تغییرات گسترده در آخرین پرده مجلس دهم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سیاسی

تغییرات گسترده در آخرین پرده مجلس دهم

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
مجلس برای آخرین دوره چهارساله خود، رئیسان کمیسیون‌های تخصصی خود را شناخت؛ در بعضی کمیسیون‌ها تغییراتی به وجود آمد و در بعضی کمیسیون‌ها اعضای سابق به فعالیت خود ادامه دادند. تکلیف کمیسیون امنیت ملی هنوز مشخص نشده و آبستراکسیون نمایندگان در این کمیسیون باعث شد رای‌گیری به تعویق بیفتد.

رویداد ۲۴: مجلس برای آخرین دوره چهارساله خود، رئیسان کمیسیون‌های تخصصی خود را شناخت؛ در بعضی کمیسیون‌ها تغییراتی به وجود آمد و در بعضی کمیسیون‌ها اعضای سابق به فعالیت خود ادامه دادند. تکلیف کمیسیون امنیت ملی هنوز مشخص نشده و آبستراکسیون نمایندگان در این کمیسیون باعث شد رای‌گیری به تعویق بیفتد.

الیاس حضرتی جانشین پورابراهیمی

هر دو نماینده شهر کرمان و هر دو نماینده شهر کرج، تا سال دوم مجلس، شانس نشستن بر صندلی ریاست کمیسیون‌های مجلس را داشتند. اما این اعتبار سال گذشته شکسته شد و محمدرضا عارف جانشین زاهدی در ریاست کمیسیون آموزش شد. در سال جاری زاهدی به جایگاه خود بازگشت اما این بار دیگر نماینده کرمان، پورابراهیمی، جای خود را به الیاس حضرتی داد.

ماجرای اختلاف پورابراهیمی و مسعود پزشکیان سال گذشته در جلسه استیضاح ربیعی در مجلس جنجال ایجاد کرد و شاید از دست رفتن صندلی پورابراهیمی به آن اختلاف بی ارتباط نباشد. در آن جلسه محمدرضا پور ابراهیمی که حمایت آقای پزشکیان از ربیعی را زیر سوال می‌برد با نام بردن از «زهرا پزشکیان» خطاب به نماینده تبریز در مجلس گفت: شما به ما بگوئید که ایشان در پتروشیمی جم چه کاره هستند؟ به دنبال این اتهام پزشکیان گفت: دختر من در پتروشیمی جم به عنوان پیمانکار کار می‌کند. فوق لیسانس شیمی از دانشگاه شهید بهشتی است و قبل از آقای ربیعی هم در آنجا مشغول شده است. بنابراین سخنان آقای پورابراهیمی بی پایه است.

پورابراهیمی بعدا از پزشکیان به خاطر اسم بردن از فرزند او، عذرخواهی کرد و گفت به خاطر یک یادداشت این کار را کرده است اما در نهایت ربیعی رای اعتماد از مجلس نگرفت.

سلمان خدادادی از کیسیون اجتماعی رفت

سلمان خدادادی دیگر نماینده جنجالی مجلس بود که از صندلی ریاست کمیسیون اجتماعی کنار رفت. درباره سوابق سلمان خدادادی پیش از این رسانه‌ها مطالب مفصلی نوشته بودند. ماجرای زهرا نویدپور که مدعی بود که سلمان خدادادی به تجاوز کرده از حاشیه‌های عجیب این نماینده بود. بعد از مدتی خبر رسید زهرا نویدپور خودکشی کرد و فایل‌های صوتی نیز از او منتشر شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

احتمالا حذف سلمان خدادادی از ریاست کمیسیون مهم اجتماعی به حاشیه‌های پیاپی او بی‌ربط نباشد. افکار عمومی انتقادهای فراوانی مطرح کرده بودند که چگونه فردی که چنین اتهاماتی نسبت به او وارد شده، ریاست کمیسیونی را بر عهده گرفته که یکی از مهمترین وظایف آن قانونگذاری برای مقابله با خشونت علیه زنان و کودکان است.

کمیسیون فرهنگی به اصولگرایان سپرده شد

اصلاح طلبان ریاست کمیسیون فرهنگی را از دست دادند و مازنی برای ریاست کمیسیون فرهنگی رای نیاورد. ریاست کمیسیون به جمشید جعفر پور رسید و ذوالنور نماینده جبهه پایداری نائیب رئیس آن شد. سایر اعضای هیات رئیسه نیز به جز فاطمه ذوالقدر از جریان اصولگرا هستند. برخی شنیده‌های خبرنگار رویداد۲۴ حاکی است که فاطمه ذوالقدر نیز برای انتخابات مجلس یازدهم با اصولگرایان نیز رایزنی کرده است. به این ترتیب یکی دیگر از دستاوردهای اصلاح طلبان این بود که یک کرسی را در شورای عالی انقلاب فرهنگی از دست بدهند!

بازگشت نوبخت به ریاست کمیسیون بهداشت

نوبخت که در سال سوم ریاست کمیسیون بهداشت را در رقابت با حسینعلی شهریاری از دست داده بود بار دیگر به ریاست کمیسیون بهداشت انتخاب شد. رئیس این کمیسیون نیز عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است و به این ترتیب یکی از کرسی‌های از دست رفته در این کمیسیون جبران شد.

روزه سکوت عارف همچنان ادامه دارد

عارف در دوره قبل ریاست کمیسیون آموزش را بر عهده داشت اما در این دوره زاهدی بار دیگر ریاست کمیسیون را از او پس گرفت. منتقدان عارف گفته بودند او که حتی توانایی حفظ یک کمیسیون را ندارد، چگونه خود را در سطح ریاست جمهوری می‌بیند. آنگونه که خبرنگار ما کسب اطلاع کرده، عارف برای ریاست کمیسیون حتی نام‌نویسی نکرده و جزو گزینه‌ها نیز نبوده است. به این ترتیب این سوال پیش می‌آید با توجه به وضعیت دانشجویان زندانی و مشکلات دانشگاه‌ها چگونه عارف حتی نخواسته از فرصت ریاست کمیسیون استفاده کند و گامی در جهت حل مشکلات آنها بردارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

غول نبردهای آبی - خاکی ارتش آمریکا هم حریف سپاه نشد/ راز پیام دروغ USS Boxer به کاخ سفید +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
تا این که ناگهان پنج شنبه شب، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با خوشحالی ادعا کرد که یک پهپاد ایرانی که به ناو آمریکایی USS Boxer نزدیک شده بود سرنگون شده است. چندین کشور در دنیا مثل استرالیا، اسپانیا، فرانسه و چین از جمله دارندگان این نوع از شناورها به حساب می‌آیند. خدمه استاندارد این ناو در حدود ۱۲۰۰ نفر است و می‌تواند تا حدود ۱۶۸۷ نفر تفنگدار دریایی را نیز با خود حمل کند. این ناو در تاریخ ۱۱ فوریه سال ۱۹۹۵ میلادی وارد خدمت و در مجموع ۸ فروند از این ناوها برای نیروی دریایی آمریکا ساخته شده است. ناو USS Boxerاین ناو میتواند علاوه بر قوای مسلح و تجهیزات زرهی، انواع بالگرد‌های ترابری و تهاجمی و نوع عمود پرواز جنگنده نسل پنجم اف ۳۵ را حمل کند.
وانانیوزوانانیوز22 ساعت قبل
تشکیلات سیاه و مافیایی رجوی بالاخره به محوریت «مریم قجرعضدانلو»، ملقب به مریم رجوی، بعد از سال‌ها لاپوشانی مرگ مرموز سرکرده مجاهدین مسعود رجوی، ۲۱ تیرماه ۱۳۹۸ با نصب بیلبوردی در زندان مانز آلبانی، موسوم به اشرف ۳، خبر مرگ او را تایید کرد. رسانه‌های مختلف نیز درباره‌ خبر مرگ مسعود رجوی نوشتند: «عکسی در توییتر درباره منافقین منتشر شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. بسیاری از آنها می‌گفتند کاش رجوی برای تمام کارهای مجرمانه‌اش و کشتن افراد بی‌گناه به مجازات می‌رسید: فره: «مسعود رجوی کی مرده؟! به راستی که مسعود رجوی کثیف‌ترین و خائن‌ترین ایرانی است.»، هوی: «مسعود رجوی به درک نائل گردید. به همین دلیل تلاش کرده‌اند با مخفی نگه داشتن مرگ مسعود رجوی گروهک منافقین را سر پا نگه دارند.

افزاش تنش در خلیج فارس| جزئیات تازه از عملیات توقیف نفتکش انگلیسی توسط تکاوران دریایی سپاه+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
سپاه روز گذشته نفتکش بریتانیایی «استینا ایمپرو» را در تنگه هرمز توقیف کردسپاه روز گذشته اعلام کرد که نفتکش بریتانیایی «استینا ایمپرو» را به خاطر رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی، در تنگه هرمز توقیف کرده است. وزارت امورخارجه فرانسه و آلمان از توقیف کشتی انگلیسی توسط ایران انتقاد کردند. فیلم عملیات توقیف نفتکش انگلیسی «Stena Impero» توسط تکاوران نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتشر شد. واکنش‌هابه دنبال توقیف یک نفتکش بریتانیایی توسط سپاه، وزارت امور خارجه بریتانیا، کاردار موقت جمهوری اسلامی ایران در لندن را احضار کرده است. بحرین هم در بیانیه‌ای توقیف نفتکش بریتانیایی را محکوم کرده و خواستار آزاد کردن آن شده است.

روایت تصویری وعده رهبرانقلاب که ۳روزه به وقوع پیوست

مهرمهر1 روز قبل

پخش مستندی از دستگیری جاسوسان آمریکایی؛ فردا

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: در زمینه‌های زیادی جاسوسان آمریکایی و جاسوسان سرویس‌های بیگانه را در مراکز حساس مختلف شناسایی کردیم و آنان را پس از دستگیری به دستگاه قضا تحویل دادیم. وی گفت: جزئیات شناسایی و دستگیری این جاسوسان آمریکایی فردا از طریق مستندی که تهیه شده است به اطلاع مردم می‌رسد. وزیر اطلاعات افزود: سربازان گمنام امام عصر (عج) همیشه در حال حماسه آفرینی هستند و مجاهدت خاموش آنان به کشف یک سلسله توطئه‌ها در زمینه‌های جاسوسی در حوزه‌های ضد تروریسم، ضد مفاسد اقتصادی و سایر زمینه‌ها منتهی می‌شود که بسیاری از آن‌ها زمان گفتنش فرا نرسیده است، اما در زمینه ضربه به جاسوسان سیا زمانش فرا رسیده است که فردا به استحضار مردم شهیدپرور و بزرگوار ایران اسلامی خواهیم رساند.

اقتدار ایران خط قرمز بی‌بی‌سی

مهرمهر2 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر