ایجاد بیماری‌های منتقله روده‌ای با آلودگی بیش از حد استخرها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
ایجاد بیماری‌های منتقله روده‌ای با آلودگی بیش از حد استخرها

ایجاد بیماری‌های منتقله روده‌ای با آلودگی بیش از حد استخرها

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: امکان بروز بیماری‌های پوستی، ریوی و روده‌ای در استخرهای آلوده وجود دارد.

دکتر علی‌اکبر یاراحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در رابطه با وضعیت استخرها در استان اظهار کرد: در تمام شهرهای استان ۲۹ استخر داریم و بجز شهرهای سپیددشت، دوره، رومشکان، همه شهرهای استان دارای استخر شنا هستند.

وی ادامه داد: سنجش میزان کلر باقیمانده در استخر، بار میکروبی، PH و اسیدیته جزء وظایف همکاران بهداشت محیط است به‌طوریکه در سال گذشته ۳۳۰ بار استخرهای استان بازدید شده است.

مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: دستگاه‌هایی در خود استخرها وجود دارد که شرایط مطلوب یا نامطلوب استخر را برای کارشناس نشان می‌دهد.

یاراحمدی گفت: شناگاه‌های طبیعی در استان نمی‌شناسیم، مردم در هر جایی آب جمع شود و در رودخانه شنا می‌کنند که به‌دلیل عدم آشنایی با محیط توصیه می‌کنیم در این مکان‌ها شنا نکنند چرا که سلامت آنها به خطر می‌افتد.

مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: استخرها مطمئنا از طریق سیستم بهداشتی روی آنها نظارت می‌شود چنانچه موردی باشد مورد رسیدگی قرار می‌گیرند؛ ممکن است میزان کلر، بار میکروبی استخرها بالا باشد که تذکر می‌دهیم.

وی بیان کرد: چنانچه وضعیت آلودگی استخرها محرز و نامطلوب گزارش شود امکان بروز بیماری‌های پوستی، ریوی وجود دارد و چنانچه آلودگی بیش از حد باشد بیماری‌های منتقله روده‌ای ایجاد می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ تصادف مرگبار در اثر مصرف مواد مخدر!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک مرد ۳۳ ساله اوکراینی مشغول رانندگی در یکی از خیابان‌های کی‌یف بود که به دلیل مصرف مواد مخدر، هنگام رانندگی، وارد لاین مخالف شد و پس از تصادف شاخ به شاخ با خودرویی دیگر، جان باخت.

جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

الفالف17 ساعت قبل
پس از توقیف این نفتکش فایل صوتی مکالمه قایق‌های تندروی نیروی دریایی سپاه با خدمه نفتکش انگلیسی منتشر شد و بازتاب‌های فراوانی در سطح رسانه‌های بین‌المللی داشت. متن این مکالمه به‌شرح زیر است: نیروی دریایی سپاه: ‌ اگر به دستورات توجه کنید در امان خواهید بود. نیروی دریایی سپاه: ‌ دوباره تأکید می‌کنم مسیر خود را به‌سمت ۳۶۰ درجه تغییر دهید. این جمله که گویا برای انگلیسی‌ها خیلی گران تمام شده در اکثر رسانه‌های معتبر جهانی انعکاس یافته و با تحلیل‌های متفاوتی روبه‌رو بوده است. این نوع برخورد نیروهای سپاه با نیروهای انگلیسی در خلیج فارس جلوه دیگری از قدرت دریایی جمهوری اسلامی و حقارت انگلیسی‌ها را به‌نمایش می‌گذارد.

اولین تصاویر از بازسازی قتل میترا استاد به دست محمدعلی نجفی

مهرمهر21 ساعت قبل

رفتار نایس پلیس هلند با دو زن +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل

غول نبردهای آبی - خاکی ارتش آمریکا هم حریف سپاه نشد/ راز پیام دروغ USS Boxer به کاخ سفید +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تا این که ناگهان پنج شنبه شب، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با خوشحالی ادعا کرد که یک پهپاد ایرانی که به ناو آمریکایی USS Boxer نزدیک شده بود سرنگون شده است. چندین کشور در دنیا مثل استرالیا، اسپانیا، فرانسه و چین از جمله دارندگان این نوع از شناورها به حساب می‌آیند. خدمه استاندارد این ناو در حدود ۱۲۰۰ نفر است و می‌تواند تا حدود ۱۶۸۷ نفر تفنگدار دریایی را نیز با خود حمل کند. این ناو در تاریخ ۱۱ فوریه سال ۱۹۹۵ میلادی وارد خدمت و در مجموع ۸ فروند از این ناوها برای نیروی دریایی آمریکا ساخته شده است. ناو USS Boxerاین ناو میتواند علاوه بر قوای مسلح و تجهیزات زرهی، انواع بالگرد‌های ترابری و تهاجمی و نوع عمود پرواز جنگنده نسل پنجم اف ۳۵ را حمل کند.

فارسی صحبت کردن افسر اطلاعاتی سازمان سیا

برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر