سلحشوری: امروز هر کس آمر به حجاب شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اجتماعی

سلحشوری: امروز هر کس آمر به حجاب شده است

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
یک نماینده مجلس از وضعیت فعلی برخورد با حجاب در جامعه انتقاد کرد.

وب سایت خبر فوری: یک نماینده مجلس از وضعیت فعلی برخورد با حجاب در جامعه انتقاد کرد.

پروانه سلحشوری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ما در کمیسیون فرهنگی دو طیف اصلاح‌‌طلب و اصولگرا داریم که از نظر تعداد با یکدیگر مساوی هستیم. این در حالی است که بسیاری از همکاران در کمیسیون بشدت با برخوردهایی از این دست موافق هستند و من به همین خاطر هفته پیش و قبل از آنکه شاهد برخورد در گیلان باشیم، در کمیسیون تذکر دادم که این فضا بشدت به ضرر وضع فعلی است.

وی تصریح کرد: برخوردهایی از این دست عامل ایجاد فضایی دوقطبی خواهد شد؛ فضایی که در حال حاضر در وضع خطرناک قرار دارد.

این نماینده مجلس ادامه داد: در حال حاضر جامعه ما جامعه‌ای نرمال نیست و من نام جامعه ملتهب را بر آن گذاشته‌ام؛ حالا در شرایط التهاب می‌بینیم عده‌ای به عناوین مختلف کارهایی می‌کنند که این التهاب چند برابر شود. آن وقت چطور می‌شود این وضع را کنترل کرد؟ شدت خشونت هر روز در حال افزایش است و باید از این وضع ترسید.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

این عضو کمیسیون فرهنگی توضیح داد: پیش از این با گزینه‌ای به نام گشت ارشاد مواجه بودیم که هر چند درعمل نتوانست نتیجه درستی به دست بدهد اما درنهایت تعریف مشخصی داشت؛ اما در حال حاضر می‌بینیم هر کس می‌تواند آمر به معروف شود و چطور چنین چیزی ممکن است؟

وی تصریح کرد: اگر پیش از این حس عمومی عده‌ای به بحث حجاب عدم علاقه بود، در حال حاضر شاهدیم که این حس در حال تبدیل‌شدن به گریز است. پیش از این در مواجهه گشت ارشاد هم دیدیم که این‌طور جواب نمی‌دهد و در عین حال هنوز جایگزین درستی برای آن تعیین نشده است.» به گفته او باید هر چه زودتر تلاش شود تا راهی برای برون‌رفت از این چالش به وجود بیاید تا شاید بتوان مقابل بی‌نظمی‌ها و خشونت‌های فعلی را گرفت. باید به این نتیجه برسیم که چنین برخوردهایی جواب نمی‌دهد و فقط باعث می‌شود حال مردم هر روز بدتر از روزهای قبل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وزش باد شدید و وقوع روان‌آب در شرق کشور

مهرمهر1 روز قبل
طبق گزارش هواشناسی در سرخس هوا از ۵۰ درجه کاهش یافته و در شمال کشور بارش باران خواهیم داشت و بارش‌های جنوب شرق کشور در حالت هشدار است و احتمال وقوع روان‌آب و برخورد صاعقه وجود دارد.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
پسر میترا استاد امروز پیراهن خود را که به هنگام روبه رو شدن با صحنه قتل مادرش به تن داشت، به دادگاه آورد. وی لحظاتی پیش برای پاسخ به سوالات قاضی در جایگاه قرار گرفت.

کولر آبی، قاتل آب شرب/ چه کنیم که مصرف کولرهای آبی را پایین بیاوریم؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن حسینی ما در ایران با بحران جدی آب مواجه هستیم. سیل فروردین تاثیری بر ذخایر آب ما نداشته و ما همچنان با کم‌آبی دست‌ و پنجه نرم می‌کنیم. در این میان تابستان شرایط بدتر می‌شود و با آمدن کولر‌های آبی به مدار مصرف، ضرف سه ماه، ‌ دو برابر سد کرج آب مصرف می‌کنیم.
مهرمهر22 ساعت قبل
وحید قبادی دانا در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اشتغال مددجویان گفت: در سال جاری اعتبارات اشتغال مددجویان تحت پوشش سازمان افزایش یافته است بطوریکه ۱,۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام قرض الحسنه به معلولان اختصاص پیدا کرده است. وی با اشاره به اینکه وام با کارمزد ۴ درصد به برای اشتغال مددجویان نیازمند شغل تعلق میگیرد، گفت: مددجویان میتوانند این تسهیلات را در بازده ۵ ساله پرداخت کنند. رئیس سازمان بهزیستی تاکید کرد: برای اشتغال به کار مددجویان تسهیلات تشویقی نیز برای کارفرمایان در نظر گرفته شده به طوریکه در ازای اشتغال به کار یک فرد معلول به کارفرما وام بابهره پایین تعلق میگیرد. وی ادامه داد: همچنین معافیت از پرداخت حق بیمه نیز یکی دیگر از تسهیلات تشویقی است که برای کارفرمایان در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۵۸ هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، گفت: سازمان بهزیستی در بخش‌های مختلفی مانند توانبخشی، اشتغال، مسکن، شهریه دانشگاه، توانمند سازی و… خدماتی را به معلولان ارائه می‌کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
چند تن از دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر گزارش دادند درختان این دانشگاه قطع شده‌اند اما روابط عمومی دانشگاه در پی پیگیری ایسنا پاسخ داده، دانشگاه تنها اقدام به هرس درختان کنوکارپوس کرده است. تعدادی از دانشجویان این دانشگاه با اعتراض به شیوه هرس درختان به ایسنا گفته‌اند "دلخوشی دانشجویان به این درختان و سایه‌های پر و پیمان آن بود در حالی که الان چیزی از سایه و سرسبزی آن باقی نگذاشته‌اند. وی در پاسخ به خبر قطع درختان و تصاویر این اقدام گفت: قطع درختان انجام نشده است، بلکه فقط کنوکارپوس‎ها را در ارتفاع ۴ متر هرس می‌کنند. مدیر روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس با بیان اینکه هرس درختان جزیی از برنامه‌های خدمات دانشگاه است که به طور معمول انجام می‌شود، توضیح داد: ارتفاع این درختان بین ده تا سی متر بوده و چوب‌ها نیز مربوط به شاخه‌های اضافی است. نکیسا در خصوص نحوه هرس درختان دانشگاه ادامه داد: این کار به یک شرکت از بیرون دانشگاه سپرده شده است و کارکنان خدمات دانشگاه متولی آن نبوده‌اند.

هوای شمال خنک می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
محمد اصغری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در جنوب شرق سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، استان فارس و جنوب شرق استهبان در بعد از ظهر شاهد رگبار سیل آسا خواهیم بود که مردم از نزدیکی به رودخانه در آن مناطق خودداری کنند. وی گفت: در زاگرس مرکزی ارتفاعات لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد نیز شاهد رگبار‌های خفیف‌تر خواهیم بود. اصغری افزود: پیش بینی می‌شود در شرق کشور هم وزش باد و گردو خاک را داشته باشیم. کارشناس هواشناسی گفت: در اصفهان، سمنان، استان مرکزی، قم و جنوب تهران شاهد غبار خواهیم بود و در آخر هفته نیز در شمال آذربایجان غربی و شرقی رگبار‌های سیل آسا داریم.

نظرها

اخبار بیشتر