت‌کنندگان در آن غیرایرانی بودند.

جلسه مرموز

این اتفاق در حالی است که چند روز پیش مسئولان سفارت فرانسه در ایران از جمله فیلیپ تی‌بو سفیر فرانسه در ایران، با رئیس و اعضای هیئت‌مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز دیدار داشته است. عکس‌هایی از این دیدار در فضای مجازی منتشر شده است. با توجه به اتفاقات مقابل سفارت ایران در فرانسه، آن هم درست پس از دیدار مقامات سفارت فرانسه در ایران با اعضای کانون وکلا، سؤالات و ابهامات فراوانی پدید آمد و تا لحظه تنظیم این گزارش کانون وکلا هیچ موضع‌گیری در قبال محتوای جلسه و مذاکرات شبهه‌برانگیز با مقامات فرانسوی نداشته است.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

طبق آنچه در وبگاه کانون وکلای دادگستری مرکز در نقل این جلسه آمده است: عیسی امینی، رئیس کانون وکلای مرکز به همراه برخی از اعضای هیئت‌مدیره با فیلیپ تیه‌بو سفیر فرانسه و رایزن و مشاور حقوقی آن سفارتخانه در محل کانون وکلا دیدار و گفت‌وگو کردند.

دخالت کانون وکلا در آموزش عالی به پشتوانه دشمنان نظام!

در توضیح بیشتر این جلسه آمده است که «در این دیدار بر اصول راه‌های تقویت همکاری بین کانون وکلای دادگستری مرکز با دانشگاه‌ها و کانون‌های وکلای کشور فرانسه با رویکرد علمی- حرفه‌ای تأکید و مقرر شد، به زودی تفاهمنامه‌ای بین این کانون و سفارت فرانسه در خصوص گسترش روابط علمی - صنفی منعقد شود. طرفین در این جلسه، نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان و بر استمرار گفت‌وگو‌ها تأکید کردند.» اساسا کسی نیست که از کانون وکلا بپرسد کجای وظایف شما دخالت در امور دانشگاه‌هاست آن هم با پشتوانه دشمنان ملت ایران؟! ‌ای کاش نهاد‌های نظارتی از این همه تسامح نسبت به این نهاد به اصطلاح صنفی که تخلفات عدیده سیاسی و اقتصادی دارد، درگذرند.

این قصه سر دراز دارد

پیش از این نیز شهردار پاریس، در حساب توئیتر خود از مجرمان امنیتی ایران اعلام حمایت کرد و از همگان خواسته بود، نامه کانون وکلا در پشتیبانی از وی را امضا کنند. علاوه بر شهردار پاریس، شماری از چهره‌های سیاسی و اجرایی فرانسه از جمله مانوئل والس، نخست‌وزیر سابق از نامه درخواست آزادی نسرین ستوده حمایت کرده بودند. ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در اظهاراتی گفته بود، از هیچ اقدامی برای آزادی این مجرم امنیتی کوتاهی نمی‌کند.

این در حالی است که در اواخر فروردین امسال نیز شماری از وکلای دادگستری میلان مقابل کنسولگری ایران در این شهر تجمع کردند. یک وکیل کانون مرکز، از وکلای دادگستری در رابطه با این تجمع حتی به اظهارنظر پرداخته و ضمن دفاع از این نوع تجمع برای حمایت از یک مجرم امنیتی، چنین اقدامی را برای وکلا یک وظیفه معرفی کرده بود و ادعا داشت: هرجا این اتفاق بیفتد، باید مداخله کنند و تظاهرات راه بیندازند!

دعوت به شورش خیابانی اولین و آخرین اقدام کانون سیاسی وکلا نیست. مصاحبه‌های متعدد با رسانه‌های معاند، اقدامات خلاف امنیت و مصلحت ایرانیان و تخلفات مالی این نهاد گفتنی‌های دیگری را هم دارد.

منبع: روزنامه جوان

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین فیلم از حادثه تیراندازی در ماشین نماینده مجلس اصفهان

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش اختصاصی رکنا، راننده وی نیز در خیابان دانشگاه، تقاطع خیابان لبافی‌نژاد منتظر اتمام ضبط برنامه بودند تا پس از آن به همراه نماینده مردم اصفهان به دفتر کار مراجعت کنند. حدودا ۱۵ دقیقه از توقف خودرو کنار خیابان گذشته و راننده داخل خودرو مشغول کار با تلفن‌همراه بود که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین حدودا ۱۷ تا ۱۸ ساله نزدیک این خودرو شدند. نفر ترک‌نشین ضمن پیاده شدن از موتورسیکلت ظاهرا به قصد سرقت نزدیک خودرو شد که راننده متوجه موضوع شده و به دنبال آنها دوید. راننده حین حرکت به سمت سارقان، با مسلح کردن اسلحه یک تیر هوایی شلیک کرد. در نهایت حین قراردادن اسلحه داخل غلاف، با توجه به مسلح بودن اسلحه یک تیر شلیک شده و به پای راست این فرد اصابت کرد که وی بر اثر این حادثه مجروح شد.

واکنش عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به صحبت‌های ظریف

الفالف1 روز قبل
واکنش عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به صحبت‌های ظریفگروه ویدئو الف، ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۲۲ ۳۹۸۰۴۲۴۰۵۸محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان شب گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد اگر به چهار سال قبل بازگردیم باز هم برجام را امضا می‌کنم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
شبکه العربیه خبری را از جنازه صدام حسین دیکتاتور سرنگون شده عراق منتشر کرد که بار دیگر گمانه زنی‌ها در خصوص جنازه وی را افزایش داد. این شبکه سعودی به گفته خود به نقل از منابع نزدیک به خانواده صدام حسین بدون ارائه هیچ سند و مدرکی مدعی شد که آنها با علم به امکان نبش قبر و انفجار قبر صدام توسط نیروهای حشد الشعبی شبانه قبل از ورود نیروهای حشد به روستای العوجه (محل دفن صدام) جنازه وی و دو فرزندش عدی و قصی را به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند. کارشناسان در پاسخ به این خبر گفته‌اند این ادعاهای بی پایه واساس به هیچ وجه واقعیت ندارد و «منبع نزدیک به خانواده صدام» نمی‌تواند منبع موثقی به شمار بیاید، رسانه‌های سعودی همواره با انتشار خبرهایی از این دست سعی در ایجاد تفرقه و فتنه بین فرزندان ملت عراق را دارند. آنها در ادامه این خبرها را تلاشی ناکام از سوی نظام وهابی عربستان مرتبط با گروههای تروریستی در جهت احیای صدام و نظام سرنگون شده حزب بعث در عراق توصیف کرده و حشد الشعبی که برای نجات عراق از همه چیز خود مایه گذاشت را هدف اصلی این فتنه انگیزی‌ها دانستند. در همین راستا عمار الجبوری استاندار استان صلاح الدین عراق در کنفرانس خبری از برگزاری نشستی امنیتی با حضور سران ارشد نیروهای نظامی و امنیتی از جمله ابومهدی المهندس نائب رئیس حشد الشعبی با هدف تسریع عملیات بازگشت آوارگاه به منازل خود خبر داد.

فرانسه به دنبال چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حدودا یک هفته پیش بود که همزمان با گام دوم ایران در کاهش تعهدات برجامی، فرانسه آخرین برگ از اقدامات خود را هم رو کرد و امانوئل بون مشاور مکرون رئیس جمهوری فرانسه در سفری ۲ روزه به تهران آمد. اما این همه ماجرا نبود این پیغام ظاهرا بخش دومی هم دارد. در سناریوی جدید نقش فرانسه قابل تامل است. دو گام اول ایران در کاهش تعهدات به علت بی عملی اروپا، اروپایی‌ها و امریکایی‌ها را به شدت نگران کرده، زیرا ادامه کاهش تعهدات قطعا زمین بازی را به نفع ایران تغییر خواهد داد و ابتکار عمل به دست ایران خواهد افتاد. ایران بار‌ها اعلام کرده دیگر بازی قبلی به پایان رسیده و اگر بی عملی و وعده و وعید‌های پوچ اروپایی‌ها ادامه یابد و آمریکا هم تحریم‌های بانکی و نفتی را لغو نکند، ایران، گام به گام به سمت شرایط قبل از برجام خواهد رفت.

دستگیری سارق زن منازل+فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- توضیحات رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، توضیحات سرهنگ احمد ناصری رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد را در مورد دستگیری و شیوه فعالیت فردی که در پوشش کار در منزل به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت می‌کرد را می‌توانید ببینید: انتهای پیام/

فیلم/ ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر