آغاز جمع آوری پل گیشا از اول تیر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

آغاز جمع آوری پل گیشا از اول تیر

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
معاون ترافیکی راهور تهران: جمع آوری پل گیشا از اول تیر آغاز و محدودیت‌های ترافیکی در اطراف آن اعمال می‌شود.
آغاز جمع آوری پل گیشا از اول تیر - 0

سرهنگ رضایی­ در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ وسیما درباره محدودیت های­­ پل گیشا گفت: رانندگانی که از روی پل گیشا در جهت شرق به غرب و بالعکس تردد می‌کنند، بایستی از دوربرگردان‌های بزرگراه شهید چمران و سایر محور‌های جایگزین این پل به ویژه بزرگراه شهید حکیم استفاده کنند.

وی افزود: با اغاز جمع آوری پل گیشا، سنگینی بار محور‌های منتهی به این پل، بدیهی خودهد بود و به شهروندان عزیزی که قصد سفر به این محدوده را خواهند داشت، توصیه می‌شود برنامه ریزی لازم را برای سفر خود داشته باشند و با صبر و حوصله رانندگی کنند.

سرهنگ رضایی گفت: پیش بینی ما افزایش مشکلات ترافیکی این مقطع به ویژه با اغاز فصل بازگشایی مدارس است که بایستی برای آن زمان نیز تمهیدات ویژه‌تری برای جذب بموقع بارترافیکی دیده شود.

معاون ترافیکی افزود: محدودیت‌های طرح عمرانی پل گیشا در هر دو مسیر جنوب به شمال بزرگراه شیخ فضل اله، ورودی به جلال آل احمد­ و دسترسی شمال به جنوب بزرگراه شهید چمران به حکیم شرق است.

سرهنگ رضایی ادامه داد: همسطح سازی و فعال کردن محور تندرو و کندرو بزرگراه شهید چمران - زیر پل گیشا- در هر دو مسیر رفت و برگشت به منظور عبور حجم بیشتری از خودروها­ در روز‌های اولیه جمع آوری عرشه پل و جذب بهتر بار ترافیکی از اقدامات روان سازی است.

وی افزود: گاردیل‌های خط ویژه در مقاطع ذیل جمع آوری می‌شود:

- مسیر شمال به جنوب بزرگراه چمران از حدفاصل ضلع جنوبی پل گیشا تا دوربرگردان تازه ساخت

- مسیر جنوب به شمال بزرگراه چمران از حدفاصل باقرخان تا خروجی تونل توحید

- مسیر شمال به جنوب بزرگراه چمران از حدفاصل دوربرگردان جدید مقابل بوستان گفتگو تا زیر پل گیشا.

سرهنگ رضایی افزود: پس از ۴۸ ساعت از اغاز اطلاع رسانی، انسداد‌ها برابر طرح انجام می‌شود و تا حداقل سه روز هیچ گونه عملیات عمرانی روی پل گیشا انجام نمی‌شود تا پس از­ تایید طرح تغییر مسیر توسط پلیس و نبودن مشکلات ترافیکی، عملیات عمرانی آغاز شود.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران

سرهنگ رضائی اظهار داشت: شهرداری موظف است نهایت تلاش خود را انجام بدهد تا قبل از پایان سال جاری در مرحله اول مسیر شرق به غرب زیر گذر پل گیشا را بهره برداری برساند.

پل گیشا در 45 روز تا دو ماه جمع آوری خواهد شدمعاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: از چند روز آینده عبور و مرور پل گیشا مسدود می‌شود و جمع آوری آن ۴۵ روز تا دوماه طول خواهد کشید.صبوری گفت: پل گیشا در سال ۱۳۶۰ ساخته شد اما با توجه به اینکه مقاومت لازم را در مقابل زلزله و بارهای لرزه‌ای ندارد، بحث مقاوم سازی آن بی معنی است و بایستی جمع آوری شود.وی گفت: ساخت زیرگذر پل گیشا به جای مقاوم سازی آن از چند سال گذشته آغاز شد اما به خاطر شرایطی متوقف بوده و چند ماه است با تامین اعتبار کار ساخت زیرگذر آغاز شده است.معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ادامه داد: احتمالا از امشب یا فردا شب پل گیشا مسدود خواهد شد تا جمع آوری در مدت حداکثر دو ماه به پایان برسد و ساخت زیرگذر با جدیت آغاز شود.وی گفت: زیرگذر شامل سه محور عبوری خواهد بود و تلاش ۲۴ ساعته ما بر این است در اسفند ماه ساخت آن به پایان برسد.صبوری ادامه داد: پل گیشا بعد از جمع آوری از رده خارج نمی‌شود بلکه با طراحی جدیدی برای پل عابر پیاده ساماندهی می‌شود که به صورت ویژه طراحی و بعد از پایان کار در همین تقاطع چمران - جلال آل احمد نصب خواهد شد.وی افزود: هزینه تقریبی ساخت پل ۲۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است اما با توجه به شرایط اقتصادی در پایان کار قیمت تمام شده اعلام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تقدیر رئیس پلیس از مأمور حادثه پارک پلیس

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
برترین‌ها: با دستور فرمانده ناجا، رئیس پلیس پایتخت از عملکرد شایسته مأموران سر کلانتری چهارم در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی پارک پلیس قدردانی کرد. پیشتر ویدیویی از برخورد پلیس با دختری در پارک پلیس تهران در فضای مجازی منتشر شد که با واکنش‌های مختلفی از سوی مسئولان و افکار عمومی مواجه شد. پلیس در توضیح این ماجرا اطلاعیه‌ای صادر کرد و در عین اشاره به اینکه اگر تخلفی در رفتار مأموران بوده باشد با آنها برخورد می‌شود «هنجارشکنی و اعتراض جمعی از شهروندان به رفتارهای دختر یادشده و دوستانش، همچنین تعرض آنها به مأموران پلیس» را علت برخورد با آنان برشمرد. وی اضافه کرد: در قضیه پارک پلیس تهران، موضوع را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدیم که مامور ما در چارچوب قانون، وظیفه قانونی خود را انجام داده که از او تقدیر کردیم. ویدئویی از حادثه پارک تهرانپارس که واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت را مشاهده کنید: در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

فیلم/ باور کنید اینجا آمریکاست!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل

دمای بالای ۴۰ درجه برای نیمی از کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیر سرکرده در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، افزود: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

آغاز به کار نمایشگاه الکامپ ۹۸

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیآغاز به کار نمایشگاه الکامپ ۹۸فعالان صنعت الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ ۹۸، آخرین یافته‌های علمی و صنعتی خود را به نمایش گذاشتند
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
یک کارمند اداره پست بریتانیا با روش عجیب خود در ارسال مرسوله پستی سوژه شبکه‌های اجتماعی شد. او به جای تحویل عادی بسته، آن را از پنجره خانه گیرنده روی تخت وی انداخت. انتخاب: یک کارمند اداره پست بریتانیا با روش عجیب خود در ارسال مرسوله پستی سوژه شبکه‌های اجتماعی شد. او به جای تحویل عادی بسته، آن را از پنجره خانه گیرنده روی تخت وی انداخت. یک کارمند اداره پست بریتانیا که به نظر کمی تنبل می‌رسد از روشی جدید و عجیب برای ارسال نامه استفاده می‌کند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
«جیمی دفرن» ۴۸ساله از بلژیک بعد از شکستن رکورد جهانی طولانی‌ترین زمان اتوکردن بی‌وقفه (۸۲ ساعت) در سال ۲۰۱۶، به تازگی رکورد عجیب دیگری زده است: طولانی‌ترین زمان نشستن روی کاسه توالت! برترین‌ها: «جیمی دفرن» ۴۸ساله از بلژیک بعد از شکستن رکورد جهانی طولانی‌ترین زمان اتوکردن بی‌وقفه (۸۲ ساعت) در سال ۲۰۱۶، به تازگی رکورد عجیب دیگری زده است: طولانی‌ترین زمان نشستن روی کاسه توالت! هیچ رکورد رسمی برای این کار وجود ندارد، چون گینس چنین دسته‌ای ندارد، اما وقتی دفرن شنید که یک نفر ۱۰۰ ساعت روی تخت سلطنت نشسته، فکر کرد او هم می‌تواند. هدف او این بود که ۱۶۸ ساعت روی کاسه توالت بنشیند و تقریبا ۵ روز نشست، اما فقط ۱۱۶ ساعت دوام آورد، چون بدنش دیگر کشش نداشت. اگرچه او نتوانست به رکورد ۱۶۸ ساعته خود برسد، اما ۱۱۶ ساعت هم بیشترین زمانی است که تاکنون یک فرد روی کاسه توالت نشسته است و دفرن امیدوار است که این تلاش به عنوان یک رکورد جهانی رسمی شناخته شود.

نظرها

اخبار بیشتر